• austrijanac
    4.1k
    Kladionice su jedan od najvećih razaratelja društva u današnje vrijeme.deda

    Gospon deda, složili se ili ne, one financiraju 90% sporta u svijetu (pogotovo kad nema ruskih megalomanskih ugovora sad).

    Kad smo ih pustili, necemo ih se nikad riješit.
  • deda
    32.7k
    Ako je tako onda je odbijanje Lukoila čisto licemjerje.
  • The Undertaker
    5.4k
    Dobro, hajdemo od početka. Zašto su UEFA i europski klubovi razvrgnuli sponzorske ugovore sa ruskim (naftnim) tvrtkama?
  • austrijanac
    4.1k

    2021. godine Hrvatska lutrija (u vlasništvu države) je odvojila 20% profiti (iz krizne godine 2020.) i vratila nazad u sport(HNS je odbio svoj udio navodno) te još 25% u kulturu što je izazvalo bijes kod ostalih saveza.

    Godišnje su tada uprihodili 1.2mlrd HRK a odvojili 80.mil HRK za vraćanje nazad u sustav.


    Ako kladionicarski kapital je ok, onda i ostalo bi trebalo bit otvoreno za debatu (barem za debatu).
  • NORTE
    11.5k
    imamo najviše trofeja i navijačamiro
    Za navijače se ne bi složio. Doslovno dokazano u zadnjih valjda 23 godine kako se vratilo ime dinamo.
    Ako ćemo i po veličini grada koji je skoro 5x mnogoljudniji od Splita.
    Na stranu sad stanje stadiona, 15 godina dominacije i odnose s klubom, naravno da je to sve važno, ali mislim da nemamo najviše navijača, posebno ne onih koji dolaze na stadion.
    Naravno da bi se s novim stadionim stanje promijenilo.


    Castore jer imaju lošu kvalitetu dresovima,Dudu9
    Pa normalno da je to bitna stvar, posebno igračima ako dobiju dresove koji zbog natopljenosti postaju teški.
    Kvaliteta i izdržljivost dresa je valjda neka osnova.
  • miro
    4.4k
    Mislim da u apsolutno svim istraživanjima imamo više navijača, ali razumijem što misliš
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Krizy daj nam glasanje za igrača mjeseca! Još uvijek se svi sjećamo prokletog listopada i utakmica protiv Hajduka (0-1), Ballkanija (0-2), Istre (3-0), Oriolika (prijateljska 3-1), Gorice (2-1), Viktorije (0-1) i Lokomotive (2-1).

    Ako ti to ne učiniš morat ću ja svakog mjeseca otvarati novu temu za to, ako mi dopuste. Meni je to dobra tema jer mogu uvijek pogledati u recimo srpanj 2020. ili kolovoz 2021. i podsjetit se koga su navijači smatrali najboljim taj mjesec. Automatski se sjetim i nekih utakmica vezanih za te igrače. Šteta što se izgubio taj običaj, obično bi glasalo stotinjak navijača što uopće nije malo i dovoljno je za neku procjenu općeg mišljenja navijača.
  • San Lorenzo
    15.9k

    Križy lesičkijevac ne želi da Šimićevo pojačanje, Kaneko, odnese nagradu za igrača mjeseca!
  • NORTE
    11.5k
    Jakir je dobio priliku skoro sve "ispraviti", ako pobijedi ove 4 hnl tekme i izbori prolaz skupine još će ga se i glorificirat.

    Ja naravno navijam da tako i bude, a posebno su mi važne 4 hnl pobjede, prolaz skupine nam dobro dođe.

    Nije tu priliku dobio zato jer mu netko vjeruje, nego zato jer "štedljiva" uprava štedi na dovođenju kapitalca na klupu i ne želi platiti i otpremninu.

    Kad je već tako i kad nam gori pod petama nema mjesta za novi kiks.

    Mislim da nekih velikih dolazaka neće biti, ali pritisak će samo rasti kad ovima dođe Perišić.
  • Krizy
    43.5k

    Imamo još dvije utakmice u ovome mjesecu pa ne znam kako je moguće da ranije otvorim.
    Ova četiri mjeseca prije nisu ni zaslužili da biramo Igrača mjeseca :rofl: (zapravo nisam stigao / zapostavio, no možda i bolje)

    :lol:
  • Neki tip
    21.3k
    Ne tiče se direktno (ili samo) Dinama, ali vode se ovih dana rasprave na temu smjera nogometne škole, nogometnog ili igračkog identiteta Dinama pa evo jednog razmišljanja Matteonija na temu (šireg, hrvatskog, ali na Dinamo svakako primjenjivog) nogometnog, tj. igračkog identiteta:

    20231118-114147.jpg

    Tagiram @Ban i @xavier jer mi se čini da su najviše o tome razgovarali, ne znam vise na kojoj temi.
  • Eduardo
    20.3k
    Ja ne bih u isti koš gurao sponzorstvo PSK-a, SS-a ili bilo koje druge kladionice i sponzorstvo firmi koje se bave nekom sasvim drugom branšom. Kladionice su te koje žive od sporta samim time i od Dinama čije se utakmice redovno nalaze u njihovim ponudama. Meni je OK da dio tih prihoda bude usmjeren i vraćen u sport.

    Svakako, postoji tu niz različitih načina na koje ta sredstva mogu biti usmjerena prema raznim programima razvoja mladih sportaša, sportskim školama, i sličnim inicijativama koje doprinose dugoročnom razvoju sporta ali to je malo šira priča. Bilo bi glupo očekivati da određeni postotak tih prihoda ide u sve sfere sporta jer logično je da bi to bio premalen iznos u odnosu na potrebe sporta i da bi bilo užasno teško osigurati transparentnost u raspodjeli sredstava, no o tome nek brinu oni koji bi trebali, a do tad nemam ništa protiv da dio te love kroz sponzorstvo bude vraćen u Dinamo i u ovom slučaju druge naše klubove, sportove i natjecanja.
  • Ban
    698
    Tagiram Ban i @xavier jer mi se čini da su najviše o tome razgovarali, ne znam vise na kojoj temi.Neki tip

    Odličan članak.
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Pitamo ga na kojim pozicijama Dinamo razmišlja o pojačanjima u zimskom mercatu?

    "- Gledamo sve pozicije!"

    "- Dakle, metaforički kazano, ja želim dovesti "rakete"! Totalno je svejedno koliko imaju godina. Samo da su "rakete", da su brzi igrači kakve danas traži moderni nogomet, igrače koji mogu igrati pod visokom intenzitetom."




    Igramo totalno spori i zastarjeli nogomet i trebamo ići u smjeru ekipe koja će se vrtiti oko Baturine, Stojkovića, Ljubičića pa i tog Živkovića. Znači dovoditi fizički spremne igrače koji će igrati brz, poletan i okomit nogomet, a trenera koji će od njih napraviti strojeve.

    Gledati sve, od bekova, veze, krila i napadača
    Gražvydas Mikulėnas

    Ajde mozda nesto i nauce od zonasa. Pusa Vlatka, add me block sam
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.