• xavier
    12k


    I Rayo Vallecano bi mogao imati isti dizajn glasila :cool:
  • BluePhone67
    3.9k
    Tamo su drugi razlozi tome...jedan klub, drugi klub financiran od strane privatnika, navijači ne žele navijati za ovaj privatni pa ideja o spajanju klubova...xavier

    Znam da je neka komplikacija, ne pratim bas, al u konacnici stavili su (G)KK Sibenik koliko sam shvatio
  • BluePhone67
    3.9k
    Da, kako kolega BluePhone67 napisa, službeno glasilo 1.HŠGK, ali bazirali su se i na ostale ZG klubove i sportove.Cavalera

    Prije svega su se bazirali na sebe i svoj savez.. Jer Gradjanski nije postojao samo kao sekcija nogomet vec puno vise sportova kao sportsko drustvo je bilo pod Koturaskim savezom (gradjanski) tako kada su pisali o biciklizmu, kuglanju itd su pisali o svojim sekcijama ali nadovezali na druge klubove iz te sekcije. Prvo je izlazio kao jugoslavenski šport , a kasnije kao zagrebacki
  • 000
    946

    Oduvijek smo bila avangarda :cool:


    Jasno, ali tu su i najave utakmica i osvrti na HAŠK, Viktoriju i ostale. Dosta kvalitetno tjedno izdanje. I dosta kritički orijentirani prema nepostojanju kvalitetnog igrališta u Zagrebu. Govorimo o 1919. dakle prije točno 100g., a situacija se, na žalost po nas, do danas nije promjenila.

    IG7HFJY.jpg

    Ovo su ponavljali u skoro svakom broju 1919. :cool:
  • Infinity
    16.3k
    Meni su najbolji bili komentari nakon onog "incidenta" na košarci. Onaj što je vodio pjevanje, izašao u Dinamovom dresu i svi tovari su "eksplodirali" komentarima tipa "kako možeš u dresu Dinama navijati za šibenski košarkaški klub". Pitam ih ja kako može pola navijača KK Zadar biti u Hajdukovim dresovima, ali to je naravno "normalno" nije im jasno kako je to "isto".

    Jer Dinamo je naravno "zlo", a Hajduk je "borac za dobro u svijetu" :halo:
    xavier

    Rekli bi oni ono nesto tipa da mi ne mozemo znati sta to veze dalmatinske ljude. Ne znam kako im je tocno uzrecica. Zato oni i Zadar mogu biti jedno, al nitko drugi je moze.
  • BluePhone67
    3.9k
    Zato sto je Gradjanski kao sportski kolektiv i kao klub sve vise i vise jacao i sirio kao najveci hrvatski, zagrebacki klub kako sa uspjesima tako i sa navijacima , a jos u to doba nije imao svoj stadion za razliku od Haska koji je u to doba ja mislim isto takodjer bio u najmu na Maksu ali je imao gdje prakticki igrat i osigurano mjesto.. Gradjanski je tih godina igrao i kod Haska svoje domace utakmice i placao mu postotak od karata za uslugu. Tako je bilo sve do 1924 god..

    Evo i dio teksta sa Povijest Dinama..

    Građanski rapidno napreduje i postaje najjači klub u Zagrebu te se kod purgera ubrzo javlja želja za vlastitim igralištem. Za razliku od HAŠK-a (Maksimir) i Concordije (Tratinska cesta) koji su posjedovali igrališta još prije rata, Građanski nije imao svoj vlastiti 'dom'.

    U periodu od 1918. do 1924. godine, klub je svoje domaće utakmice igrao na igralištima Concordije, HAŠK-a i Željezničara (odnosno kasnije Viktorije). Treba napomenuti da je klub plaćao vlasnicima igrališta čak 10% svih prihoda od utakmice na ime iznajmljenog igrališta.


    Igralište Građanskog
    Igralište Građanskog 1937. Utakmica Građanski - Genova Želju za vlastitim igralištem uprava kluba krenula je ostvariti odmah nakon rata. Međutim, prošlo je nekoliko godina u traženju prikladnog zemljišta blizu tadašnjeg središta grada. Odluka je pala na zemljište preko glavne željezničke pruge uz Koturašku cestu. To zemljište se prvi put spominje 1907. u kontekstu „zapuštenog trkališta Prvog hrvatskog biciklističkog društva te je tada preuređeno u nogometno igralište oko kojeg je bila i prva atletska staza u Zagrebu duga 500m.“ Vlasnik zemljišta bio je Vilko Agić koji je nakon dugotrajnih pregovora pristao prodati zemljište Građanskom. Međutim, tek tada dolazi do najvećih problema, budući da Građanski nije raspolagao potrebnom gotovinom da otkupi zemljište. Pitanje stadiona još jednom bilo je odloženo...

    Sve do redovne godišnje skupštine kluba u svibnju 1923. kojom su skupštinari odlučili da Upravni odbor svim raspoloživim sredstvima realizira projekt stadiona. Nakon velike 1:0 pobjede nad Barcelonom uprava kluba uputila je Gradskom poglavarstvu podnesak za dodjelu odgovarajućeg zemljišta.

    Gradsko poglavarstvo dodjeljuje klubu zatraženo zemljište uz Koturašku ulicu svojom odlukom od 20. svibnja 1923. Tri dana kasnije upravni odbor kluba održao je sjednicu na kojoj su odbornici izglasali predračun od oko 500.000 dinara za izgradnju modernog igrališta, kapaciteta do 20.000 gledatelja. Osnovan je i poseban odbor za izgradnju igrališta, a tvrtki Union d.d. povjereni su radovi na temelju planova koje je izgradio arhitekt Đuro Kastl.

    Radovi su ubrzo počeli, uz poneki zastoj u obliku velike poplave rijeke Save. Ali godine 1924. zapeli su radovi zbog nedostatka financijskih sredstava. Klub je u lipnju iste godine izabrao odbor za izgradnju igrališta na čelu s Leonardom Grivičićem, Ignacom Laušom i Valterom Hertmanom koji su djelomično iz vlastitih sredstava, te djelomično putem bankarskih zajmova financirali gradnju igrališta. Osnovali su i „Konzorcij za izgradnju igrališta“.

    Otvorenje igrališta Građanskog, 19.10.1924.19. listopada 1924. svečano je otvoreno novo igrališta Građanskog utakmicom dviju prijateljskih momčadi, Građanskog i sarajevskog SAŠK-a. Igralište je otvorio vođa hrvatskog naroda i predsjednik HSS-a Stjepan Radić, u nazočnosti velikog broja gledatelja i članova uprave Građanskog na čelu s predsjednikom Leonardom Grivičićem, a blagoslovio ga je župnik crkve svetog Marka, monsinjor Svetozar Rittig. Bitno je naglasiti da su se naposljetku troškovi gradnje popeli na 2.400.000 dinara.


    x9qdlnq5vz2s6e4x.jpg
  • BluePhone67
    3.9k
    Kada je takav danas dan rodjendana i kada sam vec stavio tekst gdje se spominje Leonard Grivicic predsjednik Gradjanskog, mogli bi se i njega malo sjetit kroz par linkova..

    https://www.google.com/amp/s/www.telegram.hr/politika-kriminal/gdje-je-nestala-kcer-pavelicevog-sponzora-koja-se-bori-za-povrat-neprocjenjivog-nasljedstva-nitko-je-ne-moze-pronaci/amp/

    https://www.agroklub.com/poljoprivredne-vijesti/nadamo-se-povecanju-ili-ukidanju-kvota-za-secer/5561/

    Otimacina od strane komunjara i slicnih..

    Slobodno jos ga malo proguglajte.. Zanimljiv lik
  • xavier
    12k


    Ja sam po naslovu shvatio da Vlatka odlazi :rofl:

    btw nikad neću shvatiti te naslove koji su duži od 5-6 riječi...
  • Kwedi
    3.8k
    Nisam uspio naci nista detaljno. Ima samo da se predalo, da je obradjeno i slicno. Nigdje nema detaljnog izvjestaja u kojem pise od cega su dosli prihodi i sta su tocno bili rashodi. Pretrazivao sam ZvezduInfinity

    sori, zaboravio ti odgovoriti.

    imaš dakle ovdje:

    http://pretraga3.apr.gov.rs/pretragaObveznikaFI

    upiši u tražilicu matični broj (najlakše preko njega pretraživat, npr. partizan ti je 07000774)

    i onda ti izlista osnovne informacije i imaš po godinama pod rubrikom javno objavljeni finansijski izveštaji;

    za 2018. piše kako je postupak u tijeku,al imaš prethodne i onda ono kaj sam spominjao ranije - imaju puno sadržajnije i transparentnije papire koje moraju dostavit. dakle vidiš i bilancu, rdg, novčane tokove, bilješke i promjene kapitala


    samo kaj je kroz praćenje malo sjebano, odnosno uzme ti vremena ćirilica i konverzija dinar-euro/kuna da bi moglo se vidjeti neko stanje

    u prilogu imaš par njihovih dokumenata. ak opet ne skužiš, galami :smile:
    Attachments
    Bilans stanja (316K)
    Bilans uspeha (140K)
  • Kwedi
    3.8k
    btw nikad neću shvatiti te naslove koji su duži od 5-6 riječi...xavier

    pa to je pravi anti klikbejt naslov! iz naslova skužiš sve, ne moraš otvarat...
  • deda
    32.6k
    Stara škola Tuđen :lol:
  • deda
    32.6k
    Al fakat je tajnovita Vlatka. Od psihopate koji ispada iz pašteta do Vlatke kojoj je maca popapala jezik.
    Kad razmislim, bolje mi se sviđa druga varijanta.
  • xavier
    12k


    Vlatka je duši tajnica i zna tko je i dalje gazda i što se od nje očekuje. Uostalom, zato je i postavljena :wink:
  • Mali dioničar
    15.2k
    Da Glavonja ima mozga on bi sada bio najbogatija tajnica na svijetu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.