• Maksim Maksimirski
    5.6k
    Da Hamas voli svoj narod i da im je stalo do dobrobiti svojih civila istog trena bi se predali i/ili barem predali taoce. Ali nažalost sve što vidimo govori da ne drze do svojih civila nimalo, fanatizam, mržnja i zasljepljenost u glavama će najviše platiti palestinski Arapi.Samo Dinamo

    To je zapadna propaganda kako nitko u Palestini ne podupire Hamas i kako je to neka mala grupa bez ikakve podrške među narodom. Tako su pisali i za Putina kako je on odnarođeni usamljeni čovjek i po zapadnim medijima smo samo čekali kada će na Crveni Trg doći razjarena masa i otjerati tog nepopularnog čovjeka. U stvarnosti nije bilo tako.

    Ovo je rat i taj argument ''da voli svoj narod vojska bi se predala'' isto vrijedi i za izraelsku ili ukrajinsku vojsku. Da se sutra predaju završio bi rat i ne bi više nijedan civil stradao.
  • Samo Dinamo
    151

    Neusporedivo.
    Rusiju ne zanima ukrajinska vojska nego teritorij, a tako je u većini ratova. Teritorij se ne pušta, pogotovo ako se krvlju brani.
    IDF ne zanima teritorij Gaze, već samo da unište Hamas. Preda sa Hamas i rat prestaje bez teritorijalnih promjena i bez daljnjih civilnih žrtava. Makar možda bi bilo bolje da Izrael uzme i teritorij jer vjerojatno samo tako može smanjiti mogućnost novih Hamasa.
  • NitkoBitan
    17.7k
    IDF ne zanima teritorij Gaze, već samo da unište Hamas. Preda sa Hamas i rat prestaje bez teritorijalnih promjena i bez daljnjih civilnih žrtava.Samo Dinamo

    Ma ne zanima ih uopce, zato i je Netanyahu nekoliko mjeseci prije obracuna spominjao dio Gaze kao teritorij Izraela.

    Nije da Izrael Palestinu smatra dijelom obecane zemlje i na svaki moguci nacin ce se pokusat docepat toga. I ne samo Palestinu, koliko sam skuzio smatraju i juzni Libanon svojim.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    IDF ne zanima teritorij Gaze, već samo da unište Hamas.Samo Dinamo

    Ok, ako vjeruješ u to onda pošteno, složit ćemo se da se ne slažemo.
  • jedan u nizu
    8.3k
    xiW3UiM.png

    ovaj je prejebao i Johnnya Sinsa po zanimanjima
  • Samo Dinamo
    151


    Trenutni izričaj Izraela je da ih teritorij Gaze ne zanima, ako sam dobro shvatio. Možda griješim.
    Ali sigurno ne griješim da Hamas i ostale jako zanima teritorij Izraela, sve od rijeke do mora.

    I mislim da Izraelci ispravno smatraju i Samariju i Judeju dijelom obećane zemlje. Što ne znači da sigurno imaju danas puno pravo na njih. Opet, ja nekak mislim da oni povijesno imaju najviše to pravo. Čija zemlja bi trebala biti ona u kojoj se nalaze npr. Jeruzalem, Betlehem, Hebron? Ne velim, možda mi je samo ispran mozak biblijskim izričajima, ali na njima počiva i Europa kakvu poznajemo.
    A svakako neka vrsta kontrole tog područja Izraelu je uvjet opstanka zbog nikakve strateške dubine od crte razgraničenja do mora i to u situaciji u kojoj je okružen potencijalnim i stvarnim neprijateljima.
    Po meni, palestinski Arapi bi na tom području trebali tražiti građansku ravnopravnost i ništa više, Kome ne paše...arapski svijet je velik s puno slobodne zemlje. Možda zvuči grubo, ali napokon bismo prestali brojati mrtve nakon 70 godina a svi bi bili u svojim nacionalnim državama.
  • Nino Bule
    13.8k
    "Ne zanima ih teritorij"


    Trenutni izričaj Izraela je da ih teritorij Gaze ne zanimaSamo Dinamo

    NIje istina, javno komuniciraju da zele da gaza bude manja nakon ove akcije, interno su procurili neki dokumenti di se uzima u obzir i preseljenje svih 2.2 mil ljudi na sinaj i zauzimanje gaze.

    Možda zvuči grubo, ali napokon bismo prestali brojati mrtve nakon 70 godina a svi bi bili u svojim nacionalnim državama.Samo Dinamo

    Nacionalna drzava plaestinaca bi bila palestina, u svakom slucaju nebitno da ovi naprave genocid 5 mil ljudi i pobacaju ih sa zapadne obale nikakvog mira ne bi bilo niti bi prestali brojati mrtve, imali bi ogroman zlocin koji bi onda dalje radikalizirao i bio motiv za nove teroristicke napade i naoruzavanje palestinaca u lebanonu, jordanu, siriji i sinaju kako bi napadali izrael i ubijali izraelske civile.
  • Samo Dinamo
    151

    Ok, u ovoj kampanji u Gazi im teritorij nije na prvom mjestu već uništenje Hamasa. Jel tak u redu?

    Nisam napisao genocid 5 mil Arapa, već kome ne paše može otići. Mnogim Hrvatima ne paše Hrvatska takva kakva je pa se isele u tuđe nacionalne države i di je problem? Mislim problem je, ali druge vrste.
  • Nino Bule
    13.8k
    Ok, u ovoj kampanji u Gazi im teritorij nije na prvom mjestu već uništenje Hamasa. Jel tak u redu?Samo Dinamo

    Je

    Nisam napisao genocid 5 mil Arapa, već kome ne paše može otići.Samo Dinamo

    Od toga nista, bez prijetnje nasiljem ili direktnim nasiljem ne idu oni nigdje.
  • Samo Dinamo
    151

    Idu svugdje na Zapad. Mogli bi malo i u arapske zemlje, šaraj malo brate...Samo ih one baš i ne priželjkuju iz "nekog razloga"
    Moram dalje, hvala na raspravi za sad.
  • Sljeme
    2.4k
    Da se sutra predaju završio bi rat i ne bi više nijedan civil stradao.Maksim Maksimirski

    Da se Hamas preda, položi oružje i pusti civile rat bi prestao. Da se Izrael preda i položi oružje, bili bi masakrirani.
  • über alles
    1.6k
    Ko neko ko je zivio u skandinaviji i susreo mnoge palestince,vjerujte mi svijetu je bolje bez njih.
  • deda
    32.7k
    Govor Hassana Nasrallaha bio je veliko razočarenje za pristaše proširenja sukoba. Hezbollah je još jednom dokazao ono što sam jučer pisao da je vrlo proračunata, racionalna i pragmatična organizacija. Očigledno je također još jedna stvar koju sam pisao. Akcija Hamasa je bila na njihovu inicijativu, bez znanja saveznika i što je bitnije njeni razmjeri su iznenadili i sam Hamas tj. nepripremljenost Izraela je dovela do stadavanja civila u masakru. Na taj način Hamas si je u biti iskopao sam rupu jer nije stao na osvajanju dvaju vojnih utvrda već je otišao korak dalje iskoristivši priliku te počinivši masakr nad civilima u kibucima.

    Bibi će vjerojatno pasti nakon završetka ovog rata zbog snošenja dijela odgovornosti za masakr civila u doseljeneničkim naseljima.

    Trenutno pitanje koje sam poveo jučer je na koju opciju će ići Izrael sada. Totalno uništenje Hamasa, dugoročnija opsada ili izmještanje Hamasovih boraca iz Gaze. Izrael i SAD već dogovaraju budućnost Gaze koja će vjerojatno biti preuzimanje jurisdikcije nad Gazom od strane neke kombinacije izraelsko-američkih snaga. Jug Gaze će najverojatnije ostati pod upravom Palestinaca.

    Ova bitka će završiti, globalni problem Palestinaca i dalje neće biti riješen, sve do neke nove bitke. Uglavnom rat će opet jednog dana buknuti.
  • Maksim Maksimirski
    5.6k
    Da se Hamas preda, položi oružje i pusti civile rat bi prestao. Da se Izrael preda i položi oružje, bili bi masakrirani.Sljeme

    Mislite da su Izraelci milosrdniji? Zadnji dani u Gazi to baš ne pokazuju, neselektivno granatiranje, ratni zločini i smrt nekoliko tisuća djece.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.