• hardek
    2.8k
    Naletio na Tyukavina na fm-u prije cca 2 tjedna i isto sam ga išao pogledat. Jako zanimljiv igrač i ne sumnjam da već ima dosta ponuda. Čini mi se da je već predobar za nas, takve treba nanjušit godinu prije a nažalost kada nema strategije u transferima i unaprijed planiranja prijelaznih rokova ne možeš to ni očekivati.

    Sve se tu vrti oko te strategije, odnosno izostanak iste. I tvoj kasniji upit vezano za Rukavinu. Da tu ima netko zadužen za dobrobit kluba, Rukavina bi već imao 20-tak nastupa za Dinamo I znali bi nešto o njemu više, odnosno na koji način napreduje njegova prilagodba na seniorski nogomet. Ovako kako stvari stoje, meni se čini da će on otići na zimu i svoju sreću tražiti negdje drugdje. Ma da nisam siguran da će mu Bara izabrati pravi klub za njega.
  • Ban
    698

    Nadam se da će Rukavina samo na posudbu ako već ode.

    Apropo Tyukavina, olakotna je okolnost što igra u Rusiji. Možda je samo moja subjektivna impresija, ali čini mi se da je u ligama petice geopolitički moment u kojem se nalazimo ostavio posljedice i na voljnost klubova na interakciju sa Rusima. Čini mi se da su suzdržaniji i međusobno tržište nije toliko dinamično. Ako ikad postoji šansa da Dinamo upeca takvog mladog igrača onda je to upravo sada, dok se stvari ne normaliziraju. Velim, možda samo moj osjećaj i dojam. U prilog tome ide i to što ruski klubovi prodaju igrače ispod cijene.

    Opet, kad pogledaš, Dinamo i ima najviše šansi privući istočnoeuropske i azijske igrače koji se žele etablirati na europskoj sceni. Eventualno još Bliski Istok i Amerike, iako bi Amerike puno snažnije gravitirale zapadnim klubovima. To su regije u kojima Dinamo može ostvariti najbolji omjer cijene i kvalitete, a da igrači pritom budu voljni doći. To je prozor u kojemu Dinamo može pronaći ekstrakvalitetu. Rusko tržište nam se tu otvara prvenstveno zbog geopolitičke situacije, tržište trenutno nije efikasno.
  • nemapredaje
    3.3k


    Ne znam jel uopće dozvoljeno kupovati igrače iz Rusije? Kaj nije sva trgovina s Rusijom zabranjena?
  • Ban
    698

    Je, dozvoljeno je, ali manja je frekvencija i odlaze na popustu. Zato sam i spomenuo da tu postoji prilika. Zakharyan koji važi za velikog talenta i jedan je od najskupljih ruskih igrača (15m) je otišao ljetos u Sociedad za 13. Samo 10% od budućeg transfera ako se ne varam.
  • Facke
    3.6k


    prvi glas da su zabranjeni transferi?!
  • Neki tip
    21.3k
    prvi glas da su zabranjeni transferi?!Facke

    Čovjek iznad tebe ti veli da je dozvoljeno, ali ti se odlučio čudit nepostojećoj zabrani i kvit. :chin: :lol:
  • Facke
    3.6k


    bil sam jos editeral , pa sam valda zate ispod njega.
    Znam ja da nema zabrane. Mene vise cudi da opce neste misli da ima zabrane.
  • Neki tip
    21.3k
    prvi glas da su zabranjeni transferi?!Facke

    To si uređivao? Jebate, Facke, bojim se pomislit kaj je pisalo dok nisi editiral. :grin:
  • Nogo
    3.7k
    Rukavina je sklon ozljedama i stalno kada bi mogao igrati, on opet se ozlijedi ili bude bolestan.
    Ja jesam za to da se guraju i naši klinci ali opet trebaju i par kapitalaca starijih da se nađe neka ravnoteža.

    Najteže će biti Jakiru (ako ostane) i sportskom direktoru (ako ga budemo imali) provjetriti pol svlačionice. Em neki tipa Drma imaju jak ugovor, em neke neće nitko a ne možeš ih samo pokloniti Rijeci, Slavenu, u Sloveniju.

    Problem našeg Dinama je što i neki lošiji igrači imaju ugovor ovdje gdje ga nikada više u nijednom klubu neće dobiti.
    Treba dobro napraviti tu selekciju.

    Po meni Drmić, Emreli, Jurić i Menalo transferi.
    Marin, Sučić, B.Šutalo, Rukavina i Nevistić posudbe.
    Bogdanu i Sosi raskinuti posudbu i vratiti ih u matične klubove.

    Dovesti golmana, lijevog beka, stopera, krilo i napadača.

    Ademi, Ljubo, Miške, Bulat i Halilović mogu izgurati vezu do kraja sezone. Tu ulazi onda i Kačavenda kada se oporavi.

    Konačno :
    Golman : Novi + Zagorac
    Lijevi bek : pojačanje + Perković po potrebi
    Obrana : novi stoper + Perković, Bernauer, Perić i Theo
    Desni bek : Rista i Moha
    Veza : Ademi, Ljubo, Miške, Bulat i Halil + Kačavenda
    Krila : pojačanje, Špikić, Kaneko i Vidović po potrebi + Stojković kada se oporavi
    Iza napadača : Baturina i Vidović
    Napad : Petko, novi napadač, Kulen i Brodić

    Mislim da u konačnici ako se pogodi s pojačanjima, uigranosti, bez većih ozljeda mi sigurno s 5-10 bodova prednosti uzimamo titulu.
  • Mihaljević
    9.8k
    MohaNogo

    KulenNogo

    :lol:
  • Ban
    698
    Ja mislim da treba povući Košćevića u ekipu i u posjedu igrati sa 2 napadača. Ne znam ima li kakva specijalizirana tema za strateška i taktička naklapanja? Mislim da Brodić i Vidović mogu biti adekvatne alternative u takvom sustavu.
  • OsamŠest
    3.5k


    Dobra opcija ak je u paru sa Brunom, al puno ovisi tko je tad na stoperu jer gubiš veznog. Ako bi to bio Theo, mislim da ne bi bilo uspješno u mjeri u kojoj može bit..
  • Majki2111
    3.1k
    Ima taktički kutak.
  • wolfgang14
    1.6k
    Jel se zna kada počinje zimski prijelazni rok?
  • Ban
    698

    Bum potražil.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions