• Rakovica1986
    661
    slažem se s onim što si rekao. Prvo je dubinska provjera koliko je moguće na temelju papira koje posjeduju. Drugo bi bilo da od ulaska u zemlju protekom točno definiranog vremena moraš imat položen certifikat u kojem si učio o običajima i pravilima ponašanja, geografiji, povijesti, birokraciji na koju će naići, te naravno djelomično učio jezik. Oni koji se ne odazovu na zakonski propisani tečaj odmah deportacija.
    Oni koji ga ne savladaju od prve da im se druga šansa, dok oni koji polože imaju neku razinu kredita i povjerenja zbog uloženog truda i ide se u proces dobivanja papira koji su na godišnjoj razini predmet razmatranja uzimajući u obzir neki feedback poslodavca i slično.
    U svakom slučaju mislim da nekom učitelju/profesoru nebi bilo zgorega odradit neku večernju školu za koju kunu više, a državi da ipak ima neki mehanizam evidencije i statusa svakog ko je došao tražit papire.
    Sve u svemu mislim da smo jako blizu neke točke preokreta, a ovi helići šta mi intenzivno prde iznad glave u Sloboštini zadnjih par dana dodatno to potvrđuju.
  • masacusec
    3.6k
    Jednostavno državljane onih zemalja iz kojih dolaze teroristi koji haraju po zapadnoj Europi izolirati i njima zabraniti boravak tu. Te zemlje su Alžir, Maroko, Tunis, Libanon, Afganistan, Sirija itd.marcio amoroso

    Pa čak i žrtvovati pritom potencijalno etiketiranje i stigmatiziranje Hrvatske kao zatvorene, zaostale, profašističke države koje bi nam „slobodni, demokratski, moderni“ svijet prišio. Bez zajebancije, nema druge metode ukoliko želiš prevenirati eventualnom terorističkom napadu od ove koje si naveo....
    Obrana ljudskog života iziskuje ništa drugo nego li radikalnu metodu!
  • Tom Hanks
    3k
    Kada su BLM žarili i palili sve što se moglo onda je to bilo opravdano i borba za crnce u medijima,a sada je ovo horor i barbarizam.
    Dnovinari su zakon
  • marcio amoroso
    36.6k
    Pa čak i žrtvovati pritom potencijalno etiketiranje i stigmatiziranje Hrvatske kao zatvorene, zaostale, profašističke države koje bi nam „slobodni, demokratski, moderni“ svijet prišio.masacusec

    Neka prišiju šta hoće. Državna sigurnost je iznad svega.
  • The Undertaker
    5.4k
    Može Hrvatska raditi što hoće ali ako netko dobije dozvolu boravka u EU, važi za cijelu zonu. Nema graničnih kontrola (barem u normalnim okolnostima) koje to mogu prevenirati. Dakle, politika mora biti usklađena na nivou čitave EU, uključujući i legalne i ilegalne migracije.

    Koliko vidim, djecu u Irskoj je spasio Brazilac, valjda isto imigrant.
  • SAS1987
    14.7k
    imat položen certifikat u kojem si učio o geografiji, povijesti...Rakovica1986

    1. Esejsko pitanje: Jugoslavija - Osvobođenje ili okupacija.
    2. Razlika između ć i č
    3. Trst je naš ili njihov?

    kojem si učio o običajimaRakovica1986

    Praksa: Ličko rukovanje

    :lol:
  • marcio amoroso
    36.6k
    Može Hrvatska raditi što hoće ali ako netko dobije dozvolu boravka u EU, važi za cijelu zonu.The Undertaker

    Zašto onda Poljska nije primila nijednog migranta? Češka i Slovačka također nula. Itekako se može.
  • The Undertaker
    5.4k
    Kako ih zaustavljaju? U čemu je kvaka?
  • marcio amoroso
    36.6k

    Ne znam iskreno kako ih zaustavljaju, ali znam da tamo nisu dobrodošli i da je to jasno komunicirano. Također znam da ih tamo nema. To je lako provjeriti i nije nikakva izmišljotina.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Zašto onda Poljska nije primila nijednog migranta?marcio amoroso

    Primili su oni jako puno Ukrajinaca.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Pričamo o migrantima, ne o izbjeglicama iz Ukrajine.
  • mniokl
    283
    Ne mozes ih zaustaviti da putuju,ali mozes da ne zive tu.
  • NitkoBitan
    17.6k
    Pričamo o migrantima, ne o izbjeglicama iz Ukrajine.marcio amoroso

    Bas sam se mislio ispravit. Ali ti Ukrajinci u Poljskoj rade. You get the point...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.