• Tom Hanks
    3k
    neciviliziraniNavijač Dinama

    Pa baš crnci iz Afrike tu spadaju(većina)
  • Bruh
    956
    Ma ne treba puštati ništa osim kršćana u državu makar bili pravoslavci i protestanti... sličnosti vežu ljude ne razlike. Kaj ja imam sa nekim muslimanom iz egipta koji želi oduzet sva prava ženama, uvesti šerijat uspostavit diktaturu itd. Integracija ne radi naši ljudi u njemačkoj i austriji su primjer.

    Edit: radi samo suradnja
  • NitkoBitan
    17.6k
    Ma ne treba puštati ništa osim kršćana u državu makar bili pravoslavci i protestantiBruh

    Da, jer vjera ljude sprjecava u pocinjenju kaznenih djela itd.

    Crnci u Americi su vecinom krscani, ocito tu vjera ne pomaze...
  • Bruh
    956
    crnci u americi su ishod debilnih američkih politika prema obrazovanju, zdravstvu, red liningu, segregaciji itd. Oni realno gledajući ni nisu dobili priliku suradnje a ni normalnog obrazovanja
  • Patak
    2.9k
    E, al ovi "progresivci" žele ukinuti ženu kao takvu, to je puno žešće ludilo nego ovi koji im žele ukinuti prava. Ak pitaš Tomeka da definira ženu neće znati.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Nemam veliki problem sa IZBJEGLICAMA, jer sam i sam bio izbjeglica. sa mojim roditeljima.
    Imam nekakav problem sa ekonomskim MIGRANTIMA.
    Mislim da je jako bitno razdvojiti ta dva pojma.
    Ja, i moji roditelji prvenstveno, kao izbjeglice smo dosli u prvi sljedeci siguran grad, i grad u kojem smo imali rodbine i u kojem je moj otac davnih dana radio i zivio, a to je Zagreb. Nemam apsolutno nista ni protiv onih koji su isli dalje, u Munchen ili bilo sta slicno. Te izbjeglice su se prilagodile drustvu i postale clanovi tog drustva i drzavljani te drzave. Nisu tjerali svoja pravila, nisu dobili besplatno nesto i zivjeli na racun drugih drzavljana. Na pocetku da, i to podrzavam, dobili su nekakvu humanitrnu pomoc, a u bogatijim zemljama i socijalnu pomoc neko vrijeme.

    Ali kada migranti dodu, i to ponajvise ovi zadnjih 10 godina, oni nisu tu da bi se inkorporirali u sustav i da postanu gradani Njemacke, Svedske ili Nizozemske. Oni su tu iskljucivo da se okoriste sustavom ih zemalja. Da dodu, ne rade i ubiru pomoc na sve moguce nacine. Da to iskoristavaju tako sto ce roditi djecu, produziti tu pomoc i tako u nedogled. Ne zele uciti jezik, ici u skole, postivaati zakone. Provoditi svoje, a pritom govoriti da ono od te zemlje ne valja. Poprilicno iste probleme imamo sa romskom manjinom. Kada su u vecim skupinama tu zakoni ne vrijede. Radaju djecu koje uce istim vrijednostima (nedostatcima istih), imaju svoje zakone, a i siju teror i strah u okolnim mjestima. U zagrebu su to odredeni kvartovi, tj dijelo kvartova, dok je recimo u Medimurju i puno veci problem.

    Kao ljudsko bice, i kao osoba koja je proslo kroz izbjegnistvo i sirotinju, podrzavam pomoc ljudima. Ali ako ce ti ljudi biti inkomponirani u drustvu. Ako ce doci i raditi, uciti i postuvati zakone. Podrzavam puno stroze zakonei dijeljenje pomoci. Npr, pomognes migrantima, das im novce, mozda neki smjestaj ali dajes im dok imaju neke obveze. Recimo dok uce jezik, i polazu ispite za te jezike. Ako ne ucis, ako ne polozis u nekom roku, nema pomoci, hvala i dovidenja. Ako nakon toga ne nades posao, ako odbijes posao koji ti nude na burzi, hvala i dovidenja. Ako prekrsis zakon, ili ponovis to krsenje ako su neki stvarno minorni propusti, hvala i dovidenja. Bez pitanja, bez objasnjenja. Ako ne zelis, dovidenja.
    Dodes, dobijes pomoc, dobijes ucitelja jezika, prijavljen si na burzu i dobijes ponudu za posao. Ako te osnovne stvari ne ispostujes, ides iste sekunde van i dobivas zabranu ulaska. Za zakone jos gore.

    Takoder, nemam toliki problem sa Nepalcima i Indijcima, jer uglavnom svi rade, najcesce dostave i baustela. I to mi je ok. Uglavnom ne stvaraju probleme. Jedino me smetaju dostavljaci koji misle da vrijede prometna pravila kao u Indiji. Doduse tu me smetaju i domaci ljudi koji su idioti na dostavnim biciklima, motorima i sl. i uzasno me zivciraju (a sam sam biciklist a ne samo bijesni vozac auta koji je ljut na bicikliste). I nazalost, ovdje stereotipi cine pravilo, te su najveci problem ljudi sa bliskog istoka i africkih zemalja. Nade se i tu normalnih, radisnih ljudi, ali genralno ljude sa tih podrucja uglavnom ne zelim u svojoj blizini.

    Samo stroza, puno stroza pravila unutar EU i sve ce biti dobro.
  • serbus
    4.2k


    Stisnuo se šupak anemičnom i pupiju ... Previše se naroda, navijača,branitelja najavilo doći vjerojatno su imali duge noćne razgovore da smisle izgovor kako ne doći... Sad će njonjo i anemični presicu da im je žao što ih nema...
  • Neki tip
    21.3k
    Svaka čast Vukovarcima da su ove godine spriječili četničku provokaciju. :victory:Sljeme

    To je doslovno samo i ništa drugo nego provokacija.

    Ako žele bacati vijenac u Dunav za poginule i ubijene Srbe, neka ga bacaju, bilo kada osim tada kada ga žele baciti.

    Naivan je svatko tko misli da je datum 17.11. slučajan, odnosno eto povezuju pijetet i empatiju "za sve žrtve rata" pa 17. bace vijenac, a 18. bi u kolonu i "sve su žrtve komemorirane".

    Ima SDSS mogućnosti doći u Vukovar bilo kada i bilo kada baciti vijenac, ali 17.11. ga bacaju iz jednog jedinog razloga - jer šalju simboličku poruku "mrtvi Srbi u Dunavu prethodili su ovoj tragediji koju vi komemorirate 18.11." na taj način sugerirajući uzročno-posljedičnu vezu i nalazeći krivca ne više u agresiji i počiniteljima zločina, nego u Merčepu i hrvatskoj državi.
  • Mali Zeus
    13.2k
    To je taj mit koji je kod mnogih opstao do sada, o ugroženim Srbima koje smo mi ustašoidni Hrvati izazvali pa su eto krenuli ubijati, klati, paliti i razarati. Inače ne bi, samo da ih nismo izazvali.

    I tu postoji fina paralela sa situacijom u Ukrajini btw.
  • Patak
    2.9k
    I to kaj veli @Neki tip ali mislim da ga bace i za onog četnika Šoškočanina koji se stvarno i udavio u Dunavu
  • Ero
    963
    promašio temu, brišite :rofl:
  • Neki tip
    21.3k
    za onog četnika Šoškočanina koji se stvarno i udavio u DunavuPatak

    Nema 3 mjeseca da sam bio u Borovu (Selu). Radio neke intervjue za jedno istraživanje. Narativ koji se tamo može čuti je nestvaran, čuješ ga, vidiš osobu pred sobom, znaš joj ulogu i funkciju i ne vjeruješ što izlazi iz usta, a glasi otprilike ovako:

    "Ma ljudi moji, pa ovde rata praktički nije ni bilo. Pa mi smo se svi poznavali, družili, evo verujte kad kažem najmanje rata je bilo ovde kod nas u Borovu, u Trpinji, u Boboti."

    I ne jebe ga nimalo ni logika ni istina. Mislim, naravno da "nije bilo rata" u tvom selu, ali što je bilo u susjednom, hrvatskom? Je li bilo rata u Sotinu, Bogdanovcima? Govori li ti to išta o prirodi i počecima tog rata? Govori li išta o tome tko je napadnut i tko je stradavao, kad već kod vas "nije ni bilo rata".

    Slične sam izjave čuo i na područjima oslobođenima Olujom, ali s tom razlikom da je njima bilo rata - no on je počeo 4.8.1995. kada je HV rano ujutro započeo "neselektivno bombardirati krajiška sela i gradove".
  • Neki tip
    21.3k
    renutno završen drugi trening F1 u Las Vegasu koji je vožen od 3 do 4 ujutro po lokalnom vremenuEro

    Ključna geopolitička info ovih dana. :grin:

    (pretpostavljam da si htio u "ostale sportove".. )
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.