• Jaro
    7.4k
    Zbog ovog dijela:

    (2) Izvršni odbor se sastoji od 11 članova, iz redova članova skupštine.
    (3) Iz redova članova skupštine, Predsjednik kluba imenuje 6 članova Izvršnog odbora po
    svom odabiru, a 4 člana imenuje nositelj druge liste koja sačinjava skupštinu.

    manje mi smetaju ona 3 sponzora - ok, i dalje su "predsjednikovi ljudi" jaki, ALI - nemre Mumija danas, ai nitko drugi sutra računati baš da će 100% zadržati kontrolu nad svim svojim skupštinarima, ali ni svojim članovima IO. A već su 4 iz "oporbe".
    Dalje - najveci sponzori su kladionice - pa njihovi ljudi ne mogu unutra (jedino ako mogu oni odabrati nekog ko nije iz firme, vec neki vanjski) - ali tko sprečava listu članova da dovede najjače sponzore i samim time sebi osigura većinu u skupštini. Mi gledamo usko i kratkorocno, ali medju clanovima sigurno ima ljudi koji nisu Mamicevi/Mumujini a imaju veze u visokom biznisu.
    Ovaj statut bi bio veeeliki korak naprijed i jasno mi je zašto Mumija sad nešto glumata....
  • Crusades1986
    12.5k
    Zna li netko do kad se može očekivat konačan mumijin stav oko Statuta?
  • The Undertaker
    5.4k
    Treći problem koji ja vidim je da se Statut može promijeniti sa 31 glasom u Skupštini. Znači, izborna jedinica koja osigura glasove sponzora može izglasati novi Statut kad želi.
  • miro
    4.4k
    Ne može se ić u pregovore sa stavom "sve ili ništa". Ovo što je napisano je po meni dovoljno za početak. Sad na tome treba ustrajat i kroz skupštinu aktivno djelovat, propitkivat, ukazivat na greške, kriminalne radnje itd...

    Dodatno, ne treba izostavljati Zonu iz cijele priče. Ovo je najbolja platforma za sva pitanja vezana uz klub i treba ju koristiti što više u svim tim pregovorima i dogovorima, kao glas Dinamovih navijača
  • flexXy
    2.3k

    Sigurno ga necemo znat do glasanja na skupstini kad cemo vidjeti je li s medugorskim pobunjenicima sklopio nagodbu
  • Papastrumf
    12.4k

    Da bi se o Statutu glasalo, isti mora biti uvrsten na dnevni red, a to ce se znati tjedan dana prije Skupstine.
  • Nino Bule
    13.8k
    Ovo oko skupstine, IO i predsjednika mi je ok kompromis, ali imam pitanje u vezi NO, dakle nadzorni odbor idu samostalne kandidature i vecinom glasova ih izglasava skupstina ?
    To bi znacilo da bi nam mogli tu izabrat sva 3 clana NO, zasto tu nije koristen model jedna lista 2, druga lista 1 clana daje ili tako neki kompromis ?
  • Mihaljević
    9.9k
    Privatizacija i pravac arapski Šeici.
  • marcio amoroso
    36.6k
    To bi ionako značilo da se dogovorio s "drugom stranom" i da mu naši glasovi nisu ni potrebni.xavier

    Mene je ovoga iskreno najviše strah.
  • Zambatine škude
    2.6k
    To bi znacilo da bi nam mogli tu izabrat sva 3 clana NO, zasto tu nije koristen model jedna lista 2, druga lista 1 clana daje ili tako neki kompromis ?Nino Bule

    Zato što bi onda NO (odnosno dio) praktički biralo tijelo koje ono mora nadzirati.
  • The Undertaker
    5.4k
    Kakva je očekivana procedura za sljedeću Skupštinu? Ona se treba sazvati i ustrojiti prema postojećem Statutu. Prvo izabrati organe kluba (IO, NO) a onda izglasavanje novog Statuta ili nekako drugačije? Pretpostavljam da se ponovno broje učlanjenja za odabir povjerenika. Da li je tu lista ostala ista?
  • Jaro
    7.4k
    logika povlaci novo brojanje jer je kolko sam shvatio prethodna skupstina nepostojeca... Ali dinamo i logika... eh...
  • Georg Koch
    4.6k
    Moze netko iz vrha zone, ili tko god, a da je bas upucen u temu statuta, skupstine i sl.da da neko svoje misljenje koji su postotci da ona Mumija kuha nesto sa lopovom i da cemo (opet) ostati izigrani. Koliko je to, sada gledajuci, realno? Jer dodje li zm sada na vlast(bilo u koaliciji, bilo sam) pisi propalo za sve, onda nam pomoci nema.
  • The Undertaker
    5.4k
    Bitno je striktno poštovati proceduru kako bi Skupština bila verificirana. Ne znam koliko možemo "taljigati" bez Skupštine.
  • Jaro
    7.4k
    do prosinca se mor odrzati - koje su posljedice ako se ne odrzi ne znam - gasenje udruge?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.