• deda
    32.8k
    Tekst je više manje nagađanje novinara, dijelom pogođeno, dijelom promašeno kako i bude sa svakim nagađanjem.
  • Jaro
    7.5k
    ima netko kopiju teksta za one koji ne placaju jutarnji?
  • reziser
    6.8k
    za one koji ne placaju jutarnjiJaro

    netko placa za jutarnji? :yum:
  • Nolifer
    8.2k
    Toto: Grad neće financirati ni rušenje ni izgradnju novog stadiona Dinama...

    Sa današnje presice
  • reziser
    6.8k
    Tomašević potvrdio da se sastao s Upravom Dinama: ‘Grad neće potrošiti ni kune na gradnju novog stadiona
  • reziser
    6.8k
    jutarnji:

    Dinamov stadion

    Tomašević je potom komentirao sastanak s vodećim predstavnicima GNK Dinamo, na kojem se razgovaralo o stadionu.

    - Sastanak se dogodio 20. prosinca, to je dogovoreno ranije kad je bila dodjela nagrada za sportaša Zagreba, istaknuo je gradonačelnik.

    - Sastanak je bio dobar, konstruktivan, raspravili smo o različitim modelima, jedan od njih je i pravo građenja. Gledamo druge gradove poput Rijeke, ali isto tako i u Europi, da nađemo model koji neće ni kune opteretiti gradski proračun. Neće se iz gradskog proračuna financirati rušenje starog i izgradnja novog stadiona na istom mjestu.

    - Počeli smo razgovore, zasad smo se fokusirali na modele financiranja i partnerstva. Ne bih puno o detaljima, kad dođemo do nekih opcija, informirat ćemo javnost. Odluku donosi Gradska skupština. Idući sastanak bi trebao biti krajem mjeseca. Ne može se to riješiti preko noći, to je problem koji je nastajao dva desetljeća.
  • Jaro
    7.5k
    Dakle, jutarnji je normalno,naklapanje jednog "novinara" koji od izjava iz zadnjih nekoliko godina donese svoj zakljucak i pricu...
    Realno, nema nis novo...
  • deda
    32.8k
    Novo je da je odrzan taj prvi sastanak grada i uprave kluba. I da je dogovoren drugi. To je neki pomak.
  • Ali
    2.2k
    Bas tako, novo je da su se dogovorili da ce se dogovoriti i da je zakljucak da je sastanak bio konstruktivan...
    Floskule i prazne price...

    Ljudi do 06mj istjece rok za onu lovu od EU vezanu za potres... da bi tu izvukli nesto vec danas bi morali imati dokumentaviciju gotovu a oni jos nis neznaju.
    Zalosno, hrpa nesposobnjakovica na obje strane, pa kud bas u mom gradu i mom klubu...
  • Ali
    2.2k
    A da ne spominjem koje kukavicje jaje je ovaj tekst a i sama ideja.
    1. Zemljiste je koliko znam bilo crkveno
    2. U nekom periodu je bilo i klupsko
    3. Sada je pak gradsko zemljiste.

    Bas me zanima koja banka ce dati kredit za takav objekt bez upisa u gruntovnicu tereta?
    A kak bi ga upisal, ak imas pravo gradjenja a ne vlasnistvo. Dakle Grad kaze, mi lovu nedamo za uredjenje nase imovine, ali imovinu koja vrijedi (zemljiste/lokacija) vam nedamo nego posudimo da ga vi svojim novcem uredite, pa nebumo sadili salatu da nam ne dosta ugovor o pravu koristenja, treba ti zalog da se mozes upisat na nekaj.
    Dakle da bi klub sagradio mora imati vlasnicki ciste papire jer jedino tako moze skupiti kreditore, ova opcija o koncesiji je 0 za ozbiljne investitore
  • LM1995
    1.8k
    Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima - čl. 280.-296.
    Dakle da bi klub sagradio mora imati vlasnicki ciste papire jer jedino tako moze skupiti kreditore, ova opcija o koncesiji je 0 za ozbiljne investitoreAli
    - 1.) Ne mora. 2.) Nije. Pol obale (marine, hoteli, kampovi, kafici, klubovi itd.) funckionira po ugovorima o koncesiji. Npr. plaža Zrće ti je u koncesiji.
  • Ali
    2.2k

    Nece ozbiljna Banka iskesirat >70mil€ na osnovu ugovora o koncesiji u to mozete bit sigurni.
    Zrce i slicno sto spominjete su vecinom montaznI objekti dakle u slucaju spora razmontiras i odneses na neku drugu lokaciju, i to je radi pomorskog dobra tako.
    A usput i nase skupstine su bas kredibilne, nakon cetiri godine se promijeni sherif i ovaj ponisti sve ugovore od prethodnika. Dok ti na sudu izganjas da to nije smio napraviti ode ti pola zivota, a vrijeme je novac.
    Tak da nista od te kombinacije
  • LM1995
    1.8k
    Ne pišite napamet. Postoji Zakon o koncesijama tak da ne može neki novi “šerif” sam tak raskinuti taj ugovor (čl. 73. Zakona o koncesijama - propisani su razlozi kada davatelj koncesije može jednostrano raskinuti ugovor).
    Drugo, ne znam otkud vama te insajderske informacije o tome kome, kako i zašto će/neće “ozbiljna banka” dati kredit ili ne.
  • Jaro
    7.5k
    U Njemackoj ljudi normalno rentaju zemljiste i na kredit izgrade kucu (dakle privatne osobe, ne firme, klubovi ili sta ja znam sto...), takodjer - dio s nasom obalom i cudesima koji se grade tamo... Ugovori se ne mogu samo tako ponistavati - naravno ako u startu nisu napisani i sklopljeni na nacin da su nevaljani...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.