• Mali dioničar
    14.3k
    brkljačaplavi67

    Obavezno Brljkaču u igru, neka sam bira poziciju, dati mu kapetansku traku i tati mjesto glavnog skauta za Dalmaciju.
  • Neki tip
    19.4k
    Svatko ima pravo na svoje mišljenje (čisto da preveniram takvu vrstu povratnog mi objašnjavanja), ali ovaj tvoj upis podsjeti čovjeka zašto ne može svatko biti nogometni trener (premda tako misli).

    Da ne navijam za Dinamo, navijao bih za to da se dogodi sve što si pobrojao i onda ti ponudio okladu u što god ti želiš da ta tvoja proširena Dinamova momčad ne bi izborila Europu u HNL-u.
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    Najlakse je napisati da treba nekoga prodati, kao da je to lako. Ni na Manageru vise nije ko prije.
    Jasno je da neki nisu na razini ali isto tako su dovoljno dobri da budu barem na klupi i uskoce po potrebi.

    @plavi67

    Nakon svega napisanog ti opet stavis postavu sa Perkovicem i Drmicem? Plus ovo o mladima i davanju prilike nekim igracima koji su prekrizeni vec je nebuloza.
  • Infinity
    15.3k
    Po cemu su Dilaver i Tolic zasluzili ostanak ispred Menala, Spikica, Misica, pa i svih ostalih koje si nabrojao?
  • Bosskovitz
    7.6k
    Nakon prospavane noći, par opaski:

    - O ovoj tekmi i Europi: proći ćemo ovo, ako nikako onda na mišiće. Igraći su još umorni, neki fale, nisu još ufurani u cijelu sezonu jer forma nije tempirana za ovaj dio sezone i to pridonosi lošem dojmu. Protiv Ludogoretsa će biti ozbiljniji pristup jer ćemo ih ozbiljnije shvatiti i to ćemo isto proći, ne brinem previše. Ono što je problem je što mi nemamo što raditi u Ligi prvaka, a ono čega se bojim je da s Čačićevom igrom nemamo kaj raditi ni u Europa Ligi. Nije to više liga kakva je bila nekad, od prošle sezone u njoj su samo ozbiljne momčadi a mi izgledamo jako neozbiljno.

    - O Anti Čačiću: Čačić je star trener, ali veći problem je što je zastarjeli trener. On i njegova tekica i kemijska su prošlo svršeno vrijeme i ako ga je Goce taktički nadmudrio s ovakvom smiješnom momčadi - a priznajmo da je - onda će ga na proste faktore rastavljati i ozbiljniji treneri koji raspolažu puno boljim momčadima. I u poslu i u životu pa onda i u nogometu mrzim ljude koji traže alibije nakon neuspjeha: priznaj da si izgubio, osvjesti probleme koje si imao i radi na tome da ih ne ponavljaš. Tako se postaje bolji. Kukanjem, jadanjem i izlikama se ostaje loš ili prosječan. Nije radila tranzicija, nije bila dobra taktika, igrači igraju na krivim pozicijama, robuje se formi, nema uigranih akcija... detektiraj probleme i rješavaj ih. Da mi trener 20 pute vrednije momčadi koja igra na domaćem terenu kaže da je jučer tekmu poremetila ozljeda Šutala, stopera kojeg je zamijenio naš standardni prvi branič kojemu je to 140. i neka utakmica za Dinamo u četiri godine - marš van i ne vraćaj se više! Ostao si bez stopera, ne bez Modrića!

    - O igri Dinama : Ono što mene zaista najviše smeta i to je kulminiralo jučer, ali vidjelo se i protiv Lokse i protiv Hajduka, je da su nestale i zadnje natruhe Bjeličine discipline i kombinatorike. I ok, hejteri nek hejtaju, ali usporedite našu igru i pristup danas s igrom i pristupom tada. Sjetite se da smo gledali uigrane akcije, kretanja po terenu kao po taktičkoj ploči, postojala je tranzicija... nije sve bilo idealno, ali se učilo na greškama. I kad se primio gol, znalo se da je to iz greške koja se vrlo vjerojatno neće ponoviti i govorilo se "neka, idemo dalje" jer se znalo da takve stvari ne izbacuju momčad s putanje. Ovo jučer je s tog aspekta bila kulminacija sramote. Mi smo jučer igrali na razini Shkupija iz Čaira. Dinamo Zagreb, hej! Ovo je opet izgledalo kao i s ostalim trenerskim analfabetima zadnjih godina, nikakva nogometna taktika i trenerska čar nego forsiranje za račun osobne kvalitete igrača. Za to ti ne treba trener, to igrači mogu i sami.

    - O nekim igračima : trenutno imamo u Dinamu situaciju kakvu ne znam jesmo li ikada imali, a sigurno nismo zadnjih 20-ak godina. Imamo klasu igrača kojima je Dinamo vrhunac, bolje realno ne mogu, a stvorili su si kredite zbog kojih ih klub neće šikanirati. De facto, imamo igrače zaražene nogometnim uhljebitisom. Livaković, Oršić, Petković, Teofil, donekle i Ademi i Mišić... za njih nikada neće doći ponude koje su možda nekad sanjali. Livaković nikada neće prijeći u Chelsea ili Milan nego su vrhunac ponude klubova sa sredina ljestvica, Oršić isto tako, Petković ni od tih klubova ne može dobiti ponude... uljuljkali su se, naosvajali su se trofeja, u Europi teško da mogu još bolje a i zašto bi kad će opet ostati tu? Da, sportski motivi, i nesumnjivo im je lijepo u Dinamu i sigurno su dobri igrači, ali stvaraju loš mentalitet momčadi. I to je naravno rješivo jer to nije isključivo naš problem, imaju ga praktično svi veći a opet ne najveći klubovi Europe, ali se time treba baviti. Čačić ni ne razumije što sam napisao, uprava možda još manje s obzirom da su tek oni arhetip uhljeba.

    - O ključnim krivcima : Nemam više neiskorištenih pogrdnih riječi za upravu da ih koristim. Vratit ću se na isto što sam rekao kad je Čačić postao "privremeni trener": sedamdesetogodišnjak koji je u prethodnih 5 godina imao samo jedan angažman, i to nekoliko mjeseci u nekom klubu u Egiptu, ne može biti trener za Dinamo. I opet, ne krivim tu njega jer lova u Dinamu je super, a stari ljudi izgube onaj dio mozga u kojem sumnjaju u svoje mogućnosti, zato pretrčavaju Aveniju Dubrovnik kod Prve gimnazije iako auti jure i zato vode Dinamo iako odavno nisu aktivni treneri. Naprosto je nevjerojatno da mi već neko vrijeme imamo uvjerljivo lošijeg trenera od dva ključna konkurenta u ligi i nemoguće je da trenera nema, da ih se ne može dovesti ili da ne žele doći. Zagreb je lijep i siguran grad za život, Dinamo je super talentirana momčad, trofeji i Europa su praktično zajamčeni, lova je u najgorem slučaju pristojna. Uprava koja potroši 4 milijuna eura na ozlijeđenog braniča koji neće biti full spreman do proljeća, a ne da milijun - milijun i pol eura po sezoni za dobrog, perspektivnog trenera... to su fah-idioti. Evo, mislim da to još nisam iskoristio.
  • plavi67
    920

    zašto mu ne pružiti priliku, već je igrao u prvoj momčadi hnla. sigurno će više pokazati od nekih trenutno.

    tako je , naravno da ne može niti to želim. to je moje viđenje. vidjeti ćemo što će sve bit.

    petković više kao play i povučena špica, a drmić isturena špica. to je opcija a ako to nejde hvala Bogu ima klupa. tko od nabrojanih mladih igrača je dobio priliku u dinamu? zašto ih prekriziti? rasturaju na posudbama većinom svi.

    po tome što je tolić sigurno bolji od mišića, a dilaver nije dobio priliku u novoj sezoni i sumnjama da je sporiji od thea i perića
  • Infinity
    15.3k
    Tolic i Misic ne igraju istu poziciju. Isto tako se taj Tolic znao setati terenom kad bi dobio priliku u manjim utakmicama i kidati mi zivce. To se zamaskira pobjedom i sviju boli k*. Treneri to vide, zato i sjedi na klupi kod cetiri trenera, a od prvog dana je jasno da je kupljen samo da ga Osijek ne bi kupio.
  • Papastrumf
    10k
    - O ovoj tekmi i Europi: proći ćemo ovo, ako nikako onda na mišiće. Igraći su još umorni, neki fale, nisu još ufurani u cijelu sezonu jer forma nije tempirana za ovaj dio sezone i to pridonosi lošem dojmu. Protiv Ludogoretsa će biti ozbiljniji pristup jer ćemo ih ozbiljnije shvatiti i to ćemo isto proći, ne brinem previše. Ono što je problem je što mi nemamo što raditi u Ligi prvaka, a ono čega se bojim je da s Čačićevom igrom nemamo kaj raditi ni u Europa Ligi. Nije to više liga kakva je bila nekad, od prošle sezone u njoj su samo ozbiljne momčadi a mi izgledamo jako neozbiljno.Bosskovitz

    Iako ti je cijeli post na mjestu, osvrnut ću se samo na ovo. Na isto sam pomislio gledajući utakmicu jučer. Vjerujem da ćemo proći i Makedonce i Bugare, ali ja ne vidim perspektive u skupini EL, a za LP da ne pričamo.
    Meni je nejasno kako ovim debilima u upravi i Međugorju nije jasno da nema smisla momčad od 100 milja € dati u ruke nekom prosječnom treneru!?
    Dinamo ima financijske mogućnosti, a isto tako ima i neku reputaciju u Europi da može dovesti sigurno jako dobrog trenera pa ako treba plaćati ga i 2 milje po sezoni.
    Dinamo treba pravi struči stožer koji će od momčadi izvući njezin maksimum, a ne onaj koji će od momčadi izvući 30 ili 50% potencijala.
  • ZGBhoy
    1.7k
    Mozda je Upravi cilj osvojit Konferencijsku Ligu samo mi nismo jasni te Vizije......
  • marcio amoroso
    32.5k
    Ja samo ne razumijem zašto su se igrači zauzeli za njega. Oni su jasno rekli da su za njegov ostanak na klupi. Siguran sam da bi imali novog trenera da su oni bili izričito protiv.

    Mislim da se tu radi o nekoj komfor zoni koju im on dopušta. Drugog logičnog objašnjena nema.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Mislim da se tu radi o nekoj komfor zoni koju im on dopušta. Drugog logičnog objašnjena nemamarcio amoroso

    Vjerovatno serviser nije strog i ne traži strogu disciplinu,pa su igrqči reagirali i prilagodili se tome...
  • Jaro
    5.7k
    zato kaj imaju 2-3 slob dana tjedno valjda...
    Nasim momcadima (klubovi i repke) treba gonic robova, a igrace uopce ne uzimat u obzir i na prvu pobunu poslat nek se bavi necim drugime... Pogotovo u klubovim nema tolikih zvijezda (neokm zaslugom) da bi im tolerirao biranje pozicija gdje ce igrati, tezinu i raspored treninga i slicno . . .
  • IstinaZaDinamo
    1.3k
    @plavi67

    Od mladih je priliku dobio Baturina i fino je koristi. Marin je mozda jedan od tih koji bi mogao dobiti priliku, a ove ostale mlade koje si naveo nemaju mjesta u ekipi koja cilja LP i ganja titulu svake godine. Za Tolica je @Infinity objasnio. A Dilaver je trenutno 6. izbor za stopera s razlogom.
  • vjeko1701
    5.9k
    Evo, neki dan rekli na Tribini ili UpU, nisam siguran, da se u medijima krivo prenjelo da je došao s viškom kilograma. Navodno je došao s manje kilograma ali je zato energetski bio u jako lošem stanju.
  • Mali dioničar
    14.3k
    nesumnjivo im je lijepo u Dinamu i sigurno su dobri igrači, ali stvaraju loš mentalitet momčadBosskovitz

    Od cijelog tvog posta ne slažem se sa ovim citatom. Igrači koje si nabrojao (Livaković, Oršić, Petković) su stvorili ovaj mentalitet - značajna europska momčad koja igra zbog rezultata, a ne izloga.

    Mozda je Upravi cilj osvojit Konferencijsku Ligu samo mi nismo jasni te Vizije......ZGBhoy

    Naravno, ove sezone je 60 godina od finala KVSG Valencia-Dinamo pa je vjerojatno to zacrtano kao cilj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.