• Jaro
    7.4k
    Nema nista od toga, niti ce biti. HDZ je preuzeo klub i dovidjenja. Ostaje kod njih dok ce im biti zanimljivo.
  • deda
    32.7k
    Moram te ispraviti u nekoliko detalja.

    Prvo Dinamo ima 32.000 članova. Drugo, prosječna članarina nije 20 eura nego 15 eura jer su 50% članova penzioneri i U18. I treća stvar, budžet Dinama nije 42-43 m nego 55-60 milijona.

    Dakle, kad to sve nanovo preračunaš udio članarina nije 1,7% već negdje oko 0,8-0,9% što više nije pola u odnosu na udjel Barcinih članarina u budžetu nego možda četvrtina.
  • thomas22
    262
    Proljev sam dobil odmah kad sam pročital "87'godišnji predsjednik"....ma dajte molim vas, svaka cast na poslovnoj karijeri i doprinosu ali starac si i nemožeš više ni normalno razmisljati, a kamo li voditi takvu instituciju poput dinama.
  • Bosskovitz
    12k
    inace barcelona ima 162 000 clanova, po cijeni od 195 dolara, sto cini cca 31,5mil eura.
    Njihov budzet za ovu sezonu je 859mil eura, te clanarinje vrijede 3,66 % njihovoh budzeta.
    jedan u nizu

    Odlična usporedba, a nije zgorega ni napomenuti da članovi Barcelone imaju pravo glasa već desetljećima, klub aktivno radi na tome da ima što više članova i članstvo im donosi brojne objektivne pogodnosti povrh toga što su članovi jer vole svoj klub. S druge strane, iz Dinama je ne tako davno spinano pravne kreative o tome kako članovi kluba niti nisu članovi kluba nego "vlasnici članski iskaznica", ni cent nije potrošen i ni jedna moždana celija aktivirana da bi se povećao broj članova, a većina članova su članovi ili zbog besplatnih karata / popusta na godišnje, ili zato što se učlanjuju već tradicijski, ili zato što im je zamirišalo to da bismo mogli imati demokratski klub poput te jebene Barcelone pa su se učlanili ove godine u velikoj akciji.

    Kad netko krene s takvim usporedbama, ali u potpunosti ignorira kontekst u kojem ta usporedba postoji... radi se o guranju narativa, ništa drugo.
  • jedan u nizu
    8.3k

    ispricavam se, moje brojke su uzete sa brzinskog guglanja. Zato nam i trebaju provjerenije informacije od nekog 'iznutra'.

    Onda cu se nadovezati i na brojke od barcelone. Clanarina za djecu do 5 godina je 49 eura, a djecu od 5 do 14 godina je 103 eura. Koji je omjer tih osoba ne znam, ali sigurno je solidna brojka, pa ni kod barce nije 3,7% nego onda i manje.

    Takoder, ovo je bracin budzet sada, prije njihove krize, budzet im je bio i po 1,28b eura. A tada su imali i cca 144k clanova po cijeni od 185 eura. Znaci da imaje tada prihod od clanstva bio 26,5mil e, sto je cinilo 2,0% njihovog budzeta.
    I tu jos nisu uzete u obzir jeftinije clanarine za djecu, pa bi zapravo taj postotak bio sigurno i nizi. Nazalost tu informaciju nisam nasao.
  • jedan u nizu
    8.3k

    molim te procitaj moj post do kraja pa onda komentiraj,
    citanje s razumijevanjem!

    edit: ne znam jesi mislio da sam ja van konteksta ili odredeni clan IO koji gura takve cinjenice u istupima
  • The Undertaker
    5.4k
    Ne treba se uvlačiti u te priče oko novca od članarina jer je to obična distrakcija od bitnog. Kad mjesto u IO ili Skupštini bude ovisilo o tome koliko se novca donijelo u klub onda možemo pričati i o tome. Ovako se može pitati i svakog člana IO koliko je donio novaca u klub u zamjenu za mogućnost upravljanja. Ne bi ih puno ostalo.
  • Bosskovitz
    12k


    Ne, nismo se razumjeli :) Govorio sam o izvjesnom članu IO koji je to spomenuo novinaru, ali izuzeo iz cijelog konteksta postojanja ta dva kluba i odnosa kojeg prema vlastitim članovima zadnjih 20-30 godina ima Dinamo, a kojeg ima Barcelona. Dok Katalonci desetljećima rade na tom odnosu kluba i članova i to im je jedan od temelja identiteta, kod nas taj odnos ne da je od strane kluba zapostavljen već desetljećima, nego je bilo perioda u kojima se aktivno radilo na tome da članova kluba uopće ne bude. I onda on pukne neku usporedbu Dinama i Barcelone kao se radi jednojajčanim blizancima, a ne dva - što se marketinga, odnosa s navijačima, pripadnosti klubu i sličnog tiče - posve odvojena svijeta.
  • superhik
    11.1k
    Koliko Lana grupa daje novca klubu na godišnjoj razini?
  • jedan u nizu
    8.3k

    onda isprike, na prvu mi se cinilo da mislis na mene, pa sam ispravio svoj post.
    Slazem se,to sam i spomenuo u svom prvom postu.
    Dinamo ima daleko manje bazu fanova, koji moze skupiti 5mil simptatizera da svaki hrvat u drzavi i dijaspori navija za dinamo, a Barcelona koja moze skupiti 5 mil simpatizera samo u sirem krugu grada.
    njihovi podaci iz 2022 g kazu da im je 56k clanova iz grada, 75k iz ostatka katalonje i jos 11k iz ostatka svijeta.
    znaci proporcionalno, dinamo šiša barcu jako. a sta bi tek bilo kada bi dinamo kao klub zapravio radio na tome da privuce clanove. Sto bi bilo kada bi ti clanovi desetljecima imali prava kao oni clanovi barce.

    Ne samo da je izjava clana IO nemjerljiva, nego se laganim argumentiranjem moze okrenuti totalno i udariti ga u glavu nazad gdje se moze samo posramiti i poklopiti usima
  • austrijanac
    4.1k
    2022 prihod od sponzora je bio 17 milja kuna cca ako me sjecanje ne vara sveukupno.

    Jadno da jadnije ne moze biti.
  • superhik
    11.1k
    dinamo ima 36 000 clanova, po cijeni od 20 eura, sto je 720 000 eura.jedan u nizu

    Uzmimo da je ovo tu negdje približno točno.

    Glavni sponzor proizvođač sportske opreme je u 2022. sudjelovao s cca. 492 000€
    Glavni sponzor s cca. 924 000 €

    Dakle glavni sponzor s pišljivih 200 000€ više dobije direktan glas i otvoren put oko prekrajanja Statuta bez da itko dovodi u pitanje njegovu ulogu.
  • scooniepenn
    3.3k

    Nemam točnu informaciju, ali po svemu što znam rekao bih oko 500.000 do 600.000 EUR, a PSK negdje oko 1.3 milje EUR-a jer Lana Grupa više nije generalni sponzor. Ovo sve ostalo je zanemarivo, zato bi prihod od Castorea bio injekcija kakvu ne pamtimo. Računam da bi samo u novcu trebali dobiti oko 2 milje, plus da bismo još toliko mogli zaraditi na postotku od prodaje koji bi trebao biti značajan jer ćemo dobivati neograničene količine opreme, sve će se raditi "custom made" pa računam kako će prodaja porgresivno značajno narasti. S njima nam se ne može desiti da recimo dođem u subotu u Arenu i da u fan shopu nemaju crni dres ni u M ni u L veličini i da će ga dobiti u 12. mjesecu tek.
  • superhik
    11.1k
    ne vjerujem da je milja kad PSK kao top sponzor ne daje milju
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.