• maddaddam
    2.9k
    Gangland Undercovercron1ck

    Meni puno bolji od razvikanih SoA ili Mayansa, mada je radjen sa puno manjim budzetom.
    Problem je jedino sto prica nije zaokruzena, prekinuli su kad je najzanimljivije. Nisu snimali trecu sezonu.
  • Eduardo
    17.5k
    4 BLOCKS | radi se o njemačkoj seriji u trajanju od tri sezone (samo 19 ep.). Priča prati arapsko podzemlje u Berlinu (s glavnim sjedištem u Neuköllnu). Radnja je fokusirana na obitelj Hamadi, posebice na Tonija koji je glava obitelji i vođa klana, a negdje između svega toga pokušava napustiti život kriminala i posvetiti se normalnom životu.

  • Eduardo
    17.5k
    Btw...zna li tko kad bi trebala krenuti treća sezona Ted Lasso?Mr Anderson

    Počeli su 6. ožujka sa snimanjem u Londonu. Do prikazivanja vjerojatno ništa do kraja ljeta ili jeseni.
  • superSantos
    2.6k
    Ako netko naleti gdje se može skinuti talijanska miniserija "Esterno notte" nek baci link neki, trenutno je u Italiji u kinima tek, a nema je na netflixu

  • Frodo
    65
    Danas od 22:45 na HRT3 film zanimljivog naziva - Strah golmana od jedanaesterca prema romanu nobelovca Petera Handkea. (To je onaj četnikoljubac koji voli Karadžića što ipak ne umanjuje njegove literarne sposobnosti, ali dovodi u pitanje dobivanje Nobelove nagrade.) Koliko znam sama radnja nema previše poveznice s nogometom osim što je glavni lik vratar i u jednoj sceni prisustvuje utakmici pri izvođenju jedanaesterca, no vjerojatno postoji nekakva psihološka poveznica. Redatelj je Wim Wenders, jedan od najznačajnijih njemačkih filmaša sa snažnim autorskim potpisom što znači da vjerojatno velikom broju ljudi film neće biti zanimljiv. Od istog redatelja svakako preporučujem barem Paris, Texas čini mi se da je bio prošli tjedan na istom programu.
  • Nino Bule
    11.4k

    Knjiga je doslovno 100injak strana struje svijesti to jest pracenja gotovo iskljucivo junakovog razmisljanja iz prvog lica, jako sizofreno, imas osjecaj da gubis razum skupa s glavnim likom. Ne znam ni s cim bi usporedio, mozda kafka na steroidima, u svakom slucaju ne znam kako se ta knjiga moze pretocit u film osim da se uzme radnja kao predlozak i uradi nesto potpuno novo s njom.
  • xyz
    840


    Ja sam pročitao knjigu kad je dobio Nobelovu nagradu - tipično postmodernističko djelo bez fabule, kontemplacije o životu, postojanju, (be)smislu. Nekako mi je ostao osjećaj sivila i depresije sad kad se prisjećam.
  • Nino Bule
    11.4k

    Kad si ti krenuo, evo da ja nastavim sa preporukom filma koji velikom broju ljudi nece bit zanimljiv jer se isto radi o redatelju sa snaznim autorskim potpisom. Hrt 3 veceras, u 22 45, film michaela hanekea, bijela vrpca. Film smjesten u njemacko selo prije prvog svjetskog rata koji se prema rijecima redatelja bavi izvorom svih totalitarizama, ali ocito se ovdje radi o nacizmu. Mozda jedini njegov film koji mi se svidio uz americku verziju funny games-a. Vizualno predivan film, odlicna gluma, pogotovo djecjih glumaca.
  • Frodo
    65
    Odličan film, uz Amour najbolji film u njegovoj režiji. Haneke je jedan od rijetkih redatelja koji su sami režirali remake vlastitog filma (Funny Games). Zanimljivo je da u većini filmova glavni likovi imaju ista imena - Georg(es) i Ann(e).

    Kada se već priča o autorskim i art house filmovima od 1. srpnja u Kinu Tuškanac kreće retrospektiva jednog od najvažnijih redatelj uopće, Alfreda Hitchocka, a projekcije će trajati do 24. srpnja. Inače tijekom cijele godine održavaju se retrospektive i portreti sjajnih redatelja, više nije ni riječ o artističkim filmovima već o klasicima koje bi gotovo svatko tko se smatra ljubiteljem filmske umjetnosti trebao pogledati. Trenutno se prikazuju filmovi Howarda Hawksa, a za nekoliko dana kreće Alexander Payne. Slično vrijedi i za Kino Kinoteku. Drago mi je da imamo čak dvije kino dvorane koje prikazuju klasike filmske umjetnosti. Uz HRT3 raj za sve filmofile. Trenutno je otvorena i Ljetna pozornica Tuškanac gdje se mogu pogledati dobri filmovi, ponekad i blockbusteri. Raspored je dostupan na fb stranici ako ikoga zanima.
  • Nino Bule
    11.4k
    Najveci problem mi je sto me cinestar razmazio i nemam nikakvu zelju otic u kino tuskanac ili kinoteku iako bi vrlo rado vidio i hitchocka i hawksa na velikom ekranu. Nije neko opravdanje, ali tako je, jos jedan razlog zasto mi je zao sto je kino europa propalo.
  • jp23
    2.2k
    Preporučam ako niste, dok je još u kinu, pogledati Top Gun: Maverick.

    Film je odličan (barem meni), scene letenja aviona su stvarno snimane (glumci su u vojnim avionima, doduše ne pilotiraju njima već imaju pravog pilota uz sebe logično). Puno manje CGIja (mislim da ga ima kod eksplozija jedino / pucanja). Film je stvarno odličan, ako ste fan bili originalnog Top Guna, ovaj će vam isto biti super. Ako niste originalni gledali, bez brige, prikažu i važne detalje kroz flashbackove.
  • trender
    168
    Pridružujem se preporuci. Upravo pogledao.
  • Neki tip
    19.3k
    Ako niste originalni gledalijp23

    Za mene je ne pogledati Top Gun kao da nikad nisi gledao Umri muški ili Smrtonosno oružje ili Prljavog Harryja. Ili odigrao nogomet s ekipom, kao da nikad nisi bio na utakmici, kao da ne znaš voziti automobil. Ne znam, ekstremnije, kao da si djevac.

    Karikiram malo i pretjerujem radi poante - tko original nije gledao, kao prvo, mora da ima manje od 30 godina.
    I to je ok, ali onda kad se probudi, neka pogleda u gaće i kad se uvjeri da je sve tu, neka pogleda orginalni Top Gun.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.