• Orc123
    7.9k
    Znaci mi novac ne dobijamo odmah ali kao mi moramo platiti u kompletu a ne isto tako u ratama....boze moj dragi...ko da sami sebe sabotiramo!
  • Dinaminjo
    930


    Ti ocito ne razlikujes prihode od potrazivanja.
    Fin izvjestaj se sastoji od rdg i bilance.

    Kada se igrac proda, to je prihod u rdg i potrazivanje u bilanci (za placanje). Isto tako je i rashod u rdg ako igrac nije potekao iz skole, ali to trenutno nije primarno.

    Dakle prodaja iz 2022 je u prihodima iz 2022, ali ne mora biti u bilanci. Da postoje neke velike rate od prije 31.12.22. u bilanci bi bila iskazana potrazivanja.

    Njih zaista ima, ali skoro pa su beznacajna sto dakle znacida je vecina rata naplacena i od starih transfera nema znacajnog priljeva novca
  • NitkoBitan
    17.1k
    Znaci mi novac ne dobijamo odmah ali kao mi moramo platiti u kompletu a ne isto tako u ratamaOrc123

    Tko je to rekao i gdje to pise? Pa Sikic je sam rekao da se dogovarala dinamika otplate sa Dinamom.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Ti meni nisi odgovorio na pitanje.
    Jel misliš da Dinamo igrače mora platiti odjednom ili može sa klubovima iz kojih pojačanja dolaze dogovoriti dinamiku isplate?
    Tipa sa Osijekom da im se rate za Miereza uplaćuju 15 dana poslije rata koje mi dobijamo od Feyenoorda za Ivanušeca.

    Radio sam i radim sa jako ozbiljnim novcem i vrlo dobro znam kako stvari funkcioniraju. Ne komuniciraš ni sa balavcem, a ni sa nekim tko nije vidio ozbiljni novac.
  • Dinaminjo
    930


    Nisam rekao da ih mora pkatiti odjednom
    Samo dam rekao da nisi u pravu kada velis da ce sigurno jos neki novci stici iz 2020-2022

    To kaj radisu zivotu, sry, nije relevantno.
    Upoznao sam hrpu ljudi koji potpisuju ugovore na cifre od kojih glava boli, a ne kuze osnovne fin pojmove.
    Gledaju samo jednu brojku i to im je ok.
  • marcio amoroso
    36.4k

    Onda ne vidim problem da od ovih 40 koje smo dobili ili ćemo dobiti u sljedećem periodu uložimo na primjer 15 i dogovorimo dinamiku isplate koja nam je povoljna gledajući na naše prihode.
  • Dinaminjo
    930


    E to ovisi o svim drugim rashodima.
    Dakle Dinamo bez uefe i prodaje igraca zaradi nesto vise od 10 m eura, a ima od 40 do 50 m troskova (placa, odrzavanja, organizacija, hladni pogon i ostalo).

    Dakle svaka uprava u svaku godinu krece sa minusom od kojih barem 30 plus milijuna eura. Sto je bio razlog da se objavi ogranicenje istih.

    Ne kazem da ne mozemo nista uloziti, ali 20 ne
  • BBB Mataa998
    1.8k
    Decki imate temu financije.
  • Facke
    3.6k
    Pa kak nebi mogli 20 milja ulozit? Mogli bi bez problema. Nema vise tih miljunskih troskova na menadzere igraca , zate se i Andy Bara srdi na Dinamo. El je jedna pipica zaprta. Da svaka uprava krece s minusem od 30 miljona mi bi vec bankroterali....
  • deda
    32.6k
    Odlaskom Livija i Luke mi dolazimo na preko 75 milja ove godine. To je najveći iznos u povijesti. Jasno novčani tok će diktirati odluke. Da li se donosecsad ili na zimu ili čak iduće ljeto. Ali ako je ikakva ušteda postignuta po pitanju troškova unodnosu na prošlu sezonu mi moramo imati 15 milja viška. Sad velim pitanje je ritma priljeva ali ovak iznos bi morali moći investirati uomčad kroz sljedeća 2 prijelazna roka. E sad je pitanje oćemo kupit 2-3 ozbiljna igrača ili 10 polovnjaka. Ili ćemo štedit za stadion ili crnevdane.
  • Orc123
    7.9k
    Eto nisam znao da ce nas netko uvjeravati nakon kaj zaradimo skoro 60 mil eura da nemamo za biber...valjda bi trebali u borbu za naslov s juniorima! Ako s ovih skoro 60mil eura ne mozemo pokrit godinu onda se bojim narednih sezona! Isto kako mi ne dobivamo odjednom novac za cijeli transfer isto tako ga i ne placamo drugima....
  • Dinaminjo
    930


    Ustede koje su napravljene u kolovozu ce se samo marginalno vidjeti u 2023. Uz inflaciju i prodaje nema sanse da ce troskovi biti manji.


    @Orc nitko nije rekao biber, ali svi gledaju samo jednu stranu i razbacuju se.

    @Facke znas srecom se uvijek nasao neki Olmo, Gvardiol, Majer neka LP pa nismo bankrotirali..

    Potrosimo li sve i ne udemo li u LP iduce godine prodajemo Baturinu prvom ponudacu..
  • deda
    32.6k
    Ako ćemo trošit na jahte i jacuzzije jasno da smo u banani. Dobit se mora investirat u kapital,va to su igrači.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Razjebali ste Orca, gorit ćete u paklu. Koja je svrha kluba ako se ne trži i kupuje?
  • Jaro
    7.3k
    jbo me pas - onda je Mamic fakat bio najsposobniji biznismen ne u hr nego u svemiru. S manjim prihodima je uspio pola pokrast, od druge polovice stalno obnavljati momcad kako bi i dalje mogao krasti...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions