• Bruh
    956
    Francuzići se malo boje "integriranih" alžiraca i stranaca a
  • Bosskovitz
    12k
    Što se tiče broja studija ima ih 164 koje ne vide povezanost i 214 koje su pronašle povezanost.Patak

    Mislim, ne želim dalje nastavljati ovu temu, ali naprosto ne mogu pustiti da se završi s ovakvim tezama. Otišao sam na tu stranicu howdovaccinescauseautism.com i ovo je claim za 214 studija koje su pronašle povezanost:

    "Autism is a largely immune mediated condition, and the purpose of a vaccine is to change the behavior of the immune system. Vaccines and their ingredients can cause the underlying medical conditions that are commonly found in children who have been given an autism diagnosis."

    Doslovno, njihova teza je "autizam je vezan uz imunološki sustav, cjepiva utječu na imunološki sustav, evo 214 studija koje su našle povezanost promjena na imunološkom sustavu i cjepiva" - naravno da su našle, zato cjepiva i služe. Nisu našle uzročno-posljedičnu vezu između cjepiva i autizma, što je način kako se dokazuje da cjepivo uzrokuje autizam.

    Je li cijepljenje bolje s ovoliko godina ili onoliko godina - to je tema u koju ne ulazim, ne znam o njoj dovoljno i ne znam postoje li kakva istraživanja. Ali da postoji i jedno istraživanje koje je utvrdilo da cjepivo uzrokuje autizam - ne postoji.
  • Patak
    2.9k
    Evo ti još jedna lista s 130 radova.
    130 Studies Linking Vaccines To Neurological and Autoimmune Issues Common To Autism

    Bez obzira ima li na drugoj strani 100 ili 200 radova koji tvrde suprotno ta tema ne smije ostati tabu tema, niti se smije odmah ljude optužiti za ravnozemljaštvo ni ljude koji kažu da su im djeca razvila autizam odmah nakon cijepljenja a ne prije cijepljenja ismijavati. Uostalom to su ljudi koji su cijepili svoju djecu upravo zato jer su vjerovali sustavu. Treba gledati kompletnost dokaza a ne ovu ili onu studiju.

    A već sam napisao možda uopće nije stvar u cijepljenju nego u uporabi paracetamola nakon cijepljenja kao što sam linkao onaj rad s MITa. Jedna druga studija koja je uspoređivala Kubu i SAD došla je do sličnog zaključka. Iako im je cijepljenje 99,7% isto,, na Kubi je skoro 300 puta niža stopa autizma, ali oni ne koriste paracetamol nego drugi lijek za snižavanje temperature. Više ovdje. Paracetamol se u SADu počeo koristiti kad je za Aspirin utvrđena opasnost od Ryeve bolesti. Ne velim ja niti da je to, samo kažem što sam ja čitao prije par godina kad sam cijepio svoju djecu. Uglavnom, možda bi dr. House to riješio.
  • Bosskovitz
    12k
    Treba gledati kompletnost dokaza a ne ovu ili onu studiju.Patak

    Kompletnost dokaza, svih studija zajedno, je da ni jedna studija nije dokazala kako cjepiva uzrokuju autizam. To je poanta svega i tu završavam s ovom raspravom jer ubit ćemo cijelu temu ako će svaki od nas dvojice htjeti biti onaj zadnji. Cjepiva uzrokuju autizam je teorija zavjere koja se bazira na jednom istraživanju koje je falsificirano i čiji autor je na toj teoriji zavjere zgrnuo milijune, nasuprot više od stotinu drugih znanstvenih istraživanja od kojih niti jedno nije dokazalo da cjepiva uzrokuju autizam, a na njima su radile stotine znanstvenika diljem svijeta. Izvrtanja teza kojima se pokušava stvoriti drugačija percepcija i anegdotalni dokazi nisu znanost nego agenda.

    Uostalom, cijela teorija je užasno besmislena. Nije baš da farmaceutske korporacije strašno zarađuju na poremećajima sa spektra autizma ili da nekome "gore" odgovara da osoba s tim poremećajima ne bude 0,5% nego 0,8% (mislim da je ovo brojka za EU), dapače, puno više bi im se isplatilo da ljudi oboljevaju od bolesti protiv kojih se cijepimo. Cijeli taj narativ nije ni na klimavim nogama, on naprosto ne stoji.

    Toliko od mene, da ne duljimo ovo.
  • Patak
    2.9k
    Sve ok, ja kao ravnozemljaš i teoretičar zavjera očekujem da znanstvenici konkretno odgovore na pitanje što točno uzrokuje autizam. Do tad su mi sve opcije otvorene tj. niti jedan mogući uzrok ili dio uzroka ne odbacujem.
  • Krizy
    43.5k
    Svaki dan po par tisuća.
  • Neki tip
    21.3k
    Svaki dan po par tisuća.Krizy

    Na Cipru sam dobrih 45 minuta razgovarao s jednim imigrantom iz Nigerije (po njegovim riječima - 24 godine, ali ok, toliko bih mu otpilike i dao). Da sad ne objašnjavam kako je do razgovora uopće došlo (splet suludih okolnosti za samu poantu nebitnih pa preskačem), prepričat ću što mi je ispričao u kraćim crtama.

    Na Cipar je, navodno, došao brodom iz Egipta.

    Nisam siguran da mi je rekao istinu, većima imigranata na Cipru ondje dođe iz Turske. Lako im je prijeći iz Turske u Sjeverni Cipar pod turskom kontrolom, a onda otamo se razmile po grčkom dijelu otoka (puno bogatijem i prema statističkim pokazateljima i prema mom dojmu budući da sam bio u oba dijela). Djelovao je vrlo suzdržan kada mi je odgovarao na pitanje kako je dospio baš na Cipar, a ne recimo u Italiju ili negdje drugdje.

    Mnogo manje suzdržan je bio kad je pričao o drugim stvarima pa ću razgovor sažeti u jednu cjelinu:

    "Samo želi(m) raditi, i ovdje, ali pogotovo u Njemačkoj, Švedskoj ili Nizozemskoj. U Njemačkoj ti daju sve, smještaj i hranu, a tu ti ne daju ništa. Ne tretiraju nas dobro. Ne razumijem zašto me ne puste u Njemačku ako im tu ne trebam i ako mi ne daju raditi.

    Zatražio sam azil i čekam dugo, mogao bih raditi dotad, ali ne daju mi, kažu da ne smijem dok čekam rješenje. A nisu me nigdje smjestili, ja i još trojica živimo zajedno, plaćam svoj dio. Od čega? Pa uvijek se nekako nađe nešto malo, hahaha.

    I Hrvatska je isto super zemlja, tamo bih isto mogao živjeti. Imate super nogometaše, uvijek na SP-u navijam za Hrvatsku i samo nju gledam. Nikoga drugog, samo Hrvatsku, to je isto dobra zemlja, tamo bih mogao živjeti. Znam Modrića i onog drugog.. Ivana. Perišića? Ne, ne, Rakitić, Barcelona.

    Mislim da bi nas trebali odvesti u Njemačku ili Švedsku, ovdje nije dobro.

    Mlad sam, želim istraživati, želim raditi, želim puno istraživati. I igrati nogomet, mogao bih igrati nogomet za neki hrvatski klub?"

    Evo, Bara, ako čitaš javi se. Imam crnu zverku, brzanac, da dijelimo dobit.
  • marcio amoroso
    36.6k

    Trebamo se paziti da ne napredujemo previše kao država jer ćemo i mi ubrzo postati poželjni :grin:
  • Neki tip
    21.3k
    Trebamo se paziti da ne napredujemo previše kao država jer ćemo i mi ubrzo postati poželjni :grin:marcio amoroso

    Eno smo drugi po rastu BDP-a u EU (samo Malta raste brže ove godine, a i iduće ćemo biti u vrhu po rastu BDP-a), dok smo prema medijalnom dohotku po stanovniku korigiranom za razlike u cijenama među državama ispred Portugala, Grčke, Slovačke, Mađarske, Bugarske i Rumunjske (Eurostat).

    Veća je razlika između nas i Srbije, nego nas i Italije, na primjer.

    Uglavnom, hoću reći da smo već prilično ekonomski napredovali (nemojte se ljutiti, ali stvarno nisam zainteresiran za raspravu s nečijim dojmovima ako bi tko poželio) i da posljedice toga već po dućanima, restoranima i ulicama vidimo te se u neku ruku slažem s tobom (znam da karikiraš, ali poanta je na mjestu). Naime, ne postavlja se više samo pitanje ekonomskog razvoja (on se događa), nego društvene kohezije, integracije stranih radnika, jezika, kulture itd.

    Eto, čisto kao zanimljivosti, da ne otvaramo sad i tu temu na Geopolitici. Treba ljude pustit da u miru navijaju za Palestinu, Izrael ili Mir. :)
  • marcio amoroso
    36.6k
    Naime, ne postavlja se više samo pitanje ekonomskog razvoja (on se događa), nego društvene kohezije, integracije stranih radnika, jezika, kulture itd.Neki tip

    Filter po državama je jedino rješenje. Da pojednostavim. Nepalci, Filipinci da. Marokanci, Afganistanci, Tunižani itd ne. To je po meni recept.

    Imam iskustvo življenja vani i točno znam kako se koji državljani ponašaju. Ima uvijek iznimki, ali od tisuću Marokanaca će ti 500 njih raditi problem. Od tisuću Nepalaca će problem raditi njih 5. To se čak može dokazati na osnovu broja krivičnih djela u zapadnoj Europi.
  • NitkoBitan
    17.6k
    nego društvene kohezije, integracije stranih radnika, jezika, kulture itd.Neki tip

    Hvala na ponudi ali ne treba, dobro nam je i ovako :sweat:
  • Neki tip
    21.3k


    Potpis. Možemo nekad uživo o tome, radi se, nije za forum. :)
  • ZGBhoy
    1.7k
    Imam iskustvo življenja vani i točno znam kako se koji državljani ponašajumarcio amoroso

    Potpisujem.
    Ja bi jos htjeo dodat da je bas zbog toga meni bilo uvijek drago dolazit doma u Hrvatsku, da odmorim glavu od Multi Kulit.
    Nazalost i ta vremena su prosla
  • Navijač Dinama
    8.3k
    Ma mislim da ovi iz Afrike(crnci) migranti nisu nikome toliki problem, ni oni, ni ovi nepalci i flipicni, susreo sam se sa jednim afrikancem u Austriji prije 6 mjeseci, i na nekom sporazumnoj verziji engleskog jezika je rekao sve otprilike što i ovaj kod @Neki tip.

    Žele radit, da mogu kako i oni sami preživjet tako i njihove obitelji, čini mi se reče da oko 40% plate šalje ženi i djeci u Afriku, kako on tako i drugi koji su tu došli, a zajedno svi ti muški stanuju u iznajmitom stanu.

    Veći su puno, puno problem ovaj necivilizirani dio svijeta koji je zaostao i ponaša se koda žive u 1500tim godinama, to su ovi jelde afganistanci, palestinci, sjeverno afrikanci, u biti, jednom riječju arapi, baš žešće loša pojava u Europi.

    Kad pogledaš one njihove skupove po Švedskoj,Belgiji, Njemačkoj i koje kuda zapadanoj "civiliziranoj" europi, da ne napišu koja je zemlja u pitanju ili grad, rekao bih na prvu, a bome i na drugu i treću da se radi o nekom Bagdadu, Kabulu ili Teheranu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.