• marcio amoroso
    36.4k
    Novčano EL ili KL je skoro nikakva razlika.vjeko1701

    Jel imaš točne brojke? Baš smo danas prije tekme raspravljali pa me baš zanimaju ako ih imaš.
  • Orc123
    7.9k

    Slazem sw i ako bi se poslozili, slozili respektabilnu momcad mogli bi tu jako jako visoko! Odlicno za koeficjent, lakse bi onda i u hnl.....birno da smo u europi! Da u ovoj tranziciji odradimo kvalitetno sve...nisam nikalo za smjenu Biscana trenurno i dajem mu punu podrsku. Isto tako Upravi zelim da se prime posla i dovedu veznog i napadaca, a proda se samo sutalo!
  • Captain America
    17.7k
    Jel imaš točne brojke? Baš smo danas prije tekme raspravljali pa me baš zanimaju ako ih imaš.marcio amoroso

    Imaš detaljnu analizu jučer od Globana na Tribini. On je isto reko da bi Dinamu bilo najbolje konferencijska baš zbog koeficijenta i naveo je primjer Basela kakav rezultat možemo napraviti.
  • vjeko1701
    8k
    A pričao je jučer Globan. Ako ne dohvatimo playoff LP, razlika ulaska u EL ili KL je nekih 1-2M. Razlika u novcu po osvojenom bodu je nekih 20ak posto. Mislim, nije da ne postoji, al dal je sad nama zbilja tolika razlika nekh 2M?
  • LovroZG
    1.3k
    Neka veća razlika između EL i KL nastaje tek u utakmicama na ispadanje, al mislim da s nekim 1/4 KL se niko ne bi osvrto na tu razliku. Samo treba i u KL igrat s pravim pristupom i igrom, a baš ispadanje u KL ovo drugo dovodi u pitanje.
  • Orc123
    7.9k
    Mi bi u KL bili u 1. Potu...dao bi se oslican koeficjent natuci a sa EL ali i sa KL mi mozemo natuci sigurno 10+mil eura sto je dovoljno za zatvaranje finan. Konstrukcije!
  • marcio amoroso
    36.4k
    Znaci nema nitko točne brojke.
  • LovroZG
    1.3k
    Zapravo, sad sam provjerio i postoji fina razlika između KL i EL u financijama, al u sporednim stvarima.

    @marcio amoroso https://www.football-coefficient.eu/money/ Tu je sve lijepo napisano.

    Market pool za EL je 6 puta veći nego za KL, a oni novci koji se dobiju na početku za desetogodišnji ranking su trostruko veći u EL nego u KL. Doslovno prvi po desetogodišnjem rankingu u KL dobiva novaca ko 22. u EL po istom rankingu.
  • Orc123
    7.9k
    U kojem potu bi mi bili kod ulaska u EL? 1. Ili 2.?
  • vjeko1701
    8k
    Capture.jpg

    EL W:630k; D:210k
    KL W:500k; D:166k
  • marcio amoroso
    36.4k
    Znači gubimo minimalno 12 milijuna zato što smo htjeli uštedili 4 na prvoj momčadi. Koja genijalna ideja
  • vjeko1701
    8k
    Mislim ta bi u KL bili u top 3-4 po desetgodišnjem koeficijentu a u EL valjda negdje u top 10. To bi bila neka razlika od 1,6M. Uz ovih 700k razlike za plasman, to je 2,3M. Kolko bi zaradili po bodu je pitanje kolko bi bili upsješni u pokojem natjecanju.

    U KL bi uz povoljan ždrijeb imali barem dvije momčadi koje bi trebali pobjediti dva put i jednu s kojom bi bilo li-la. U EL bi uz ok ždrijeb bile dvije li-la i jedna koju bi vjerojatno trebali moći dobiti dva put.

    Naravno, u oba natjecanja su mogući jako loši ždrijebovi.
  • Orc123
    7.9k

    To smo trebali misliti u 6mj i pocetkom 7.mj ....tj. na ro smo se trebali pripremati od kad se ustolicila uprava u 3mj! Do 7mj smo trebali imati definiran kadar a sad bi samo reagirali u slucaju nekog odlaska ili ako bi trebalo koje mjesto jos popuniti ili ako bi se ukazala dobra prilika! Zato Biscana ne vidim kao glavnog i odgovornog trenurno jer ima ljudi u klubu koji su vise odgovorni nego on...ali i jedni i drugi imaju vremena za popravni jos! Ne previse ali imaju!
  • Orc123
    7.9k

    Kaj znaci ovo u zagradi?
    Edit: vidim, sry....kasno je pa gledam jednim okom! Heh
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.