• Ban
    698

    Ideja je da se i dalje igra 4-2-3-1, ali da se pretvara u 3-2-3-2 u fazi napada. Košćević se sa krila pridružuje Petku, a jedan bek i drugo krilo drže širinu. Možda poslikam malo opširnije kad uhvatim vremena na taktičkom kutku.
  • OsamŠest
    3.5k

    Znam o čemu pričaš. Na prvu sam mislio da pucaš na klasičnih 442 sa pretvaranjem u 4231 spuštanjem Petkovića/Vidovića kojima to nije strano.

    Ako pričamo samo o fazi napada, ideja ne zvuči loše, al opet kažem, sama izgradnja napada (build up) mora bit perfektna.

    Brojčana superiornost na vlastitoj polovici bi uglavnom postojala, al u slučaju dobrog visokog pressinga, pass opet mora ić kroz linije (dosta riskantno za većinu naših trenutnih stopera, iako neki znaju igrat, al očajna forma ih sprječava).

    Ipak mislim da je to "pre moderno" za nas i naše trenere..
  • Orc123
    8.1k
    Kakav Koščević se moze dovodit uopce u vezu sa nasih prvih 11? Pa decko nema mi minute seniorskog nogometa. Jedan Barisic je bio jos dominantniji u juniorima od njega pa i nakon par godina nije se uspio izboriti ni da bude u krugu 25 igraca. Da, Koščević je talentiran ali daleko od i ovako krnjeg rostera Dinama. Njemu bi bilo najbolje da ga se posudi u neki klub hnl-a ala Varazdin ili Slaven, iako i tamo ne bi igrao odmah, pa bi cak bilo za njega bolji izbor Slovenija ili Bosna. Neki Bravo ili Siroki ili tako nesto....

    Na to jos dodati da bi nas iskontrirali barem 10 puta po tekmi sa ovakvim sporim stoperima od kojih su i neki tehnicki dosta limitirani da bi otvarali igru.
  • OsamŠest
    3.5k


    Koščević ti je ono što tražimo u Mierezu, samo znatno bolji golgeter s obje noge.
    Brz, agresivan, ne pušta nogu s gasa, grize obranu kroz pressing, napada dubinu, prepoznaje prostor, fantastična završnica.

    U ovom trenutku, to ti je najbolji produkt škole na toj poziciji. Pokazuje kroz svoje nastupe i učinak da zaslužuje šansu u seniorima (tako to rade i vani). Nitko ne kaže da se s njim naganja Hajduk, ali sigurno da se može i mora probat..

    Ista stvar je sa svakim klincem. Vrbančić može igrat ozbiljan nogomet na seniorskoj razini 1. HNL ukoliko ga staviš sa prvim sastavom.. Ak izvrtiš sastav i staviš ga u kupu na pola ili sat vremena, nisi puno dobio i napravio..
  • Ban
    698

    Slažem se da je Teofil tu problem i da nam treba progresivan desni stoper, specifično stoper sa dobrim kratkim dodavanjima kroz linije. Volio bih vidjeti mnogo više centralne progresije. Mislim da je Brekalo, kojeg se ovdje puno zagovara, najbolji po svim parametrima.

    Trener kojemu sam se osobno nadao (i još se nadam za budućnost) je Pušić koji je nedavno preuzeo Šahtar. Njegova igra je na tragu mojih preferencija. Nisam to ni znao kada sam mu se izvorno nadao, ali nadao sam se na račun nizozemskog pedigrea i toga što je dugo radio pod Slotom. Gledam svaku tekmu Šahtara i baš mi se sviđa što vidim iako je i dalje sirovo jer se momčad tek privikava.

    Važno je samo da ga Hajduk ne dograbi u skorijoj budućnosti jer su trenutno jako dobro pozicionirani relativno nama. Već su bili u razgovorima s njim, ali tada mu zbog obiteljske situacije nije odgovaralo preuzeti klub u HNL-u.
  • Ban
    698

    Apsolutno se slažem sa svime.
  • Zagi
    7.7k
    Znam da mi je to prezime od nekud zvonilo...
    Gonzalo (istra) je tom Pušiću bio asistent u Twenteu.
    Zanimljivo...
  • Jurki
    11.7k
    Važno je samo da ga Hajduk ne dograbi u skorijoj budućnostiBan

    Mislim da je to tesko izvedivo. Ako Pusic isporuci rezultat i igru u Šahtjoru, pucat ce on na puno vece izazove od tovara.
  • Mali Zeus
    13.2k
    Taktika za zimski mercato je natrpavanje igračima Lokse?

    Fascinantno mi je kako se brzo odustalo od Nevistića.
  • Zagi
    7.7k
    Koliko bi još prilika trebao dobiti Nevistić?
  • San Lorenzo
    15.9k
    Čovjek je one season wonder, koji je svoju 'one season' dobro naplatio i to treba shvatiti i krenuti dalje...ovog ljeta je donešen vagon debilnih odluka, ali u samom vrhu je odluka da nam prvi golman postane čovjek koji je u godinu dana branio samo protiv Borinaca i Šibenika na Maksimiru, dvije utakmice u kojima bilo tko može biti na golu i odnijeli bi pobjedu.
  • marcio amoroso
    36.6k
    Riječ, dvije o Nevistiću i dovođenju novog golmana.

    Lako je sada biti pametan. Ne sjećam se da su se mnogi bunili kada smo ga potpisali, naprotiv. Svi smo mislili da je idealna zamjena za Livakovića. Čovjek jednostavno nije dugo branio i to se osjeti. Greška se napravila kada ga se prošlu sezonu posjelo na klupu umjesto da ga se pošalje negdje na posudbu gdje će braniti.

    Ja sam uvjeren da je Nevistić odličan golman i da će on to i pokazati. Na struci je da ocijeni jel Dinamo ima vremena da ga čeka.
  • Mathiasovi Chageri
    2.8k
    Greška se napravila kada ga se prošlu sezonu posjelo na klupu umjesto da ga se pošalje negdje na posudbu gdje će braniti.marcio amoroso

    Ovo je ključ, pa ja koji sam branio samo sveučilišnu ligu i srednjoškolsku ligu sam znao izgledati kao da sam doživio moždani udar prije utakmice kad bi branio nakon velikih pauza. Mogu si misliti kako je Nevistiću koji je grijao klupu iza Livakovića, nije odigrao cijelu sezonu normalnu službenu utakmicu i onda je došao u situacije da mu cijela država gleda svaku sitnicu, pa se ide iz greške u grešku, padne ti samopouzdanje pa ti onda i lopta ispada iz ruke, nećekaš se hoćeš li izaći na to ubacivanje, baš ti uđe ta lopta u prvi kut, zakasniš izaći na loptu pa srušiš igrača za penal i onda dobiješ 10 članaka da si rupetina i kreću licitacije u 10 članaka za novog golmana.

    Tebe se stavi na klupu dok brani lik od 36 godina koji je bio treći golman i onda imaš situaciju da iduću utakmicu koju dobiješ moraš odraditi pefektno inače si gotov, a sljedeća stanica će ti biti neki Sheriff ili Pafos, bit ćeš sretan ako uleti neki Cercle Brugge.

    Da se razumijemo, Nevistić je svojim partijama zaslužio klupu, ali smo reagirali reaktivno, umjesto proaktivno. Da smo miksali prošle sezone njega i Livija kad se već pretpostavilo da bi Livi mogao otići, druga bi sad priča bila.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions