• deda
    32.7k
    U Gazi je ubijeno preko 70 djelatnika UNa i pogođeno nekoliko njihovih objekata direktno. Jedna njihova škola danas. Jel možete zamisliti da to napravi igdje itko na svijetu bez kazne.
  • Markelo
    2.6k
    NIje međunarodno humanitarno pravo "ubijeno" u Gazi, nit su Židovi najveći krvnici što ih je čovječanstvo upoznalo kao što se sada prikazuje. Politika se uvukla i kod oplakivanja žrtvi pa se tako neki sjete stradale djece u Gazi a odbijaju obilježit stradanje djece od ispaljenih granata na dječja igrališta u svojoj državi.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Ja razumijem odakle averzije prema Palestincima. Mnogi ovdje vuku korijene iz BiH pa su im svi Muslimani isti i zbog pretrpljenih obiteljskih trauma su u svakoj situaciji kontra Muslimana. Meni je osobno stav navijača Zrinjskog koji svim silama podržavaju Izrael i Ameriku vrlo neinteligentan jer su im upravo te sile koje oni podržavaju nametnule Dayton i da su građani drugog reda u BiH i to da nemaju svoj entitet itd. SAD je skrojio ovu luđačku košulju zvanu BiH, SAD je kriv za Komšića i sada navijači Zrinjskog prvoloptaški podržavaju zapadne snage samo zato što su Muslimani na drugoj strani i samo zato što su navijači Veleža objesili palestinsku zastavu na most.

    Drugi razlog zašto se podržava Izrael su teroristički napadi u Europi. Pitate se kakve veze imaju teroristički napadi u Europi sa situacijom u Palestini? Nikakve, ali eto često se iz nekog razloga kače pojedinačni teroristički napadi da bi se na taj način tobože oblatilo Palestinu. Ako ćemo iskreno pričati znate li u kojoj državi je samo u 2023.godini do studenog bilo čak 560 masovnih ubojstava (masovna ubojstva su gdje je ubijeno 4 i više osoba) - radi se o našem uzoru, našem kapitalističkom raju, našoj zvijezdi vodilji SAD-u. Tamo sve vrvi od ekstremista koji uzmu pušku pa ubijaju nasumično po školama i ulicama. Doduše njihova i službena državna politika je iznimno ekstremistička jer je ta država u zadnjih 50 godina izvršila invaziju na polovicu planete ali to sad nije važno. Važno je da naše gazde Amerikance nitko neće proglasiti ekstremističkim narodom dok su svi Palestinci ovakvi i onakvi jer se u Parizu bombom raznio neki Ahmed kojem su prije 50 godina djedovi doselili iz Maroka. Generalizira se jedne dok su drugi (iako gori) sasvim fini ljudi u očima naše javnosti.

    Još nešto: možda svi ovi Muslimani ne bi ni bili u Europi da nije bilo kolonijalističkih politika i da SAD nije imao potrebu uništiti svaku državu za koju su smatrali da je ''prijetnja američkoj nacionalnoj sigurnosti''. Tako su Libiju (najbogatiju afričku zemlju) sjebali skupa sa Francuzima pa sad kada su od tog dobrostojećeg naroda stvorili gladnu sirotinju mi bi se valjda trebali čuditi zašto ta sirotinja na dušekima pokušava doći do Italije i Francuske. Trebali bi se kao i čuditi zašto ta sirotinja ne voli europske zemlje u koje se doseli i zašto se ne integrira. Koloniziraš ih, ukradeš im resurse, sirotinja iz tih država prirodno krene za svojim resursima (boljim životom) i još bi ta sirotinja kao trebala biti zahvalna što su ih uopće primili njihovi kolonizatori i trebali bi kao voljeti zapadne Europljane i svoje novopečene zemlje...pa nisu oni kmetovi poput nekih, ljudi imaju svoj ponos.
  • Zagi
    7.7k
    Ja razumijem odakle averzije prema PalestincimaMaksim Maksimirski
    Iz ostatka posta vidim da ne.

    Siječa glava, sodomija, paljenje ljudi živih
    Eto neki od mojih razloga za "averziju" .

    Hamas , ne palestinci
  • Nino Bule
    13.8k
    Bit protiv masovne imigracije, koja je u europi dominantno arapska, je sasvim logicno. Iz nekog razloga ljude prehiti i misle da je zbog toga izrael logican saveznik, problem je sto je izrael vise puta dokazao da ide kontra nasih interesa i cesto dodaje ulje na vatru, najbolji primjer naoruzavanje i podrska glavosjekačima u siriji, od "umjerenog" fsa do al nusre, nema koga nisu naoruzali u zelji da sjebu siriju i assada i da to bude "failed state" koji ne moze biti njima prijetnja, to naravno onda znaci milijuni ljudi u migrantskim valovima prema europi, niti je to prvi put da tako djeluju, ne postoji "režimska promjena"za koju oni nisu lobirali i podrzali, od iraka i afganistana do libije i sirije.

    Ne znam sta ljudi misle da bi se dogodilo kad bi se "poguralo" 5 mil ljudi sa zapadne obale i iz gaze, ponovila bi se sirijska prica i jos bi se nakacilo 5 mil drugih arapa oportunisticki pa ti obrani granice. Europa mora biti pametna, prva linija obrane nase granice je upravo u palestini,siriji i libiji, podrskom stabilnih rezima tamo (ili bar ne rusenjem stabilnih rezima) posao je 5 puta laksi.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    To rade mnoge vojske i to se događa u ratovima, jedino je pitanje hoće li mediji pumpati atmosferu pa prikazati kako ratni zločin radi Palestinac ili kako ga radi Izraelac. Pošto smo mi američka kolonija i pošto nam medije drže zapadnjaci onda mi forsiramo priču o zlome Palestincu. Da smo na drugoj strani onda bi na naslovnici svih dnevnih novina bila uplakana palestinska majka koja u naručju drži mrtvo dijete (jedno od 3000 ubijenih dosad) i naslov bi bio ''Zaustavite izraelske monstrume!''

    Ovo je odgovor Zagiju jer vidim da se taman ubacio još jedan komentar između.
  • Zagi
    7.7k
    Jebe se Izraelu za europu.
    Nakon svega, sasvim razumljivo.

    Da, bez razmišljanja bi pristali da se cijelokupno stanovništvo Gaze brodovima preko Egipta preseli po europi.
    To niti ne skrivaju (previše).
  • Zagi
    7.7k
    Zaštitio si se od stvarnosti horora tog dana.
    Vjerojatno i bolje.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Ne gledam ratne zločine niti jedne strane niti uopće gledam videozapise sa bojišta. Nije mi napeto gledati mrtve ljude i osobe u patnjama i smrtnim grčevima. Znam, čudan sam.
  • Doktor Kunić
    3.5k
    Možda bi trebao pa da vidiš koje je razmišljanje palestinaca

    Što se tiče navijača Zrinjskog, njih točno boli k i za Izrael i za muslimane, to je čista politička maska.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Znaci opravdanja za ovakve stvari nema. NEMA!!
    Hamas ubija svoje civile, svoje palestince, svoje sunarodnjake koji bjeze od Izraelaca, samo kako bi im mogli biti štit i kako bi mogli nastaviti svoju zivotnu misiju - uciniti da izrael pati sto vise.

    oHi4wHN.png

    Evo video, oprezno prij gledanju, nisu lijepe scene bas:

    https://twitter.com/amjadt25/status/1720436200572334273?s=46.twitter
  • jedan u nizu
    8.3k
    Takoder, nazalost ne mogu uploadati video ili nesto, pa stavljam link.

    Zasto Izrael gada dijelove gdje zive civili? Jer su to uporista Hamasa, koji nemaju svoje gradevine, nego djeluju iz stambenih grada, bolnica, skola.
    Kada ti netko pocini takva monstruozna teroristicka djela, i ti odlucis unistiti tu teroristicku skupinu, sto napravis? Izrael je lijepo najavio bombardiranja, dao je rok civilima da napuste podrucja. Nazalost to je Hamas onemogucio. Zato imamo stradavanja civila. Niti odobravam, niti osudujem, jer drugog nacina da se rijesi Hamas ne postoji.
    Evo video jos iz 2014 gdje oni instaliraju svoje 'raketane' u stambena naselja. Sad mozete misliti koliko toga ima 9 godina kasnije.
    https://9gag.com/gag/amAQeeo

    Jos jedan video. Zena place nad svojim ubijenim djetetom, i place i vice da je HAmas za to kriv. Od spasioca dobiije instant samar da suti i to ne govori vise pred kamerama. Mogu samo misliti sto se desilo sa zenom kasnije.
    https://9gag.com/gag/aPgLK1P
  • Fanboy
    2.6k
    Koja logika, znači ako Izrael hoće uništiti Hamas ima pravo ubijati i civile kao kolateralnu žrtvu baš kao neki dan kada su ubili preko ak civila i djece radi navodnog Hamasovog borca tamo.

    S druge strane nama su sudili vodstvu gdje smo čuvali njihove kuće, crkve i gdje je praktički broj stradalih njihovih civila bio minimalan s obzirom na jačinu operacija. Optuživali nas za ratne zločine i šta sve ne...Po toj logici je Hrvatska vojska imala pravo u Oluji gađati kolonu jer su se tamo krili četnici ?

    Izrael je nastao na terorističkim organizacijama, ubili su u hotelu kralja Davida u Palestini čitavo britansko vodstvo 1946 godine, a onda kasnije su ubili i visokog dužnosnika UNa koji je bio odobren za pregovore i mirno rješavanje pitanja Palestine Bernadottea, inače čovjeka koji je spasio preko 30 000 ljudi iz nacističkih logora u Njemačkoj među kojima velik broj Židova.
    Jedan od atentatora je postao Izraelski premijer i to uopće ne kriju....
  • jedan u nizu
    8.3k

    nitko ne kaze da ima pravo ubijati civile. Ja samo pitam, kako rijesiti onda problem sa Hamasom?
    Kako unistiti Hamas a da ne stradaju i civili.
    Ovo je Jedna ogromna talacka kriza, kao da netko ude u neki objekt, zarobi civile i prijeti. Nitko nece uci unutra i napraviti pokolj svih. A sta bi se desilo da ti 'teroristi' krenu ubijati ljude izvan tog objekta? I kazu mi cemo ubijati i dalje vani, ali vi nas ne smijete jer imamo civile.
    Da li bi itko tko se suoci sa tom talackom krizom pustio da se to nastavi? Ne, usao bi unutra i probao ubiti teroriste, ali bi sigurno bilo i civilnih zrtava.

    Btw nesto slicno se dogadalo u 2 svj ratu. Da li su onda saveznici bili losi? Koliko je ljudi stradalo u njemackoj za vrijeme bombardiranja? Jel se moglo izbjeci toliko civilnih zrtava? Mozda i da, ali bi rat trajao puno duze, i stradalo bi puno vise civila od strane nacista.

    DRiplIK.png
  • Fanboy
    2.6k


    Pa bombandiranje Dresdena je jedan od najvećih zločina počinjenih u ww2, kakvi su to dobri momci koji ubijaju civile i to njih stotine tisuća gdje je jedan od najljepših europskih gradova, mozaik ljepote gorio 7 dana i 7 noći...Imaš slike gdje su žene, djeca nabacani na kamione čekaju kremiranje kao da se radi o stoci, pročitaj si svjedočanstva.

    To je bilo čisto iživljavanje, američki general Patton je bio bijesan kada je vidio što se radi, inače čovjek koji je "slučajno" stradao u prometnoj nesreći te 1945 godine.

    Zla djela drugog ne opravdavaju da ti smiješ činiti ista. To što povijest pišu "pobjednici" ne znači da ratni zločin i zločin općenito to prestaje biti.

    Židovi ubijaju neprestano civile na Zapadnoj Obali gdje nema Hamasa, preko 300 ljudi je ubijeno, od čega čak 41 dijete, a čak preko 500-ak ih je zatvoreno. Jel su i oni teroristi, dolaze obični Židovski građani za puškama i protjeruju te sa tvoje zemlje, a ako se odupreš onda te vojska ubije ili tvoje dijete ? !
    Jučer sam baš gledao što su naši ljudi prolazili po Banja Luci, morali su mijenjati svoje domove, prisiljavali su ih u logorima da potisuju zamjenu kuća i ubijali su ih tko nije želio. Pa to identično se događa na Zapadnoj Obali.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.