• The Undertaker
    5.5k
    Dobro, konferencijsku ligu. Zna se na što mislim. Koji su na posudbama? Najskuplji kao Livaja, Krovinović i Kalinić nisu. Biuk, Melnjak i Sahiti također.
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Cilj je plasman u EL i tom lovom te očekivanim porastom vrijednosti igrača, specijalno Biuka, kompenzirati velika ulaganja u ekipu. Načelno dobar plan. Problem je da sve visi na jednom igraču i jednoj ili dvije utakmice.The Undertaker

    mali je neki dan od 10 duela 1na1 sa varaždinovim bočnim igračem izgubio točno 10!
    sa takvim igrama, neće njemu porasti vrijednost taman da im stoperski par bude van dijk-upamecano :sweat:
  • marcio amoroso
    36.8k
    Tovarija je odradila par kvalitetnih prelaznih rokova i to su činjenice. Kako su to platili i tko je podmetnuo leđa ne znam, ali su se kvalitativno u 3, 4 prelazna roka primaknuli nama. Čak imaju i kapital koji mogu unovčiti.
  • mniokl
    283
    Konferencijska im ne znači apsulutno ništa,oni ove godine jednostavno moraju biti prvaci ili se neće oporaviti 10 godina financijski.Niti naslov prvaka ne garantira da će se izvući ali to im je jedina šansa.
  • mniokl
    283
    Nitko nije podmetnuo leđa nego posluju na dug,nadaju se da će uspjeti ostvariti rezultat koji će to pokriti.Pratim njihove financije neko vrijeme i njima treba 3 Lige Prvaka u idućih 5 godina da im to uspije.Nije baš realno.Najvjerojatnije će biti kao i obično bježanija, a njih ostaviti u ogromnim dugovima.Puno puta viđeno u Hrvatskim klubovima ne mora nužno biti u nogometu.
  • marcio amoroso
    36.8k

    Daj nam malo brojke ako si već bolje upoznat. Ja onako laički mislim da su kratki nekih 15-20 milijuna eura i da to sa prodajom Sahitija, Biuka i nekog od trojca Melnjak, Krovinović, Livaja mogu pokriti. Grupna faza KL bi također uz par pobjeda donijela par milijuna.
  • The Undertaker
    5.5k
    Everyone Has a Plan Until They Get Punched in the Mouth.
    Svejedno, mislim da prvo mjesto nije financijski važnije nego grupe konf. lige. Ako gledate njihove financijske izvještaje, oni nisu puno zaduženi. Veći problem bi im trebala biti likvidnost i obaveze iz FFP nego dug, barem po meni. I ne troše ni blizu kao Dinamo. Proračun im je 20 mil.eur, od transfera trebaju godišnje 10 mil. eur ako ne igraju europu.
    Meni je sve ovo što rade dosta logično. Mora se nekako izići iz kružnog toka i pokrenuti kotač u pravom smjeru. Padobran je prodaja igrača, kredit i grad Split.
  • mniokl
    283
    Ti financijski izvještaji ne pokazuju puno jer se lako friziraju,ne pokazuju pravo stanje stvari.Lani im je proračun bio minimalno 30 milijuna eura,nemoguće je sklopiti onakvu ekipu sa manje.Osijek je oko 20 milijuna a ne može se natjecati sa Hajdukom za igrače to dovoljno govori.
  • Derek Trotter
    338
    Kvalitetniji nego prije sigurno ali tek treba da se dokažu, plasiraju u grupe CL i osvoje ligu. Mogu dovesti i Messija pa ako budu 2. i u Europi ispadnu od nekog Saburtala, dzaba im sve. I ne znam na čemu temelje optimizam da će Biuka prodati za neku masnu lovu, prije će Livaju morati prodati ako ne bude love od Europe.
  • Ali
    2.2k

    Realno :
    Sahiti im je trebao donijeti 3mil€ , ali propali jer nije prosao ljecnicki u hsv, koji problem nisu iznosili. Dakle tu je upitno koliko mogu dobiti i mogu li ista dobiti. Bojim se da bi mogao biti kao Mate Males

    Biuk, mlad potentan, ali polako dolazi do godina kada vise nije nebruseni diamant, a na kontu premalo asistencija i premalo golova.

    Melnjak i Krovinovic, su vec igraci koji su se prodali vani, i posudba na posudbu, to sigurno ima netko tko kupuje u evidenciji. Za hnl odlicni igraci, ali upitan trzisni potencijal. Nesto poput caktasa i lovrica, dobri za tu placu u hnl tesko naci bolje, ali nemogu dobit vise od 2mil€...

    Livaja, sto reci, prisao Italiju i Grcku i bez tragova u rezultatu, uz napomenu da je ulazi u 30.godinu, a nije neko mjerilo za red i disciplinu da bi mogao ozbiljno igrati do 35... To kaj pisu da sada vrijedi 7,5 mil €, tesko, jer je on prije 7-8 radio transfere manje id te cifre i naravno, ni tada nije opravdao ulaganja, nego posudba... zelim reci da Hajduk njega proda,ogu se sutra vratiti u borbu sa Goricom i Loksom za zafnje mjesto koje vodi u europu. A i tada je upitno da li mogu dobiti vise od 5mil €, jer nemres ga dalje opet preprodat da vratis ulaganje, a u glavi bomba, sutra moze otic igrat na torcida kup, a to u ozbiljnom klubu ne da neprolazi, nego se stavlja u ugovor kao mogucnost raskida...

    Tak da sve da prodaju kaj nije posudjeno, nemogu dobit 10mil€, a akumulirabi gubitci i prikrivene obbeze su daleko daleko preko toga... mozda i 2,5x
  • Nousername
    666
    Ma kakvi god da jesu ja im zelim sve najbolje u četvrtak.Dao Bog da udu u tu grupu i nesta naprave za nas koeficjent jer je ovo vec postalo tuzno da jedna nogometna sila nema barem dva kluba u Europi.Ono sto me najvise brine, a trebalo bi i sve ostale je to da ak Dinamo u nekoj buducnosti kojim slucajem zavrsi drugi na tablici mi idemo u konferencijsku ligu (naravno ak prodemo kvalifikacije koje isto nisu sprdnja).Financijski klubu to nikako ne odgovara,a Dinamo je postao toliko cijenjen u Europi da nam je sve ispod Europske lige los rezultat.
  • mniokl
    283
    Uvjeren sam da su ušli u ovu sezonu sa 20 milijuna minusa,proračun za ovu sezonu je oko 30 milijuna.Oni uprihode bez prodaje igrača možda oko 10.Razliku mora pokriti europa ili prodaja.Ako iduće sezone želiš biti konkurentan moraš ili povećavati proračun ili barem ostati na istom.Dinamo kao njima najveći konkurent ima proračun oko 50 milijuna i što je najbitnije redovito ga pokrije.Ako ne povećaju prihode drastično ne mogu pratiti ovaj ritam dugo.To mogu jedino s Ligom Prvaka,Konferencijska je teška sića.
  • marcio amoroso
    36.8k
    Ma kakvi god da jesu ja im zelim sve najbolje u četvrtak.Dao Bog da udu u tu grupu i nesta naprave za nas koeficjent jer je ovo vec postalo tuzno da jedna nogometna sila nema barem dva kluba u Europi.Ono sto me najvise brine, a trebalo bi i sve ostale je to da ak Dinamo u nekoj buducnosti kojim slucajem zavrsi drugi na tablici mi idemo u konferencijsku ligu (naravno ak prodemo kvalifikacije koje isto nisu sprdnja).Nousername

    Ne mogu navijati za njih pa da idemo u kurac ligu, a ne konferencijsku ligu.
  • Derek Trotter
    338
    Ne moze zamjeniti njihovo kmecanje nikakav koeficijent.

    Da moram birati izmedju toga da svake godine idemo direktno u LP i da oni igraju grupe EL/CL ili da mi moramo kroz pretkola ici a oni ispadaju od ribara, bez prevelikog razmisljanja biram drugu opciju. :grin:

    Ionako smo sami stvorili taj koeficijent kakav je takav je, necu nista od njih. Osim suza, naravno. :)
  • Infinity
    16.5k
    Konferencijska im ne znači apsulutno ništa,oni ove godine jednostavno moraju biti prvaci ili se neće oporaviti 10 godina financijski.Niti naslov prvaka ne garantira da će se izvući ali to im je jedina šansa.mniokl

    Mislis da mogu uci u LP? Ne vjerujem ni da sami vjeruju u to. Njima titula znaci laksi put do KL ili slucajni upad u EL. I mislim da svoje poslovanje temelje na tom. Ako misle da mogu u LP onda su je*eni debili, tj. ako im se poslovanje zasniva na tom. Naravno da svatko moze nesto misliti, al moras biti i realan. Mislim da ni u Dinamu ne racunaju da cemo uci u LP. Ako udjemo, super. Ako ne udjemo prodat cemo igraca. Koga ce oni prodati? Liga prvaka je 30 milijuna eura. Dobit ce za Livaju toliko ili ce prodati cijelu momcad?

    Mogu biti svakakvi, ali da su toliko glupi, ne vjerujem.

    KL nije samo kes od UEFA-e. KL im je tri puta rasprodan stdion. KL im je prihod od prodaje pica i ulaznica. KL im je sigurno i veci broj ljudi na HNL-u. KL im je veci broj clanova. KL im je veci prihod od sponzora. KL im je veca vrijednost igraca. Mogu oni jako puno profitirati od KL i vjerujem da im se sve temelji na tom. Naravno da moraju pucati na titulu, jer im je to kod navijaca najbitnije, a oni su ti koji ce dati lijep kes ako udju u KL.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.