• Crle
    540
    Nakon svega do sada i sadašnjeg stanja kluba ovo je veliki prvi korak naprijed.

    Ako statut prođe naravno.
  • San Lorenzo
    16k
    Ako statut prođe naravnoCrle

    Ovo je baš veliki 'ako'...mene strah da se stari dogovorio sa drugom stranom, indikativna je i objava Boysa od prošlog tjedna kad su se okrznuli o Barišića u onoj najavi da će objaviti sadržaj novog statuta.
  • Tradicija bunta
    6.5k


    Ja ovo čitam kao i ti sad prvi put sve na jednom mjestu pa ne znam di je toliki problem.

    Ima jasna procedura kod biranja obje izborne jedinice, kod izbora IO, predsjednika, NO...

    Točno je definirano tko se može kandidirat i da ne nabrajam dalje.

    I u krajnjoj liniji, jasno se navodi kako se imenuje i razrješava uprava što je za navijača i najbitnije od sve ove birokracije.

    A to što su odnosi u skupštini u par deka, kvote izjednačene... jasno je svakome zašto.

    Da treba pojednostavit sve to naravno, samo što takav prijedlog neće proć na glasanju.
  • Cosey
    512
    U maloj sam gužvi pa još nisam detaljnije stigao proučiti, ali kaj je sa dugogodišnjim članovima (koji imaju kontinuitet članstva)? Ili su oni izjednačeni sa onima koji su se prvi put učlanili, ne samo zasad nego i za ubuduće pitam?
  • Crle
    540
    Mislim da je to oko objave više do toga da navijačka strana želi transparentnost i uvid u statut svima.

    A oko njihovog mogućeg dogovora i omogućavanja kvoruma ionako ne možemo utjecati.

    Možemo jedino podržati našu stranu kad i kako zatraže.
  • The Undertaker
    5.4k
    Pa napisao sam. Najveći problem vidim u tome što se Statut može izmjeniti odlukom jedne strane i sponzora.
  • Jaro
    7.4k
    sad se mijenja dogovorom jedne strane jbg... Tj do sad, sad se nemre ni tako jer trenutno nitko nema mandat za to...
  • Zambatine škude
    2.6k
    Pa napisao sam. Najveći problem vidim u tome što se Statut može izmjeniti odlukom jedne strane i sponzora.The Undertaker

    Slažem se da to dugoročno ne može i ne smije opstati. Ja na ovo gledam kao na tranzicijski statut i fazu. Ništa u njemu ne brani Dinamu da posluje i igra dobro dok se svode računi.
  • Mali dioničar
    15.3k
    Promašio si ceo fudbal. Kakav nadzor poslovanja i sprječavanje pljačke? Niti je to posao SkupštineThe Undertaker


    Skupština kluba:
    1. utvrđuje politiku i smjernice rada kluba predložene od strane Izvršnog odbora
    2. usvaja statut kluba te predlaže i utvrđuje njegove izmjene i dopune na način propisan u čl. 31(4). i 32(3). ovog Statuta.
    3. usvaja plan rada i financijski plan za sljedeću kalendarsku godinu;
    4. usvaja godišnje financijsko izvješće i izvješće o radu za prethodnu kalendarsku godinu;
  • The Undertaker
    5.4k
    Znam. Gdje vidiš nadzor poslovanja i sprječavanja pljačke kluba?
    Neće ti nitko na Skupštini reći koliko si, npr. platio agentu od Šutala ili za koliko si prodao Ivanušeca.
    Edit: Pogledaj malo kako izgledaju skupštine Hajduka a oni su d.d.
  • Crle
    540
    Ajde nam molim te napravi svima uslugu, svo ovo vrijeme koje koristiš za kritiziranje utroši na pisanje savršenog statuta i proguraj ga da bude izglasan. Vidim da možeš.

    Unaprijed zahvaljujem i vjerujem u tebe.
  • The Undertaker
    5.4k
    Pa ja ne tvrdim da je Statut loš. Dao sam par prijedloga za poboljšanje (moje mišljenje). Neke je relativno lako nadopuniti (broj potrebnih glasova za izmjenu Statuta), neke možda i ne (pozicija sponzora). To bi trebao biti smisao javne rasprave.
  • Crle
    540
    Al statut nije na javnoj raspravi jer klub to ne želi, kao ni izmjene očito jer im i ovakav statut ne paše iz nekog razloga.
  • Nino Bule
    13.8k
    Dobro kralju na forumu smo na temi statuta, ako ti se ne cita izaberes 100 drugih tema koje postoje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.