• Zagi
    5.2k
    Pusti ti te kredencijale. Sve je to jako upitno.
    Čuli smo ga u razgovorima duge forme kako priča o nogometu.
    Momentalno se ispuhao balon povjerenja.

    Ostala mu je samo neokaljanost bivšim/sadašnjim sistemom, a to samo po sebi, nije dovoljno.
  • Facke
    2k


    Ha cuj Zagi, a koj je s onem koj su nizozemci poceli otkrivati u vezi transfera nekih igraca. Sad pazi ove, zadnje stanje kulke sam ja skuzil, da bi mi pustili J.Sutala u Ajax , Mislitant je prve trebal obecati da bu kupil Medica iz Paulija. Neznam kakve su te se price ali bogme zgleda da ni on nije se ma ciste delal kak spada.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    U kojem paralelnom svemiru nam je osoba koja je bila jedan od glavnih skautova Milana, osoba koja je bila u IO Lokomotive, osoba koja je bila predsjednik HUNSa, a uz sve to, iako su ga nedavno tu neki ismijavali radi toga (kao da oni imaju nešto veće) ima i uspješan biznis sa kafićima (jedan od najvećih lanaca kafića u HR) nekompetentna za voditi sportski sektor?Imamo Dinamo

    Ajmo bit realni i iskreni prema samima sebi pa nazvati stvari onakvima kakve jesu. Šimić je u Dinamu imao najgori prijelazni rok otkad ja pratim ovaj klub. Je li Šimić kriv? Je li Šimić bio zadužen za sportsku politiku? Ja osobno mislim da jest jer je prvi trener pod Šimićem bio Igor Bišćan za kojeg očito možemo pretpostaviti da ga je doveo Šimić. Zar netko misli da je Bišćana dovela Mamićeva struja? Sam dolazak Bišćana je bio dovoljan pokazatelj ko je preuzeo uzde u Dinamu i to se i ovdje na forumu spominjalo tisuću puta i slavile su se promjene u klubu. Zaokret u sportskoj politici je bio očit i jasno je da su došle nove struje.

    Šimićeva mantra je konstantno bila da Dinamo treba biti samoodrživ. To otprilike znači da se klub i financijski izdaci kluba trebaju prilagoditi novcima od sponzora, marketinga i ulaznica. To je ugrubo nekih 15-20 milijuna eura i uistinu se tako postupalo. Naša pojačanja su izgledala upravo kao pojačanja kluba koji ima proračun od 15-20 milijuna eura. Jeftini igrači iz ŽNJ liga, škartirani igrači Anderlechta, Bologne i desetoplasiranih klubova nizozemske lige. Ja mislim da je ta štednja izrazito loša odluka jer Dinamo tako može samo izgubiti a nikako dobiti. U slučaju Dinama je rizik prihvatljiv i poželjan jer je daleko veća mogućnost da ćemo velikim ulaganjima u pojačanja i dalje biti prvaci i da ćemo kroz europska natjecanja nastaviti puniti blagajnu i da ćemo nastaviti svoj put rastućeg budžeta. Puno bi se više isplatilo Dinamu uložiti u ekipu koja će pregaziti HNL i koja će igrati ligu prvaka nego ići na samoodrživost i ''pokrivanje koliko smo dugi''.

    Dinamo je 15 godina išao na rizik (iako to nije pravi rizik jer je dugoročno bilo jasno da će Dinamo biti vladar HNL-a i unatoč pokojoj nešampionskoj sezoni je bilo jasno da će Dinamo zadržati dominaciju i novce od Europe) ali sada se odlučilo ''pokrivati koliko si dug''. Drugim riječima odlučilo se dinamova ulaganja u pojačanja svesti na nivo Hajduka i Rijeke te njihovog budžeta. To bi bilo u redu da mi imamo u HNL-u nekoliko klubova tipa Šahtar, Sparta, Olympiacos, Salzburg. Tada bi imalo smisla ići u kresanje izdataka jer titula u tom slučaju ne bi bila sigurna i rizik bi bio daleko veći. Ali u ovakvoj situaciji gdje su ti jedini konkurenti Hajduk i Rijeka ići na glumljenje Hajduka i život od ulaznica te sponzora je totalna glupost.

    I za kraj ajmo komentirati samog Šimića. Dečko je klasični bivši nogometaš i na hrvatskom se izražava elokventno otprilike kao Baka Slišković na engleskom. Mene je bilo sram slušati intervju na Novoj TV i ja to ne govorim zato jer sam mamićevac nego jednostavno nisam slijep i gluh i nisam ovca kojoj je dovoljno da sportski direktor nije član mamićeve struje nego zapravo očekujem od visokopozicionirane osobe u klubu za kojeg navijam i neki zadovoljavajući intelektualni nivo. Ako je jedina Šimićeva referenca da nije mamićev čovjek onda možemo za sportskog direktora dovesti i nekog konobara iz kafića podno Maksimira. Ovaj klub ipak zaslužuje više i zaslužuje bolje prijelazne rokove i bolje sportske direktore.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Je li Šimić kriv? Je li Šimić bio zadužen za sportsku politiku?Maksim Maksimirski

    Slabo pratis, ili pamtis.

    U esejcini prejudiciras da je Simic imao prakticki odrjesite ruke a ne zavezane. Ne trebaju meni ni Simiceve izjave ni Vlatkine ili cije vec da mogu itekako pretpostavit da je imao vrlo ogranicen budzet na raspolaganju i jos k tome mu 3 nekompetentne osobe vise na svakoj odluci kaj se ne krije uopce.

    Dolasci domacih igraca su dobri - Kacavendu i Stojkovica smo svi ocekivali, Vidovic odlican potencijal a Halilovic po meni vrlo dobra rotacijska opcija. Ademijev povratak +

    Dolasci stranih igraca - Max je po meni dobra kupnja, Kaneko na posudbi kao i Sosa i eto Ukrajinac bez obzira na dobar CV ne pokazuje neku igru. Znaci ukoliko se ne pokazu prinove troje njih se posalje natrag otkud su dosli bez ikakvih financijskih posljedica i bok.

    U posljednje vrijeme je bio jbn splet losih okolnosti za klub, od upravljackih problema pa do sranja u Grckoj, sve se to odrazilo i na teren. Tko misli da igraci zive s prstima u usima i prstima preko ociju grdo se vara.

    A tko je ocekivao da ce Simic odmah prvi prijelazni rok ici u neke vrlo riskantne poslove taj se vara jos vise. Cetiri strana igraca koje je doveo Simic nisu kostala kao B. Sutalo. Mozemo slobodno reci da sva cetvorica Simicevih imaju jos kredita za pokazat se.

    Porazi od AEKa, Sparte, Hajduka i Balkanija su jbno utjecali na ovo danas. Koju od tih tekmi je zeznuo Simicev igrac? Nije Simic doveo tarabe Moharamija, Sutala, Perica itd. Nije Simic izveo penal protiv Hajduka kao da igra hakl na skolskom (da je taj penal zabijen vjerojatno bismo sad bili na +5).

    Idemo prstom uprijet u covjeka jer je takav narativ u Germanijaku, SN i komentarima tatinih placenih botova. Dinamov navijac je popusio spiku i bojim se da ce to shvatit vec zimski prijekazni rok. Mesije nikada nije bilo niti ce bit.

    Da Glava drma klubom napadalo bi se igrace ili trenera za pickaste nastupe kakvi realno i jesu a ne Glavu, Upravu i ostale foteljase. Mediji diktiraju narativ, as simple as that. Koliko me sjecanje sluzi nemali broj novinara je jeo Glavi iz ruke, a mozda i sad jede.
  • Mali Zeus
    9.8k
    izigrat će tu cijenu priču mumija uredno.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Eto. Čak i na ovim stranicama se čovjeka krivi za najgori prijelazni rok ikad (navodno) i analizira se kako govori. I to na stranicama gdje bi ekipa unisono trebala biti za neki novi, bolji dinamo.
    Naravno da bi trebao odgovarati za loše poteze, ali zašto samo on, osobito s obzirom da su se odluke donosile zajednički i što je u klubu kaos bio i prije njega, a bit će i poslije iako ekipa misli da će sad procvjetati tisuću cvjetova.

    Valjda kurvetarka ljepše govori pa je ok.

    Mediji su izvršili prekomjerno bombardiranje, mumiji i kurvetarki super došlo da se ne priča o njima i da im šimić bude smokvin list, a navijač Dinama popušio spiku..

    Ovo je bio klasični primjer kako mediji stvaraju narativ.
    Žalosno.
  • Patak
    2.2k
    Jako mj je žao Šimića, bez veze potrošen, morao raditi s ekipom u koje nije mogao imati nikakvo povjerenje. A dnovinari su dno ovog društva.
  • Ludovic IX
    5.5k
    ja očekujem da "navijački" članovi IO i nadzornog odbora budu glas navijača i da ne moramo čitati insinuacije i teorije u medijima , da oni sami izidju u javnost i kažu dal svita prihvaća prijedlog statuta ili žele izigrat sve opet.

    nisu svi navijači BBB. pa i nisu, nisam ni ja BBB ali zato ćemo imat izbore sa listama pa čija lista pobijedi, neg bude u skupštini. pa ako se neki mamičev jatak kandidira i sebe i svoju listu, pa njegovih 28 članova bude u skupštini, to je naš poraz ali poraz koji moraš prihvatiti.

    nadam se da nema šanse da se to desi, da će dinamov puk izaći na izbore i brojnošću onemogućit takve travestije.
  • kibic
    1k
    Potpisujem svaku.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Mene samo zanima otkud toliki optimizam da će se sad nakon odlaska Šimića i Biščana klub odjednom profesionalizirati i da će naći nekog adekvatnog sportskog direktora i postaviti temelje uspješne sportske politike?

    Kad je Dinamo zadnji put zaposlio na bilo koju poziciju van trenerske neko kvalitetno ime, sa nekom vizijom i pedigreom? Čak mogu proširiti pitanje i na trenersku poziciju, izuzev Bjelice i dva/tri ringišpil trenera poput Cice dovedenih 10 godina nakon njihovog vrhunca. Dinamovi vizionari i jesu doveli do ovog stanja kroz kvalitetan rad zadnje tri godine gdje smo igrali sa zadnjim veznim na lijevom beku u 5 prijelaznih rokova, bez adekvatne alternative na mjestu zadnjeg veznog, gdje su se dovodila moćna pojačanja poput Denija Jurića, Stefana Milića, Marijana Čabraje, Duje Čopa, Štefulja. Gdje se neke vječne talente u 24., 25. godini plaćalo po posudbama poput Toića, Djire, Ćužea, Marina, pa i Kulenovića koji će u Dinamu zaraditi mirovinu. Da ne govorim da se nogometnu školu dovelo do razine da nemaš kvalitetnog igrača za promovirati u prvu momčad, a sve trenutne možebitne talente se zacementiralo na klupu ili poslalo na potpuno krive posudbe poput Rukavine, Topića, Šarenića, Krzdalica, Živkovića.

    Ali od svih ljudi koji su bili zaduženi za sportsku politiku ili upravljačku politiku u zadnje tri godine samo je Antolić platio glavom i to nakon što je sam otišao. Amru su fino zbrinuli, a Vlatka Peras glumi predsjednicu i dalje. Što ona točno onda radi osim plakanja po hodnicima i druženja s ljudima koji poznaju Luku Modrića?

    Suma sumarum, Šimić je odletio, Biščan je odletio, klub ide dalje, vjerujem bez sportskog direktora negdje do dan prije prijelaznog roka kad će se sjetiti da bi trebali imenovati nekoga ili će to dati Jakireviću. Neće se promijeniti ništa jer je ovo ista ekipa koja je radila jednako loš posao i zadnje tri godine, a svi koji misle da će klub sad magično proraditi se po meni gadno varaju.
  • The Undertaker
    4.1k
    Šimić je dao ostavku a nije dobio otkaz. Znači, nije ga nitko potjerao već je sam otišao. Ovdje se priča kao da je obrnuto.
    Meni je sam trenutak otkaza prilično nejasan. Dakle, prva je sjednica novog IO i u poziciji si dati analizu prethodnog razdoblja, ukazati na pogreške , predložiti drugačiji način rada pa viditi reakcije. Nezrelo ponašanje od nekoga tko je trebao biti ključna operativna osoba u klubu.
    Edit: Poanta je da se ovdje gleda Šimića kao SD kojeg treba zamijeniti novim ali je on bio puno više od toga.
  • Chinaski
    74
    Još jedan dinamovac koji je otišel potrošen bezveze....
  • Papastrumf
    9.9k
    Ono sto jest i sto stoji je da su sebi neki trecerazredni "frajeri" zabrijali da ce od kluba napravit svoju tiskaruTradicija bunta

    :grin:
  • Facke
    2k
    Vec sam i scera napisal, pa daj male pogledajte kak se pisale o Simicu do jucernasnjeg dana. Pisale se tu po forumu da covek nema pojma, da je kupil lose igrace, da je ove da je one. Sad ga dizete u nebesa i serete kvake.
    Mogel je Simic javne istupiti i reci "pazite ljudi ja sam nemocen nemrem nis". Kurca. Slagali su se oni , nemora na poslu uvek sve biti bajne i krasne. Svaki se od nas kad tad posvadi sefem ili s poslovodu. Nornalna stvar. Al on je otkaza dal cim su pocele prve kritike na njeguv racun kaj se tice prelaznoga roka. Znaci sve prinove i transfere su odlucene zajednicke vu uprave i svi su morali potpisati. Ak je sad dosle male do problemcica de se oni ne slazeju to je normalna stvar v zivotu. I kaj sad? Da Biscan je odletel zato kaj mu je nogomet koji se pod njim igra od pocetka uzasen , dobil je pripreme, igra nije postala biti bolja, odigrali sme pod njim v nove sezone par dobrih poluvremena. Imal je igrace repke sve do uzvrata s AEKem i kaj je bile? Kurcina. A kaj se Simica tice , i tu denite ruku na srce, od pocetka je bile jasne da on nebu duge u klubu. Po njemu mi bi trebali biti po modelu ko Sheriff Tiraspol, po njemu Kacavenda je za Dinamo a Stojkovic nije itd itd. Sorry al njega se nema kaj braniti.
    On se je sa Barisicem i ostalima u vecini slagal i nemojmo si sad mazati oci zate kaj je on legenda kluba.
  • mali M
    3.5k
    ne slažem se Facke. Kao prvo, isti ljudi koji su zagovarali Šimića ga zagovaraju i sada, ostali su ga pljuvali kao i sada. To znam jer sam ja jedan od onih koji je jako bio za njega i imao sam samo nekoliko istomišljenika ovdje. Druga stvar on i je rekao da je predlagao i da je sve njegove prijedloge moralo se proć zajednički od uprave, pa tu ti je već zamotano rekao da je nemoćan. Treća stvar, mi mjenjamo člana uprave zbog "lošeg" prelaznog roka, pa to je suludo i nikada se to nije dogodilo, tko tu ne vidi bacanje klipova od krimosa je stvarno slijep. Četvrta, Vlak je rekao da mu je Šimić podmetnuo, a u podcastu je rekao da se čuo sa Barišićem, pa da mu je Vlatka rekla da je sve super, Vlak laže kao pas i to mi je stvarno žao jer sam ga baš smatrao legendom. Isti taj Vlak je rekao da je njemu Šimić rekao da trebamo biti po modelu Šerifa T. To nigdje nije Šimić rekao nego je to Vlak prokenjao u tom podcastu. Ono što svi znamo da je Šimić govorio da moramo gledati model RB, a ne Šerifa... Da završim, jedino što zamjeram Šimiću je što je odustao, mada mi je jasno (neznam kako ljudima ovdje nije) da je radio u neljudskim uvjetima...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.