• db-izbjeglica
    15.5k
    Koliko sam ja vidio novinari pišu o "izvoru iz morh-a", nigdje ne spominju ministra. Možda griješim i propustio sam nešto.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Sve je super. Imamo sreću da nije palo na studentski dom, Bog nas je čuvao. U svakoj drugoj zemlji bi netko za ovakve kolosalne propuste odgovarao, da ne spominjem nemušte izjave nakon događaja itd. Naravno da se to kod nas neće dogoditi i onda ćemo se moliti Bogu da se nešto slično ili još puno gore ne dogodi.
    Nakon svega premijer će se potužiti NATO-u, a predsjednik se šali (bombardiranje Srbije i Čačka hehehe hui hui hui).

    A da je to letjelo 40 minuta nad Mađarskom i da ovi nisu reagirali je, ne znam kako bi to nazvao. Dobar nam je NATO.
  • masacusec
    3.6k
    Je li ruski narod uistinu uvjeren da se bori s nacistima ili je to modus na koji službena vlast motivira ruske vojnike na rat ispirući im na taj način mozak......? Sve sam više mišljenja da rusi žive u paralelnom svijetu uvjereni da se bore protiv nacizma......
  • Jaro
    7.5k
    nazalost, imamo ministra ipak koji klepeće naokolo:

    Ministar obrane Mario Banožić koji je pratio izvlačenja letjelice kazao je da je riječ o avio-bombi sovjetske proizvodnje. "Možemo sada reći da je riječ o avio-bombi koja se koristila na avionima sovjetske proizvodnje."
  • Mali Zeus
    13.5k
    Je li ruski narod uistinu uvjeren da se bori s nacistima ili je to modus na koji službena vlast motivira ruske vojnike na rat ispirući im na taj način mozak......? Sve sam više mišljenja da rusi žive u paralelnom svijetu uvjereni da se bore protiv nacizma......masacusec

    A gle, ruski narod, ima ih 100 milja. Tamo se odvija teško pranje mozga, ali kao i svugdje imaš ekipu koja vjeruje u sve kaj im vlast kaže i ekipu koja zna mućnut svojom glavom i kojoj je potpuno jasno što se događa u Ukrajini, a koja ne smije ni pisnut. Evo to je već i zakonom uređeno, ako kažeš rat umjesto specijalna vojna operacija možeš u zatvor. A ispod toga ima još 50-ak slojeva.
  • Mališan
    1.8k
    ab2yhmypoizu9pwh.png

    Dost dobar osvrt na situaciju s dronom i krivljenja posljedica događaja, a ne uzroka problema.
  • Mali Zeus
    13.5k
    To su dvije odvojene stvari, jedna je tko je poslao, a druga je što Nato i naše službe nisu reagirale, a pitanje je da su i reagirale kako bi tj. kakva nam je PZO recimo. Jedno ne isključuje drugo. Tko šalje ne možemo utjecat tj možemo se samo nadati da je pokvareni dron, a ne namjerno poslana letjelica.
  • Mališan
    1.8k
    kako bi tj. kakva nam je PZOMali Zeus

    Onakva je kolko se u nju ulaže, u prijevodu nikakva. Ne volim generalizirati, ali ne mogu se oteti dojmu da ona ekipa koja najviše skače na zadnje noge oko loše reakcije vojske je po profilu ista ekipa kaj protestira oko nabave rafala i ulaganja u vojnu infrastrukturu
  • Mali Zeus
    13.5k
    Onakva je kolko se u nju ulaže, u prijevodu nikakva. Ne volim generalizirati, ali ne mogu se oteti dojmu da ona ekipa koja najviše skače na zadnje noge oko loše reakcije vojske je po profilu ista ekipa kaj protestira oko nabave rafala i ulaganja u vojnu infrastrukturuMališan

    Svakako ima poveznica.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Čim je Zoki danas popljuvao priču da tražimo sustav patriot vjerojatno je da je to potencijalno dobar potez i da je to moguće ostvariti. Plus kaj bi došao s ekipom koja sa sustavom upravlja, a Zoki stručnjak se pita hoće li kontrolori zeta raditi na tome.
  • The Undertaker
    5.5k
    Patriot je skuplji od aviona. Nemamo mi tih para a ima i jeftinijih sustava.
  • Jaro
    7.5k
    nije govoreno o kupnji vec da ameri rasporede dio svog sustava koji je u Njemackoj. Dakle i ljudstvo i opremu da daju, i to je sasvim legit i logicno... A Zoka lupa po svemu pa nekad pogodi a nekad zasere ko veliki...
    A svaki sustav je skup, ali nuzan jer nemremo vrticima i skolama gadjati neprijateljske letjelice...
    Osnovna uloga drzave je pruziti sigurnost narodu i za to se mora imati novaca, "zapad" se uljuljkao od 90ih naovamo jer nije bilo potencijalnih neprijatelja na vidiku. (Ovi teror.napadi su ipak bili sporadicni i malobrojni da bi ih se smatralo nekom globalnom prijetnjom poput sad Rusa, nekad Njemacke, sad vec davno Osmanlija...).
    Zato i je krenul borba oko toga postoji li 100 ili 101 spol/rod i slicnih nebuloza. Besposlen pop i jarice krsti...
    Sad ce zaokret za 180 stupnjeva i vojna industrija ce procvast, ok najvise ce profitirat ameri, ali mislim da je to jedna jako zapostavljena i zadnih godina "nepopularna" grana gospodarstva koja se mora razvijati kao strateska. Jednistavno, sukoba i ratova ce zauvjek biti ( ili dok ne dodju Vulkanci i prosvjetle nas sve)...
  • Mali Zeus
    13.5k
    ↪The Undertaker nije govoreno o kupnji vec da ameri rasporede dio svog sustava koji je u Njemackoj. Dakle i ljudstvo i opremu da daju, i to je sasvim legit i logicno... A Zoka lupa po svemu pa nekad pogodi a nekad zasere ko veliki...Jaro

    Voli se ku.cit da je vrhovni zapovjednik, a o vojnoj opremi očito nema blage, kao i o puno toga. To ga ne sprječava da tuče nebuloze kao maks po diviziji.
  • masacusec
    3.6k
    Da, ali zoky kakav je da je, bar naziva stvari pravim imenom, a ne kamuflira i i ne odmjerava toliko...
    Uglavnom, pod hitno usuglasiti stavove zokija i plenkija....jer ovo više nije njihov osobni rat!
  • Mali Zeus
    13.5k
    ↪Mali Zeus Da, ali zoky kakav je da je, bar naziva stvari pravim imenom, a ne kamuflira i i ne odmjerava toliko...masacusec

    Što imamo tj što itko ima od toga? Čak i da je to istina, a vidim da ljudi koja ga simpatiziraju smatraju to njegovom najboljom osobinom, u hrpi toga izvali toliku količinu nebuloza da je to strašno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.