• NORTE
    9.6k
    Na zahuktali Hajduk s njihovim otpatkom. To je dinamo danas.
    Nije Krznar tek od jučer na izlaznim vratima, prava zamjena je odavno trebala biti spremna. Ne tako davno napisao sam da je njima cilj razjebat stanje u klubu.
  • Fanboy
    2.2k

    Ako unište klub, gube svu financijsku moć tj. kesu koju imaju zbog kluba...Mislim da je veći problem držati red iz susjedne države, moraju pažljivo birati koga će postaviti da im stvari ne izmaknu kontroli. Ako im dođe netko sa karakterom tko ih neće šljiviti, a imati će kao Bjelica dobre rezultate, kako imati kontrolu nad njime...Ako izgube kontrolu nad jednim, tko garantira da sutra neće izgubiti i "upravljačku" moć...Krznar im je bio potrčko i vjerujem da bi svatko drugi već od davno bio riješen, no u njega su imali povjerenja i maknuli su ga tek sad kada je voda došla do grla. Izgubi se kup, a prvenstvo gori pod petama dok Hajduk, Osijek i Rijeka izgledaju nikad opasniji.
  • Klenx
    4.3k
    Ja se ozbiljno bojim da dolaze vremena tovarske dominacije u HNL-u.
    Nakon X godina imaju struku, imaju trenera, ogromnu podršku medija, a očito i financijsku pomoć sa strane (ja sam uvjeren da im do ljeta najkasnije, a uzevši u obzir isticanje ugovora dolaze i Perišić i Drmić. Otkud lova ne znam, ali pojačavaju se na sve strane)
    Dok se nama nakon 1/4f EL, skoro prolaska grupe u ligi prvaka kao potencijalni treneri spominju Čačići, Kopići, Cvitanovići i slični.
    Dinamo je nažalost postao klub par stotina nas na sjeveru, i mala grupa ljudi na zapadu, koji zapravo zanima jako mali broj ljudi i ne znam kako će se to dugoročno promijeniti.
  • vjeko1701
    5.9k
    Možda i dolazi era naše regresije i izjednačavanja s ostatkom konkurencije ali ne vjerujem da baš dolazi era njihove dominacije. Ipak se nešto pita i Osijek i Rijeku ako već idemo prema niti da se nas neće pitati. Osijek je blizu da završi stadion i sav fokus baci na izgradnju momčadi a Rijeka očito ima neki svjež priljev novaca.
  • Boogieman
    309
    Čime je to Kopić zaslužio da ga se otpiše, a još nije ni sjeo na klupu? Čovjek je uvijek djelovao smireno, davao odmjerene izjave, poštovao suparnike i navijače, te nema razloga da mu se ne da podrška. Možda je baš ovo okolina u kojoj će dobro funkcionirati i uloga u kojoj se osjeća "kao doma". Vrijeme će vrlo brzo pokazati je li taj ili nije, ali a priori otpisivati "svog čovjeka" je stvarno ružno.
  • bbb medimurje
    3k
    Zakaj je vecina protiv kopica?
    Realno trenutno najbolje rjesenje
    Derbi je za 3 dana, za 3 dana pronaći, trenera, dogovoriti se, potpisati ugovor, upoznati momcad, voditi trening, skautirati tovare i pripremiti nas za njih je nemoguce vremenski
    Kopic je kolko tolko unutra i pozna i nas i njih i moze vec sutra voditi trening
  • Ali
    2k

    Kao i uvijek bit ce i za i protiv. Sigurno je da je produkt Dinamove skole (junior u generacija sa Simicem i ekipom) , tako da ako ga netko zeli etiketirati kao blitvara, promasio je metu.
    To sto je dio karijere proveo trenirajuci Hajduk nemora nuzno biti tocka za otpisivanje. Pa i Ivic je njihov mozda i najuspjesnjji trener a Maksimir ga je prigrlio svojevremeno kao svog i upravo nakon Dinama je krenuo sa velikim uspjesima u europi.
    Mene vise brine koga ce uzeti u stozer i imali strucnost kao trener i vodja ekipe, tu nisam bas siguran.
    Istovremeno kao sef Dinamove skole nije bas podigao rezultate, prilicno dobro pratim i mladje uzraste i tu je pzstio previse neszrucnih trenera i previse tatinih sinova koji ne zasluzuju dinamov dres (rukavina, zahora, peternac...) i to u ozbiljnim generacijama kadeta i starijih.... ne limaca.
    Drugo nisu se plasirali vec dvije godine juniori u lp itd... to me vise brine, jer mi ne ostavlja dojam cvrte ruke i karaktera. Recimo Hajduk he zapoceo preokret sa povratkom na celo skole Primorca i sada su u orvih 11 batem 3-4 juniora, juniori igraju lp... a nasi se gube na posudbama (primjer mali Jankovic, poslan u Goricu bez plana i sada ne izgubio godinu u razvoju, Julardzija... i dosta njih da ih sad ne nabrajam...
    Tog me strah a ne njegovog odnosa sa torcidom...
  • Nousername
    626
    I opet stim pojacanjima i tolikom lovom nisu ni blizu financija Dinamu.Kakva god nasa uprava i koliko god se novca kralo kroz ove godine kad god neka ekipa da gas da ga i Dinamo.Najbitnije je pronaci mocnog trenera na razini Bjelice ako ne i mocnijeg jer sa pravim trenerom dolaze i rezultati a pogotovo kad imas love.Primjer je u svjetskom nogometu Klopp koji je dolaskom u svaki klub dobijao povjerenje uprave a on je donosio jasan stav i viziju kako njegova momcad treba izgledati.Upravo je talav bio Bjelica i zato se i jesu nizali rezultati.Samo da se dovede pravi covjek za Dinamo koji ima ovo gore navedeno pa makar primo vise od bilo kojeg igraca…
  • Nino Bule
    11.7k
    Dominaciju u hnl-u nitko osim dinama ne moze trenutno imat, jednostavno financijski ne odskace nitko od rijeke osijeka i hajduka. Ova uprava i da gadno zajebe sa tri trenera zaredom temelji poput buducih prihoda od gvardiola i olma te prejak europski koeficijent stavljaju dinamo u poziciju da sljedecih 5 godina dominiraju financijski
  • Zgistok
    113
    Pad Dinama je otprilike kao pad Amerike ili kapitalizma, stalno se spominje, a nikad da dođe, a često dolazi baš od navijača Dinama koje opere paranoja.

    Postoji X faktora zašto je puno prerano za zaključit doslovno bilo što osim da je Dinamo u rezultatskoj krizi, počevši od financijske moći pa preko toga da Dinamo (vjerovali ili ne) i dalje vodi najutjecajniji kriminalac u povijesti Hrvatske čiji je cilj nastaviti imati božansku ulogu i neće to tako lagano prepustiti… kolega kaže da se boji tovarske dominacije, haha, Hajdukova momčad je složena “sad ili nikad”, to je projekt koji se nema nikakve garancije za budućnost, a da vas je netko prije 3 tjedna pitao svi bi rekli prije nikad nego sad. I to je otprilike sve što trebate znat o ovoj situaciji.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Ja uopće nemam nikakvu empatiju prema krznaru, čak ni ako je sam dao ostavku. Ja sam isto dinamovac i kada bi mi netko ponudio da budem trener tog kluba, odbio bi - jer jednostavno nisam za to. Čovjek od 10 karakteristika potrebnih za trenera nema valjda njih 8. Obični mamićev poslušnik, šonjo, on nikada nije trebao biti ništa više od privremenog rješenja za par utakmica. Takvo što se vidjelo iz aviona. Poprilično sam uvjeren da on više neće voditi klub u prvoj HNL.

    Jučer slavenu krenu kola nizbrdo, igraju za onu stvar protiv osjetno bolje momčadi i zekić u tridesetoj minuti radi TROSTRUKU zamjenu, okreće moment utakmice i na kraju je slaven jedan penal dijelio od polufinala kupa. Normalno, ovim ne govorim da je zekić trener za dinamo, nekakva posebna klasa ili slično... Ali kad bi krznar to napravio? Krznar je lik koji bi u novu utakmicu s rijekom ušao isto kao jučer i prethodna 2-3 puta i opet bi popio 2-3 komada u prvom poluvremenu.

    Kopić je za krkija sir Alex Ferguson glavom i bradom. Bilo koji trener iz standardne hnl rošade je to isto za krkija. Nek daju jbnom Toplaku momčad u ruke do kraja sezone, lik će je stabilizirati dovoljno za poprilično sigurno prvo mjesto u HNL-u. Mene najviše brine govor tijela igrača, oni više nemaju ono samopouzdanje koje ih je krasilo u ranijim periodima. Gledam oršića koji je donedavno pogađao sa 25m, zabijao hattrickove momčadima iz liga petice, sad pogodi prečku sa 2 m, ne može ništa, ništa mu ne polazi za nogom, jazavac ga je potpuno ugušio...

    Dinamo sada doslovno mora spašavati sezonu u HNL-u, jebeš Europu, situacija je takva da me boli briga za WH i duel Rapid-Genk. Skupilo se nešto bodova za povećanje klupskog koeficijenta, što god bilo - OK. HNL je apsolutni prioritet, prvenstvo se mora uzeti i potrebno je skupiti glave za to, još je dovoljno vremena za posložiti situaciju.

    Žalosno je što se klub doveo u ovu situaciju i što krajem prošle sezone nisu angažirali normalnog trenera koji bi odradio pripreme i krenuo u novu sezonu. Meni nije jasno kako je netko mogao vjerovati da je krznar čovjek za duže staze :monkey:

    Ne bi bila loša nekakva akcija da se prodrma momčad, posjeta treningu, podrška igračima, kopiću, nema potrebe vaditi sad da je bio trener smećarima. Važno im je vratiti samopouzdanje...sve se onda može okrenuti.
  • Jaro
    5.9k
    slazem se. Kakve nebuloze:"dinamovac je"... Nije, on ne obicni Mamicev potrcko, te kao svi ostali takvi, nema dinamovstine kod takvih ni u promilima, samo i jedino oportunizam i sebicna pohlepa... ej, pa njega je mladji brat vodao po arapskom svijetu ko pomocnika... Pomocu tog ulizivackog stava je i dosao do izmisljene pozicije sportskog direktora, postao trener, te nakon "otkaza koji je sam dao" ostao sportski direktor... eto, bas mi ga je zao i ponosan sam na njega.... puj...
    Napokon je otisao s klupe, ali jos nazalost nije iz kluba... ne zalim ga ni mrvice, stovise prezirem ga i dalje kao i sve slicne...
  • Ludovic IX
    5.8k
    i dalje nitko osim Drmića nebi imao mjesta u dinamu iz Rijeke. i dalje osim Livaje nitko nebi imao mjesta u dinamu iz Hajduka. A iz Osijeka nebi uzeo nikoga. Znači, kvaliteta je debelo na našoj strani i uz ovakvog trenera mi smo na isto izgubljenih bodova kao i prvi osijek. sa 10% bolje igre, odemo mi na +5 bodova za 6-7 kola
  • pencilneck
    652
    Ako Kopić nekim čudom uzme bod u Londonu, dam se kladiti da ostaje trener i na proljeće. Bit će isto kao i s Krznarom nakon Tottenhama.
  • Papastrumf
    10.2k
    Ako dobije sve do kraja u prvenstvu i uzme bod u Londonu, neka i ostane.
    Radije cu njega gledati nego Čačića jer ocito da ne planiraju dovesti nikog ozbiljnog.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.