• Ludovic IX
    7.3k
    Stadion može klub gurnuti na visine kakve zaslužuje ali možemo i potonuti zbog njega. Zato mislim da nije u interesu ljudi u klubu da se išta pretplati.
  • SAS1987
    14.8k
    Zato mislim da nije u interesu ljudi u klubu da se išta pretplati.Ludovic IX

    Siguran si? :blush:
  • Ali
    2.2k


    Ljudi nemojte svašta pričati, ova vlast ima toliko nasljeđenih problema u gradu da im ne pada na pamet ići u neke investicije. Možete očekivati rezanje troškova, ali nema bunjenja, to su svi htjeli

    sorry, al ja nisam zelio rezanje troskova, osobito ne na mom Dinamu.
    Ja zelim zivjeti u lijepom i sredjenom glavnom gradu i ici na normalan stadion.

    Ne pada mu ici u investicije? Kladim se da ce sagraditi neki dom za izgublje e kucne ljubimce i neki prostor za lgbt osobe (nemam nis protiv njih, samo mislim da nisu prioritet vecine gradjana)
    A stadion je prioritet vecine gradjana. Jer on moze biti i financijski atraktivan i privlaciti i turiste i to ne samo nogometne (evo zadnji primjer jel se sjecate U2 i dva rasprodana koncerta, a znate da je vise od 50% ljudi bilo izvan zg) zakaj sutta kad prodje korona nebismo imali i takve dogadjaje...
  • LovroZG
    1.3k
    Da je stadion prioritet većini građana već bi dva bila sagrađena....
  • Ali
    2.2k


    Kad nije probaj zamislit da npr. Puljak kaze da grad Split ne zeli imati nista sa klubom i stadionom.
    Za tjedan dana bi bili raspisani novi izbori za gradsku skupstinu.

    Samo kod nas se napravila ta medijska priprema, gradu ne treba, to treba Dinamu pa nek si ga sam plati. A u splitu treba gradjanima?
  • LovroZG
    1.3k
    Kog boli kurac za Split? Neće se sigurno zagrebačka vlast ravnat po splitskoj i obrnuto.

    Stadion se spominje već godinama, na zadnjim izborima su i Dinamo i stadion bili dio izbornih kampanja, al nije to većini prioritet i tu se moš jebat. Ja bi volio da grad pomogne, al ljudi sigurno nisu birali Možemo zato jer su spominjali gradnju stadiona i tu svaka priča staje.
  • Captain America
    17.8k
    U čem je tolki problem radit stadion u etapama? Nije ništa neuobičajeno, pa Bilbao je svoj stadion tako radio. Napraviš bazu, zarotiraš malo domaćinstva i nisi tolko dugo bez publike (nije da nam je ionako neki izvor prihoda). Suludo je platit 10 milijuna za Sesvete koje nam kasnije ne trebaju.
  • vjeko1701
    8.6k
    Ne zagovaram to, al mislim da je krivo shvaćeno da bi Dinamo platio kompletni račun za stadion u Sesvetama.

    Čemu? Imaš EU fondove, imaš HNS koji ima novca a može i nešto uzet iz UEFA i FIFA fondova, imaš vlasnika zemljišta.

    Ako bi to zbilja koštalo oko 10 milijuna i ako bi Dinamo participacijom od 2 - 2.5 milijuna zauzvrat dobio besplatno korištenje tokom trajanja izgradnje Maksimira, to bi mi bio ok deal što bi bilo oko 500k - 650k ogdišnje za 4 godine.

    Znači pola pokriju fondovi i HNS, 1/4 Dinamo, 1/4 vlasnik,
  • xavier
    12.1k


    A zašto misliš da bi HNS plaćao stadion u Sesvetama nakon što je za Rujevicu i Pampas participirao samo simbolično? Nema baš logike, zar ne?

    I na koga misliš pod "vlasnik"? Vlasnik bi bio grad Zagreb koji nije oduševljen ni financiranjem Maksimira, ali evo, financirat će stadion u Sesvetama. Ako pak misliš na klub Sesvete, oni niti će biti vlasnici niti misle tako nešto financirati.
  • NORTE
    11.6k
    "Nadamo se da bi mogao biti gotov do 2026."
    IZJAVA GODINE.
  • Crusades1986
    12.7k
    Bit ću presretan ak se počne radit do 2026. :sweat:
  • vjeko1701
    8.6k
    Znači HNS je za Pampas dao oko milijun eura, uzimao je iz UEFA fondova za promjene travnkaja koje su koštale oko 700k eura. Znači ako uloži tih milijun iz svog džepa i od UEFE sreadi još nekih milijun, milijun i pol i eto ti taj udio između 2 i 2,5 milijuna.

    Ne znam koliko se može dobiti iz EU fondova, ali vjerujem da bi se dalo uzeti barem nekih 20%, znam da se preko fondova neki projekti mogu isfinancirati i do 50%

    Vlasnik? Tko je vlasnik zemljišta? Pretpostavljam grad. Al ajde, izostavi taj dio. Ne vjerujem da se onda barem od sponzora i još nečeg ne može naći neki novci.

    Mislim, ako bi se skupilo nekih 7-8 milijuna, nevjerujem da se ne bi našla neka strana koja bi zatvorila financijsku konstrukciju. Uostalom, Tomašević je rekao da grad neće platiti ni lipe za Maksimir ali u isto vrijeme spominje adaptaciju Kranjčevićeve, status Veslačke...itd. I da bu se tu trebalo vidjeti koliko bi tako nešto koštalo. Da me jebeš da ulog od nekih milijun eura kro dvije godine za grad ne bi mogao nekako izvući.
  • K3p
    176
    Daj citaj s razumjevanjem. Tomasevic nije spomenuo ni kranjcevicevu ni veslacku ... nego antolic
  • NORTE
    11.6k
    Bit ću presretan ak se počne radit do 2026. :sweat:Crusades1986

    Sigurno je da nema rušenja prije ljeta 2023., a i tko zna kad iza toga.
    Sve drugo osim Kranjčevićeva kao alternative kad krene rušenje je prava katastrofa.

    @Papastrumf
    "Dinamo je Maksimir" (a iza njih mora stajati gnk ili Mamić) plakatima po gradu traži i izgradnju stadiona u Sesvetama. Ne znam samo kakve veze ima Grad s tim.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.