• NitkoBitan
    17.1k
    Za Slavoniju bih i ja rekao da je tu negdje Dinamo-Hajduk ali smo mi ipak i dalje u prednosti. Iako mi se mnogo prirodnije cini da Slavonci navijaju za Dinamo jer se ipak radi o kontinentalnoj Hrvatskoj. S druge strane po nekim istrazivanjima u Istri navija jednako ljudi za Dinamo i Hajduk a rijec je o primorskoj Hrvatskoj.
  • i more je plavo
    1k
    Mlada smo država i treba vremena da se navijacko tijelo konsolidira.
    Prije su kod nas svi navijali za Dinamo i Hajduk, a onda za svoj lokalni klub.

    Mene šokiralo kad sam pricao sa Englezima, ljudi navijaju za svoj klub, za koji da nema kladionice ja nebi ni cuo, bez obzira u kojoj ligi igra.
    Ja pitam "a za ove velike" ma nema toga kod njih, ak navija on navija za svoj klub makar sad bio u 2 engleskoj ligi, i nada se da ce jednom doci do Championshipa pa Premier League.

    Polako i kod nas Rijeka i Osijek dobivaju baš svoje navijače, a s vremenom ce biti jos klubova koji ce postati prva opcija.

    U Koprivnici vele ljudi na tribini, ma mi svi navijamo za Dinamo, osim kad igra protiv Slavena, jer tu mi trenira od sestre sin, susedov mali.........i tako i oni dobivaju baš svoje navijace, i Dinamo postaje drugi.
  • Mali Zeus
    12.7k
    To je ono što je posebno u Engleskoj, svaki pa i najmanji klub ima tradiciju i navijače. Neka tako bude i u Hrvatskoj, zašto ne. Veli gore jedan da u Osijeku navijaju za svoj usrani klub. Nije mi jasna ta rečenica, to je pozitivno, neka ljudi navijaju za svoj lokalni klub. Nećemo biti tovari koji sve ismijavaju i potcjenjuju da bi digli sebe jer eto oni su sve i sve je počelo od njih.
  • miro
    4.4k
    U Koprivnici vele ljudi na tribini, ma mi svi navijamo za Dinamo, osim kad igra protiv Slavena, jer tu mi trenira od sestre sin, susedov mali.........i tako i oni dobivaju baš svoje navijace, i Dinamo postaje drugi.i more je plavo

    to je po meni najzdraviji pogled na nogomet i "svoj" klub
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Hajduk je već 20 godina kroz medije predstavljen kao lijepa priča, kao romantični slavni klub iz prošlosti koji jako dugo čeka na naslov, kao klub sa najboljim navijačima na svijetu, kao klub koji na svakoj utakmici uvijek ima 30 000 gledatelja, kao klub koji je simbol otpora ''lopovima i svemu što ne valja u društvu''.

    Dinamo je medijski predstavljen kao privilegirani lopovski klub i zlikovac koji nanosi štetu ostalim poštenim hrvatskim klubovima koji samo žele pravdu i poštenje. Mi smo onaj zli Gargamel iz Štrumfova.

    Naravno da u takvoj situaciji raste broj navijača Hajduka jer je biti navijač Hajduka postalo društveno super prihvatljivo. Ljudi ćete potapšati po ramenu ako si budaletina koja dođe na vjenčanje u hajdukovoj majici ali ako to isto učiniš u dinamovoj mislit će da si psihijatrijski slučaj. Hajduk je (u očima neupućene javnosti) isto ono što je Dinamo bio u Jugoslaviji, potlačeni klub koji se bori protiv zla. Kao što je Dinamo tada obarao rekorde po broju članova tako ih sada obara Hajduk. Ljudi se u svakodnevnom životu ne bore protiv društvenih nepravdi pa vole ''ispravljati nepravde'' kroz nogometnu igru misleći da je dovoljan čin borbe protiv zla i nepravde obući dres ''potlačenog'' kluba.

    Pustimo sa strane činjenicu da je Dinamo za razliku od današnjeg Hajduka tada uistinu bio potlačen jer je Dinamo tih godina mogao osvojiti Kup Uefa i još jednom igrati finale ali nije nikako mogao osvojiti Jugo ligu no u očima javnosti Hajduk je danas isto ono što je Dinamo bio u Jugoslaviji. Reći ću nešto što možda ne misle mnogi ali po meni bi za brojnost navijača Dinama bilo odlično kada Dinamo ne bi recimo 5 godina osvojio HNL titulu a za brojnost hajdukovih navijača bi bilo jako loše kada bi Hajduk osvojio 5 titula zaredom. Dinamo bi tada automatski izgubio auru privilegiranog lopovskog kluba, postao bi privlačniji i ljudi bi se zaželjeli titula a u slučaju Hajduka bi se ispuhao balon, izliječili bi komplekse koje su stekli čekajući 20 godina na titulu, fanatizam bi se itekako smanjio. Mi to jako dobro znamo iz svog slučaja europskog proljeća. Kada smo ga čekali 40 godina bili smo ludi i iz tog doba pamtimo sve tragedije i austrijske zločince ali nakon što smo pod Bjelicom jednom izliječili dušu sada europsko proljeće doživljavamo kao nešto normalno, ni ne trepnemo kada ga ostvarimo. To bi se dogodilo i sa Hajdukom u HNL-u, balon bi se ispuhao.
  • Mihaljević
    9.8k
    plava osim OsijekaPaggini

    Osijek voli samo Dinamo!
  • i more je plavo
    1k
    po meni bi za brojnost navijača Dinama bilo odlično kada Dinamo ne bi recimo 5 godina osvojio HNL tituluMaksim Maksimirski

    Pa nisam bas siguran, ljude bi na Maksimir dovukla borba za titulu, ali da ko Hajduk kaskamo na -12 doslo bi 300 ljudi.

    Svakako bi bilo dobro da se u borbu ukljuce jos 2-3 kluba i zbog jacih utakmica i napetosti koja onda motivira ljude, da vide dobar Osijek ili Rijeku koji ne dolaze po porciju, nego tada realno Dinamu treba podrska navijaca.

    A na kraju nek ipak Dinamo bude prvak, bez obzira na tenzije.
  • Dudu9
    813
    Nažalost klubovi u slavoniji su u banani jer političari vode klubove u propast jedini spas da ih ko Osijek preuzme neki privatnik koji ce posložiti klub, naprimjer Marsonia tj Slavonski brod koji je od vecih gradova u Hrvatskoj nema prvoligaša tako da za taj klub tesko da će neko navijat cak ni oni koji zive tamo je Hajduk Dinamo, kad bi to bila lijepa priča ko Osijek vjerojatno bi se i tu nesto promijenilo
  • NORTE
    11.4k
    po meni bi za brojnost navijača Dinama bilo odlično kada Dinamo ne bi recimo 5 godina osvojio HNL titulu a za brojnost hajdukovih navijača bi bilo jako loše kada bi Hajduk osvojio 5 titula zaredom.Maksim Maksimirski
    U krivu si za oboje.
    Ok, naravno da bi dinamovci u takvom slučaju bili brojniji i željni uspjeha, ali nijednom dinamovcu koji drži do svog kluba ne pada na pamet gubitak ijedne titule.

    Oni imaju svoje portale, svoje novinare svuda, ali to ne znači da je "njihova istina" ujedno i ispravna i dakako da nitko drugi to ne puši, osim njih samih.
    Uz nas itekako ih ne vole ni navijači drugih klubova, nisu oni dobrodošli na tuđe teritorije jer su eto "ispravni u svojim očima".
  • NitkoBitan
    17.1k
    Osijek voli samo Dinamo!PlavaSlavonija86d

    Dobro i gdje su bili ti ljudi iz Osijeka na tekmi Dinama na Pampasu? Pored BBBa je navijalo mozda 50-100 ljudi, ostali sjedili i gledali tekmu. Znaci 600injak BBBa godisnjaka na gostujucem sektoru, nesto ljudi takoder iz Zagreba i okolice na sjevernoj tribini i koliko je uz to bilo Osjecana/Slavonaca (Dinamovaca)?

    Koliko kritizirate purgere za posjetu na Maksimiru ocekivao sam pola Pampasa u plavoj boji. Bolikrcina ocito ne poznaje zupanijske/regionalne granice nego je vise vezana za odredeni navijacki puk.
  • deda
    32.6k
    Nemoj lupat. Karte su išle u privilegiranu prodaju pa su Dinamovci teško mogli do karata. Na sjevernoj tribini je bilo sogurno pola-pola.
  • Mihaljević
    9.8k
    Loše razmišljanje , mi Dinamovci iz Slavonije/Osijeka smo jedva došli do karata ... Pravi navijači iz Osijeka navijaju za Dinamo/hajduk... A 90% Dinamovaca/hajdukovaca je 2016 dolaskom Mađara počelo navijat za Osijek, tako da svi ovi sadašnji "navijači" Osijeka ustvari bivši navijači Dinama/hajduka... Mogu oni navijat za koga god hoće sada , oni znaju svoju prošlost bolje nego i mi. Osijek je Plave boje bio i oduvijek će biti ... To nisu moje riječi nego Ćirine.
  • Majki2111
    3.1k
    Potpis... Zato npr meni je draga priča oko Istre, i Demona. Neki vele Gumeni bomboni, ali meni su simpa i dragi klub. Stabilan prvoligaš, svjetle boje dresova.
  • Mali Zeus
    12.7k
    ↪Mali Zeus Potpis... Zato npr meni je draga priča oko Istre, i Demona. Neki vele Gumeni bomboni, ali meni su simpa i dragi klub. Stabilan prvoligaš, Svjetle boje dresova.Majki2111

    Demoni su za hrvatske prilike čisto pristojna navijačka grupa. Isto kao i Ultrasi u Vinkovcima itd.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.