• Facke
    2k


    Same se pitan kak Varazdinec , koji je i u prigorju u NK Zeline igral nogomet more postati hajdukovec? Mene te nije jasne, kak je na taj krivi put skrenul.
  • vjeko1701
    5.9k
    Uvijek je u ovom dijelu bio određen postotak njihovih navijača, posebno oko Varaždina. Sve to potječe još iz doba juge.
  • Boogieman
    307
    Bila je prije valjda desetak godina reportaža o hajdukovcima iz Stubice, koliko se sjećam. Na čistom kajkavskom objasnili da je Gubec bil hajduk i nosil bijelu majicu, pa su onda zato i oni :monkey:
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma to se sve prenosi s roditelja, a u jugi je znalo biti gusto ako si bio u partiji i dinamovac. Hajduk je bio "dozvoljeniji" klub. Mada, nije to neki značajan postotak. Možda jedan od 20.
  • deda
    28.1k
    Upravo tako. 90% tovara na sjeveru Hr su bili partijski kadrovi, pravoslavci i doseljenici.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa i u slavoniji možeš pogodit nečije pretke po tome dal su za Hajduk ili Dinamo. Oni koji su naseljavani sa sjevera su većinom dan danas dinamovci a oni s juga hajdukovci. I jednih i drugih je bilo jako puno.
  • Sajla
    3.5k
    imam prijatelje iz Slavonije čiji su preci doselili iz Hrv.Zagorja nakon 2.svj . rata - hajdukovci. također znam neke ljude iz Konjščine, zagorci i kajkavci generacijama unatrag - hajdukovci. i kod jednih i drugih razlog je da dedu nije zanimal nogomet, a tatu je u 70ima zarazila okolina jer su tad bili uspješni i oni danas dolaze na Maksimir na jug.
    istovremeno znam i familiju iz Dalmatinske Zagore gdje su svi hajdukovci, ali su klinci u ranim tinejdžerskim godinama odlučili ići kontra struje, oca, djeda, rođaka, prijatelja - i zabrijali na Dinamo. čak sam ih i vodio na istok :D
  • deda
    28.1k
    To je tih 10%
  • deda
    28.1k
    Ima jedna vrlo bitna okolnost koja je utjecala na broj navijača tovara. To su 70-e godine kada su oni bili ultra uspješni, a mi očajni. A upravo te godine su bile za mnoge formacijske u određivanje navijačkog afiniteta. Govorim prije svega o ljudima iz provincije koji nisu bili blizu Zagreba i Splita. Te 70-e su bile godine eksplozije popularnost televizije koja je mnogima bila početna točka dodira sa vanjskim svijetom. Upravo je tv pomogla stvoriti njihovu masu navijača jer taj proces se odvijao samo jednom u povijesti u vrlo kratkom razdoblju kad su oni bili najjači.
  • Fanboy
    2.2k


    Dinamo je uz to bio simbol otpora sustavu, hrvatsko proljeće 70-ih gdje je preko 200 000 ljudi popilo otkaze i slično dok je Hajduk bio sklon režimu i favoriziran diljem bivše EX-YU.
    Zato i imaju fanove diljem bivših republika.

    Dinamo je u velikoj prednosti jer ima Zagreb koji sa okolicom broji oko 30% stanovništva kada se još uzme Zagrebačka županija. Treba znati navijače asimilirati i kroz marketing, škole, vrtiće i društvene aktivnosti ih prisvojiti. Problem je bio što je uprava radila kontra navijača, no sve se to da srediti sa pravim pristupom.
  • thomas22
    256
    Melnjak je iz sela krkanca i tam sve krkan do krkana, sve dinamovci bas ko i melnjak do odlaska u hajduk, a na jug maksimira se otišel posnimati kad je vec znal da ide u hajduk. I od onda krkani postali tovari,cak se organiziraju busevi za split i tak "bivši" navijači dinama pohode istok poljuda. Kaj se događa u vž kraju zadnjih nekoliko godina nije nikom jasno i iz kojih rupa više izlaze tovari, jbt ko da ih je sve više i više, ko neka zaraza.
  • mali M
    3.5k
    Vidis, ja cu ti se referirati sad na ovo, isto kao i nas Bernauer, kako bi bilo recimo da mi njemu a i ovi ispod daju svom Điđi Omiđeu malo vremena na adaptaciju u novom klubu pa recimo iza zime kazemo jel se transfer pokazao ok ili neBornaPŽ1986

    krivom se referiraš, ja jesam za to da se igračima daje vremena, pogotovo Maxu za kojeg sam uvjeren da će biti odličan... radi se o tome da se upravi koja dopelja Điđija plješće, a upravi koja je dovela Maxa ismijava i pljuje... ja sam stavio čisto na to fokus.. reci ti meni rađe koga je ta vrla uprava od dolje dovela prošle godine da im ove godine je standardan i čini veliku razliku? meni ti sve to izgleda na to da je susjedova trava zelenija
  • sport
    2.3k
    1945.imamo klub jugoslavenske armije Hajduk i neželjeno dijete Dinamo nastalog od ostataka Građanskog.Tito,partija propaganda kroz serije Velo Misto i slične, i dobijemo od lokalnog kluba iz Splita jugoslavenskog giganta.Nakon što su u Australiji skinuli zvijezdu petokraku i zaboravili jugoslavensku povijest postali su HNK i glume veće katolike od pape.I zato imamo razne Melnjake koji navijaju za Hajduk.To je moje viđenje pošto imam 30 godina iskustva iz bivše države.
  • Jurki
    8.8k
    Kaj se događa u vž kraju zadnjih nekoliko godina nije nikom jasno i iz kojih rupa više izlaze tovari, jbt ko da ih je sve više i više, ko neka zaraza.thomas22

    E vis to bi i ja htel znati zbog cega je to tak.
    Koji kurac imaju ti ljudi u glavi?
    Kaj moze jednog coveka sa sjevera Hrvatske nagnati da navija za te morske cigane?
    Jedino kaj nam je zajednicko je to da zivimo u istoj drzavi. Drugo apsolutno nist.
  • miro
    3.2k
    Mene malo čudi ovo kaj pričate, jer upoznao sam puno Zagoraca i u školi i na poslu i baš svi su Dinamovci
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.