• Zagi
    7.7k
    To je po meni jedina negativnost ECL.
    Nekakvo polufinale-finale bi značilo i dugo zadržavanje u europi što bi se jednim dijelom odrazilo i na HNL.
    Širina kadra nam je neadekvatna za cijelu sezonu igranja europe.
  • dinamozivivjecno
    2k
    Pa prije dvije godine smo igrali europu do prakticki 5 mjeseca pa smo svejedno osvojili naslov, vjerujem da i sada imamo kvalitete za to.
  • Zagi
    7.7k
    U zadnje dvije godine izgubili smo
    Ademija,Oršu,Livija,Ivanušeca,KTCa,Lauritsena,Dilavera, među ostalima.
    Doveli smo neke ali mislim da su usporedbe deplasirane, a i konkurencija je mnogo jača ove sezone.

    Imamo li stvarno dovoljno kvalitete? Ne bih rekao.
  • dinamozivivjecno
    2k
    Ma izgurat cemo mi to nekako s Jakirom.
  • Zagi
    7.7k
    Cijenim optimizam.
  • NORTE
    11.4k
    jutarnji-doznaje-razvod-biscana-i-dinama-uopce-nije-bio-dzentlmenski-simic-se-gadno-prevario

    600 tisuća eura samo Bišćan+stožer.
    Captain America
    Dramatiziranje oko odštete zbog otkaza cijelom stožeru, nije to tako velik novac u nogometu i dinamu.
    Razvod koji je vrijedio svakog centa.
  • Captain America
    17.7k
    Razvod koji je vrijedio svakog centa.NORTE

    Svakako. Stavio sam jer su se povlačile svakakve priče oko toga kolku Bišćan ima plaću.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Samo nabrzinu i samo dio još mnogih sličnih konstatacija.

    Prvo, molim sve citirane da ne shvate ovo osobno, jer i nije ni na koga usmjereno niti su, uostalom, išta glupo napisali. Niti je poanta u pojedinačnim raščlanjivanju tko je što rekao, jer nekima sam doslovno istrgnuo iz šireg konteksta u kojemu su pisali da Fener, primjerice, možda i nije nogometno jači od Dinama, ali jest novi izazov, puni stadioni i da mogu razumjeti odluku i slično. Uglavnom, velim, nemojte se sad hvatat za pojedinačne citate, oni tu služe samo za oslikavanje poante (bit će jasno niže) i kao poticaj za eventualnu raspravu.

    Danas je netko ponovio po enti put nešto u ovome stilu, da Livi zaslužuje ligu petice ili što slično, pa kako znam da sam to pročitao bezbroj puta, potaknulo me na ovu mini pretragu sličnih konstrukcija.

    Postavlja se, naravno, pitanje zašto i čemu..

    Pa evo zato što mislim da uopće nije riječ o tome što mi mislimo da Livi zaslužuje ili ne zaslužuje.

    (Barem ne kod većine. Ima ljudi koji javne osobe doživljavaju bliskima, premda ih ne znaju (pa plaču kad umru i iskreno se vesele kad im je dobro, kao da su im rođena braća i sestre .. nije to ništa loše, samo konstatiram da jest tako) i zato smatraju da imaju neko "pravo" i izreći mišljenje o njihovim osobnim izborima, baš kao što si dajemo za pravo kada je riječ o našim bližnjima.)

    Mislim da je kod većine riječ o tome da

    a) podcjenjujemo veličinu/značaj/potencijal Fenerbahčea

    i/ili

    b) precjenjujemo veličinu/značaj/potencijal Dinama u odnosu prema drugim europskim klubovima.

    (dodajem ovo "značaj" i "potencijal" da se ne bi rasprava svela na "a što za tebe znači veličina kluba" - znači navijačku bazu i podršku, trofeje, uspjehe, utjecaj u lokalnoj zajednici i na lokalnu, regionalnu ili širu zajednicu, povijest i finacijsku moć - redoslijed kako kome, eto u najkraćem)

    Osobno, mislim da je oboje. No za Fener me ionako boli klinac, pa bih se bavio dalje Dinamom koji je i naslovna tema. I ajde molim vas unaprijed da se odmaknemo od patetike tipa "Dinamo je najveći klub na svijetu" i "za mene nema većeg kluba od Dinama", jer nema ni za mene i debilno mi je to isticati, no mi smo navijači.

    Meni se čini da Dinamo često, a potpuno neopravdano (osim navijački i zaljubljeno), uspoređujemo s Ajaxom i Beficom, umjesto s današnjim protivnikom Spartom, gradskim im suparnikom Slavijom, Rapidom iz Beča, Legijom iz Varšave, Steuaom, Ferencvarošom.

    Zvuči smiješno i ponižavajuće? Zato što se Dinamo sportskim rezultatima zadnjih godina izdignuo iznad njih pa nam se svi nabrojani klubovi čine kao odavno nadiđeni.

    Međutim, Dinamo ni po gospodarskoj ni po demografskoj snazi grada iz kojeg dolazi ni navijačkoj bazi ( :eyes: ) ni trofejima kroz povijest (da ne baziramo sad usporedbe samo na 18 zadnjih naslova u HNL-u)
    Neki tip

  • Georg Koch
    4.5k
    Jel vama realno da ako ode i Ivanusec mi mozemo do titule?
    Pa on nas je vukao proslo proljece, i opet smo "jedva".
    Sad nema njega, livia koji na svakoj tekmi obrani bar 2 zicera, i doktora obrane Sutala. Kako to sve zamjenit? Sa ovakom azurnoscu nikako. A vremena nema.
    Hajduk realno nikad jaci i igracki, i rezultatski, i svakako. Sa svojom euforijom samo se dizu. Jebem im mater ali je tako. I pritiske na sve sudacke odluke, imaju masineriju i to je tako.
    Ne znam, nama kazem (kazem ja BY Vaha :D) sad ako ode Ivanusec koji nije smio ici, trebaju 3 kapitalca i ulozenih 15m.
    Da bi bio prvi i dogodine isao u nikad bogatiju LP, i bas imao para te se lako rjesio bilo kakve konkurencije.
    Ako to ne uradimo(investicije odmah) pa treba nesto uraditi/djelovati. Kako, ne znam
  • scooniepenn
    3.3k

    Natječaj za izvedbeni i glavni projekt rekonstrukcije je raspisan u skladu s najavom. Vidjet ćemo kako će sve dalje teći. Početak gradnje je najavljen za proljeće pa je lako izračunati koliko imaju vremena do tada. Što se tiče same gradnje ako imaš ozbiljnog izvođača ide to brzo. Uzmi samo primjer Pampasa otkad ga je preuzeo Strabag, radovi su išli brzinom svjetlosti da se slikovito izrazim.
  • Mali dioničar
    15.2k
    Jel vama realno da ako ode i Ivanusec mi mozemo do titule?mm8

    Zbog Bišćanovog defetističkog stava, lošeg govora tijela i katastrofalnog vodjenja grupe dajem veću šansu za naslov Jakirevićevom Dinamu bez Livakovića, Šutala i Ivanušeca nego bih dao Bišćanovom s navedenom trojicom u sastavu.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Zbog Bišćanovog defetističkog stava, lošeg govora tijela i katastrofalnog vodjenja grupe dajem veću šansu za naslov Jakirevićevom Dinamu bez Livakovića, Šutala i Ivanušeca nego bih dao Bišćanovom s navedenom trojicom u sastavu.Mali dioničar

    Baš htio napisati. Treba u svakom slučaju uzeti u obzir faktor novog trenera.
  • Georg Koch
    4.5k
    ima logike.
    Jedina dobra stvar je Jakir.
    Koji je prosle god nakon malo vremena od RI koja je 3.od zada, dosao do toga da igra najbolji nogomet lige. Jedino on moze nesto iskemijati i tu je slamka optimizma.
    Ali poenta je druga. Stvarno nemamo kadra, stvarno nam je uprava za K.jer se glavni igraci prodaju 2tj prije kraja transfer perioda. Strasno. A nikad teza sezona. Prestrasno
  • Captain America
    17.7k
    Jel vama realno da ako ode i Ivanusec mi mozemo do titule?mm8

    Hajduk je nas dobio srećom, Rijeku krompirom i za Rudeš su mi navijači Hajduka sami rekli da to nije nikako odigrano. To će negdje stati, a kad prvi put kiksaju, u pravilu kola kreću nizbrdo.

    Ono što je nama jedini problem je da se do zimske pauze igraju još 2 utakmice s njima i zato se nadam da će uprava reagirat i ispunit Jakirove želje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.