• plavi67
    922
    budem naravno ,al pozivajući tu materiju malo sam skeptičan, al nada uvijek postoji da nas neće zaj...
  • King of Spades
    9


    Prijedlog statuta ili u budućnosti već doneseni statut? Ako misliš na u budućnosti doneseni statut, onda rasprava o njemu nema smisla jer će već biti donesen.

    A s druge strane, ako misliš na prijedlog statuta, mogli su klub i/ili radna skupina najaviti da će prijedlog statuta biti objavljen za javno komentiranje i davanje sugestije (u što čisto sumnjam) u ova 3 mjeseca jer je to osnova komuniciranja s javnosti/članovima klub (ispravi me ako griješim i ako su to negdje objavili).
  • Patak
    2.9k
    Ma to da predsjednik kluba ima 28 predstavnika su faraonske ovlasti. Plus ova tri sponzorska. To mi nikako ne štima, i daje se klub praktički u ruke tom predsjedniku, a znamo kako je to izgledalo svih ovih godina kad je faraon vladao. Kakva je uopće procedura za smjenu tog predsjednika, kad ima toliku većinu?
  • Nino Bule
    13.8k


    Sve sto si napisao je potpuno nebitno za ono sto sam ja rekao, a to je da ne znamo da ce NO biti fikus i to pisati kao fakt unaprijed je besmisleno
  • superhik
    11.1k
    Svi punoljetni članovi s najmanje jednom godinom članskog staža u plavoj knjižici imaju pravo na demokratskim izborima birati tijela kluba, stoji u nacrtu novog Dinamova Statuta.
    Dogovoreno je da će se Skupština ubuduće birati prema formuli 28+28+3+1: u prijevodu 28 članova predložit će predsjednik kluba, sljedećih 28 bit će izabrano s liste koja pobijedi na demokratskim izborima (može se pretpostaviti da će ona reflektirati volju "Boysa"), tri mjesta rezervirana su za predstavnike sponzora, a ono posljednje za predstavnika Grada Zagreba.

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/doznajemo-dinamo-pronasao-novu-filijalu-a-boysi-odnijeli-pobjedu-sprema-se-velika-promjena-u-klubu-15353345?fbclid=IwAR2gLe3L-EzHd_8wPbHMhnoleuc_vG97DaJIS0CIyaxCOhfWKJmLKolcMiA
  • The Undertaker
    5.4k
    Evo jedno pitanje koje ne zadire u poslovnu tajnu...
    Tko pregovara o Statutu u moje ime (kao člana kluba) i zašto ja o tome ništa ne znam?
  • Jaro
    7.4k
    bilo je 100 clanaka na temu. Imas covjeka iz DTSM, iz ZZD,i z grada i ostalo ekipa iz kluba.
    Ili bi ti raspisao izbore gdje bi clanovi birali tko ce izraditi nacrt statuta? Ili bi svih cca 30000 clanova trebalo pisati statut?
  • Nino Bule
    13.8k
    O statutu nazalost odlucuje "dobra volja" ljudi na vlasti u klubu i ne mora se nista mjenjat niti ti o tome trebas ista znati prema trenutnom statutu, nadamo se da su shvatili da takav sustav vodi u propast i da ce zato prihvatiti prijedloge ka demokeatizaciji i da cemo napokon imat pravo birati pa ces imati nekog u klubu ko glasa u tvoje ime i moci ces ga drzat odgovornim za njegove postupke
  • The Undertaker
    5.4k
    Ma mene smeta što nema minimuma komunikacije prema članovima (navijačima) a pregovara (dogovara) se i u naše ime. Ako je statut 99% usuglašen, zašto prijedlog nije javan pa da se barem može prodiskutirati o njemu (eventualno i korigirati) prije usvajanja.
    Edit: Kako se proces sada odvija, izgleda da će se Statut isporučiti kao gotov čin pa imamo što imamo, bez ikakve javne rasprave.
  • The Undertaker
    5.4k
    Tko je taj (od ove osmorice) iz DTSM a tko iz ZZD? Ili pojednostavljeno, tko od ove osmorice zastupa članove?
  • Jaro
    7.4k
    a gle, da je idealno, nije. Ali prosli statut ni ne znamo (ili jod gore znamo) tko ga je pisao...

    tko od ove osmorice zastupa članove?The Undertaker

    Prema ovom clanku Dragutin Nemec iz inicijative Zajedno za Dinamo, te Ivan Nauković ispred DTSM-a...
  • agramZ
    2.5k
    siguran sam da bi se i gnk ovoga sjetio, ali.. :lol:

    u rapidu se isto tako radi na reviziji statuta, tj. "moderniziranju" istog, pa je nova uprava od 11. mjeseca prosle godine radila na njemu. prije jedno 10 dana su clanovi dobili email sa linkom koji vodi na discuto.io stranicu gdje se mozes ulogirati sa svojim podacima:
    p.png

    tu imas cijeli pdf novog statuta i jos dodatni pdf gdje mozes tocno vidjeti sta je promjenjeno, npr:
    d.png

    kad stisnes na "see discussion" dodjes na stranicu gdje svaki paragraf i clanak statuta mozes lajkati, dislajkati, komentirati i normalno svakom komentaru odgovoriti:
    t.png
    c.png
  • Tradicija bunta
    6.5k
    E vidiš tu ima jedna zanimljiva stvar. A to je da je, gledajući svih ovih zadnjih 10ak godina dobar dio članstva bio potpuno nezainteresiran za bilo koji vid inicijative za izmjene statuta. Ako spadaš u tu grupu ljudi, ako te do sada nije smetao statut… bilo bi logično očekivati da te ne zanima ni sada.
    Ako te to zanimalo i prije nego što se oformila radna grupa onda je tvoje pitanje skroz legitimno i na mjestu.
  • Nino Bule
    13.8k

    Za objavljivane statuta se slazem, iako vise iz znatizelje nego da cemo uspjet utjecat na izgled njega ali volio bi ga vidjet prije usvajanja.

    Sto se tice komunikacije prema clanovima mislim da bi to samo bila kakofonija svega i svacega i nicim ne bi doprinjelo procesu, pogotovo jer trenutna ekipa u klubu zeli zadrzat dio pozicije i oko puno toga se pretpostavljam ne moze pregovarat.

    Najbitnije je dobit pravo biti biran i birati, i dobit ozbiljan NO, nakon toga sve zelje u vezi statuta, smjera kluba, itd ce se moci izraziti preko predstavnika (ili se i sam kandidiras).
  • The Undertaker
    5.4k
    A Saša Pavličić- Bekić? Koga on zastupa?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.