• Jaro
    7.3k
    ok, do kad se ceka? 20 derbija s paocinskom postavom igre? 10 utakmica protiv tovara bez pobjede na maksimiru? 5 sezona bez promocije mladih igraca jer mu senatori cuvaju stolicu? Gubitak naslova?
    Aj reci, koji kriterij je to? Tak su "rezultati" drzali Krznara, Kopica neko vrijeme, Cacica...
  • Dzoni
    609


    Ni manje ni više, a? Dajte ljudi zar bi zaista trener koji je prije 3 mjeseca bio u finalu lige prvaka bi došao trenirati Dinamo? Jer mu možemo ponuditi ligu prvaka.. Malo realnosti ne bi škodilo
  • jedan u nizu
    8.2k


    upravo to.

    Bišćan, kao trener neposredno prije Jakira, je dobio otkaz nakon ispadanja od AEKa. Doma je izgubio od Hajduka i igrao x sa Goricom.
    Ako gledamo samo ovu sezonu, Jakir ima poraz od Hajduka i x sa raspalom Rijekom.
    Sad nema nikakvo pretkolo da bude pandan AEKu, ali što je onda triger za otkaz?
    Poraz od Bayerna sigurno nije, a da li je to jos prosipanja bodova u HNLu ili?

    Možemo reć i da je otkaz Bišćanu bio zbog igre, padova u 70. minuti utakmica, ne iskorištavanje zamjena.
    A što da kažemo sada nakon godinu dana manjka kreativnosti (uz iznimke).


    Netko je već spomenuo i ja se slažem s tim, barem djelomično.
    Nije dinamo toliko osvojio prošlo prvenstvo koliko su ga drugi ispustili na kraju. Dinamo je imao pobjednički menalitet do kraja, pobijedio Rijeku u ključnim utakmicama, ali i uz sve to, da su protivnici bili ozbiljniji i da nisu prosipali bodove svuda, nama nebi pomogle ni one pobjede protiv Rijeke u Hajduka.
    Najbolje smo se nosili sa pritiskom i lovom za vodećim ekipama, a najbolji na terenu nismo bili jer smo bili 'najbolji' nego jer smo bili najmanje loši u odnosu na druge.

    Mislim, znate kako kažu, pobjeda je pobjeda, i ako si imao 1 udarac na gol i posjed od 25%. Isto tako, titula je titula, koliko god netko bio loš ili dobar naravno.
    Ali mislim da smo se previše svi umislili kako smo odigrali maestralnu završnicu sezone i kako smo bili 3 koplja iznad ostalih.
  • Crle
    510
    Sigurno zanimljivije mišljenje od konstantnog zazivanja Bjelice.

    I ne ne nudiš mu ligu prvaka nego solidan klub koji može posložiti za dobar rezultat u europi.

    A i ne mora nužno biti on nego nam treba trener koji je zbilja upgrade i zna kako implementirati viziju.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    Ne zazivajte profin odlazak,krznar ceka u niskom startu:monkey:
  • Jaro
    7.3k
    za pocetak trener koji nije zavrsio hns akademiju
  • Zagi
    7.6k
    Primjera radi, Arteta i pravi Klopp su držali predavanje gdje su govorili kako je najbeskorisnija lopta u nogometu ona od beka do krila koja ide paralelno s aut linijom jer krilo kada prima leđima prema golu loptu je najbezopasnije (Saka pod Artetom je savršen primjer promjene toga, gdje Ben White odjednom izgleda iznimno korisno). Rile je to radio Cordobi cijelo poluvrijeme, alibi igra koja je samo odraz cijele ekipe.austrijanac

    Heh, ta sekvenca dodavanja KTC->Rile->Špika postoji od kada ti igrači igraju ovdje. Dobijem popizditis jer točno znaš da u roku od 3 sekunde gubimo loptu jer je to okidač za presing apsolutno svakom našem malo jačem protivniku.
    Jedan od glavnih razloga zašto Špika izgleda tako jadno (uz donošenje odluka).

    Tuchel je svojim igračima u Chelseu na trening terenima doslovno trakama odrezao te kuteve terena da steknu naviku da tamo ne ide lopta niti igrač.
  • Daliban
    1.6k
    Jakiroviću samo treba postaviti pitanje zašto smo nakon Šibenika i dvije i pol odlične utakmice u prva tri kola odlučili prešaltati se u niskoenergetaki nogomet koji svakom novom utakmicom postaje sve sličniji nogometu kojeg smo igrali dok nas Paok nije izbacio iz Europe.San Lorenzo

    Ne treba ga ništa pitati, već je rekao nakon Šibenika - da su dečki igrali dobro, ali da plan baš i nije bio napadati kroz sredinu. Dakle, najbolju igru ove sezone Jakir ne potpisuje.
  • Daliban
    1.6k
    Rile je to radio Cordobi cijelo poluvrijeme, alibi igra koja je samo odraz cijele ekipe.austrijanac

    Pa Rile uvijek radi takve stvari ako nema nikog u prilazu. Rile ima dobar pas i kombinatoran je bek, ali bez ikoga u prilazu ako lopta dođe do njega on će je poslati u bunar. Bilo alibi uz liniju, bilo da će napucati neku visoku loptu naprijed na Petkovića ili u međuliniju koju Bati ili tko je već temo realno ne može primiriti i izgubit ćemo posjed. Rile i KTC to rade konstantno. Meni nije jasno kako im to do sada već nije zabranjeno.
  • jakov1
    83
    Smijemo se tovarskom bipolarnom ponasanju, konstantno stanje ili ekstaze ili mizerije, ali komentari ovdje su dokaz da bi Dinamo bio isti k kao Hajduk da ga vodi "ulica".

    Jakir je ogranicen trener, to se vjerojatno svi slazemo. Ograniceni su i Petko i Livaja. Da nisu, njihove dobre strane bi ih dovele daleko od Dinama. Jednostavno se s time mora nauciti zivjeti, vazno je da postoji neka konstanta na koju mozes uvijek racunati, a trenuci inspiracije su samo bonus kad se dogode.

    Minimum kojeg dobijes od Petka i Livaje je Top 5 igrac lige, a to je vrijednost zbog koje vrijedi trpiti losa izdanja. Minimum od Jakirovica je stabilnost u klubu, jak roster, zadovoljna svlacionica i konkurentna igra. Ako takticki dobro postavi neku utakmicu, to je bonus, ali znas da ce rezultat generalno u svakoj utakmici odlucivati par situacija, a mi sa svojom kvalitetom tu obicno izlazimo kao pobjednici. To je po meni puno bolje nego Cacic koji je imao puno bolju igru, uvjerljivije pobjede, ali je zato na svom minimumu bio u stanju rasturiti cijeli klub zbog svog ega.
  • Fabercaster
    5
    Jakira se po meni ne može gledati kroz prizmu Dinamove "prošlosti". Čovjek ne samo da je imao luksuz da su mu svi glavni igrači ostali, uz to je dobio doslovce sve u što je upro prstom, i jako JAKO malo trenera Dinama je imalo taj luksuz unazad 20 godina, osim možda Bjelice. Više je tu faktora koji su zabrinjavajući. Prvo, cijelu ekipu si oblikovao za jedan sustav, a jučer izlaziš u nekom 4-5-1 sustavu?! Drugo, u 15 utakmica sa top 3 konkurenta ti si jednu (dvije?) dobio sa više od 1 razlike. Da se itekako može bolje dokaz je prošlogodišnja pobjeda 3:2 kad si gubio 2:0 od Osijeka tamo. Treće, Rile, Ademi hvala doviđenja...Špikić ne zaslužuje da ga uopće spomenem, neka sam ode

    Četvrto i najvažnije...ništa se ne mijenja. Prošle godine kad je car bio gol i udario si u zid MORAO si nastupiti otvoreno i pobijedio si Hajduk na poljudu 2 puta (Prvenstvo i kup) i Rijeku na rujevici 2 puta (prvenstvo i kup). Nadao sam se da je sa time završena era tog "opreznog" pristupa, pogotovo sada kada ti Hajduk dolazi sa 2 boda zaostatka ali eto...
  • mali M
    5k
    Uopće su mi bedaste usporedbe sa Hajdukovim navijačima i bipolarnim ponašanjem. Nije isto! Da Jakir gubi utakmice kao Quarabah od nas nebi ništa rekao. Ratnički, hrabro al lopta jednostavno nije ušla. Ne, nego se oprezno i pomalo papčinski prilazi svakoj tekmi, a ima zbilja dobar kadar. Čim izvadi svoje seniore taj ratnički, dominantan pristup dođe na vidjelo. Htio je i ponavljao stalno kako hoće rakete i sad kad ih je dobio stavlja starudije koje se pale na kurblu...
  • Krizy
    43.1k
    Ako se ne varam, Jakirović je tek treći trener koji nakon 3 i više dvoboja protiv Hajduka nema pozitivan omjer u određenom trenutku.

    Odabrano društvo čine:
    Miroslav Ćiro Blažević
    Željko Kopić
    Sergej Jakirović
  • miro
    4.4k
    Ćiro nema pozitivan omjer, zbilja? To mi je baš iznenađenje
  • Omake
    2.5k
    Nakon par dana dojmovi su se slegli. Mislim da je Jakir jako dobar trener. Betis lani, Qarabag ove godine, dvostruka kruna lani uz sve pizdarije cijelu sezonu nisu slučajne, kao ni sve što je napravio u Zrinjskom. Ali mislim da njegov mentalitet i mentalitet većine nas navijača nije u skladu kada su derbiji u pitanju. Djeluje kao da mu je bitno da se ne gubi kontrola, da se ne smije primiti gol bez obzira na sve. Svi mi smo osjetili krv, s razlogom, i protiv Rijeke i protiv Hajduka. Očekivali smo utakmicu gdje momčad od prve minute daje pokušava razmontirati protivnika, dobili smo tromost i nadanje da će ovi nekako već sjebati, mi iz te greške zabijamo, 1 0 ciao bok. A upravo su iz naših grešaka padali golovi.
    Dva gola u 5 utakmica protiv Hajduka je sramotno malo. Nadam se da će ubuduće promjeniti stav i gard u tim utakmicama.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.