• GZomanid
    572
    Ti ljudi su toliko svi isprepleteni da sam naprosto u čudu da se dopuštaju ovolika ispitivanja i privođenja po gradu.. Nemam iluzije da će netko zapravo i odležati zbog toga ali mi je drago da se bar malo zabrinu ljigavci..
  • NORTE
    9.3k
    U iduće 4 godine će isplivati vjerojatno još desetine afera stare vlasti. Pitanje je samo hoće li to biti dovoljno da ta stranka zauvijek i u potpunosti nestane sa scene. Nažalost oni se i dalje jako dobro drže, a s Hdz-om su osnovali koalicije u dosta kvartova kako bi ostali vladajući iako je Možemo svugdje dobio najviše glasova.
  • SAS1987
    13.5k
    Sladoljev na FB:

    "Na aktualnom satu gradonačelnik Tomašević mi je odgovorio da Ured za opću upravu grada Zagreba nije u nadležnosti gradonačelnika i da se neće provjeravati jeli statut Dinama u skladu sa zakonom! Samo sam zločesto primjetio da je Zdravko Mamić izjavio da je njegova obitelj glasala za Tomaševića! Uskoro očekujem dugine boje na onoj ruševini u Maksimiru!"


    Isti odgovor sam od gradskog ureda dobio prije par mjeseci kada sam ih pitao u vezi statuta. Mogu kopirati cijeli odgovor ako nekoga zanima.
  • Nino Bule
    11.5k
    Kopiraj odgovor svakako
  • Dino
    2.2k
    Hahahahahahahahahahhaha
  • Papastrumf
    9.9k
    Istine radi, treba napisati cijeli odgovor:
    Tomašević je rekao da želi da se transparentno upravlja dinamom i da navijači imaju mogućnost birati svoja tijela. No, Ured za opću upravu nije u nadležnosti gradonačelnika. To je ispostava državne uprave u Zagrebu.
    "Ne mogu odlučivati o statutima niti nalagati pročelniku nekakve radnje. Time ćemo se morati baviti zajedno kada ćemo s dinamom razgovarati o novom stadionu. Ne mislim davati gradsko zemljište za stadion udruzi građana koja nema demokratsko ustrojstvo".
  • SAS1987
    13.5k
    Odgovor gradskog ureda na moj mail"

    "Poštovani!



    Odredbom članak 43. Zakona o udrugama (Narodne novine 74/14, 70/17 i 98/19), propisano je da nadzor nad radom udruga u smislu toga Zakona, obavljaju ovlašteni službenici nadležnog upravnog tijela. Nadzor se prema tome članku posebno odnosi na to prijavljuju li udruge, sukladno članku 27. Zakona promjene statuta, naziva, adrese sjedišta, izbor osoba ovlaštenih za zastupanje i prestanak rada ili rabe li u pravnom prometu podatke o promjenama, odnosno postupaju li po promjenama prije nego što su upisane u registar udruga, rabe li naziv pod kojim su upisane u registar udruga, održavaju li sjednice skupštine i dostavljaju li zapisnike s redovnih sjednica skupštine udruge, vode li popis članova udruge na način propisan ovim Zakonom te jesu li prestale djelovati, sukladno članku 48. stavku 1. točkama 2., 3. i 6. Zakona.



    Iz navedenih odredbi Zakona razvidno je da ovaj Gradski ured nije nadležan vršiti nadzor nad udrugama a vezano sa naredbu Sportske inspekcije odnosno Zakon o sportu već je to sukladno članku 45. Zakona o udrugama u nadležnosti nadležnog inspektora ovisno o krugu djelovanja udruge odnosno djelatnostima kojima se ostvaruju ciljevi osnivanja udruge. Stoga vas upućujemo da upit proslijedite nadležnom Ministarstvu turizma i sporta, Uprava za sport, Samostalni sektor sportske inspekcije.



    lp
    "
  • Neki tip
    19.4k
    Dobro, dakle, da rezimiramo..

    Cijela višemjesečna priča na ovim stranicama o tome kako će novi gradonačelnik preko Gradskog ureda za opću upravu sve riješiti uopće ne drži vodu jer to nije moguće.

    Ono što je moguće je ne dati izgradnju stadiona (zemljište) dok se ne provedu izbori u klubu.

    Drugim riječima, ova uprava bi trebala pristati na vlastito uklanjanje, a da bi se stadion gradio.

    Iz perspektive gradonačelnika razumljivo, mada bitno manje od očekivanja (ali to je valjda stvar očekivanja).

    Iz perspektive uprave neprihvatljivo (ta nije im stadion ispred njih samih).

    Iz perspektive navijača - pušing, rođo.
  • The Undertaker
    4.1k
    Sve što Dinamo može napraviti sa koncesijom na zemljište može i Grad (naći investitore). Prema tome, slabe su im izlike.
  • Nolifer
    6.7k
    pušing, rođo.Neki tip sa Zapada

    najjači komentar... a najžalosnije je kaj su mu ljudi vjerovali, da bu bilo nekih promjena zahvaljujući njemu. no vidli bumo...
  • NORTE
    9.3k
    Možemo kroz Gradsku skupštinu smanjuje naknade vijećnicima gradskih četvrti i mjesnih odbora za 40%! :clap:
  • Nolifer
    6.7k


    jedino sebi ništa ne dira, svima drugima da... :lol:
  • NORTE
    9.3k
    Kad bi išao smanjivati plaću sebi, gradonačelniku Zagreba, recimo 1-2000 kn, to bi bio čisti populizam. Ovako je odlukom i svojim Možemašima smanjio naknade, uštedio milijune gradskih kuna koje Bm davao svojim ljudima za nerad.
  • The Undertaker
    4.1k
    Kolika je ušteda na godišnjoj bazi?
  • markoli
    1.7k
    Ima negdje konkretna brojka koliko se štedi ovom odlukom?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.