• Neki tip
    21.3k
    @Infinity

    Daj gladnima jesti
  • Infinity
    16.3k
    :lol: :lol: :lol:

    Ma nista do grupne faze, ne vrijedi :grin:
  • Neki tip
    21.3k


    Ma daj malo makar projekcije, nadanja, procjena..

    Daj kapju vina i zrno soli. :smile:
  • Krizy
    43.2k
    U zadnjih 5 završenih sezona + trenutna, dakle 6 - Hajduk, Osijek i Rijeka imaju 22 pobjede u europskim kvalifikacijama.
    Dinamo u istome razdoblju ima 19 pobjeda u kvalifikacijama i još 19 u skupinama, odnosno 38 europskih pobjeda.
    Dinamo sam ima samo tri pobjede manje u skupinama nego ostala tri kluba u kvalifikacijama.
    Jel potrebno još nešto dodati?
    Vezano za raspravu na drugoj temi.
  • Infinity
    16.3k
    Hahaha

    Mozemo zavrsiti izmedju 27. i 47. mjesta. Uz vrhunske igre se uguramo opet medju 30, mada je neka 34. pozicija realnost. Trenutno smo 38.

    Kad krenu grupe vidjet cemo protiv koga treba navijati.

    Sto se lige tice, tu opet ono dva kluba u grupi, mada se vec lagano tone i rekao bih da za neki ozbiljan skok trebaju i tri, s dva se moze odrzavati neka bolja pozicija. Jednostavno je doslo do toga da je previse klubova u grupama, da svi na neki nacin rastu, a HNL i dalje ima samo Dinamo.

    Liga je trenutno 20., a za famoznim 15. mjestom zaostaje 3.475 boda. To je nekih 14 pobjeda u kvalifikacijama ili 7 u grupama. Plasman u grupu LP bi donio bonus koji vrijedi kao 4 pobjede u kvalifikacijama ili 2 u grupi. 1 pobjeda = 2 remija.

    I to sve moras skupiti, a da u isto vrijeme Ukrajina ne ostvari ni jedan remi. Oni su 15.

    Vec je poznato da HNL za start sezone 24/25 ima 19. poziciju, a ove sezone se borimo za start 25/26 i bitno je ne pasti na 23. mjesto. Prvak 23. lige ce igrati prvo pretkolo LP. To nam ne treba u zivotu.

    Sve pozicije od 16. do 22. vrijede jednako, mada je jasno da ce biti nekih izmjena ovisno o osvajacima euronatjecanja.

    Ta 23. liga je u ovom trenutku Cipar. Zaostaju svega 0.675. To su tri pobjede u kvalifikacijama. Nije iskljuceno to da bi se moglo grebati za ostanak medju 22, sigurno prije nego za ulazak medju 15.


    Mi cemo takodjer pratiti razvoj dogadjaja u LP i EL, kao i u nekim ligama, jer je realna mogucnost da dva kluba iz kvalifikacija idu direktno u grupnu fazu LP.

    Ako se osvajac LP kroz ligu plasira u LP onda ce prvak s najvecim koeficijentom ici u grupu
    Ako se osvajac EL kroz ligu plasira u LP onda ce klub s najvecim koeficijentom u kompletnim kvalifikacijama za LP ici direktno u grupu

    Mi smo ove sezone prvak s najvecim koeficijentom, ali isto tako i klub s najvecim koeficijentom u cijelim kvalifikacijama za LP.

    Moze se dogoditi i realno je da Shakhtar bude prvak s najvecim koeficijentom, a ujedno i najvecim u komplet kvalifikacijama, pa bi mi mogli upasti kao drugi ukoliko nitko od prvaka i neprvaka ne bude imao koeficijent veci od nas. U ovom trenutku bih rekao da bi bilo dobro da Shakhtar ne bude prvak Ukrajine. O ostalim semama cemo kad se vec malo razvije situacija :grin:
  • Neki tip
    21.3k


    :heart: najbolji sportski članak ovo ljeto :cool:
  • Crusades1986
    11.9k

    Sad vidim da je Infiinity već to ranije napisao. Ali evo i ažuriranog stanja.
  • NitkoBitan
    17k
    O majko sveta, Dinamo od prvog pretkola :pray:
  • vjeko1701
    8k
    Jup, između ostalog, zato nam je svaki bod bitan...jednostavno mi sve više klizimo prema 25. mjestu...
  • NitkoBitan
    17k
    Nije ni tako losa Europska liga :grin:
  • DrawTube
    4.7k
    Koliki je koeficijent sada, 2.375?

    Dobro je da odsada svaka pobjeda vrijedi duplo, pitanje je koliko Rijeka može protiv Lillea ali da neki čudom uđu u grupe i uzmu bar 2-3 boda to bi bilo dosta dobro.

    Uz bar malo angažmana naših ne vidim kako bi koeficijent bio ispod 5000
  • vjeko1701
    8k
    Mi svake sezone moramo ciljati na 5.500+ samo da budemo ovako negdje di smo sad. Prošle sezone smo imali 3.375 recimo.

    Rijeka, rado bi da imaju neke realne šanse, ali ja zbilja ne vidim kako bi na dvije utakmice izbacili Francuze. Možda se varam.

    Mi? Zbilja na kraju izgleda da bi nam dobro sjela KL i nabijanje koeficijenta (našeg i državnog) samo mislim da bi to u široj javnosti bio prevelik potres. Mada, koliko bi trebali tamo napraviti da bi imali realnu nadu u direktan plasman u LP nagodine?
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Dinamo dogodine u prvom pretkolu:

    39du6p.jpg
  • Infinity
    16.3k
    Mada, koliko bi trebali tamo napraviti da bi imali realnu nadu u direktan plasman u LP nagodine?vjeko1701

    Preteci Shakhtar koji ima 13.5 bodova vise od nas. To je u grupi sedam pobjeda. S obzirom da ce i oni nesto napraviti, ali se ajmo nadati da nece proci grupu LP i nama bi bilo dosta nekih devet pobjeda. Pet u grupi i cetiri kasnije, znaci neko cetvrtfinale uz uslov da Shakhtar podbaci.

    Ima jos opcija da mi upadnemo direktno, a da Shakhtar cak bude ispred nas, ali je to na predugackom stapu. Morali bi im se barem pribliziti, jer su nam u toj drugoj opciji konkurencija i neprvaci.

    Pricekat cu da prodje play off, pa cu napisati sva moguca dogadjanja. Taj dio ce itekako biti zanimljivo za pratiti, mada u konacnici i to ovisi o osvajacu LP i EL, ali se te pizdarije uglavnom poklope. I sto je najbitnije, moramo biti prvaci. Ligu prvaka sam prebolio i iskreno se nadam Konferencijskoj ligi. Laksi protivnici, manji problemi u HNL-u, a koeficijent kao na traci ide. Budzet cemo popuniti bonusima i prodajama, a nikog kupiti svakako necemo.
  • vjeko1701
    8k
    Znači, ako oni ne bi imali neku izvanrednu sezonu, dalo bi se osvajanjem grupe KL i proslakom kojeg kola doći do pozicije da imamo direktan ulazak u LP.

    A možda ovo sve kaj se događa i nije tako loše. Lošiji početak u ligi i kvalifikacijama pa da se zadrži maksimalno nositelja kolko je moguće...neko ispadanje do KL omogućava lakšu jesen i potencijalno dobar rezultat koji bi nam iduće sezone mogao donijeti odličnu startnu poziciju.

    Ko zna, možda za nekih 9 mjeseci pričamo kako nam se sve na kraju poklopilo, kolko god loše izgledalo u početku xD
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.