• Ali
    1.9k


    Kako nema veze?

    Molim te koja se to struka koristi na stadionu a da ista nije prisutna na pothodniku ?
    Dalje koji materijali se koriste na jednom a ne na drugom projektu.
    Da li je investitor grad u oba projekta?

    Stadion je samo kompleksniji cca 25x .

    Dakle 7mjeseci i jos nije sve gotovo. A ovo bu za 12mjesec aha...

    To ti je kao da se ti odlucis raditi kuću na nekoj parceli gdje postoji trosan i stari objekt i uzmes projektanta, izvodjača, nadtlzornika itd i daš mu da prvo napravi pasju kućicu i nadstresnicu za kante za smece i oni to to zavrse za sest mjeseci i kazu , Gazda nemas brige kuca bude useljiva za godinu dana. Bi li im dao akontaciju?
  • Endeavour
    419
    Na gradonačelniku je, kada za to dođe vrijeme, da potpiše ugovor u ime grada sa izvođačem. Nakon toga sve je na izvođaču. Iako se slažem da je 12 mjeseci više nego optimistično, 16-18 optimalno.
  • jedan u nizu
    6.1k

    Tvoj argument da imaju veze jedno s drugim je da se koriste isti strojevi i isti materijali?!?
    O Boze, zasto se uopce upustam u daljnju rapsravu sa jednim takvim argumentom.

    To ti je kao da se ti odlucis raditi kuću na nekoj parceli gdje postoji trosan i stari objekt i uzmes projektanta, izvodjača, nadtlzornika itd i daš mu da prvo napravi pasju kućicu i nadstresnicu za kante za smece i oni to to zavrse za sest mjeseci i kazu , Gazda nemas brige kuca bude useljiva za godinu dana. Bi li im dao akontaciju?Ali

    Ako imam potpisan ugovor s njima, da ce oni to napraviti u tom roku, a ako nece da ce mi vratiti novac, platiti kaznu ili ne znam sta, onda bih im dao akontaciju.

    Takoder, ako ti nadem primjer gdje je recimo ova gradska vlast ( a moze i prethodna) sagradila neki projekt za 8 mjeseci, a predvideno je bilo 12 mjeseci, hoces li onda reci da je moguce sagraditi stadion za manje vremena?
  • Ali
    1.9k

    Mozes nadji neki koji je prije zavrsen.
    Ja sam ti ovaj naveo jer se cesto provezem i kuzim da tu nis ne funcionira.
    Oces jos jedan koji je pompozno najavljivan. Nemrem sliku staviti pa evo kopiram dio teksta iz 04/2022 , dakle za koji dan prije dvije godine

    "Grad Zagreb će, u suradnji s Ministarstvom mora, prometa i infrastrukture te uz pomoć EU fondova, do kraja godine nabaviti oko 60 novih autobusa i pokrenuti proces nabave 20 novih tramvaja. Do kraja mandata očekujemo da će zagrebačkim cestama prometovati čak 60 novih tramvaja.

    Mogu najaviti da kreće i proširenje tramvajskih pruga. U Zagrebu u posljednjih 20 godina nije postavljen niti jedan metar novih tramvajskih pruga. Do kraja 2022. godine očekujemo da će biti izdane dozvole za trasu po Heinzelovoj ulici, od Zvonimirove do Vukovarske, a potom će voziti sve do okretišta u Savišću. "

    Mr.Obecanovic ver 2.0

    A neznam koliko poznajes nas grad, ovdje je jos 1926 vozio tramvaj heinzelovom, linije je 1954 ukinuta.
    Dakle danas imas sve spremno samo poloziti tracnice, nemoras uklanjati neke zgrade, netko ti je prije sto i vise godina ostavio prostor za prugu izmedju dva kolnika, cisto da nemre biti cisce...i eto nas dvije godine nakon izjave jos tamo trava raste.
    Dakle po toj racunici, kopiram:
    04/2022 - imat cemo dozvolu i krece gradnja do kraja godine
    02/2024 - nis nije krenulo.

    Stadion :
    06/2023 - izjava TT :"“Što se tiče rokova, smatramo da možemo početi s izgradnjom u proljeće iduće godine i da bi bio gotov u godinu dana, do proljeća 2025. godine"
    03/2024 - to je ovo proljece koke se gore spomenulo, još nije gotova dokimentacija, o pocetku radova jos samo u stilu "bit ce..."
  • jedan u nizu
    6.1k

    ti govoris o obecanjima u ovom postu, a ne o zapocetim projektima koji su stali ili se oduzili.
    Sam si u pocetku govorio kako ne znaju zavrsiti zapoceto. Tu si vadio paralele kako u i u pothodnike i u stadione ide beton, kako se koriste mjesalice i bageri, a onda sad pricas o neispunjenim predizbornim obecanjima.
    Opet si promasio ceo fudbal
  • Ali
    1.9k

    Koja je bitna razlika u tome da nesto sto normalnim zemljama se odradi za par tjedana a kod nas kasni zavrsetak u mjesecima od toga da kazes da ce samo sto nije i onda ni ne pocnes raditi.
    Delay u kojoj god fazi je i dalje delay tako ce biti i vec je sa stadionom u kranjci.

    Isprika nije da se u svemu kasni, evo macke na plocniku su u rekordnom roku, samo malo imamo mi kao građani koristi od toga.
  • Mali dioničar
    14.3k
    DelayAli

    Možda je na to Bandić mislio kad je govorio delaj.
  • Dudu9
    447
    Pa kad se izabere izvođač radova nadajmo se da ce bit neka jaka firma da moze završit u roku, jer i kod Opus stadiona privatni investitor dao je Eurokamenu da radi stadion pa je kasnio da bi na kraju morali raskinut ugovor i drugog izvođača radova dovesti,
  • kibic
    1k
    Di igraju Loksa i Rudeš il ko god, ak Dinamo pređe na Kranjču? Radovi mogu krenuti prije neg se Zagrebello uredi i potera NK Zagreb?
  • nemapredaje
    2k


    Mislim da će oni igrati u Zaprešiću
  • Ijayi Atiemwen
    551
    Tamo igraju novi Inter i Jarun sada, oće se moć stisnut svi
  • Infinity
    15.3k
    Nije neko ulaganja, mogao bi grad srediti stadion Rudesa. Bilo bi pozeljno.
  • kibic
    1k
    Može se sve, al tu se piše o kretanju obnove Kranjče, dok se ne zna di bu klubovi igrali.
  • Crni86
    1.2k
    Rudes ce drugu ligu moc igrat na svom stadionu, cini mi se da su oni imali i ideju sredit svoj stadion pa da vec ovo proljece mogu igrati na njemu prvu ligu tako da vjerujem ako ce se vracat za dvije godine u ligu da ce to biti rjesenje, a onda je krajnča dovoljno velika za dinamo i loksu.
  • Infinity
    15.3k
    To 'sredjivanje' stadiona Rudesa nije moguce zavrsiti ovo proljece, jer taj stadion treba jednu cijelu tribinu, a ne malo sminke.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.