• Orc123
    8.2k
    To je fin. Izvijesce za proslu godinu...prosle godine nismo napravili ozbiljnije transfere da bi sjele rate od toga tako da je priljev sigurno manji a rashod je svakodnevan. Normalno je da tekucu potrosnju financiramo sa kreditom jer ni sredstva iz europe nisu stigla, tj. Dolazi dio po dio do kraja godine. Moguce da trenutno nemamo tolika sredstva jer iz nekog razloga nismo dobili kredit ili ne u iznosu koji smo zeljeli...isto tako vjerojatno cemo na kraju godine imati i viska ali sad kad najvise treba sad se mozda mora racionalno trositi....jbg....
  • Krizy
    44.2k
    Prijelazni rok tek počeo danas a već mi je muka od istog :roll:
  • deda
    32.8k
    Trenutni nam je saldo da smo jednog dopeljali, a nitko nije otišao. A filing ko da smo Kustošija. :monkey:
  • Armagedon13
    959
    Do prije par mjeseci vrištalo se borba za puste milijune.
    Sad ti isti novinari vrište o praznoj blagajni.Mi smo prošle godine doveli dva igrača za 7M
  • deda
    32.8k
    Pusti novinare, oni pišu pizdarije. Problem Dinama je nesklad tj. nekonzistenstnost u priljevu prihoda tokom godine. To treba dobro uskladiti i odigrati pametno. I to nisu stvari na kratki rok već na 3-4 godine.
  • NitkoBitan
    17.9k
    Do prije par mjeseci vrištalo se borba za puste milijune.Armagedon13

    Bonus od Gvardiola, nekoliko kapitalaca u momcadi, novi nikad unosniji format Lige prvaka... pa ne misli se tu na milijune trenutno dostupne nego na ukupni potencijal.

    Aha sad sam vidio i drugi dio upisa... Da novinari pisu samo da bi se pisalo + imam dojam da jedva cekaju da opletu po Dinamu.
  • LovroZG
    1.3k
    godinu...prosle godine nismo napravili ozbiljnije transfere da bi sjele rate od toga tako da je priljev sigurno manji a rashod je svakodnevan.Orc123

    Na kraju prošle godine smo imali za 1.2M € veća potraživanja nego obveze od transfera tak da ovo ne mora nužno bit točno.

    Al ono šta deda želi reć je da, bez obzira na rashode, nogometni klub zbog neredovitih prihoda može, unatoč dobroj fin. situaciji, imati manjak sredstava na računu u određenom trenutku. Tu je najveće pitanje vjerujem kolko se novca od UEFA-e potrošilo prije nego smo ga dobili na račun krajem prošle sezone.
  • Mlađi referent
    12.3k
    Jedan dobar transfer i kako će se priča okrenut na pozitivu :rofl:
  • Orc123
    8.2k
    Ako se Hajduk mogao godinama pokrivati iako je redovito zavrsavao godine u minusu jer je temeljni kapital bio veci od obaveza onda i mi mozemo dobiti kredit...i ja cisto sumnjam da ga i nismo dobili i da smo u gabuli vec mislim da se novac pokusava sto racionalnije trositi sto je i ok....netko bacio bubicu kako idemo u rezove i sad ce novinari svako malo to potencirati i okrenuti kako njima pase da bi napisali neki click bait naslov na temelju toga ...ustvari kroz mjesec dana cemo sigurno biti pametniji....ja ocekujem do kraja mjeseca jos poneko ime u svlacionici, pogotovo se nadam beku....
  • Dragon1Warrior123
    3.3k
    Ja cu samo reći jednu stvar, da smo stvarno u takvoj financijskoj gabuli da ne možemo platit nikoga, ni kupit ijedno pojačanje. Sigurno se ne bi davali preko milijun eura za stopera iz druge francuske lige koji MOŽDA može biti pojačanje. Tako da ja ne brinem ni malo, vjerujem da je samo pitanje vremena kad pojačanja stižu.
  • The Undertaker
    5.5k
    Mi smo lani imali operativni gubitak (poslovanje bez transfera) od 1 mil. eur. Prevedeno, klub je bio blizu nuli a da nije morao prodati (ali ni kupiti) nijednog igrača. To je ideal kojem se dugo težilo. Kad bi tako mogli nastaviti bila bi puna šaka brade.

    Ako ja dobro gledam fin. izvještaj, mi lani jesmo platili skoro 10 mil. eur posredničkih provizija ali je pola tih obaveza iz pretprošle godine koje su prošle došle na plaćanje. Dakle, krivo je uspoređivati taj iznos sa obavljenim transferima u 2022.
    Koristili smo i 13 mil. eur revolving kredita koje smo uzimali i vraćali po potrebi.
    Da se ne ponavljam, možda trenutno imamo problema sa likvidnosti ali to smo znali imati i prije (Ladić nam je jedanput blokirao račun). Gledajući dugoročnije, trebali bi biti solventni i zato i meni nije jasno ovo šibicarenje koje spominje kolega marcio.
  • Tradicija bunta
    6.5k
    Paradoks je da isti ljudi koji se slazu da ne moramo bas imati 300 igraca pod ugovorom nakon gasenja B ekipe i da ne moramo bas preplacivati Atiemwene i Stefulje radi dobrih odnosa sa Crnkom i Miskom... se zgrazaju na pomisao kresanja budzeta. Na osnovu cega se izvlaci zakljucak da ce to kresanje budzeta biti na stetu prve ekipe? Na osnovu toga sto Petkovic nije potpisao novi ugovor? Ako je tocno da trazi 1.2 na 4 godine, takav ugovor mu ne bi dao ni ja.

    U redu je da se komentira i kritizira al ne mora biti bas histerija oko pojacanja i apokalipticne prognoze dana 19.6. na prvi dan ljetnog prijelaznog roka.
  • Ali
    2.2k


    1. 4 x 1.2 = 4.8m€ bruto i imaš Petka sa svim vrlinama i manama do 2027
    2. Transfer cca 4.0€ Mariboru + barem 0,3 godišnje Vipotniku do cca 2025 ugovor.

    Pa nek nekim čudom Maribor pristane na 2,5 (iako teško jer mislim da 5. mogu dobiti u Italiji bez problema.) I da mu radiš pred kraj 2024 novi ugovor na 0,5m€ igraču. To je opet do iste 2027 razlika nekih malih 17%.

    Ja biram opciju 1. uvijek u ovakvim slučajevima.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Ma ne vidim ja nikakvu histeriju niti apokaliptične prognoze, bar ne tu na Zoni. To šta plaćeni botovi pišu po raznim društvenim mrežama me iskreno i ne zanima.

    Ja zaključujem da će budžet biti kresan na štetu prve momčadi po profilu i kvalitetu grača sa kojima se pregovara (Bakrar, Vipotnik, Jelenić),po pojačanju koje smo doveli (Bernauer), po davanju ugovora Čaiću i Topiću, te po propalim pregovorima sa Khaouiem.


    Nitko, ali nitko od tih igrača osim možda Khaouia nije niti blizu rang Dinama niti se može smatrati pojačanjem. Možda se Bernauer pokaže kao pojačanje. Dovodili smo igrače kao Ljubičića, Drmića, Mišića, Ristovskog ili Boška Šutala. To je rang igrača koje možeš smatrati pojačanjima.

    Ja ne tvrdim da neće doći i bolji od ovih mojih navedenih, daj Bože da hoće, ali samo ovo šta se do sada komuniciralo prema van meni daje do znanja da će doći ipak nešto niži rang igrača.
  • Papastrumf
    12.5k

    Mislim što uopće znači kresanje budžeta? Dinamo je neprofitna udruga, troši koliko zaradi. Ako ti ulazak u ligu prvaka i dva transfera donesu te godine 60 milja € onda ce i potrosit toliko. Ako donesu 50, potrosit ce 50. Od sljedece godine liga prvaka nosi vjerovatno 40+ milja samo ulaskom u istu, a i uefa liga ce vjerojatno negdje blizu sadasnje lige prvaka. Ne vidim sto se tu ima kresati uopce i zbog cega?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions