• Orc123
    8.1k

    Istina, jasno ko dan. Nismo imali ove polusezone problema da nemamo igraca za neku poziciju vec je problem bio sto koga god da se stavilo izgledalo je to lose. Bas me zanima na sta cemo danas izgledati jer su imali priliku i vremena nesto posloziti i bas me zanima kolko je do trenera, a koliko do nekvalitete. Istina je da imamo vise kvantitete nego kvalitete i svaki prijelazni rok radimo gresku.
    ne, mi smo davno prosli fazu kad smo bili natrpani klincima i bili kanta za napucavanje u europi i onda smo konacno pod bjelicom napravili konkurentnu momcad relativno dosta iskusnu pojacanu sa par klinaca i onda smo imali i rezultat i viziju jer smo razvijali najvece talente uz iskusne igrace te igrace u zrelim nogometnim godinama. To nam mora biti put...
  • Mihaljević
    9.8k
    beljo-augsburg-tw.jpg
    Beljo bi mi bio pick no.1 za zimu , baš je pravio razliku u Osijeku i bio igračina , ako želi opet biti repezentativac doći će u Dinamo, ako želi lutati po ligama petica neka mu je široko polje.
  • CastAway1986
    1.5k
    S obzirom na naša krila Lukas Haraslin iz praške Sparte bi nam bio mega pojačanje
  • Mihaljević
    9.8k
    On u kakvoj je formi u ovom trenutku bio pojačanje i za Bjelicin Dinamo a ne za ovaj...
  • Zagi
    7.7k
    Mislim na veliku mogučnost da jednostavno nikada neće ispniti potencijal.
    Zadnjih godinu dana ne igra iz ovog ili onog razloga, dok je bio junior spominjala se visoka prepotencija, obranu baš i ne igra itd...

    Ne ide to baš na dobro.
  • Neki tip
    21.3k
    S obzirom na naša krila Lukas Haraslin iz praške Sparte bi nam bio mega pojačanjeCastAway1986

    Ne kradi autorska djela. :grin:

    Spomenuo sam ga već na temi Skautska služba..
  • CastAway1986
    1.5k
    druže ja sam samo na ovoj temi hahaha a dobri igrači se lako prepoznaju pogotovo ako je Dinamo igrao protiv njih! Čavlina Smolčić Wagner Haraslin Beljo idealno
  • Krizy
    43.5k
    Većina rostera treba biti sazdana od talentiranih klinaca, poglavito iz Istočne Europe.Ban

    Kad nam je to donijelo iskorak u europskim natjecanjima, ako većina rostera treba biti takva.

    Pogledaj sezone pod Bjelicom. To je pokazatelj kakav roster treba biti.
  • Ban
    698

    Nema smisla kupovati mediokritete bez preprodajne vrijednosti. Umjesto da se 3m ulupa u lika od 28 godina koji nakon Dinama može samo prema dolje, taj se novac može pametnije uložiti u top talenta i mladog reprezentativca prve klase istočno od Njemačke i Austrije. Sa dobrim skautingom takve se klince može pokupiti i ranije.

    Dinamo sebe treba vidjeti kao konkurentan istočnoeuropski klub u koji će najveći talenti sa tog prostora željeti doći da naprave iskorak na najvišu razinu. To je međuprostor unutar kojega Dinamo može rasti bez blefiranja. Renome Dinama kao top razvojnog kluba nam tu sjedne kao budali šamar.

    Kbk sa kakvim je rosterom Bjelica napravio uspjeh. Nije Bjelica mesija pa da je njegov put jedini ispravan, a nismo ni s njim prezimili u LP. Sa iskusnjarama nema iskoraka jer su financijski bunar, a nemaju potencijala za kvalitativni rast. Prosto jednostavna logika.
  • Droljo
    8.1k
    A zamisli da iskusnjare izbace jednog olma ili gvardiola svake godine? Nije ti to dosta para? + rezultati u lp :ok:
  • Orc123
    8.1k
    pa ne govorimo o igracima 30+ pa da takvih imas 4-5, vec o igracima u naponu snage od 25g na vise plus nasi klinci iz nase skole na kojima smo uvijek i najvecu lovu namaknuli! Nismo prezimili pod Bjelicom u LP ali smo bili konkurentni i nismo bili kanta za napucavanje poput ove sezone kad nas kantaju svi redom. Sve do ove sezone smo imali kostur od te sezone i do ove sezonw smo i imali nekakve rezultate a sad strepimo dal cemo proc skupinu sa Ballkanijem, Astanom i Viktorijom.....da, to nam treba biti putokaz! Iskusna ekipa sa par klinaca, a ne obratno! Mislim iskusna, da igraci imaju nekog iskustva i u europi i u jakoj ligi ili neki kontinuitet izvedbi!
  • Ban
    698
    A zamisli da iskusnjare izbace jednog olma ili gvardiola svake godine? Nije ti to dosta para? + rezultati u lp :ok:Droljo

    Jedan Olmo ili Gvardiol jedva pokriju 50% Dinamovih godišnjih izdataka. Na tom principu funkcioniramo trenutno pa zato i dan danas brojimo lipe i ne možemo si priušititi pošteno pojačanje. Recept za stagnaciju.
  • Ban
    698

    Danas imaš iskusnu ekipu sa par klinaca. Zato se Baturinu i želi prodati već na ljeto jer je on jedini kojeg se uopće može unovčiti.
  • Orc123
    8.1k

    Frende nije da se ne kuzis u nogomet ali mi bi sa modelom da dovodimo samo klince iz istocne europe i hnl i da sa njima probamo raditi rezultat, brzo ne bi pokrili ni 20posto budzeta i zavrsili bi i bez gaca i hlaca! Nije cilj da prodajom pokrivas 50+posto proracuna jer si dugorocno tako neodrziv. Moramo imati odrzivo poslovanje i bez velikih transfera, a oni ce sami doci kao posljedica dobroga poslovanja. Moramo biti samodostatni i popraviti rezultate u europi jer bez toga nema ni jakog Dinama,marketing, sponzore, tv prava i sva ostala cuda sto je tesko da ovakvim stadionom ali u buducnosti moramo teziti tome a ne da ovisimo o prodaji, barem ne u toj mjeri!

    Pa kad imas punu svlacionicu kvantitete a ne kvalitete kako mladih tako i starih! Lode odrađena barem 3 prijelazna roka i to ti je rezultat. Mi smo zivjeli na kosturu slozenom pod Bjelicom do ove sezone...
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Ma najbolje da igramo sa izlaznim juniorima, ne trebaju nam filijale i slicno. Ili eventualno ogranicit max broj godina na 23 za igrace u prvoj momcadi, ako se ne proda do tad lagano raskid ugovora i zivio. Sta sve necu procitat ovdje.

    Profesionalni klub kojemu je bitan rezultat mora imati neki plan/sustav sto mi trenutno nemamo, ali isto tako nismo u mogucnosti raditi kao Red Bull koji ima uhodanu masineriju i resurse iza sebe, a kojima je takodjer trebalo dugo da dodju na trenutnu razinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions