• BBB Kozjak
    0
    A kaj ja znam, ak donese naslov, nemam nikaj protiv.
  • pencilneck
    652
    Do prije mjesec dana o treneru su odlučivali Vlatka i Podnar. Sada je po pitanju struke 100%-tna nadležnost u rukama sportskog direktora koji je top lik i predsjednika koji mu drži leđa. Imam veliko povjerenje da će oni najbolje procijeniti situaciju kada je vrijeme za smjenu i da već razmišljaju nekoliko koraka unaprijed.
  • Banana 2
    446
    Što se Jakira tiče, puno je (bilo) lutanja, premalo hrabrosti. Nije stvar crno-bijela, siva je. Nekad me živciralo, danas mi je smiješno kako puno ljudi stvori stereotip u skladu s mainstreamom i dere po njemu čak i ako se okolnosti mijenjaju. Ovo se dijelom tiče i stava puno ljudi kad se o Jakiru priča.veselko tenžera

    Baš to. Jakirov raketni turbofolk i ovo što danas igramo su dvije skoro pa oprečne nogometne koncepcije. Mi smo od inzistencije na raketama došli do toga da uopće ne igramo sa krilima.

    Vidović, kao ne previše brzi španer, to zorno prikazuje svojim povratkom u ekipu. On je igrač za kombinacije i vidimo koliko sada dolazi do izražaja promjenom sustava.

    Bilo je nekih trendova u ovom smjeru poput Maxa i Neve, ali u biti smo mi baš naglo promijenili cijelu koncepciju.

    Ovo sada treba biti baza za sljedeću sezonu.
  • veselko tenžera
    1.3k

    Misliš li da možemo u Europi igrati ovim stilom? Meni djeluje pretvoreno i riskantno za dobiti kontru od ozbiljnijih ekipa. Za HNL apsolutno podržavam ovu igru za gol više.
  • Krizy
    36.4k
    Mislim da je prilično jednostavno.
    Jakirović mora ići na kraju sezone.
  • veselko tenžera
    1.3k
    Par igrača su baš personifikacija odnosa mase prema Jakiru, Vidović je jedan od njih. Slični koji sad nariču kako ubija Ogiwaru su do jučer pljuvali Jakira jer Vidović ne igra.
    Ako je za nešto zaslužio plus, to je ovo izmišljanje pozicije za Vidovića i hrabrost da ga stavi od početka kao četvrtog izrazitog ofenzivca.
  • Zagi
    5.1k
    Meni djeluje pretvoreno i riskantno za dobiti kontru od ozbiljnijih ekipa.veselko tenžera

    Fundamentalna razlika ove formacije i 433 u kontekstu povratne tranzicije je u poziciji Rileta.
    Ovdje je Rile maknut od Kaneka i time spremniji za kontru.

    Jučer nije dozvoljena niti jedna kontra.

    Ovaj sistem je puno bolji za europu.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Kaj se mene tiče, ako osvoji duplu krunu neka ostane. Vide se pomaci u igri na bolje.
  • Zagi
    5.1k
    Ako osvoji duplu krunu neće ga nitko micat. To je bar jasno.
  • Banana 2
    446

    Sa dobrim prijelaznim rokom mislim da ovakvim stilom možemo biti kompetitivniji u odnosu na naše stvarne konkurente. Znači, taj niži i srednji rang LP protiv kojega se realno borimo za proljeće.

    Protiv baš top ekipa bi bilo previše otvoreno, ali možda postoje neke adaptacije koje nisu nužno bunker. Igrati kontroliraniju verziju po uzoru na Dalića. Pokušati prisvojiti više posjeda, ali bez previše avanturističnih pohoda naprijed. Osnovnu strukturu za te utakmice postaviti horizontalnije. Možemo i dalje igrati na romb, ali da on bude više orijentiran na kontrolu lopte s lijeva na desno pa ako se nešto baš otvori prema naprijed - probati iskoristiti.

    Meni nema smisla da mi igramo bunker u LP jer je to oprečno svemu što nama treba u HNL-u. Tu si u pravu i baš se slažem da je to jedna od naših europskih boljki. Nama tu trebaju dvije oprečne ekipe za dva natjecanja i to po meni jednostavno nije put naprijed.

    Može li Jakir uvjeriti sam sebe, a onda i igrače da su oni dovoljno dobri da drže respektabilan udio posjeda protiv Reala, Barcelone, Arsenala, Bayerna i sličnih ekipa je pitanje. Ja sam siguran da sa dobrim prijelaznim rokom mi možemo imati ekipu koja je to u stanju, ako bi se na tome inzistiralo i ako bi se igračima dao taj potreban vjetar u leđa. Tu bi Modrić bio od nevjerojatne koristi. Igrački, jasno, ali ovdje konkretno govorim o mentalitetu..
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Ideja da se mi idemo nadigravati s takvim momčadima je apsurdna. Dinamo je protiv takvih klubova osuđen na čvrstu obranu, agresivnu igru i čekanje kontri/polukontri. Sve ostalo bi samo završilo kao katastrofa jer je netko htio ispasti heroj ulice.
  • veselko tenžera
    1.3k
    hvala ti na lijepom obrazloženju ideje.

    Iz tvojih upisa iščitavam tvoju ideju Dinama. Proaktivan klub u selekciji i ideji igre, hrabar, ali ne ludo i seljački nego mudar i spreman na prilagodbu.

    To je smjela ideja, a na takve se u pravilu rijetko odlučuje jer je pragmatičnost sestra blizanka oportunizmu. Međutim, ako je ikad trenutak za implementirati ovako nešto, to je sad kad predsjednik kluba i kompletno vodstvo imaju punu podršku cijelog plavog puka koji im je spreman oprostiti poneku grešku i malo lutanja.

    Ništa nije tako moćno kao ideja čije je vrijeme došlo :smile:

    Pišemo na Jakir temi, ne znam jel on sposoban biti dio te priče, ali u svakom slučaju od mene podrška tvojoj ideji!
  • Banana 2
    446
    Ideja da se mi idemo nadigravati s takvim momčadima je apsurdna. Dinamo je protiv takvih klubova osuđen na čvrstu obranu, agresivnu igru i čekanje kontri/polukontri. Sve ostalo bi samo završilo kao katastrofa jer je netko htio ispasti heroj ulice.Imamo Dinamo

    Jer nismo na kontre igrali desetljećima i uvijek završili popišani?

    Ako igramo po mome i ispadnemo u grupi barem ćemo ispasti muški i odigrati nešto umjesto da kalkulantski izdamo svoj stil i da se zavučemo u rupu i igramo kao miševi pa opet ispadnemo - ali u maniri zadnjih pič...

    Najbolje da se vrati Modrić pa da sa Modrićem, Baturinom i Petkovićem igramo bunker. Dodaj tu i Sučića, Roga, možda još koje pojačanje. To je respektabilan vezni red za europske standarde. Bolji od većine slučajnih ekipa nižeg i srednjeg europskog ranga.
  • veselko tenžera
    1.3k
    nije rekao da se idemo nadigravati. Kaže da "...možda postoje neke adaptacije koje nisu nužno bunker."

    Ja tu vidim utakmicu protiv Brazila iz Katra. Branili smo se 2 sata, ali to nije bio bunker. Bili smo bezopasni naprijed, ali kad bi uzeli posjed ubili bi ih dosadom.

    Na koncu, koga boli briga kako će proći 2-3 utakmice godišnje protiv Cityja i klubova tog ranga.

    Bitno je da cca 30 u HNLu riješimo bez većih problema, ostale s manjim problemima i kako se nositi s klubovima u Europi koji su naša razina i malo jači.
  • Banana 2
    446
    Ništa nije tako moćno kao ideja čije je vrijeme došlo :smile:veselko tenžera

    Ja baš mislim da je to nova meta u europskom nogometu, kroz narednih 10 godina. Tehnika i kombinacije. Fizikalije će i dalje biti bitne, ali selektivno i nikako nauštrb tehnike. Prostor će biti dinamičan i otvarati će se ovisno o sposobnosti ekipa da manipuliraju prostorvremenom odnosno suparnikom. Trenutno se to u najvećoj mjeri događa kroz relativno predvidljive rotacije, ali mislim da to neminovno vodi sve većem fokusu na tehniku i kombinatoričku igru.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.