• db-izbjeglica
    15.3k
    Gledam ovu analizu suđenja i meni jedna stvar i dalje nije jasna. Imamo VAR sustav, ali za situaciju kod penala za hajduk protiv rijeke još nitko nije ponudio dokaz da je kontakt lopte i ruke bio ili nije bio u 16m. No svi experti tvrde da je odluka ispravna, što je suludo! Situacija je identična kao da se odluke o zaleđu donose bez povlačenja linija.

    OK, ova situacija je prošla, dosuđeno je što je dosuđeno, nešto je morao dosuditi u nedostatku ikakvog suvislog dokaza i sucu se ne može ništa zamjeriti. Međutim, ovdje se vidi očita mana sustava i nitko to ne želi priznati. Smislite rješenje za budućnost kako bi sljedeći put prilikom slične situacije imali nešto sa pouzdanim i mjerljivim kriterijima.
  • miro
    4.4k
    Jesi siguran za Talijane? Negdje sam pročitao da ako Milan i Inter budu imali isti broj bodova, da je Milan prvak zbog boljeg međusobnog omjera
  • xavier
    12k


    Prije je uvijek bilo tako. Možda su promijenili.
  • Jaro
    7.3k
    pa rjesenje je kupiti noviju opremu za VAR, a ne kamere s "nokie 3310" - u minimalnom broju...
    Koliko je skup goal-line sustav? Ok,ne desava se cesto potreba za time, al greska u (ne)priznavanju gola je najveca moguca pa kad tehnologija postoji, HNS se hvali da ima love ko pljeve, dodaj i to... a ne da 10 minuta vijecaju na temelju slike kamere iz loseg kuta i jos gore rezolucije...
  • The Undertaker
    5.1k
    Koliko znam, novi HNL koncesionar uvodi i dodatne kamere i veće rezolucije tako da bi slika trebala biti više nego pristojna. Jedino što bih ja dodatno promijenio je da, umjesto da VAR suci idu po stadionima) postoji jedan VAR centar (hub) u Zagrebu ili negdje drugdje sa specijaliziranim i istreniranim sucima i, pogotovo, tehničarima za VAR. Onda bi i provjera vjerovatno išla puno brže.
  • Infinity
    16.3k
    Jedino što bih ja dodatno promijenio je da, umjesto da VAR suci idu po stadionima) postoji jedan VAR centar (hub) u Zagrebu ili negdje drugdje sa specijaliziranim i istreniranim sucima i, pogotovo, tehničarima za VAR.The Undertaker

    Zanimljiv prijedlog. Mozda nije nuzda da uvijek bude isti sudac, ali mozes zaposliti npr. jednog ili dvojicu tehnicara koji ce ti biti na raspolaganju svaku utakmicu i koji ce puno brze obraditi neke situacije, a suci koji su pored njih javiti kolegi na travnjaku sto mu je ciniti.
  • The Undertaker
    5.1k
    Mislim da je tako sada u Engleskoj.
  • Infinity
    16.3k
    Nisam to znao. To je onda jos bolje, jer mogu od nekoga 'prepisati'. Suci jednostavno nisu spremni nauciti sve to kroz neki period. Lakse je naci ljude koji barataju videsnimkama i zaposliti ih.
  • db-izbjeglica
    15.3k
    pa rjesenje je kupiti noviju opremu za VAR, a ne kamere s "nokie 3310" - u minimalnom broju...
    Koliko je skup goal-line sustav? Ok,ne desava se cesto potreba za time, al greska u (ne)priznavanju gola je najveca moguca pa kad tehnologija postoji, HNS se hvali da ima love ko pljeve, dodaj i to... a ne da 10 minuta vijecaju na temelju slike kamere iz loseg kuta i jos gore rezolucije...
    Jaro

    To bi bio korak naprijed...ovo u rijeci se gledalo na zamrznutoj snimci po kojoj je zbog distorzije debljina linije 16m valjda 3 puta deblja od stvarne.
  • Fanboy
    2.6k
    Jedan centar bi bio ok za VAR, medjutim za cas ni stizale optužbe da je Dinamo kupio te ljude, zasto se ne mijenjaju, a onda bi ih jos docekale sacekuse pred vratima..
    Inače, ne znam jel ima gdje statistika koliko traje prosjek ocitanja VAR situacija, no mislim da smo u samom vrhu. Drugi su to bas ubrzali...
  • Jaro
    7.3k
    he VAR will be situated in the VAR Hub at Stockley Park, west London.

    Every Premier League match will have a VAR, Assistant VAR (AVAR) and a Replay Operator.

    The VAR will have access to all pitch-facing broadcast cameras at Premier League stadiums, some featuring slow-motion replays.

    There will also be additional cameras dedicated to monitoring offsides, with the option for computer-generated lines projected on to the pitch to help make a decision.

    While the VAR is reviewing an incident, if play is continuing to proceed, the AVAR will monitor the match for any further incidents.

    i dalje se delegira osoblje od kola do kola - samo su u jednom mjestu a ne tumaraju po stadionima - dakle svaka tekma ima 3 VAR osobe - VAR sudac, VAR pomocnik i VAR tehnicar... A ovi ce kmecat da je Dinamo kupio dok god ne osvoje prvenstvo, tako da se nadam kmecanju zauvijek...
  • BBB Sibenik
    4.3k
    Jel ima službeno kad se igra zadnje kolo, na Maksimiru?
  • deda
    32.6k
    Ne. To ćemo znati u ponedjeljak.
  • rob ljubavi
    868
    Pretpostavljam u subotu, pošto je plavi vlak organiziran za subotu.
  • Mr Anderson
    7.9k
    Ne mora biti u subotu. Utakmica vjerojatno neće o ničemu odlučivati kao ni ostale pa nema potrebe da svi igraju u isto vrijeme.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.