• badjibadara
    3.2k
    Naime, predstavnici navijača su rekli da je novi Statut želja navijača, međutim, od nekih članova IO-a su dobili odgovor da nisu navijači samo oni sa sjeverne tribinedzggzd

    Neka si ti navijači osnuju svoj Dinamo. Tarzančići već imaju svoj i grčevito ga brane od demokratizacije idiokracijom.
  • Jaro
    7.4k
    Clan IOa samo prenosi ono sto mu je Mumija rekao. Pa to su sve isti ljudi koji su bili i do sada i prije 12og mjeseca. Oni su se mejdjusobno posvadjali, jedna strana familije je izbacila drugu, pritom iskoristila navijace jer drugo nisu mogli/znali - dali nam Biscana i Simica na par mjeseci, obecanje statuta i to je to... Sad ce napraviti izmjene u prijedlogu statuta da, ne znam, na izborima se bira 7,8 skupstinara koji ce zamijeniti mjesta povjerenika i to je to...
  • mali M
    5.2k
    dali nam Biscana i Simica na par mjeseci, obecanje statuta i to je to... Sad ce napraviti izmjene u prijedlogu statuta da, ne znam, na izborima se bira 7,8 skupstinara koji ce zamijeniti mjesta povjerenika i to je to...Jaro

    nadam se da si sve do jedne riječi u krivu... (ovo nije kritika nego mi je muka uopće razmišljat o ovome)
  • Jaro
    7.4k
    nadam se da si sve do jedne riječi u krivu..mali M

    nadam se i ja... Ali svi događaji upućuju u tome smjeru...
  • mali M
    5.2k
    Iz tog razloga smatram da se netreba od nikoga slaviti što je Šimić otišao.. sve su to kotačići koji su bitni u borbi za Dinamo... Samo da Saša i ekpa uspe izborit čim bolji statut i odma će se lakše disati, ako ništa onda dugoročno..
  • morales
    128
    oce pogotovo s ovim nedolascima na odbore
  • Jaro
    7.4k
    oce pogotovo s ovim nedolascima na odboremorales

    ?
  • superhik
    11.1k
    od kuda ti ta informacija? Na službenoj objavi navedeno je da su svi sudjelovali
  • Pop corn
    8.4k
    oce pogotovo s ovim nedolascima na odboremorales

    Svi su članovi NO bili prisutni i na sjednici NO, a potom i na sjednici IO (na kojem je bila i Uprava Dinama)
  • Time
    871
    Prema predloženom statutu predsjednik bi izabrao 28 skupštinara,28 bi birali članovi kluba,3 sponzora,1 grad.Tko bi birao predsjednika kluba, skupština ili članovi ?
  • Jaro
    7.4k
    druga izborna jedinica za koju punoljetni i poslovno sposobni članovi s važećim članstvom u
    trenutku izbora i u prethodnoj kalendarskoj godini, mogu poslati kandidature Izbornom
    povjerenstvu, a iz koje će članove skupštine kao cjelovitu listu izabrati Izvršni odbor.
    2) „Liste iz obje izborne jedinice imaju nositelje koji su i kandidati za Predsjednika. Nositelj
    liste koja je pobijedila na općim izborima je jedan kandidat za Predsjednika, a između 28
    članova Skupštine iz druge izborene jedinice Predsjednik imenuje nositelja liste koji je
    kandidat za Predsjednika druge izborne jedinice. Između dva kandidata za Predsjednika
    Skupština glasa za Predsjednika Kluba
  • superhik
    11.1k
    SN danas pišu kako Barišić se ekipom prekraja prijedlog Statuta kako bi minimizirao utjecaj navijača.

    Posebno me zanima koji je ovaj anonimni član IO koji im progurava ove informacije u zadnje vrijeme.
    Lik briljira sa svojim izjavama. Nakon što je prethodno izjavio "da nisu navijači samo oni sa sjeverne tribine." ovaj put je rekao: "U Barceloni, gdje 200 tisuća sociosa uplaćuje godišnju članarinu od 200 eura i samo kroz taj mehanizam uprihoduje klubu 40-ak milijuna eura, priča o nezaobilaznoj ulozi članstva u radu kluba ima svoju podlogu. Ali mi imamo 35 tisuća članova i prihod od članarina čini samo 1-2 posto Dinamova proračuna"

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/nista-od-izbora-u-dinamu-barisic-okrenuo-leda-navijacima-sve-sto-su-trazili-mi-smo-im-dali-15391390
  • bbb medimurje
    3.2k
    Koji nebulozni clanak
    Zali boze 3 minute citanja ovoga
  • jedan u nizu
    8.3k
    inace barcelona ima 162 000 clanova, po cijeni od 195 dolara, sto cini cca 31,5mil eura.
    Njihov budzet za ovu sezonu je 859mil eura, te clanarinje vrijede 3,66 % njihovoh budzeta.

    dinamo ima 36 000 clanova, po cijeni od 20 eura, sto je 720 000 eura. Dinamov Budzet nije jasno definiran, ali 2022g je bio oko 42-43mil eura, tako da clanarine vrijede 1,7% budzeta

    Istina da je duplo vise, ali to su tako mali postotci da nebi trebali uopce dovoditi u kontekst koliko tko daje klubu i kakva prava s tim zasluzuje.

    Što ako se dese izbori i demokratizacija kluba? Sto ako planu clanstva u dinamu i to dode na 60-70k, sto je tesko izvedivo ali ne i nemoguce. I sto kada onda to bude u istom postotku kao barcelona? Sta onda?
    Barcelona ima puno vise clanova jer je poslozen klub, i clanovi znaju za sto placaju clanarinu, a to je da mogu birati predsjednika, Da dinamo clanovi mogu izravno birati predsjednika imali bi puno vise clanova.

    p.s. uostalom, velicina Barcelone kao kluba, kao grada, drzave u kojoj se nalazi. Cinjenica da je jedan od najpopularnijih klubova svijeta i gdje su clanovi ljudi sa svih kontinenata ima samo 5x vise clanova od dinama. Proporcionalno, barcelona bi trebala imati barem 50x vise clanova od dinama, A da ne spomenem Hajduk.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Pred postavljam da će večeras biti samo mlatimudanja, ništa konkretnog, bla bla bla. Od mumije imam proljev. Bit ću iznenađen da bude bilo šta konstruktivno ma današnje sastanku. Al daj bože da se varam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.