• Ali
    2.2k

    Kljucna rijec je "u Njemackoj" , to znam, ali ovo je RH i tu bez upisa u "gruntovnicu" nece ici nitko sa tak velikom lovom...
    Znam da pise u zakonu da ugovor o koncesiji kaj , tko i kad i gdje...
    Ali evo primjer pisalo je i ovim roditeljima troje i vise klinaca u ugovoru sa gradom, ali se prominenio serif i sad im vise ugovor ne vrijedi (jedan obican banalni primjer)
    Tak da to sa koncesijom nebu dalo novi stadion nigdar ! Nitko sretniji od mene da sam u krivu, to da imas nekog tko ima lovu pa bu ju ulupal u stadio jos bi i islo, ali kredit od banke... nema sanse
  • SAS1987
    14.8k
    Kredit banke za izgradnju (jedinog normalnog) stadiona u milijunskom gradu, sa koncesijom na 99 godina na atraktivnoj lokaciji je jedna od sigurnijih investicija koju banka može napraviti.
  • Captain America
    17.8k
    Real plaća obnovu Bernabeua 20 milijuna na 20 godina. Klub smo s proračunom od 50 milijuna i stvarno ne bi trebao bit problem dobit kredit. Godišnja rata bi bila cca Kastratijev transfer.
  • deda
    32.8k
    Ugovori nisu zajebancija. Naravno ako nisu pravno nevaljani. Dinamo koliko znam ima računovodstvo čisto kao urica zadnjih godina jer su stalno pod paskom. I zato vjerujem da ne bi bio problem dobiti kredit.
  • immerwieder
    1.4k
    80mil uz 3% kamate na 30 godina, rata je oko 4mil godišnje,
    reklama na dresu 1,mil,
    10000 godišnjih po 100 eura je 1mil,
    ime stadiona 2mil
    i to je rata
  • deda
    32.8k
    Mislim da bi Dinamo ratu uredno vraćao samo s osnove povećanja matchday prihoda i komercijalnih sadržaja na stadionu. Bez zadiranja u druge prihode.
  • Jaro
    7.5k
    pa bar banke u rh daju nadugo i nasiroko... pa u gotovo svaku veliku aferu u rh je upletena i neka banka, tak da u ovaj posao bi ziher usle.. dinamu zadnjih 15-20 godina djeda hrpa milijuna na racune. Brzo ce nac sredstva osiguranja...
  • Ludovic IX
    7.3k
    Mislim da lova nije ovdje problem ali kako posao učiniti malo skupljim odnosno kako naći podizvođača koji bi pristao učiniti posao za 20% manje novaca nego je dobio sam izvođač na natječaju
  • xavier
    12.1k
    Pokušavate "riješiti" sasvim pogrešan problem. Nije problem nabaviti novac, bez obzira bilo to putem kredita, obveznica ili nečeg trećeg. Problem je što nitko ne želi preuzeti na sebe plaćanje te obveze.
  • Papastrumf
    12.5k

    Kako mislis ne zeli? Jasno su iz dinama komunicirali da nema potrebe da grad bilo kakve novce za stadion. Treba im samo pravo gradjenja.
  • xavier
    12.1k


    Mislim tako kako sam napisao. Da sam siguran da klub ne misli financirati stadion svojim novcem. Barem ne u većem dijelu.
  • deda
    32.8k
    Zato je dobro da grad preuzme inicijativu te diktira pregovore. Prvi sastanak ok, bla, bla, malo smo se upoznali. Drugi već mora biti pitanje, ok, damo vam koncesiju, što sad, kako ste mislili to isfinancirat. Imate uvjet taj i taj rok.
  • Logistika
    1.3k
    Sport nije u duhu boljševika,imam osjećaj da će ovo trajati još 10 godina....Tomasevic, Dinamo i BBB prezire...kad se Dinamo spomene,on facu izmjeni. Ja u glavi ne mogu zamisliti uopće sliku tog sastanka...u 2022oj godini Dinamo oko novog stadiona mora voditi dogovore sa likom koji po Kumrovcu hoda,koji je sve sto navijac Dinama nije...nedam opet nadi da me razočara nema šanse :)
  • Papastrumf
    12.5k
    ..u 2022oj godini Dinamo oko novog stadiona mora voditi dogovore sa likom koji po Kumrovcu hoda,koji je sve sto navijac Dinama nijeLogistika

    Realno, ovaj sastanak je najvise sto se oko stadiona napravilo zadnjih 20 godina. Imali smo gradonacelnika koji je bio pocasni predsjednik kluba pa nije mrdnuo prstom 20 godina vezano za stadion.

    Mislim, mozemo i obrnuti stvari pa reci da gradonacelnik jednog grada kao sto je Zagreb mora oko stadiona razgovarati s ljudima koji ne priznaju odluke pravne drzave i koji ne priznaju kradju kluba od 300 mil kuna.
  • maddaddam
    2.9k
    Tomasevic, Dinamo i BBB prezire..Logistika

    Nije bas tako, ili bar ne u tolikoj mjeri koliko navodis.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.