• Infinity
    16.5k
    Ako sutra Livakovic ode, a Nevistic postane top golman, samo ces ga tek tako izbaciti iz racunice i to je to?

    Ako Bockaj kod Biscana proradi i postane top bek, opet isto?

    Sta ako Bulat konacno eksplodira?

    Izbacit cemo njih iz racunice i to je to?

    Nadam se da shvacas u kojem smjeru idem. Ne mozes uzimati period od tri godine, pogotovo ne racunati igrace koji su jos tu i koji se sutra mogu isplatiti.
  • diebalo77
    212
    Vidjeli smo Nevistića u lokomotivi kakve je golove primao
  • emilperska
    5.7k

    Ne znam koliko se razumijes u financije (fkt ne da gledam nes svisoka), ali mi smo u 12.mj 2020. dali 3mil EUR + svake godine 350 EUR godisnje place cca za golmana s 1 nastupom. To je nekih 4 milijuna EUR. Tih 4 milijuna unazad dve i pol godine uvecano za neki prosjecni trosak kamate/ kapitala je jos veci novac. 3 MIL EUR 2020 radi inflacije je puno vise vredilo 2020 nego sad u 2023.npr . Moja teorija je se taj novac mogao iskoristit puno adekvatnije, a zatim po Livijevoj eventualnoj prodaji kupiti novog golmana. Par kola sigurno moze pokriti Zagorac ako novi golman ne dode odmah isti dan nakon otkaza Livija.
  • emilperska
    5.7k
    Nevistic (taman da postane novi Livi) je primjer loseg moneyballa. Mi smo takvih transfera napravili 9-10. Potrosili 20 MIL EUR i sad imamo praznu blagajnu na 30.6 prije vjv najvaznije sezone ikad.
  • Infinity
    16.5k
    Razumijem se i u financije i u analitiku, zato mi tvoji brojevi nemaju smisla. Znam ja sta smo mi dali, znam i da si upravu za dio tih promasaja, ali ti zelim reci da ne mozes izdvajati.

    Dio tih igraca se nama jos uvijek moze isplatiti, imamo ih i imaju potencijal postati prvotimci.

    Ovo sto smo promasili, promasi i Real. Imali smo i dobrih ulova, mozda cak i medju klincima za koje jos nismo culi.

    Ne mozes to analizirati na taj nacin na koji si ti analizirao. Mozes izdvojiti, ali to nije to.

    Mogu ja napisati da smo doveli Misica i Ristovskog u ove tri godine, pojacali ekipu igracki. Jakica uzeli, prodali, zaradili. Top, bravo uprava, bravo legende. To se jednostavno ne radi tako, jer to vodi do pogresnog misljenja onih koji citaju. Ti slobodno vjeruj da je sve lose, necu se vise raspravljati, jer mi nema smisla. Uzeo si lose strane, zanemario dobre, uzeo prekratak period i pokusavas dokazati da si upravu.
  • emilperska
    5.7k

    Nisam nigdje napisao da je sve lose i da nije bilo dobrih transfera. Ali (za mene) generalno je povrat od ulozenog u ulazne transfere u zadnje 3 godine jako los. Rezultat toga i je da na 30.6.2023 blagajna ne stoji dobro i da ocito nemamo dovoljno novaca za ijedan smisleni ulazni transfer koji forum struka vec mjesec dana ceka.
    Velim, ne krivim novu upravu za nista. Plesali smo po tankoj liniji dosta dugo sto se financija tice radi sveg sta je Tijuana napravila u zadnje 4 godine u valjda svom zadnjem trzaju sto se provizija tice.
  • Zagi
    7.9k
    Možemo se složiti da se nadamo da će nova uprava/struka imati veći postotak pogodaka nego stara.
    Uz manji odljev na posrednike i ostalo.
    Evo prvi (Maxime) transfer izgleda kao relativno jeftini pogodak.
    Samo neka tako nastave.
    Očekujem veću protočnost u 7. mjesecu.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Danas ugovori istječu mnogima. U ponedjeljak očekujem igrače!!
  • emilperska
    5.7k

    Slazem se skroz :)
  • Rex Ramae
    2.8k
    Npr. Rubén Duarte lijevi bek Alavesa, meni dobro poznat sa novog FM-a

    Ove sezone 37 nastupa za Alaves i 6 asistencija. Zarađuje 550.000 € godišnje a ugovor istječe danas.
  • OsamŠest
    3.5k
    Neka @Nogo ili @Olmic samo kimnu glavom. Nećemo puno otkrivat zbog medija, al nek znak dolaska novog igrača bude = :zip:
  • Olmic
    3.7k
    Bas nikakav info nemam. I ja bi volio da imam
  • BornaPŽ1986
    1k
    Index kaze da uskoro stize ponuda za Petkovica iz Bundeslige
  • Rex Ramae
    2.8k
    Mi, PAO i Anderlecht kako pišu. S njihovog portala: "CFR Cluj ima velikih financijskih problema i spreman je prodati najvažnije igrače u momčadi. Jedan od njih je Cristian Manea za kojeg momčad iz Gruje očekuje najmanje 3 milijuna eura."
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions