• Enkrete
    18

    A kad ce seksi stvari? Kad mislis da bi mogla bit sluzbena vizualizacija? Tek tamo nakon kaj se Kranjca zavrsi? Kolko mislis da bi imali rijeci u tome kako ce stadion izgledat? Tipa dal ce bit ovalan ili kockast i takve stvari?
  • FrenchMontana
    344
    Nova Kranjča ili Maksimir, dok ne dobiju uporabnu dozvolu i dok ne kročim na stadion, ne vjerujem nikome da ce se ista napraviti. Sad ce se javit dusebriznici da sam prenegativan… e pa jesam, toliko laznih obecanja o stadionu vec 20 godina stvori određene traume.
  • mali M
    3.6k
    Svi smo već umorni od čekanja, svi smo opravdano sumnjičavi poučeni životnim iskustvom oko stadiona, ali ja se tu slažem s Bossom, ovo je najdalje što je itko ikada došao na temu stadiona. Pa i sam Boss vam kaže da je to predizborni as, a toga sam se pribojavao prije tri godine da će radovi biti uvjetovani političkim poenima. Al idemo dan po dan. Ja se nadam da će DP tu radit ogromnu razliku u pritiscima i komunikaciji prema gradu kad preuzme Dinamo.
  • kibic
    1.1k
    @BosskovitzNemrem se setit ali pred par godina je i bila analiza posjeta klubovima s novim stadionom. Mislim da je bil u pitanju poljski klub. Ak se setim i pronađem stavim link, al za sad sam našel ovaj di govori o honeymoon fazi posjete na baseballu. Ima i ova studija koja to naziva "novelty effect" i pokazuje različitu razinu opadanja prema različitim sportovima.

    Uglavnom, novi stadion povećava posjetu, ali ona jenjava s vremenom. To ne znači da bu Osijek imal rasprodane tekme u nedogled. Istra je također mogla bit navedena kao primjer iz HNL-a jer je dobila novi stadion, a posjeta se strmoglavila.

    Ima brdo betonjara sličnih Maksimiru isto bez krova u sličnoj klimi ko Zagreb i stalno se pune (sećam se pred dost godina objave ZZD-a o stadionu Green Bay Packersa, ali i puno ekipa američkog nogometa ima nenatkrivene stadione).

    Ključ je par stvari: od dobre igre do dobre atmosfere. Ono kaj ja vidim, a vjerojatno puno ljudi isto, to je da stadion može bit loš, ali ak je suradnja s navijačima zdrava, i ak klub se marketinški trudi privući ljude, uvijek bu popunjen. Na ruku također ide kaj fakat dugo nema nikakvih nereda na tribinama za koje se mediji mogu zakačit.

    Mediji su godinama hračkali po Dinamu, i ne samo po Dinamu neg po cijelom HNL-u i to je ostali tešku mrlju, a to se slabo spominje kqo razlog loše posjete. Sam se sjetit treba Ređić i njezinih kolumni u jeku Mamićeve ere, di se u svakom tekstu kritiziralo sve kaj se treba i ne treba, ljudi to čitaju i odustanu pratiti prvenstvo. Kad je emisija Volim nogomet ugasena, ostal si bez ijedne velike emisije koja nije spominjala loše suđenje, prazne tribine, nerede, nogometnu mafiju i močvaru. Ak se ne varam, tek od pokretanja podcasta "Utakmicu po utakmicu" imamo emisiju dostupnu na telki i široj publici koja priča pozitivno o nacionalnom prvenstvu. Kaj god mi mislili o toj emisiju i kaj pričaju u njoj, al popularizirala je odlaske na tekme naših klubova. Nakon nje, puno drugih podcasta je krenul specijaliziran za praćenje svakog kluba posebno.

    Mislim da je svima jasno da Dinamo nema straha u tome i da bu posjeta rasla igral on i dalje na Maksimiru ili ne. Trenutno je "ono nekaj" u zraku i svi su zainteresirani di ide uprava, di bu u nacionalnom prvenstvu i di bu u europskim natjecanjima završil. Tolko pisanja o transferima po medijima ja iskreno ne pamtim, i svi znaju da se nekaj mijenja u klubu i zainteresirani su doći.

    Dakle, nema straha za posjetu apsolutno nikakvu, igral Dinamo na polju il stadionu.
  • pencilneck
    652
    Glavni problem Maksimira nije to što je star, nego što je potpuno antinogometan zbog abnormalne udaljenosti tribina od terena i po horizontali i po vertikali. Usudio bih se reći da tako nešto ne postoji nigdje u svijetu. Ja bih ovaj Maksimir mijenjao iste sekunde za duplo stariji stadion, pod uvjetom da su tribine bliže i niže.
  • kibic
    1.1k
    Ili polukruzne uz teren kaj su bile prije
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    Ima brdo betonjara sličnih Maksimiru isto bez krova u sličnoj klimi ko Zagreb i stalno se pune (sećam se pred dost godina objave ZZD-a o stadionu Green Bay Packersa, ali i puno ekipa američkog nogometa ima nenatkrivene stadione).kibic

    Slažem se s tobom da ima dosta betonjara sličnih Maksimiru ali Lambeau Field I NFL su ipak dosta loši primjeri. Mislim da je ZZD uzeo Packerse kao primjer članskog modela kluba, a ne zbog stadiona. NFL godišnje ima 8 ili 9 domaćih utakmica, sezona traje od rujna do veljače, regularni dio sezone do siječnja. Neke franšize poput Cowboysa, Steelersa, Giantsa i Packersa imaju ogroman broj sezonskih karata. Kako ima malo domaćih utakmica, a karte su dosta skupe, ljudi odlaze na utakmice neovisno o vremenu, posebno je to npr. zabavno u Wisconsinu, Buffalu ili takvim sredinama gdje je klima relativno loša u tom periodu godine pa ljudi jedva čekaju tzv. "snow games". Ameri generalno puno više pohode utakmice po lošem vremenu. Razloga je dosta, voziš se autom do stadiona tri sata, sezonska karta ti košta 1000$, kod stadiona dođeš ujutro u kabanici sa kapom, šalom i čizmama u bojama tima na tailgate party i jednostavno kakvo god je vrijeme te ne zanima.

    Kod nas je klima blaža pa je ekipa dosta osjetljivija. Kod nas se prije kupnje ulaznice prvo gleda vremenska prognoza, pa se kupi ulaznica, pa se opet pogleda vremenska prognoza, pa dođe dan utakmice, pa je ujutro mrvicu hladno i oblačno, pa se provjeri opet prognoza, pa negdje oko podne padne kiša, pa gledaš hoće padati za vrijeme utakmice, pa onda kreneš prema stadionu a crni se sa svih strana, pa nakon par pivi u Dabi počne nešto sitno paduckati pa ostaneš u birtiji i gledaš na tv-u. Prosječni Hrvat je puno manje sklon otići po lošem vremenu na utakmicu od prosječnog Amera.
  • mali M
    3.6k
    Momci, jedno razmišljanje. Vidio sam ovdje da je netko rekao da bi grupa na istok. Vjerujem zbog brojke. Sjever i jug bi imali cca 1.700 tj 1.800 mjesta pa shvaćam zašto grupa ne želi sjever. Ako bi jug, a mislim da bi definitivno bio, dan za gostujuće navijače, mislite li da će dopustiti radi sigurnosti da se navijačka tribina Dinama krajca sa gostujućom? il bi to riješavali sa kavezom na čošku sa zapadom? Koliko nam je onda obaveza gostujućima osigurati 5% kapaciteta? to bi bilo 600 karata.. kaj ne?
  • jedan u nizu
    6.5k


    vec smo pisali o ovome i slozili smo se da nema jednostavnog rijesenja, i da se ne zna kako ce to biti rijeseno.
    Ulazi bi bili sa Kranjceviceve, i na istu stranu stviti gostujuce navijace je samoubojstvo.
    Zamisli da tovari ulaze na rotor na sjveru, a mi na druga dva ulaza.

    Pretpostavljam da ce sjever biti gostujuci, i da ce ulaz biti sa sjeverne strane, ali ne sa Adzijine, nego ispod istocne tribine. Jer s te strane ce biti prostor, parking, parkic, mala igralista koja ce se koristiti kada nema tekmi.
    Pa bi se eventualno tamo mogao napraviti koridor koji vodi do sjeverne tribine.

    Makar ne znam kako ce se izvesti da se dvije tribine sa dvije skupine ultrasa 'dodiruju'.
    Mozda stave i nekakav 'kavez' na zapadu, skor do sjevrne tribine, nesto kako tovari imaju na poljudu trenutno,
  • mali M
    3.6k
    a znam da smo pisali samo nisam mogao nać kapacitete. Vidim na renderu da postoji i jedna cestica oko zapada do sjevera pa bi mogli tako možda do tamo doć busevi. Da baš za razmišljanje. Na zapadu opet imaš dosta bedaka starih koji bi dobacivali pa bi još dobili pokoji stolac po tintari. baš nema lakog riješenja. Da, sad sam našao, 5% obavezuje HNS za gostujuće. Ajde nije ni 600 neka velka brojka. Možda i je na kraju onda najbolje dat im kavez na sjevernom čošćku zapada, ali mislim da to zbog loža i fensi ekipice na kraju neće biti. ostaje jedino zapadni dio sjevera, tj. trećina sjevera zapad. Sam ja nebi nikad sedel na tribini s njima.. a vidli bumo, šta sad...
  • xavier
    11.2k
    Glavni problem Maksimira nije to što je starpencilneck

    Glavni problem Maksimira je što uopće nije stadion nego nikad dovršeno gradilište na kojem je svaka tribina drugačija od ostalih te u različitom stupnju dovršenosti.
  • Mali Zeus
    10.3k
    A isto ću pustiti suzu kad ga jednom sruše. Nadam se za mog života.
  • kibic
    1.1k
    . Prosječni Hrvat je puno manje sklon otići po lošem vremenu na utakmicu od prosječnog Amera.Mathiasovi Chageri

    Slažem se. Je imaš praf, bila je usporedba radi članskog modela, i kakav dobar odnos je na relaciji klub-navijači bil i bez obzira na vrijeme, idu na tekmu.
  • mali M
    3.6k
    ma ja neznam kak uopće taj stadion dobiva dozvolu za igranje. imaju dobar travnjak i to je to.. ostalo, Bože sačuvaj.. pa istok je zabranjen zbog urušavanja, sjever betonjara koja zjapi polu prazna (mislim na funkcionalnost kompletne tribine, ne samo stolice koje gledaju na teren), wc poplave pišaline i dreka, prodaja se vrši sa vikend stolova, kao i ugostiteljska ponuda. Zapad kaj je najžalosnije ista stvar. sve nekakvi stolovi, wc kontenteri ili na zapadu gore ona noćna mora od toi toia. gore smrdi gore nego na kompostani u Jazbini. Ja neznam šta se ocjenjuje kad dođe inspekcija, al valjda toliko brzo protrče kroz tu noćnu moru jer bi inače mogli napisati 927 negativnih točki. Maks je legendarni stadion, ali je za srušiti u tjedan dana kad dođu dozvole da ga više ne gledamo takvog. E kam bu cijela radna zajednica Dinama otišla dok će se graditi stadion?
  • scooniepenn
    2k

    Robert Heroes (aka Junaci) lupa ko' otvoren prozor, čak bih rekao čitavo krilo otvorenih prozora. Žalba Arhitektonskog fakulteta je odbijena od strane DEKOM-a i time je taj dio procedure završen. Žalba će izvjesno biti kad je riječ o izvođaču radova, ali ima sasvim dovoljno vremena da se i taj proces završi do recimo rujna mjeseca pa da se s radovima krene u listopadu. Nikada nisam bio za neutemeljeni optimizam, ali zašto obmanjivati čitatelje neistinama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.