• Jaro
    7.5k
    Placa od 17000 kn je velika samo u nasim programiranim glavama... jedva cekam dan kad cemo uvest euro pa kad ce vecina ljudi dobiti placu manju od 1000 necega netto... tek tada ce se valjda ljudi osvjestiti i vidjeti da nemoa rec za nekog ko lrima 10k da je bogat, ili da je ppaca od 17k za gradonacelnika ili 20k za saborskog zastupnika ogromna...
    Da je bandic u ovih 20ak godina izasao bogatiji za samo 20*12*17k kn mogao bi biti proglasen nespoaobnim ali nikako kriminalcem...
    Placa od 17k kn za gradonacelnika Zagreba je kikiriki...
  • LovroZG
    1.3k
    Šteta da onda nismo jen uveli, tad bi svi shvatili da smo bogati kad bi svako imo plaću iznad 50 soma. :rofl:
  • db-izbjeglica
    15.5k
    O čem vi pričate? Kakve plaće, kakvi načelnici, kakvo stanovništvo? Jel vi uopće znate kaj su vijeća gradskih četvrti/mjesnih odbora? Pa ljudi se tam sastaju jednom mjesečno, obično na sjednicama izglasaju ono šta im grad kaže i to je to. Dužnost usporediva s općinskim vijećnicima.. I ko šta vidite, za to u vijećima četvrti primaju veću naknadu nego gradski zastupnici šta je apsurdno!LovroZG

    Zašto onda jednostavno to ne bi ukinuli?
    Ako te funkcije nemaju smisla, ako izglasaju ono što im grad kaže, na sjednici koju organiziraju jednom mjesečno, onda su nepotrebni, kao i to da selo poput Supetra na Braču ima gradonačelnika i gradske vijećnike.

    Ako se to ukine, ušteda za gradski proračun će biti još veća od nevjerojatnih 16milja kuna.

    "Predsjednik vijeća gradske četvrti" u gradu poput zagreb bi trebala biti odgovorna i važna funkcija za tu četvrt, koja bi shodno tome trebala podrazumijevati i takva primanja. Mislim, to je funkcija koja bi pred gradom trebala predstavljati tih par desetaka tisuća ljudi i sve njihove komunalne i infrastrukturne probleme, doslovno full time posao.

    Ako ćemo je tretirati kao formalnost, onda je potpuno ukidanje primanja i uvođenje volontiranja najmanja moguća mjera.
  • LovroZG
    1.3k
    Treba ukinut samo mjesne odbore i malo učestalije držat sjednica vijeća četvrti (uz primjerenu naknadu) da se stanovnicima omogući neka lokalna veza s gradom.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Dobar mi je bio onaj neki predsjednik vijeća gradskih četvrti koji plače što su im smanjili naknade jer on ima puno radno vrijeme.

    Btw je li itko ikada vidio komunalnog redara uživo tj komunalnog redara kao takvog?
  • Aggro
    627
    Ne kužim. Ti bi ukinuo mjesni odbor, jedino političko tijelo koje se bavi upravo tvojim svakodnevnim i lokalnim problemima na mjestu gdje ti i tvoji živite... Mjesni odbor je najvrijednija jedinica u političkoj okolini običnog čovjeka. Problem je što to ne razumijemo... Primjera radi, niti TT niti zastupnik vijeća nemaju pojma s kakvim se problemima susreću ljudi iz tvoje ulice...
    U mjesnim odborima obično niti nema raznih političkih ideologiziranja. Naglasak je na direktnoj pomoći sugrađanima malim komunalnim akcijama i sličnim projektima za poboljšavanje kvarta u kojem žive.
    Vijeća gradskih četvrti su već ispolitizirane jedinice gdje sjede uglavnom kozojebi iz raznih stranaka i gdje ih razne stranke i koriste za svoje političke i druge obračune.
  • LovroZG
    1.3k
    I mjesni odbori su često ispolitizirani. A oni se bave tako malim prostorom da jednostavno nemaju smisla, puno bi bolje bilo da imaš sam vijeća četvrti koja imaju sjednice češće i čiji su članovi dužni komunicirati sa stanovnicima.
  • SAS1987
    14.8k
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/bandic-suradnici-ostavio-vise-milijuna-eura-na-racunu-u-dubaiju/2293719.aspx

    Ovaj je pokrao i više od Mamića :lol: Nebi me ćudilo da bi se otkrile i neke afere povezane sa Dinamom.
  • masacusec
    3.6k
    Institucije profunkcionirale otkad nema il jefea...
    Ljudi moji, koliko se još toga događalo iza kulisa, ne možemo ni zamisliti....
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Ekipa koja se zgražala zašto škoro naplaćuje parking na privatnom parkingu pored bolnice, sada prešutni odobrava naplatu parkinga na JAVNIM PARKINZIMA pored bolnica :halo:
  • Nolifer
    8.2k


    Počelo je. Užas... :vomit:
  • db-izbjeglica
    15.5k
    Meni to nije užas, samo primjećujem licemjerje, pogotovo pristranih medija.

    Kak je sad odjednom OK naplaćivati parking pored bolnica?
  • Nolifer
    8.2k


    Meni je. Najlakše tako po pacijentima i bolesnima koji to zbilja koriste udarit po džepu.

    Nije ok, meni je još veća tragedija, kad mi na parking u kvart dođu padobranci izvana, jer je žuta zona i moš ga poslije parkirat nakon 5og kruga kruženja...

    Nema tu reda ni malo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.