• Maksim Maksimirski
    4.5k
    Dinamovi navijači većinom ne vole domaća pojačanja iako je Dinamo i postao veliki klub na krilima domaćih igrača koji su dovođeni iz HNL-a. Hrvati (i općenito Balkanci) su po glavi stanovnika najtalentiraniji narod na svijetu za sport a pogotovo za nogomet. Ilirčine, brđani ko od stijene odvaljeni ljudi, visoki i jaki a opet spretni i motorični, genetski fantastični. Upravo zbog tog enormnog talenta, genetike i stature je i moguće da je Hrvatska sa 3 milijuna stanovnika konstantno bolja u nogometu od Nigerije koja ima 200 milijuna stanovnika. Ali da pitaš prosječnog dinamovog navijača on bi uvijek radije da dovedemo nekog Nigerijca, moćnog crnca koji će valjda izdominirati ove naše bijedne hrvatske bijelčiće. Nikad nisam kužio to paljenje dinamovih navijača na egzotiku a pogotovo na crnu egzotiku, kao da se radi o ženama lakog morala a ne o nogometnim navijačima. Ovako to funkcionira kod većine dinamovih navijača:

    Toni Fruk iz Gorice, domaći igrač iz domaćeg kluba - potpuno bezveze.

    Monsef Bakrar, Alžirac što je već samo po sebi egzotično ali ipak dolazi iz dosadne domaće hrvatske Istre - okayish ali ništa posebno

    E sad kad bi doveli nekog Mbola Papu Diarru iz tuniske, kolumbijske ili meksičke lige i još da taj ima neku ludu žuto-plavo obojanu kosu i dreadlockse - TO JE TO!!! Njega trebamo! Ne trebamo mlade reprezentativce super uspješne hrvatske reprezentacije, domaće dečke iz naroda koji je dokazano među najtalentiranijim narodima na svijetu za sport. Ne! Takvi su dosadni i dokazano donose uspjeh. Mi trebamo eksperimente i egzotiku. Treba nam samba, rumba, dreadlocksi, hare krishna, Balotelli, Valderrama, čovjek-slon i nigerijski princ.
  • Bosna86
    11.6k
    Trudim se uopće ne citati ovu temu… Danas iz dosade iscitam 10 stranica zadnjih upisa… Niste sekunde normalni, donosite zaključke i razglabate na osnovu novinarskih lupetanja… Doći će pojačanja i prije nego sto se nadate, a od svih ovih igrača, sto ih spominjete ovdje zadnjih par mjeseci, doći će jedan do maksimalno dva i ne sigurno po cijenama o kojima pisete
  • Bosna86
    11.6k
    Hrvati (i općenito Balkanci) su po glavi stanovnika najtalentiraniji narod na svijetu za sport a pogotovo za nogometMaksim Maksimirski

    Majko moja draga….
  • BornaPŽ1986
    1k
    Pa transferi su opcenito rizik. Zasto mislite da Bakrar i Fruk ne bi bili ok pojacanja i rotacija? Zar je Soudani bio Messi kad je dosao u Dinamo? Nije. Tko to moze znati. Zakljucak je da nemamo sirine uopce i da nam treba igraca, to je valjda 80% postova ovdje, sta fali Fruku u tom slucaju? Mlad, reprezentativac, mozda udje i u A vrstu ako se brutalno razvije sto je cilj svakog kluba, sta imamo od Argentinaca koji ce otici prvom sansom ili nekog Brazilca koji se ne mora vezati uz klub i zemlju? Kakogod ako je ok cijena sto da ne.
  • Zagi
    5k
    A kaj ćemo drugo?
    Novinari nas bombardiraju s kojim god imenom im neki menađerčić podvali, a da je sekunde igrao pod Belim u u21.
    Dok ne vidimo famoznu Šimićevu "knjižicu sa tisuću imena" ostaju nam Olivarijeve i Tironijeve mudrolije...
  • Droljo
    5k
    soudani je igrao portugalaku prvu ligu i sa vitoriom osvojio kup portugala pa prešao k nama.
  • Droljo
    5k
    Što se tiče te šimćeve knjižice, jel to neki mit? Ili stvarno postoji. Gdje se ista spominje? Ja nisam ubrao nigdje
  • Zagi
    5k
    Ma mit je naravno.
    Više se odnosi na to da je dugo bio u Milanovom scouting sistemu pa valjda ima neka imena.
  • Fićo1986
    973
    definitivno jedna od mučnijih tema za čitat na zoni....
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Sutra pada prvi potpis :wink:
  • Zagreb1992
    1.3k
    Da nije to famozni Toni Fruk ?
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ko je talentiraniji? Brazilaca ima 200 milijuna. Baš me zanima da ih ima 3-4 milijuna bi li imali rezultate kao Hrvatska. Ja i dalje stojim pri tome da nema naroda koji ima bolje predispozicije za sport od našeg naroda, pogotovo ovih dinaraca, vlaja, brđana. Takva je genetika. Ljudi su tamo snažni, visoki, žilavi, brzi, spretni. Kineza i Indijaca 3 milijarde pa u nijednom momčadskom sportu ne bi mogli pobijediti ekipu sastavljenu od igrača rođenih na relaciji Sinj-Čapljina. Također bi bilo lijepo kada bi se ubuduće suzdržao od ovakvih jednorečeničnih komentara jer ne vode nikamo i ne doprinose ničemu.

    Dinamo se apsolutno mora usmjeriti na domaće igrače uz pokojeg Theophila, provjerenog starijeg stranog igrača. Meni je drago čitati da Bišćan gleda baš mlade hrvatske igrače i mlade reprezentativce. Dokazano uspješan put.
  • Infinity
    15.2k
    Baš me zanima da ih ima 3-4 milijuna bi li imali rezultate kao Hrvatska.Maksim Maksimirski

    Pa nema Hrvata 3-4 milijuna. Blize je brojka 10 nego 4. 3-4 milijuna ima drzava Hrvatska, ali za Hrvatsku igraju i igraci koji nisu iz Hrvatske.

    Imam osjecaj da ljudi kojima je glavna prica 'mali, a uspjesni' navijaju za pad broja stanovnika u Hrvatskoj, jer ce im onda prica biti jos bolja.

    A ova prica o genetici, snazi, spretnoscu... Zvuci mi poznato, ali se ne mogu sjetiti na koga me podsjeca.

    Svugdje ima dobrih igraca i treba pratiti sire trziste, te dovoditi one koji ce nam biti isplativi, a ne one kojima je podrijetlo glavna referenca.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.