• xavier
    12.1k


    Ajde nemoj pisati takve stvari. Kakva bi po tebi trebala biti plaća gradonačelnika Zagreba? 10.000 kuna? Koga bi tom plaćom privukao na to mjesto, a da je kompetentan i da radi posao kako treba?

    Da postoji garancija da ne uzima ništa sa strane i da radi u interesu grada, dao bih mu i 100.000.
  • Papastrumf
    12.5k

    Pa mislim da pricamo s pretpostavkom da je ta placa namijenjena normalnom i postenom covjeku.
    Kad se radi o zadnjih 20 godina, placu nije trebao niti primati, a mislim da nije ni znao kolika mu je placa. :smile:
  • Nolifer
    8.2k
    Gradonačelnik bi trebao imati čak i 50 tisuća, na tako odgovornu poziciju moraš dati čovjeku plaću u skladu s tim, da se ne bi događalo ono što se događalo 25 godina. Bandiću je odgovaralo da ima 17 tisuca, jer je ukrao 17 milijuna sa strane :rofl:Dudu

    hahahahhaha, dobar, samo bum to rekel...

    Tih 17.000 nije placa niti neke srednje razine managera u firmama. Ovdje pricamo o gradonacelniku grada s proracunom od preko 10 milijardi kuna, tocnije 13.6 (napuhanih) milijardi.Papastrumf

    Pitam te ja, da li bi, isto razmišljao da se radi o bivšem gradonačelniku?

    kolega @Dudu je sve odgovorio humorom i neka na tome ostane, jer se slažem sa kolegom

    ↪bbbjura

    Ajde nemoj pisati takve stvari. Kakva bi po tebi trebala biti plaća gradonačelnika Zagreba? 10.000 kuna? Koga bi tom plaćom privukao na to mjesto, a da je kompetentan i da radi posao kako treba?

    Da postoji garancija da ne uzima ništa sa strane i da radi u interesu grada, dao bih mu i 100.000.
    xavier


    Samo kažem da me smeta ovo licemjerstvo u nas i to je sve, kao sad ova velika plaća nebi bila naš teret odjednom, a prije bi svi da prostiš srali da je visoka plaća u tom stilu i sve bi smetalo, ne branim ja lopinu da se razumijemo i mene je smetao i nikad mu nisam dao glas i isto tako me smeta i ovaj, kaj sad svima reže i to određenima, samo sebi ne dira ništa... to mi se gadi
  • xavier
    12.1k
    kao sad ova velika plaća nebi bila naš teret odjednom, a prije bi svi da prostiš srali da je visoka plaća u tom stilu i sve bi smetalobbbjura

    Kod Bandića mi je smetalo jako puno stvari, ali plaća ama baš nikad nije bila jedna od njih i mislim da je tako bilo većini ljudi.
  • Nolifer
    8.2k


    O tome bi se dalo pisati i pričati... Ovaj kaj je čapnul je čapnul, nadam se da sadašnji ne bude ništa čapal sa strane...
  • xavier
    12.1k


    Hoće li TT obavljati posao kako treba i je li kompetentan za to mjesto, to je sasvim druga stvar od toga koliku bi plaću trebao imati gradonačelnik Zagreba.
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Naše GČ su veće od dosta gradova u Hrvatskoj, a veće su sigurno od svih općina. Sad bi predsjednici naših GČ trebali volontirat, dok načelnici općina u Hrvatskoj, koje nemaju ni 10000 stanovnika imaju vozača, pročelnike i minimalno 10000 kn plaću.Sljeme

    Baš to!
    Neki dan čitam kako se gradonačelnica (pazite sad) Supetra na Braču pravi pametna nekakvim objavama na društvenim mrežama. Ej, Supetar, grad, gradonačelnica... Gradsko vijeće od 13 članova. Ne znam jeste bili tamo, to je selo, dugačko cca kilometar i pol, široko 500m odokativno. Garant ženska ima 10 000 kuna plaću. Predsjednik gradske četvrti trešnjevka jug gdje živi 65 000 ljudi ili Sesveta gdje živi 70 000 ljudi bi trebao obavljati posao za 3000 kuna, ako sam dobro shvatio.

    Pa tko pametan će se ozbiljno uhvatiti toga?
  • Neki tip
    21.3k
    Ja bih rezao i gradonačelnikovu, premasna je to plaćabbbjura

    Gradonačelnik bi trebao imati čak i 50 tisuća, na tako odgovornu poziciju moraš dati čovjeku plaću u skladu s tim, da se ne bi događalo ono što se događalo 25 godina. Bandiću je odgovaralo da ima 17 tisuca, jer je ukrao 17 milijuna sa strane :rofl:Dudu

    kolega Dudu je sve odgovorio humorom i neka na tome ostane, jer se slažem sa kolegombbbjura

    Ako se slažeš s duduom, onda se ili ne slažeš sam sa sobom ili nisi razumio što je @Dudu napisao.

    Potplaćenost u odnosu na odgovornost je samo trasiranje puta u korupciju.

    To je ono što je dudu napisao, a ne ovo kaj si si ti zamislio.. što god to bilo.
  • LovroZG
    1.3k
    @Sljeme @db-izbjeglica
    O čem vi pričate? Kakve plaće, kakvi načelnici, kakvo stanovništvo? Jel vi uopće znate kaj su vijeća gradskih četvrti/mjesnih odbora? Pa ljudi se tam sastaju jednom mjesečno, obično na sjednicama izglasaju ono šta im grad kaže i to je to. Dužnost usporediva s općinskim vijećnicima.. I ko šta vidite, za to u vijećima četvrti primaju veću naknadu nego gradski zastupnici šta je apsurdno!
  • Nolifer
    8.2k


    Nisam bedast ne brini, slažem se sa Duduom da, baš lijepo napisao na humorističan način i to je ok.

    A kaj se tiče mog posta je premasna je plaća i sve ostalo nebi imalo smisla, osim ako je zbilja riječ o poštenom gradonačelniku koji je predan svom radu i jedino su mu interesi grad i ljudi.

    Tako da bila plaća 12, 15, 17, 50, 100, 100.000.000 budi pošten i ne čapaj, a takvih je malo danas to je poanta priče
  • xavier
    12.1k


    Glupo pitanje, ali tko će po tebi odrediti je li gradonačelnik "bio pošten" i kakvu plaću zaslužuje?
  • Nolifer
    8.2k


    Odredit će njegov rad, odanost, predanost, dal ju je zaslužio ili nije. Zaslužuje takvu kakvu bi trebao imati s obzirom na proračun, deficit u blagajni itd, a onda sa vremenom neka se mijenja ako ju je i zaslužio
  • Neki tip
    21.3k
    Predlažem da odradi volonterski mandat pa onda isplatimo retroaktivno ako građani na referendumu odluče da je radio pošteno i zaslužio.

    Ako ima ovdje tko politički aktivan molim da moj prijedlog razmotri, garantiram nekoliko postotaka glasova više.

    Ne tražim nikakvu naknadu za ideju, sreća "obićnog malog ćovijeka" meni je sve što trebam.
  • Infinity
    16.5k
    Ako je covjek izabran od strane naroda na demokratski nacin onda mu daj placu vrijednu njegove pozicije. Ako ne ispuni ocekivanja onda se za cetiri godine izabere drugog covjeka. Ne mozes ti kao pojedinac odredjivati sta valja, a sta ne. Ako 51% gradjana smatra da duginim bojama treba dati pare onda je to to. To je demokracija. Demokracija je i da manjina bude zadovoljna, ali nemas se pravo buniti protiv zadovoljavanja vecine.
  • Nolifer
    8.2k


    Ok, vrijeme će pokazati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.