• Captain America
    17.8k
    U školama bi puštao podcast s Andrejem Grubišićem. Možda bi se doprlo barem do djela ljudi.
  • NitkoBitan
    17.9k
    U školama bi puštao podcast s Andrejem Grubišićem. Možda bi se doprlo barem do djela ljudiCaptain America

    Nikada u osnovnim i srednjim školama se neće podučavati mlade ljude osnovama ekonomije, dapače mislim da politika to i ne bi dopustila. Ako ljudi u Americi od liberala "puše" priče o nekakvom temeljnom dohotku kako bi tek bilo ovdje... mogao bih napisati esej o razlozima zašto se ne uči mlade (široku populaciju) funkcioniranju ekonomije

    *Neki dan sam čuo na televiziji od profesorice nekog predmeta (predsjednice nekog sindikata) da traže podizanje plaće od države kako bi se podignuo opći standard lol, samo jedan od primjera u kojem neznanju se drže ljudi
  • Captain America
    17.8k
    Nas je profa baš tlačila s tim na politici i gospodarstvu u 4. srednje tak da to ovisi od škole do škole. Al u većini škola je to nažalost svedeno na status likovnog i glazbenog.
  • Tom Hanks
    3.1k
    "For decades,Russia has been the world's second most powerful military.Today it is the second most powerful military inside Ukraine"
  • Imamo Dinamo
    3.7k
    Nikada u osnovnim i srednjim školama se neće podučavati mlade ljude osnovama ekonomijeNitkoBitan

    Zato i imamo malo kvalitetnih ekonomista
  • Dino
    2.7k

    Mene trenutno tlaci, dapace cak je PiG i jedan od zeznutijih predmeta, ali svejedno smatram da je to i dalje prejednostavno. Mislim, ljudi u mom razredu ne znaju sto je tecaj, funkcija novca, kamatna stopa, glavnica i mogu tako u nedogled.

    Opcenito bih mnogo stvari mijanjao u nasem skolskom sustavu, ali bojim se da nikad nece doci do nikakvih korijenitih i korisnih promjena. Sve ove “reforme” kurikuluma su samo mazanje ociju i pokusaj dobivanja politickih bodova medu ljudima koji nemaju direktan feedback iz obrazovnih ustanova.
  • Captain America
    17.8k
    Treba uvest građanski odgoj koji će te pripremit za život i da znaš takve stvari, a ne da te uči o 50 različitih rodova i da je zabranjen crni humor usmjeren prema lgbtudiwjudien zajednici. Bilo je kod mene isto u srednjoj, a išo sam u prirodoslovno matematičku. :monkey:
  • Mališan
    1.8k
    prirodoslovno matematičku. :monkey:Captain America

    Pšvp?
  • Dino
    2.7k

    E, to! Imamo sto drustvenih predmeta iz kojih uopce ne ucimo nista korisno za zivot, vec se fokusiramo neko suhoparno ucenje definicija bez ikakvog razuma.

    Psihologija, sociologija, filozofija, PiG,…iz svih zajedno nisam naucio pet zivotno korisnih cinjenica. Imam osjecaj da je shvra odredenih predmeta da pruzaju radno mjesto ljudima koji vjerojatno nista ne bi radili u svojoj struci.

    A osim toga sto ucenici ne saznaju nista korisno, takvi predmeti zauzimaju mjesto predmetima koje ucenici koji upisu odredenu gimnaziju zele uciti, recimo kemija, fizika, biologija,…

    Radije bih se zabio u kemiju pet sati tjedno, nego “ucio” i trosio vrijeme na besmislice.


    To ti je samo prirodoslovna.
  • Captain America
    17.8k
    Peta. Prelog je bio jedina alternativa kad sam upisivo.
  • Baneki
    746
    Evo recimo, kad škola krene organizirati izlet onda ja djeci na tom primjeru održim kućni tečaj građanskog odgoja. Kako agencije manipuliraju sa školom, a škola sa roditeljima sve na račun toga da ni jedan roditelj neće svojem djetetu uskratiti odlazak na izlet sa svojim razredom. Tu im sve objasnim što su to osiguranja, koja je razlika između putnog, zdravstvenog i onog za nezgode, koja je razlika između osiguranja od odgovornosti i jamčevine, što su to ugovori i čemu služe, kako je gdje propisan postupak odabira agencije i kako skoro svaka škola uspije odabrati baš uvijek istu agenciju bez obzira na Pravilnike i propise, što su to dnevnice, službeni put, i kako škola besramno traži od agencija dnevnice na račun roditelja i koji im je modus operandi da to izvedu - sram ih je valjda napisati dnevnice pa napišu prava iz kolektivnog ugovora i to u rubrici posebne potrebe za djecu - prehrana i slično. Jedan izlet, a puno tema obradim, da znaju u kakvom društvu živimo.
  • Dino
    2.7k
    To bi i skola mogla objasnit usput :lol:
  • NitkoBitan
    17.9k
    To bi i skola mogla objasnit usput :lol:Dino

    Kome? Roditeljima ili pravosuđu :lol:
  • Dino
    2.7k

    Najbolje djeci, da znaju u koji biznis se upustit hahaha. Mala skola ekonomije.
  • Bosna86
    11.7k
    Index ima textualni prijenos Livajine svadbe… Ako se ikad dogodi za moga života da oni budu prvaci, odmah torbu na leđa i na Novi Zeland čuvati ovce
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.