• Maxova dijagonala
    348
    među njima su sigurno Galešić(3 milijuna),Mierez(3 milijuna),Pašalić(5mil) i Radeljić(2 milijuna). Odakle Dinamu novci za sve to?
  • Maksim Maksimirski
    5.5k
    Mnogi ovdje su žrtve vlastite samoobmane. Bila je pozitiva na kraju prošle sezone, uzela se dvostruka kruna i u tom trenutku su svi djelatnici u klubu (osim djelomice Jakira) bili dizani u nebesa. Sve što bi oni učinili bi bilo genijalno, njihov prdac bi mirisao, Oliveiras koji sa 20 godina nema seniorskog nastupa je odlično pojačanje, dođe rezerva Granade - fenomenalno! Dođe Mbuku koji nije mogao ući u zapisnik Augsburga - odlično! Cordoba - sin vjetra! Svi su od samog početka bili proglašavani genijalnim igračima iako ih nitko živ nije gledao. Bili su odlični jer je Marić odličan a mi gospodinu Mariću slijepo vjerujemo.

    Još su mediji podgrijavali takvu atmosferu. Znam da su neki članovi uprave bliski sa medijima ali i meni je na trenutke bilo neugodno kada sam čitao o najboljem prijelaznom roku u vasioni ikada! Sada postaje sve jasnije svima da ova dinamova pojačanja i nisu nešto. Nama su i dalje senatori, makar neki bili i van forme - najbolji igrači. Nama nijedan novopridošli igrač nije nositelj igre (niti blizu toga) nego su to i dalje Petković, KTC, Nevistić, Ristovski i Baturina. Imam dojam da ćemo za sva ova pojačanja pristigla ovog ljeta već sljedeće ljeto tražiti da ih negdje uvalimo kako bi ''olakšali proračun'' i da ćemo slaviti svaki njihov odlazak.

    Kada pričamo o novom treneru, postaje upitno i koliko je Dinamo uopće poželjan klub nekom vrhunskom treneru koji ima više opcija ispred sebe. Navijači očekuju da nas novi trener (baš poput starog) sa ovakvim kadrom odvede sa -4 na +15 ispred najvećeg rivala ali vrhunski treneri mogu ocijeniti koliko je to realno i ako imaju podjednake ponude od Dinama i nekakvog Ferencvarosa mogli bi vrlo lako izabrati Ferenc nego da ovdje muku muče.
  • Nino Bule
    13.8k
    Petković, Ristovski i BaturinaMaksim Maksimirski

    Odlicni su bili u minhenu i danas hahhaha
  • Big Daddy
    1.3k
    Nikada nisam rekao da je prijelazni rok bio dobar. Koja su se imena vrtila, na jraju su se doveli ljudi koje sam morao guglati i koji u svojim klubovima niti na klupi nisu bili iki su macak u vreci. Samo Pjaca je pun pogodak. Samo on od njih 7 ili koliko je vec dovedeno. Radje bi Orsica nego njih sve…. A spominjala su se tu jos silna imena…
  • San Lorenzo
    15.8k
    Najveća greška i njemu i predsjedniku je što su robovali rezultatu iako se vidjelo da igra pod Jakirovićem nevalja i teško da su ikakve pripreme mogle puno promjeniti.

    Druga greška mu je zadnji vezni, vidljivo je da je Mišić svaku iduću utakmicu za nijansu lošiji nego u prethodnoj, to je tako još od gostovanja kod Chelseaja, zašto to nije detektirano i rješeno dovođenjem nekakve zamjene je ozbiljan propust.

    Treća greška, lijevi bek. Oliveras? To je najbolje što smo uspjeli naći na tržištu u 3 mjeseca prijelaznog rola? Highlightsi mu izgledaju prekrasno, ali ima 20 godina i nikad u životu nije odigrao utakmicu van svoje starosne kategorije.
  • Cif
    59
    kaj je Pjaca pokazala da je pun pogodak?
  • OsamŠest
    3.4k
    kaj je Pjaca pokazala da je pun pogodak?Cif

    Imaš ubojitog krilnog igrača kojem je igra 1 na 1 forte. Na tebi kao treneru je da napraviš, pazi sad, najjednostavniju moguću izolaciju. Laički ću ti sažeti - opteretiš većim brojem igrača jednu stranu terena, kako bi na drugoj dobio igru 1 na 1 ili 2 na 2. Dinamo ni to nije radio skoro nikad.
    Dakle, ako ti kao trener ne znaš iskoristiti najjače strane igrača koje svakodnevno vodiš na treningu, moje je pitanje jesi li ti taj?
  • Droljo
    8.1k
    kaj je Pjaca pokazala da je pun pogodak?Cif

    Otvorio qarabag dva puta, znači u obje tekme. Dovoljno za ligu prvaka. Meni dosta.
  • Big Daddy
    1.3k
    Za sada dosta. Za razliku od nekih drugi koji jos nista nisu pruzili.
  • Big Daddy
    1.3k
    Za to moras imati pametnog, a ne limitiranog trenera. Nista protiv Jakira osobno, mozda jednog dana, ali za sada nije kvaliteta za Dinamo.
  • Orc123
    8.1k
    Maricu, s obzirom na okolnosti i sa kime smo sve bili u pregovorima, napravljen dobar posao. Da nije bio Neno, bio bi neki drugi kvalitetan trener van hnl rotacija. Bravo Mara!
  • Zg123
    299
    Vidjet cemo suradnju izmedju njega i Bjelice, siguran sam da ce Bjelica javno reci ako ne bude s necime zadovoljan po pitanju SD-a
  • Ali
    2.2k
    Ja mislim da nikad u povijesti kluba niti jedan SD nije imao toliko komfornu financijsku situaciju:
    35+ mil od Uefe, skoro 10milja u kasi od bonusa za stare transfere. U talonu dva potentna reprezentativca Hrvatske u najboljim godinama dakle mimimum 25mil € dodatnih. Uz luksuz da nemas pritisak nikakovih rata koje moras zatvoriti hitnom prodajom.
    Da ne spominjemo potencijal od barem 6-7 milja kroz bodove u mogucih 8 utakmica.
    Dakle financijski eldorado. Igracki imas dovoljno iskusnih koji jos mogu i 6-7 vrlo vrlo potetnih mladih igraca. Za hnl realno na svakoj poziciji minimum 2 igraca koji su na toj poziciji pojedinacno neprikosnoveno najbolji u hnl. Jos i nikad u povijesti slabiju trojku nasuprot (hajduk, rijeka, osijek) .
    I ok ponasalo se odgovorno dovodilo ne razvikana imena iz francuske i nije se rasipalo.
    No cijelo vrijeme je bilo jasno da je Jakiru unatoc dvostrukoj tituli ova finkcija u ovim godinama prevelik zalogaj. Ili narodski receno "u velke gače si se sinko obukel". A dodatno imas konfor koeficijenata od prije i to da nikada niti jedan sastav u povijesti nije igrao prvu europsku kvalifikacijsku 20.08. i u toj nemas mac ispadanja nad glavom opet igras i da i to izgubiš.

    Dakle sve kao u bajci i ti ne pripremis se za novog stranca trenera koji bi slijedece dvije tri sezone oplemenio ove mlade igrace i u komfornoj situaciji podebljao konto i naravno omogucio dovodjenje i nekih zvucnijih imena u nekim narednim sezonama. Nego na vrat na nos trcis i nevidis dalje od recikliranja ili hnl bazena. Zbilja neshvatljivo.
    Pa jedan raspali Canjuga koji je bio politicki potrcko i niskoristi je doveo Ardilesa.
    Meni je dovodjenje bivsih trenera uvijek los potez. Bez obzira na ime Jurcic, Cacic...
  • Samo Dinamo
    134
    Jako dobar upis i bilo koji drugi dan bi i ja imao taj stav.
    Al jbg, euforija me danas bacila niz rijeku.
  • Paggini
    21.1k


    Obožavam ove isprazne kritike u smislu "sta se nije dovelo nekog boljeg tko će osvajati prvenstva, kupove, igrati odlicno u LP i razvijati mlade igrače", a na pitanje - tko bi to bio po tebi ćeš dati odgovor vjerojatno u stilu Edin Terzić, Lucien Favre ili neko drugo ime koje Dinamo gleda kao debeli korak unazad u karijeri?

    Mi nismo Real Madrid da treneri na jedan mig dolaze skakučući, mi smo klub koji je imao par zapaženih europskih rezultata u par sezona Europe, ali osim toga smo klub u jednoj od najgorih liga Europe, s ograničenim budžetom za pojačanja i uz to - imamo rekordan poraz u LP, što je signal više manje svih trenerima Terzic/Favre/Schmidt ranga da nismo ozbiljna ekipa.

    Znači bazem nam je ekstremno kratak i plitak i u tom bazenu, u ovom trenutku - odabrano je JEDINO rješenje, jer svi ostali koji bi kandidirali su ili ogroman rizik (Cannavaro, RVN...) koji si ne možemo dopustiti ili su seoski treneri.

    Da smo mi Terziću ponudili 5 milijuna eura, mišljenja sam da još uvijek ne bi došao jer ne vidi potencijal za osobni razvoj i rast, kao ni ispunjavanje ambicije da vodi REAL MADRID jednog dana. Jedini stranci koje mozemo dobiti su vec spomenuti, a oni su nedokazani a dolaze u mini raspad, kojj se mora ODMAH ispraviti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.