• Boogieman
    307
    Vrhunski, hvala :ok:
  • Tercel
    369


    Također puno hvala!!
  • BluePhone67
    3.2k
    Poštovani kolega Referent, prije svega moje isprike što se vraćam na stare vaše upise sa prethodnih stranica, ali vidim da je obrazac pojedinih odgovora i pitanja isti, kao i od onih sa face stranice crvenih štakora koji rade selekciju članaka o povijesti kluba Dinamo Zagreb.

    Prema vama imam vrlo visoko mišljenje kao forumašu i ne mislim ništa loše, a ovaj tekst, direktno nema veze sa vama bez obzira da li se slažemo ili ne oko nekih tema, za razliku od crvenih štakora o kojima mislim sve najgore i to iz puno razloga koje nema potrebe pisat i nisu za javnost.

    Jedini vaš grijeh u ovom slučaju je što ste bili njihov đavoljev odvjetnik i vjerujete svemu isključivo što su oni napisali, vodite se njihovim narativom i koristite se njihovim izvadcima novina koje su prije svega selektivne iz samo njima poznatih razloga, pritom ignorirajuci druge činjenice i dokaze.

    Moglo bi se oko puno tema voditi bitka sa njima ali ne vidim potrebu jer su bezobrazni, pokvareni i zločesti, trošenje vlastitog vremena o njima je jednostavno uzaludan što su više puta dokazali. Uglavnom sa njima nema razgovora sa moje strane na bilo koju temu.

    Da se vratim na početak... Razlog ovoga moga teksta leži u činjenici da ću se poslužiti sa njihovim riječima sa njihove stranice, plus dodatak vas kolega Referent što je ovdje bili pisano... Naravno tema je Gradjanski gdje vidim jako često, zapravo prečesto jednu tezu kako ovdje i svugdje drugdje kao dokaz sa kojom se barata kao neoborivom činjenicom koju su oni napisali i koriste je svi njihovi "sljedbenici" kao neko Sveto pismo.

    NAPOMENA: Samo sam za sezone 45 i 46 bacio oko, kaj ti gelipteri tamo piše i to sam stavio ovdje, a tablice igrača u ostalim sezonama mi treba isključivo za cijelu ovu priču.

    1agqkc3uy2132ti1.jpg slika 1

    ggf4ds9vgej15m6j.jpg slika 2

    0h3jt9dfr7hyxsh8.jpg
    Slika 3

    yiiys7usy9f4jh6d.jpg
    Slika 4

    fqa1601fzaoldhe8.jpg slika 5

    njrqb4y1ik6pth9p.jpg slika 6

    a8ys428q2xsp8t2h.jpg slika 7

    *Na slici broj 1 vidimo njihovo Sveto pismo gdje piše "Većina igrača Građanskog je nastavila karijeru u Dinamu. 16 igrača Građanskog je u prva tri tjedna igralo za Dinamo." Fakti; U prva tri tjedna je ukupno pet bivših "purgera" zaigralo za Dinamo - Lešnik, Kokotović, Urch, Cimermančić, Wolfl. S tim da su Lešniku(2) i Urchu(1) to bili jedini nastupi u plavom dresu ikad. U prvih pet sezona od 40 igrača samo 10 je bilo iz Građanskog. Sve u svemu - 16 igrača Građanskog nikad u povijesti nije zaigralo za plave. Sve zajedno...

    * Za početak idemo odmah reći da na slici broj 2 piše da se radi o seniorima ali i juniorima koji su očito igrali u svojim uzrastima utakmice tako da se ne odnosi direktno isključivo na prvu momcad Dinama, ako do sada nije bilo jasno od ove godine za rođendan imamo i taj podatak.

    * Emilu Urchu je to bio jedini nastup u plavom dresu IKAD, a Lešniku dva... Naravno da je to laž, ovu utakmicu koju su oni naveli i ovih 5 igrača je sa utakmice Rep Rijeke u Rijeci 3.7.45 godine i sa one poznate "najstarije" fotografije Dinama, gdje Urch ima zvijezdu na prsima. Urch u tim prvim utakmicama ima barem tri utakmice, a da ovi pišu gluposti, možemo vidjeti u njihovim službenim utakmicama igrača i da ga oni vode na slici broj 3 pod sezonom 46 gdje je Urch upisao i službeni nastup u Prvenstvu Zagreba protiv Amatera 13.1.46 godine.

    * Da ne duljim oko Lešnika i on je bio na ovoj u Rijeci i na jos nekoliko koje se vode pod prve utakmice ali ne bitno, bacite samo pogled na njihove službene utakmice igrača u sezoni 45 i 48/49 samo tih ima upisano tri bez ove u Rijeci... hehe, kakvi debosi

    * U prvih pet sezona od 40 igrača samo 10 je bilo iz Građanskog... Naravno opet laž !! U prvoj slici su oni naveli 5 igrača ( Lešnik, Kokotović, Urch, Cimermančić, Wolfl ) ako još bacimo oko na sliku broj 4 "veze Gradjanski-Dinamo" onda možemo odmah nadodati uz već navedene jos ( Pleše i Reiss ) oba su navedeni u službenim popisima kroz sezone. Naravno tu je izbačen već Urch sa njihovog popisa koji može ići pod rezervu jer je bio golman i kraj Monsidera se nije mogao naigrati kao niti jedan drugi golman, al dobro. Uglavnom sada ih je vec 7 po njihovom.

    * Bacimo sad opet pogled na istu sliku broj 4 ali naslov " Autoput ZG - BG "  C) "Druga armija" - Šoštarić put Beograda, dok su (Dubac ), Pukšec, ( Jazbinšek ), Cimermančić i Wolfl ostali VJERNI PLAVIMA. Tu dolazimo do Jazbinšeka koji dolazi nešto kasnije igrati i naveden je u njihovim sezonama 47/48 i 48/49.. Došli smo naravno i do Ernest Dubac koji je također imao prste u prvim utakmicama Dinama. Znači sada već imamo njihovih 9 igrača koji su odigrali u prvih pet sezona.

    * Da ovo kaj oni pišu za prvih deset je laž i da nije neka velika enigma nego se ovi prave pametni, ovaj put da ne budem samo ja Pedro, odgovorit ću im kroz upis kolege Referenta koji voli barati sa njihovim podacima pod slikom broj 6 gdje on navodi 11 igrača uz ovih 9 kaj smo jedva pronašli koliko su ih sakrili da nebi slučajno našli da su iz Građanskog. Znači nova imena su sada ( Medved )i (Žerjav ) i kolega Referent je upravu za obojicu. Za Medveda pogledati pod sezonu 46/47, a Žerjav je u onim prvim utakmicama igrao barem jednu i to onu protiv Metalca iz Beograda.

    * Evo nas već na 11 igrača u prvih pet sezona, a da ne mislite da pišemo gluposti sada već ja i kolega Referent o tim prvim prijateljskim utakmicama, bacite pogled na sliku broj 5 gdje piše da novonastali klub Dinamo i opisuju prvu utakmicu protiv Hajduka u Zagrebu i da smo imali score u prvih 11 utakmica i 7 poraza. A kada smo već na toj istoj slici i kod Hajduka i tih "nebitnih" prijateljskih, svi znamo za prvi derbi u Splitu gdje su oni u SD naveli da dolazi Dinamo bivši Gradjanski. Pa da se putovalo autobusom sa jedva skupljenim igračima, a neki su se još bojali četnika i ustaša u šumi. Pa je tako Dinamo stigao mjesovito , sa nekim rukometašem i nekim veteranom Stankovicem, a oni ga također opisuju niže u navedenom tekstu u slici. Radi se o Zvonimiru Stankoviću, bivšem igraču i djelatniku kluba Građanskog koji se priključio u rad i u Dinamu, a to možemo vidjeti i u tekstu sa slike broj 2...

    * Kada već oni opisuju naše prvo gostovanje protiv Zvezde u Beogradu isto na slicu 5, ja ću onda tu stavit utakmicu gdje ta ista Zvezda prvi put gostuje ali u Zagrebu.. I gle čuda 8 igrača Građanskog na toj utakmici (Urch, Reiss, Pleše, Kokotović, Wolfl, Lešnik, Cimermančić i jedno novo ime koje ne vidim da se negdje spominje u svim debatama... Miroslav Brozović zvani Meho, onaj koji je kasnije otišao u Partizan glavom i bradom. Namjerno neću napisati rezultat i datume, neka si traže pametnjakovići.

    * Ajmo se sada malo vratiti na njihov tekst sa slike 4 o slavnoj generaciji Gradjanskog gdje navode ove igrace (Glaser, Brozović, Dubac, Lechner, Jazbinšek, Pleše, Cimermančić, Wolfl, Lešnik, Antolković, Kokotović) od 11 igralo ih je 8, a 7 samo u prvim utakmicama od osnutka kluba, a ako ovdje kažemo da su Glaser, Lechner i Antolković kasnije bili treneri Dinama u nešto malo više od 10 godina, možemo slobodno reći da je cijela zlatna generacija Građanskog završila u Dinamu.

    * Kada smo već kod trenera, nakon prvog trenera Kunsta koji je bio Haskovac i koji je trajao 5 mjeseci jer imao jedan od najgorih rezultata u nizu u povijesti kluba, a navodno nije imao niti trenersku licencu pa ništa ne čude rezultati, sljedećih 10 sezona uključujući i ovu iz 45 godine sa Kunstom gdje dolazi Bukovi, vodili su bivši igrači i treneri Građanskog barem dio svake sezone, a i ostalih deset odnosno dvadeset godina, priča je identična, prevladavaju Purgeri na klupi Dinama.

    * Vratimo se na početak priče, znači imamo već sada 13 igrača, a oni tvrde na prvoj slici "Sve u svemu - 16 igrača Građanskog nikad u povijesti nije zaigralo za plave. Sve zajedno" Pa ajmo opet krenuti sa kolegom Referentom jer on je moj asistent protiv ovih lažova koji je na slici broj 7 napisao sljedeće juniore Građanskog (Martinec, Tajder, Goloba, Bučar, Ferković, Kukec, Gereša, Gašpert) pa idemo redom bacite pogled na Zlatko Bučar sezona 48/49, Josip Gereš sezona 52 ima ga i u sezoni poslije, a o Emilu Ferkoviću i Franji Gašpertu kojih ovdje nema na popisu među ovim sezonama, ne moram valjda pisati jer ne samo da su osvajali više titula već su imali i značajne uloge u tome, za razliku od Dragutina Kukeca koji je samo participirao u sezonama 53/54 i 54/55 ali je također i on na njihovom popisu.

    * Evo da ja sada asistiram kolegi Referentu jer mi je bio dobar asistent, dat ću ja njemu sada još jednog jer me bode u oči a kod njih je upisan u dvije sezone 50 i 51, a riječ je o Stjepanu Kašneru i suma sumarum je 19 igrača

    * E sada još za kraj da odgovorim da li je u prvih 20 dana igralo 16 igrača što u seniorima ili juniorima, ja taj podatak trenutno ne znam... Odnosno nemam utakmice juniora, a imam popis igraca, ali zato imam statistiku i sve evidentirano da je sigurno u prvim prijateljskim utakmicama novonastalog kluba Dinamo Zagreb igralo barem 12 igrača iz Građanskog ali ne u prvih 20 dana, također odmah cu reci da neke od njih ovdje nisam spomenuo jer nema potrebe sve otkrivati, kao što moram reći da za juniore i mlađe kategorije imam popis od njih 13, a neke su ovdje spomenuti, a neki su još na čekanju ako će zatrebati za neke druge polemike.

    Hvala svima na čitanju.

    Lp
  • maddaddam
    2.9k
    HEA7SWu.jpg

    Tu se vidi da je Ferković odigrao 48 od 52 utakmice te sezone.

    (gol razlika u prvenstvu nije reprezentativna)
  • Mlađi referent
    10.4k


    S obzirom da si se meni obratio pa čisto da riješimo do kraja

    1. Moje mišljenje o tebi kao forumašu također je visoko i ne sumnjam u tvoju potkovanost dapače, divim joj se. Ipak, u trenucima kad su se krenule koristit riječi “crveni štaktori”, “selektivno biranje članaka”, “s takvima nema rasprave”, “nećete nam zabranjivat spominjat Građanski”, pa onda uleti onaj sa stranice nkdinamozgb s pričama o jebanju i nevinosti pa krene netko nekom pričat da je kreten, za mene je ova tema završila jer nemam nikakvu namjeru raspravljati na toj razini i stvarat nekakvu mržnju ovdje.

    2. Ja nisam bio đavoljev odvjetnik, dapače moj salto mortale nema veze s njima i ne branim njih. Ja s njima nisam na istoj liniji, njima je Građanski sprdnja, meni ne, isto kao i Zona, meni nije. S tim ljudima sam i ja raspravljao nema 3 tjedna. Jako malo toga dijelimo skupa, a i taj njihov pamflet na stranici je zapravo potpuno neuvjerljiv za važnost teze da d nije G.

    3. Kad zastupam nešto, onda iskreno vjerujem u to. Ovdje sam milijun i jedan puta pričao o svemu i svačemu i puno tog naučio pa i promijenio mišljenje. Kaj želim reći, dok sam ja mislio da je to G=d bilo uistinu jako prihvaćeno, meni je to stajalo. Kad sam pročitao mišljenja prvih igrača, funkcionera, kad sam vidio kaj kaže jedan Mara o osnivanju, kad sam pročitao nekoliko članaka pokojnog Amiga i njegovog pogleda, njegove izjave o ceremoniji za 100 godina dinama, kad sam pročitao kaj je njegov otac mislio o dinamu, kad sam pročitao mišljenje Šulentića, Zajeca, Židaka itd., meni ta teza da smo mi isti klub i da slavimo 112 godina nikako ne drži vodu. Ja ću nastavit tražit Građanski, vidim li nešto kaj će me uvjerit, ja ću bez problema ponovno promijenit mišljenje. Sve je to rock ‘n’ roll. I ponovno kažem, važnost Građanskog za Hrvatsku, Zagreb, naš nogomet i dinamo nikako ne osporavam, dapače, drago mi je da ga se sjetimo. Toliko. On to Cincinnati!
  • Papastrumf
    9.4k

    Kako ti se da više? Ajde sjaši.
  • XXVI-IV
    247
    Vidim da svi spominju te partizane s nkdinamozgb pa me zanima jesu li izbrisali stranicu na fb ili šta je s njima jer sam odavno blokiran tamo, jasno valjda zbog čega, a na instagramu im je zadnja objava 2021.?
  • marcio amoroso
    32k

    Valjda su rekli ugasiti stranicu ako se Građanski bude skandiralo na sjeveru. Protiv Varaždina se jasno skandiralo i to je to.
  • Crusades1986
    9.6k
    Mislim da je bila i prije te tekme ugasena

    Edit: da, dan prije tekme s Varazdinom
  • XXVI-IV
    247

    Čuo sam tu priču, ali reko da provjerim tu jer vidim da svi imaju neka divna iskustva sa spomenutom gospodom.
  • Patak
    2.2k
    Zbornik Hrvatske Seljačke Stranke 1987 g. izdano u Londonu, str. 164

    content-2.png
  • ZGV
    3.1k
    imaš li širu sliku?
  • Patak
    2.2k
    Nemam, ak nabavom stavim...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.