• IstinaZaDinamo
    2k
    Sto se tice Sakote, zna li netko imamo li postotak od prodaje, buyback opciju, oboje ili nista od navedenog?
  • deda
    32.8k
    Ne znamo, pretpostavljamo.
  • Droljo
    8.2k
    Pretpostavka je majka svih zajeba. :snicker:
  • Patrik11
    164
    Franjic je mozda i trebao napraviti korak iza jer da se na njega racunalo kao jednog od vaznijih igraca sigurno bi ostao a za igraca koji bi vecinom bio rezerva 7.5 miliona nije malo za dinamo
  • NitkoBitan
    17.9k
    Sutalo i Ivanusec su dva dragulja koja moramo zadrzat pod svaku cijenu i iduce sezone koja nam je svi znamo najvaznija za osvojit naslov. Obojica su cvrsto pod ugovorom tako da nema brige sa te strane a i poslozeni su u glavi tako da ce se sve lako dogovorit sa klubom. U lipnju/srpnju je EURO (samim nastupom na EURU bi si jos podignuli cijenu) a zatim su kvalifikacije za novi format Lige prvaka... obojica imaju siguran status u Dinamu (samim time u reprezentaciji) za razliku od inozemstva. Ponuda ce sigurno biti kako ovo tako i iduce ljeto.

    I da nadodam, znam da je u proslosti znalo bit prodaja igraca sa opcijom ostanka u Dinamu na posudbi jednu polusezonu/sezonu, nije ni to losa stvar ako financije stisnu.
  • Sajla
    5.2k
    ako dođe netko tko je spreman platiti otkupnu klauzulu koju imaju u ugovoru i igrač želi otići, onda ih je teško ili nemoguće zadržati. nadam se da naši glavni igrači razmišljaju na sličan način i da znaju da im u sezoni prije Eura nije pametno mijenjati sredinu. ako po tebe dođe neki klub iz lige petice koji je između 5. i 10. mjesta, nekakav Lyon, Betis, Aston Villa, mislim da nije pametno tamo ići, ali je teško odoljeti lovi. a ako dođe netko iz top 5 kao što bi po Šutala mogao doći, ne znam što bi ga moglo zaustaviti...
  • deda
    32.8k
    Pretpostavka je majka svih zajeba. :snicker:Droljo

    I istovremeno tata svih planiranja :cool:
  • xyz
    840


    Dobro, ali kako misliš da zatvorimo proračun od 60 milijuna eura bez prodaje igrača. Sve je to lijepo, nemojmo prodavati najbolje igrače, ali kako osigurati prihod koji bi to omogućio. Od tv prava imamo pišljivi milijun, sponzori razni maksimalno 5 milijuna, nagrade uefe ovise o rezultatima tako da nama tu fali minimalno 25-30 milijuna, koje bi trebali imali fiksno svake godine. Ostatak namirujemo prodajemo obiteljskog zlata. Ako riješimo par sponzora po par milijuna eura, onda se može taj tvoj plan provesti, ali trenutno to nije moguće.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Ja samo jednu stvar ne razumijem. Ovaj budžet nije bio problem dok se kralo i dok je bilo tisuću ljudi na stadionu, a sad je odjednom problem i potrebno je rezati na igračkom kadru. Ako se kralo 10 posto budžeta, a jeste jer se to može iščitati iz optužnica onda ne vidim razlog da se sada nešto drastično steže remen.

    Dinamo je nositelj u svim pretkolima i ne plasirati se bar u EL je praktički nemoguće. Sa tih 15 minimalnih milijuna, sponzorima, marketingom i prodajom jednog od ove četvorice je budžet praktički zatvoren. Osim toga nam dolaze procenti i razni bonusi od ranijih prodaja. Imamo također neku vrijednost u igračima koji su prekobrojni.

    Ja imam osjećaj da ekipa štedi na pogrešnom mjestu.

    Kada vidim ponudu Istri za Bakrara mnoge su stvari jasne.
  • Patak
    2.9k
    Samo da gledamo što dulje u Dinamu sve glavne igrače, jer oni su garancija osvajanja prvenstva i normalnog sudjelovanja u Europi. Dok ne stasaju neki novi igrači kao nositelji.
  • Nino Bule
    13.9k
    Ponuda istri je 300k eura posudba + 1.2m otkup, to je sasvim korektno
  • marcio amoroso
    36.8k

    Ma nije to nekorektno, ali tražiš Bakrara i Vipotnika, daješ ugovor Čaiću, natežeš se sa Livijem i Petkom oko 300 ili 400 tisuća eura.

    Meni to sve vuče na to da će momčad biti dosta skromnija nego što je bila zadnjih sezona, a to je nepotrebno i apsolutno besmisleno:
  • NitkoBitan
    17.9k
    Ulazak u LP ovisi samo o nama. Bonus od prodaje Gvardiola ce doci ili ove ili iduce godine. Kada bi se oboje poklopilo ove godine bili bismo mirni bez prodaje iti jednog igraca (dapace prodajom jednog kapitalca uz to bismo nabili dobit sto nije dobro za stabilno poslovanje). E sada tu su kombinacije ako se dogodi jedno od tog dvoje ili niti jedno... Ali dobro to su filozofiranja za neku drugu temu.
  • xyz
    840


    Ja sam uvjeren da se poslovanje kluba s rashodovne strane može racionalizirati za barem 20-25% bez da se išta izgubi u kvaliteti bilo kojeg segmenta funkcioniranja kluba pa tako i sportskog odnosno rezultatskog. Tu sigurno ima masu troškova koji su služili samo za isisavanje novca iz kluba. Klasičan primjer je da smo prošle godine platili agentima 10 milijuna eura, a napravljena su tri transfera.
  • deda
    32.8k
    Prerano je za takve zaključke. Za to moraš imat cijelu poslovnu godinu. Oni su sad uletjeli u situaciju koju diktira novčani tok koji nisu sami razradili i pitanje je koliko im on dozvoljava manevarskog prostora. Meni je trenutno logično da moramo prvo nekog prodati da bi se moglo kupovati jer ne vjerujem da imaš u blagajni 15 milja eura tj. znam da nema.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions