• NitkoBitan
    17k
    KL nam je financijski kriticna, odnosno dosta su male premije kaj bi znacilo daljnju rasprodaju. EL nam je taman, financijski pristojna a opet nudi neku kompetitivnost.

    Iskreno gadim se vec sam sebi razmisljajuci o tim kikiriki ligama, idemo nabit taj AEK...
  • Infinity
    16.3k
    Moze nam se poklopiti i to da Shakhtar ne bude prvak. Proslu sezonu je dugo bilo gusto. U tom slucaju bi mi medju prvacima bili favoriti. U ovom trenutku je samo taj Shakhtar iznad nas. Ima ekipa koje nas eventualno mogu preteci. Slavia, Zvezda i Kopenhagen, tri ekipe kojima definitivno zelimo losu sezonu.

    Evo za primjer neprvaka Rangers. Imaju puno bolji koeficijent od nas (8.5), a izgledno je da ce biti doprvaci i da ce igrati kvalifikacije za Ligu prvaka. Ako Shakhtar bude ispred nas, mi ekipe poput Rangersa moramo preteci ili se nadati da nece u kvalifikacije. Nama treba da taj Rangers bude treci i igra EL ili da bude prvi i ide direktno u LP. Celtic je debelo ispod nas i kao neprvak nas ne bi ugrozio. Takvih primjera je vise, ali mogu cekati :grin:
  • Captain America
    17.6k
    KL nam je financijski kriticna, odnosno dosta su male premije kaj bi znacilo daljnju rasprodaju.NitkoBitan

    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/278214 Po ovome i nije baš, a i Globan je na Tribini o tome govorio.
  • NitkoBitan
    17k
    Jel se meni to cini ili su totalno "financijski" degradirali Europsku ligu nakon kaj se osnovala Konferencijska?
  • Infinity
    16.3k
    Bas suprotno. Dolaskom Konferencijske lige nagrade u Europskoj ligi su porasle.
  • LovroZG
    1.3k
    Moze nam se poklopiti i to da Shakhtar ne bude prvak.Infinity
    To je teško za očekivat nažalost. Dnipro je prodo Dovbika i reko bi da su oni bez njega ko Hajduk bez Livaje.
  • Neki tip
    21.3k
    Razlika između Konf lige i Europske kada je o lovi riječi ne leži toliko o samom ulasku u jednu ili drugu, tu razlika zapravo i nije velika, nego u načinu.

    Velika se razlika stvori ako u EL uđeš preko play offa Lige prvaka, jer zapravo za to dobiješ čini mi se čak i više nego za sudjelovanje u grupama EL pa se stvori dojam da su EL i KL nebo i zemlja za nas.

    Ako ispadnemo od AEKa, onda je taj play off kolač propušten i financijski nam nije ključno jel jedna ili druga liga. Više reputacija, ali ni ona se ne stvara nit gubi u jednoj sezoni.
  • Infinity
    16.3k
    Ne mogu porediti Sevillu s obzirom da su dosli u Europsku ligu i osvojili ju preko Lige prvaka.

    Roma je igrala finale EL, a uprihodili su 21.416.000,00 €. Za istu sezonu je West Ham kao osvajac ECL uprihodio 19.879.704,00 € dok je finalist Fiorentina uzela 15.670.803,00 €.

    Sezonu ranije je Roma kao osvajac ECL uzela 19.297.629,00 €, a Feyenoord kao finalist 15.896.629,00 €. U EL je Frankfurt nagradjen s 19.976.522,00 €, a Rangers s 17.998.348,00 €.


    S obzirom da smo mi najdalje dogurali do cetvrtfinala Europa lige, mozda je to bolje za uzeti kao neko mjerilo.

    U cetvrtfinalu EL su ispali Manchester, Feyenoorda i Royale kao klubovi koji nisu igrali play off LP, a ni grupnu fazu LP. Njihova zarada je bila: Manchester 15.014.000,00 €, Feyenoord 12.230.000,00 € i Royale 10.856.000,00 €.

    U cetvrtfinalu ECL su ispali Anderlecht, Lech, Nice i Gent, sve redom ucesnici grupne faze ECL. Njihova zarada je bila: Anderlecht 8.708.901,00 €, Lech 8.229.401,00 €, Nice 8.221.401,00 € i Gent 8.475.401,00 €.

    S obzirom na desetogodisnji koeficijent, mi bi u EL bili tu negdje s Feyenoordom.

    Razlike su ocite, pogotovo ako uzmemo procente. Pet milijuna eura je nama 10% budzeta, ali kad vidim kako stedimo onda mi stvarno nije stalo ni najmanje do toga. Inace ne navijam za nagrade, ali se uvijek kao naivcina nadam da cemo od love od Lige prvaka dovesti neke bolje igrace i uvijek se razocaram. Nema sanse da sad u ovom trenutku vjerujem da je EL bolja od ECL. Bolje igrati sa Zalgirisom i ekipama protiv kojih nakon 45 minuta mozes odmarati igraca i cuvati ga za nedjeljnu utakmicu u Osijeku ili Rijeci. Nemamo mi snage igrati EL i HNL. Daj Boze da me igraci na terenu demantuju, al igre i sportska politika su me uvjerili da je za buducnost kluba najbolje igrati ECL. Manje se umaramo za HNL, dobra prilika za koeficijent, a para koliko god da zaradimo svakako ih necemo potrositi.
  • DrawTube
    4.7k
    potpisujem. Pa dobili smo i nemalu lovu od gvardiola, a nadao bi se nagradama za el i lp kad bi Dinamo dovodio ozbiljna pojačanja, ovako sam mišljenja da je svejedno osvojili mi od Europe 15mil i 35 mil eur, da će pojačanja biti ista, pa da je onda bolje možda igrati i konferencijsku i nabiti koeficijent da ne ovisimo o lošim sezonama Šahtara i sličnoh klubova nego da mirno čekamo upadanje u UCL iduće sezone

    Ako je postojala sezona gdje je bitnije nabiti koeficijent nego pokupiti lovu ,mislim da je to ova
  • Bosskovitz
    11.7k
    Ako je ovo razlika u premijama između Konferencijske i Europske lige…

    Grupa: LP €15.64m, EL €3.63m, KL €2.94m
    Osmina finala: LP €9.6m, EL €1.2m, KL €600,000
    Četvrtfinale: LP €10.6m, EL €1.8m, KL €1m
    Polufinale: LP €12.5m, EL €2.8m, KL €2m
    Finale: LP €15.5m, EL €4.6m, KL €3m
    Prvak: LP €20m, EL €8.6m, KL €5m

    …ako propustimo LP koja je money pit, razlika između KL i EL u iznosu premija nije ni priblizno u korelaciji s razlikom u kvaliteti protivnika. U EL i kao nositelji mozemo izvuci skupinu koja je u rangu LP ili minimalno ispod, dok u KL nije nerealno ni da zavrsimo skupinu sa 6 pobjeda i doguramo daleko, mozda i do samog kraja - a 6 pobjeda u LP i 6 pobjeda u KL donosi jednaki koeficijent. Zato ako ne uspijemo veceras proci (mada imam feeling da hocemo), KL bi nam bila bolja opcija od EL, pogotovo u sezoni poput ovakve. Razlika između KL i EL bi nas mogla ubaciti izravno u LP sljedece ili narednih sezona.
  • pencilneck
    657
    Mene je vise strah kojeg bi trenera sposobna ekipa iz uprave dovela ako cemo igrati KL, buduci da Biscan sigurno ne bi prezivio dva ispadanja zaredom. Bojim se da bi taj iduci trener bio jos gori od Biscana pa samim time pitanje je jesmo li bas tako sigurni u to da bi promarsirali skupinom bez problema.
  • Infinity
    16.3k
    S obzirom na sta licimo, jucer sam se cak i nadao da cemo igrati ECL. U ovom trenutku nakon poraza mi je zao kao psu, ali s obzirom da sigurno necemo igrati Ligu prvaka, stanje je ovakvo


    Prodjemo li Spartu igrat cemo Europa ligu u kojoj cemo biti u prvom sesiru
    Pot 1                          coef.             Pot 2                          coef.
    ------------------------ --- ----------------    ------------------------ --- ----------------
    West Ham United          Eng  50.000             Sporting CP Lisbon       Por  52.500
    Liverpool                Eng 123.000             Slavia Praha *3          Cze  52.000
    AS Roma                  Ita  97.000             Stade Rennais            Fra  44.000
    Ajax *4                  Ned  89.000             PSV @4                   Ned  43.000
    Villarreal               Esp  82.000             Olympiakos Piraeus *3    Gre  39.000
    Bayer Leverkusen         Ger  72.000             Real Betis               Esp  37.000
    Atalanta                 Ita  55.500             LASK *4                  Aut  36.000
    Dinamo Zagreb @3         Cro  55.000             Olympique Marseille @3   Fra  33.000
    
    Pot 3                          coef.             Pot 4                          coef.
    ------------------------ --- ----------------    ------------------------ --- ----------------
    Qarabag FK @2            Azb  25.000             Sturm Graz @3            Aut  12.500
    Slovan Bratislava @3     Svk  24.500             Toulouse FC              Fra  12.232
    Molde @4                 Nor  24.000             AEK @4                   Gre  11.000
    Brighton & Hove Albion   Eng  21.914             Aberdeen *4              Sco   8.000
    Sheriff Tiraspol @2      Mol  19.500             TSC Backa Topola @3      Srb   6.475
    Union Saint-Gilloise *4  Bel  19.000             Servette FC Genève @3    Sui   6.335
    SC Freiburg              Ger  16.496             Panathinaikos @4         Gre   5.045 
    Mac Haifa @4             Isr  13.000             Raków @4                 Pol   5.000
    


    Ispadnemo li od Sparte igrat cemo Konferencijsku ligu u kojoj cemo biti u prvom sesiru, a zanimljivo da bi po koeficijentu bili drugi klub u cijelom natjecanju
    Pot 1                          coef.             Pot 2                          coef.
    ------------------------ --- ----------------    ------------------------ --- ------------
    Eintracht Frankfurt *4   Ger  77.000             Ferencváros *4           Hun  27.000
    Dinamo Zagreb @3         Cro  55.000             FC Midtjylland **        Den  25.500
    Club Brugge **           Bel  54.000             Partizan Belgrade *3     Srb  25.500
    AZ Alkmaar *3            Ned  47.500             PAOK Thessaloniki **     Gre  25.000
    AA Gent **               Bel  37.500             Maccabi Tel-Aviv **      Isr  24.000
    Dynamo Kyiv *3           Ukr  35.000             Viktoria Plzen **        Cze  22.000
    Fenerbahçe **            Tur  30.000             Aston Villa              Eng  21.914
    Lille OSC *4             Fra  30.000             Ludogorets Razgrad  &4   Bul  21.000
    
    
    Pot 3                          coef.             Pot 4                          coef.
    ------------------------ --- ----------------    ------------------------ --- ----------------
    Fiorentina *4            Ita  20.000             Olimpija Ljubljana &4    Slo   9.000
    Bodø/Glimt **            Nor  20.000             Zrinjski Mostar &4       Bos   8.500
    Racing Genk *4           Bel  18.000             KI Klaksvik &4           Far   8.000
    Zorya Luhansk &4         Ukr  16.000             Cukaricki Belgrade &4    Srb   6.475
    BATE Borisov *4          Bls  15.000             FC Lugano &4             Sui   6.335
    FK Astana *4             Kaz  14.000             Breidablik *4            Isl   6.000
    HJK Helsinki *4          Fin  11.000             Aris Limassol &4         Cyp   4.895
    Spartak Trnava *4        Svk  10.500             BK Häcken &4             Swe   4.750
    


    Mozete si krojiti EL, mozete ECL, mozete lagane skupine za skupljanje koeficijenta, kao i one atraktivne. Ja u ovom trenutku stvarno ne znam sto zelim.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    EL: LASK, Slovan, TSC
    ECL: Plzen, Zorya, Zrinjski
  • Maksim Maksimirski
    5.4k
    Bila bi fora da AEK i (kondicijski spreman) Dinamo završe u EL a onda revanš mečevi...
  • miro
    4.4k
    EL. PSV, Slovan, TSC
    KONF. Partizan, Bate, Breidablik
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.