• deda
    32.8k
    Ego, preseravanje, nadutost, bahatost kod nekih
  • Infinity
    16.5k
    Vecina njih kaze da su u pitanju ambicije i da se zele dokazivati. Ja sam si lupao glavu kad sam vidio da ce Rog imati 1.3m u Napoliju. Mi smo tad imali Soudanija i Fernandesa s placom od milijun eura i pitao sam se koji vrag nismo i njemu mogli dati milju. Sta mu znaci 300.000 kad ne moze potrositi ni onaj milijun.

    Treba shvatiti da su to sportasi. Sportski je zeljeti vise i bolje. Sportski je zeljeti biti dio najbolje ekipe Europe. Taj Lille je prvak Francuske, mozda ga se vidi kao stepenicu prema PSG-u koji ce mozda sutra biti prvak Europe. Livakovic se s deset godina sigurno nije poceo baviti nogometom da bi zaradio milijune jednog dana, nego da bi bio najbolji na svijetu. Sva djeca to zele. Odlazak iz Dinama u jacu ligu, pa kasnije u top klub je svima njima put prema nekom prestiznom trofeju.

    Kod mnogih dolazi i do zasicenja. Odlaze igraci iz top klubova u druge klubove za istu ili cak nizu placu.
  • deda
    32.8k
    Ja mislim da Marcio ne govori o Livakoviću, već o igračima koji odlaze u bezvezne klubove za par kuna više (Torino, Gent, Genk, Genoa i da ne nabrajam).
  • InatiseSlavonijo
    518

    Nije isto igrati u Koprivnici, Varaždinu i sl.pred 500 ljudi i u Lyonu, Nici i sl.pred punim stadionima. Isto tako i natjecateljski duh, tu je Dinamo prvak u 7. kolu, jedini derbi je protiv Hajduka ili Osijeka dok u europskim ligama je derbi svaka 2.utakmica.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Naravno da je novac bitan nekome kome karijera traje 15tak godina. Livaković može imati još 8-10 vrhunskih godina, ako je razlika 300.000 eura godišnje to je 3.000.000 eura sve skupa.

    Ako tamo potroši više nego u Zagrebu, razlika je na kraju cca 2.000.000 eura.

    Kome to nije puno, taj je zbilja jako bogat.

    A kaj se tiče teze da je to dovoljno za cijeli život, treba pitati Ivaniševića, Ivu Majoli i čitavu plejadu bankrotiranih sportaša.
  • deda
    32.8k
    Takvim retardima da su zaradili deset puta više u karijeri ne bi bilo dosta i opet bi bankrotirali. Jer su retardi
  • Eduardo
    20.4k
    Ja sam si lupao glavu kad sam vidio da ce Rog imati 1.3m u Napoliju. Mi smo tad imali Soudanija i Fernandesa s placom od milijun eura i pitao sam se koji vrag nismo i njemu mogli dati milju. Sta mu znaci 300.000 kad ne moze potrositi ni onaj milijun.Infinity

    Nije se tu puno pitalo Roga. Ostao bi on da je klub tako htio.

    Pričalo se da niste forsirali svoj transfer, da vam je odgovaro i ostanak u Dinamu? Sve OK, ali to je mantra koju pričaju svi Dinamovi nogometaši?

    - Kaj da velim kad je stvarno tako. Ali, ponovit ću sto puta, potpuno iskreno, bez demagogije, zaista nisam imao baš ništa protiv toga da ostanem u modroj svlačionici i krenem po nove trofeje u HNL-u i uspješne igre u Ligi prvaka. Jedina je to istina, nema druge. No, kad je stigla ta fantastična ponuda Napolija, kad mi se ukazala prilika igrati u tako velikom klubu, naravno da sam bio presretan, kao što sam sada presretan što ću biti igrač tog kluba.
  • Mali dioničar
    15.5k
    Takvim retardima da su zaradili deset puta više u karijeri ne bi bilo dosta i opet bi bankrotirali. Jer su retardideda

    To je istina.

    Ali je sportski željeti igrati na fenomanalnim stadionima tipa Bordeaux, Velodrome, Park prinčeva i pri tome zaraditi barem 2 milje eura više nego što bi u Zagrebu gdje igra protiv Gorice, Istre i ekipe protiv kojih igra već 8 godina i ima lagano zasićenje.
  • deda
    32.8k
    Ma slažem se s tim. U krajnjoj liniji ljudi se zasite nakon par godina i u vrhunskom klubu. Nisu svi isti. Najrjeđi su oni koji odigraju cileli život za jedan klub.
  • Navijač Dinama
    8.4k
    Najrjeđi su oni koji odigraju cileli život za jedan klub.deda

    Nadamo se da Ademi neće nigdje hehe.

    Inače vezano za Livia. Po meni ocekivano od Lillea, golman im je otisao u Milan,i za sličnu cifru će oni sami probat dovest sebi novog golmana.
    Meni prvom ne bi smetalo da igrači poput Livia ostanu i cijelu karijeru u Dinamu. Glupo mi je da uprava bi lagano to prihvatila ili bi se malo cijenkala za koji euro više. Zasti jednostavno ne ostavit igrace, dovest trenera(ma moze i ne mkze ostat Krznar), uigrat ovo i biti ekipa koja će u Europi imati svoje JA, i koja neće biti ekipa na koju svi gledaju da dobiju da ih kantaju.

    Ali ako krene sa Liviem, kasnije ce to biti Ivanusec,Majer, i generacije poslje njih, onda samim time dodjemo do zaklj.da upravu steže nesto tamo dole , kurcobolja na najvise, i hoćel Dinamo biti jak, nego gledaju samo financijsku korist, a igrači, jebiga, njima će Dinamo biti odskočna daska za klubove lige petice i tjt.
  • thomas22
    262
    Marko Rog je decko s glavom cvrsto na zemlji, super odgojen decko iz "normalne" obitelji koj se zivot okrenul u 2godine, od igranja po livadama zupanijskim do tekme protiv Messija. Mnogi budu i danas rekli da mu je brat bolji igrac od njega,a igra u 4hnl.
    Uglavnom od te normalnosti i dinamove place je Rog vec napravil cuda, kupil stan u Zg, starcima sredil doma sve full, pokupoval aute i bratu i sestri, kasnije i njima kuce i stanove i ide prica iz bliskih obiteljskih izvora da je Rog trazil od brace 300.000kn mjesecno i ostaje do kraja karijere u dinamu, jel istina ili nije neznam.
  • db-izbjeglica
    15.5k


    pa ono, ne bih rekao da čak i nije tako.
    ne vjerujem da ne bi bilo ljudi koji kažu, boli me k, imam 500 000 eura neto u dinamu, živim doma, sretan sam, super mi je....

    mislim, mogu i ja sutra otići vani za veću lovu, al nije sve u lovi.

    međutim, pita se nešto i klub, 10 000 000 eura za odštetu je ogroman novac, a treba popuniti džepove svim potrebnim i nepotrebnim interesnim skupinama.
  • xavier
    12.1k
    Ako želite shvatiti zašto odlaze, morate maknuti emocije i gledati na to sa strane. Naravno da se većini nas biti u Zagrebu, igrati za Dinamo i imati 600-700 tisuća eura godišnje čini kao ostvarenje snova. No ne odlaze igrači samo iz Dinama. Bilo je klubova van liga petice koji su plaćali puno, puno više od Dinama pa su igrači svejedno odlazili. Zapravo kad malo bolje pogledate, postoji tek nekoliko klubova na svijetu čiji najbolji igrači ne žele prije ili kasnije probati "nešto više".

    Morate shvatiti da igranje nogometa jednostavno nije "normalan" posao i dok igrači iz Intera, Dortmunda, Atletica i Tottenhama žele u Real, Barcu ili City, nemamo se mi što pitati zašto igrači Dinama isto žele nešto više i što im fali u Zagrebu...
  • Dudu
    2.6k
    Bas to, Suarez bio obozavan u kultnom Liverpoolu, forsira transfer u Barcelonu, a mi se cudimo sto Rog ide u Napoli.
  • Nolifer
    8.2k
    Igrač ko Livi zaslužuje da igra vani, ovdje je već prerasao HNL. Mislim da je to dobro za njegov osobni razvoj za budućnost da igra vani, al neka sam on odluči kako će dalje.

    A kaj se tiče ostalih igrača, rekao bih nagla i ishitrena odluka, žele se riješit HNLa što prije i radje vani sjede na klupi recimo nego da su tu još godinu dana... Nebum imenovao igrače...

    Tako da kaj se tih transfera tiče idu za lovom najprije, a poslije se mrcvare po posudbama, dođu u veliki klub kao šatro će igrati, a kad se promjeni politika tog kluba, ode u tamo neki Beveren, HSV i sl...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions