• markoli
    1.7k
    Procijepljenost je samo pola priče, druga polovica je prokuženost, ali o tome ne pričaju mediji iako prirodno stečeni imunitet bolje štiti. Mi smo početkom 2021. imala 25-30% ljudi s antitijelima, Norveška 3% i onda idu nas s njima uspoređivati samo po postotku cijepljenih i na temelju toga donose zaključke itd.
  • Jaro
    7.3k
    Debilana totalna... al nasem zdravstvu pandemija dodje kao super alibi za kaos koji vlada oduvjek...
    Sad ce necijepljeni bit krivi za sve lijecnicke pogreske i sepse u bolnickom sustavu...
    I za ovu bebu danas koja je cekala pregled u autu ispred bolnice...
    Covid potvrde nemaju nikakvog smisla od dana kad je objavljena studija da cijepljeni mogu normalno pokupiti virus i prenositi ga dalje. Bas kao i slogan "misli na druge"...
    Ja sam se cjepio zbog sebe i bmk za druge u tom slucaju. Ako nije cjepljen, njegov izbor, pogotovo ako je u nekoj od ugrozenih skupina...
    A tek debilana da je lakse uci u bolnicu nego na tekmu ili stadion (potvrda nakon preboljenja vrijedi 12 mjeseci za bolnicu a 6 za prelazak granice)...
    Provax, antivax, prolockdown i antilockdown "znanstvenici" su docekali 5 minuta slave i vec se 2 godine ne skidaju s tva, naslovnica... a svakodnevno jedni drugima i cesto sami sebi govore oprecne stvari... kak bi onda mi koji ne znamo previse o temi mogli zakljuciti kaj je ispravno, a kaj nije...
    Birokracija slaze mjere kak im pase, pa pred izbore vec imamo 2 pobjede protiv covida, dok turisti dolaze potpuno nestane pa onda niodkud bukne kad zadnji ode...
    Prosle godine u ovo vrijeme, od hrpe ljudi koji su se zarazili, vecina koju znam ga je pokupila u bolnicama - pa kakav je to sustav koji najranjivije nikako nije cuvao, bas kao ni staracke domove na pocetku pandemije...
    Sustav koji je cuvao navijace na stadionima, klince u parkovima i slicno...
    Ugl, osim par iznimaka, epic fail kompletnog svijeta i fakat imamo srece kaj je smrtnost od ovoga na razini statisticke pogreske, kad dodje do pandemije nekog zesceg virusa pol nas nece biti...
  • db-izbjeglica
    15.4k
    ja ne vidim smisao kampanje "misli na druge"

    što oni stvarno misle da će im kompletna populacija, staro i mlado svake godine dolaziti na cijepljenje, pogotovo nekoliko puta?
    da, sigurno - isto kao što dolaze i za gripu. to je sad aktualno i možeš uplašiti ljude, ali kad tad će popustiti, pogotovo sa porastom prokruženosti, kad ljudi to prebole. najbolji primjer je početak 2020. sa 30 zaraženih dnevno svi smo se pozatvarali u kuće i stanove, sad ni sa 3000 zaraženih dnevno ne bi mogli dobiti istu disciplinu u slučaju ponovnog zatvaranja. sasvim logično, ista stvar će se dogoditi i sa cijepljenjem!

    beskorisno trošenje resursa na nešto što je neodrživo na duge staze...treba raditi na edukaciji starijih ljudi i kroničnih bolesnika. postići kolektivnu svijest kod te populacije, jer je to za njih opasno i jednostavno nastaviti živjeti kao i prije.
  • xavier
    12k
    treba raditi na edukaciji starijih ljudi i kroničnih bolesnika.
    postići angažman kod te populacije i jednostavno nastaviti živjeti.
    db-izbjeglica

    Najveći je problem što ljudi iz nekog razloga ovo ne razumiju nego su uvjereni da treba "samo još nešto" i sve će biti kao prije..."samo još 10-15% više cijepljenih", "samo još koji mjesec" i sve će biti u redu...ne razumiju da virus neće nestati, ali da se život mora normalno nastaviti.

    I ponovo, ne razumijem potpuno ignoriranje antitijela. Bitno je da se cijepiš i nakon toga možeš što želiš iako je pitanje je li cijepljenje bilo uspješno odnosno jesi li razvio dovoljno antitijela. No ako odeš na test i utvrdiš da imaš dovoljno antitijela, to ti ne vrijedi gotovo ništa nego ti treba papir da si se cijepio ili prebolio. Da ne govorim kako covid putovnica za preboljenje vrijedi kraće nego za cijepljenje iako preboljenjem u pravilu dobiješ jači imunitet...
  • NitkoBitan
    17.1k
    Mnogi ne shvaćaju da je veći broj cijepljenih zapravo loš što se tiče covid potvrda. Da mi imamo recimo 55-60% opće populacije cijepljene covid potvrde bi se koristile uveliko kao u ostatku zapadne Europe. Naprosto političari si ne mogu dozvoliti takve neke poteze zbog prevelikog otpora ali i štetnosti covid potvrda za ekonomiju. Ajde pogodite kaj se dogodi kad 30-40% ljudi isključite iz društvenog života. Pa pogledajte kaj se dogodilo sa posjecenoscu utakmica nakon uvodenja covid potvrda, isto slijedi i sa kaficima, shoping centrima, ali to nije kraj. Uvijek postoji korak dalje. Prvo su bile bolnice i socijalni sustav, pa ce biti kafici, restorani i shopping centri, pa onda kina, teretane i frizerski saloni. Što je više ljudi sa covid potvrdama to je otpor manji, samo čekaju pravi trenutak za provedbu naredbi iz Bruxellesa.
  • Baneki
    745
    Tako je, veća procijepljenost im treba isključivo radi lakšeg uvođenja tih potvrda, drugog razloga nema. A onda će se sloboda koju dobijemo rođenjem kupovati svakih šest mjeseci novim ubodima.
  • NitkoBitan
    17.1k
    onda će se sloboda koju dobijemo rođenjem kupovati svakih šest mjeseciBaneki

    Sa izuzetkom ljetnih mjeseci kad nam nije u interesu maltretirat turiste tim potvrdama. Nemaju ni svi turisti stalne potvrde na temelju preboljenja ili cijepljenja. Sumnjam da si možemo priuštit da 20-30% turista nemre trošit novac u restoranima, kafićima itd.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    Najveći je problem što ljudi iz nekog razloga ovo ne razumiju nego su uvjereni da treba "samo još nešto" i sve će biti kao prije..."samo još 10-15% više cijepljenih", "samo još koji mjesec" i sve će biti u redu...ne razumiju da virus neće nestati, ali da se život mora normalno nastaviti.xavier

    meni je najjače što se opet prijete zatvaranjem, kolapsom zdravstvenog sustava i slično.
    nije mi jasno kako je to moguće, procijepljeno je cca 50% odraslog stanovništa, znači pola, mjere su cca iste kao i prošle godine u ovo vrijeme...ako prošle godine nije bilo kolapsa, kad uopće nije bilo cjepiva, kako će taj isti kolaps nastupiti ove godine? ta matematika nikako ne štima! jedino ako su umjesto cjepiva ljudima ubrizgavali vodu.
  • db-izbjeglica
    15.4k
    kažem, moje povjerenje u sustav javnog zdravstva i medicinsku znanost je ovom pandemijom totalno palo. koliko je tu samo lažnih izjava, studija, tvrdnji izneseno, sve od strane ljudi koji bi trebali upravljati tom situacijom. kad nešto ne znaš, nisi siguran, onda je bolje to tako i reći.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Jel ima netko na ovom forumu da se bavi antigenskim testovima ili zna nekoga tko to radi/provodi , molim ga neka mi se javi u inbox
  • Fanboy
    2.6k


    Kad si već spomenuo ovu kampanju misli na druge što nije ništa nego obična manipulacija emocijama. Bila je neki dan ona glumica Jelena Perčin kako je nisu pustili u avion sa FFP3 maskama sa filterom. Inače te su jedne od rijetkih kvalitetnih maski koje stvarno štite od korone, no zabranjene su jer štite samo tu osobu, a ne one oko nje od njezinog izdaha. Morala je skinuti svoju masku i staviti onu klasičnu medicinsku zelenu....
    Komentari prema njoj su bili ogavni od ljudi na fejsu, toliko vrijeđanja jer je normalno bila ljuta ne taj potez aviokompanije.
    E sad, cjepivom štitiš samo sebe, ne i druge isto kao i sa tom maskom jer možeš prenijeti virus. Druga stvar, ove obične maske ljudima vise preko usta, netko ih spusti ispod, drže se po džepovima i klincima padaju na pod. Pune su bakterija i prljavštine...
    Sumrak razuma, što je najbolje ne možeš putovati ako nemaš covid potvrdu tako da ne vidim uopće problem da ona ne može nositi tu masku koja je ujedno i medicinska, takvu su često imali članovi našeg stožera u početku kada se teško mogla nabaviti.
    Nema veze sa vezom, ali me ljudska pokvarnost i oholost još više izenadila u negativnom kontekstu. Toliko uvreda jer je postavila normalno pitanje...
  • Mali dioničar
    15.2k


    Pitanje logike kao takve koja u ovom cirkusu ne postoji. Bio sam u Sevilli krajem svibnja kad su tamo bile obvezne maske na otvorenom. Ali, u restoranima i kafićima nisu bile obvezne, a i restorani i kafići su radili i u unutarnjem prostoru i na terasi. Znači recimo nas 4-5 hodamo ulicom i imamo maske, onda sjedamo u birtiju, skidamo maske, naručimo pivu koja dođe u čaši iz koje je taj dan valjda pilo 50 ljudi, nazdravimo i zajebavamo se.

    U praksi je to izgledalo ovako;

    1. sjedneš u restoran i jedeš i piješ bez maske i gledaš djecu na tjelesnom kako vježbaju imajući maske preko usta i nosa.

    2. odem se voziti onom kočijom na kojoj smo kočijaš, konj i ja i koja je otvorena i očekuje se da imam masku preko lica i nosa i poslije toga sjednem u birc i sa ekipom gledam Villareal-Utd finale Lige Uefa bez maske cugajući pivu i jedući tapase.

    Što reći da bez covid potvrde ne možeš s djetetom u Kranjčevićevu u "veliku gužvu" na utakmicu recimo Lokomotiva-Gorica, ali možeš u bilo koji dućan. Jasno da donositelji mjera i sami mjere gdje bi se mogli poskliznuti pa zajebavaju tamo gdje mogu, a puste tamo gdje im je u interesu popustiti.

    Vezano za avione i recimo skijanje, to je već dugogodišnje programiranje sotoniziranja industrije zabave i putovanja od strane medija. U smislu "svi koji idu na skijanje su i tak buržuji pa tko ih jebe kaj ih zajebavaju" (200.000 Hrvata na skijanju potroše toliko i toliko :vomit: ). Tako je vjerojatno i sa slučajem Jelene Perčin - vjerojatno se pola ekipe koji su ju na netu vrijeđali nikad ni nije vozilo avionom pa rezoniraju "krava bogata vozi se avionom i još sere".
  • Dudu
    2.6k
    Dobrodosli u 21. stoljece, gdje se logika primjenjuje jedino za programiranje kompjutera i robota :cool:
  • Mali Zeus
    12.7k
    Nije bilo kolapsa prošle godine, ali po ovim brojevima moglo bi biti gore nego prošle godine. Čini mi se da smo po broju umrlih blizu razine od prosinca prošle godine kad je bilo najgadnije.
    Naravno da je Stožer totalno izgubljen, da vlada totalna dezorganizacija i kaos, da ne govorim o nelogičnostima tipa sve otvoreno, sve radi, a oni razmišljaju o zatvaranju škola jer su škole i vrtići najveći problem, bez da razmišljaju što će onda roditelji te djece koja sjede doma.
    Ignoriranje antitijela je isto glupo al kaj je najbolje oni nemaju pojma koliko je dosta itd.
    Covid putovnice su samo na papiru potrebne, mene su pitali za putovnicu ravno jednom do sada i to na futsalu na šalati.

    Matematika je jednostavna, što više cijepljenih manje će biti težih slučajeva. Portugal ima 90 posto i jako nisku smrtnost, Francuska, Belgija veliki broj zaraženih, mali težih slučajeva. Danska potpuno otvorena.
    Nastupio je porast u cijepljenju, samo mi se čini da je sad vrag odnio šalu i da to neće puno pomoći tj hoće dugoročno, ali će trebati pregrmjeti zimu. Otkazuju se operacije itd.

    Mediji sve to prenose jako loše, samo se ponavlja koliko umrlih je necijepljeno, profil antivaksera, Stožer ide na kampanju straha. Kampanja za cijepljenje je trebala biti sveobuhvatna i kvalitetna a ne da se svodi na poruke celebova, ostanimo odgovorni natpisu u gornjem dijelom kutu TV-a i plakanju Markotićke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.