• Mihaljević
    9.8k
    Ozbiljna devetka/golgeter, i da se dovela, ne bi igrala u LP osim u 3-5-2. A to je sustav koji pak žrtvuje Pjacu, Cordobu...

    Jer nema šanse da bi Jakir ikad stavio Petkovića na klupu.
    tp1997

    To je već Jakirovićev problem.
  • tp1997
    262
    U potpunosti se slažem.
  • Tongo Doumbia
    4k
    Ja bih, za kompletnu ocjenu, ipak sačekao kraj sezone i nekakav krajnji rezultat svega (ne sumnjam u duplu krunu i dobru prezentaciju u Europi).

    Za sada je to prilično okej. Realno, momčad dobro gura i to je prvi filter.

    Iskreno, malo su me, onako navijački, živcirale priče o nikad većoj širini. Sve je to na papiru lijepo, ali se zato strepi svaku utakmicu i propitkiva hoće li Miške moći izgurati sva tri fronta.

    Čovjek je upao u mašinu i na tu vruću SD stolicu, nije mu bilo nimalo lagano. Riješio se nekih bezveznih ugovora od ranije, skupa s Jakirom promovirao gro potentnih klinaca i sve to lijepo iskomunicirao. Doveo i zanimljive free transfere, što znači da ima dobre kontakte i poznaje razna tržišta.

    Dakle, za sada prilično dobro, ali za ozbiljnije sudove pustimo ovu polusezonu kraju, nakon toga i zimski,rok, a potom konačni sud - završni saldo, trofejni naravno.
  • Captain America
    17.6k
    Čekao sam kraj prijava rostera za LP za napisati nešto detaljnije o Mariću u njegovom topicu.

    Marić je najavio i zaista je počistio dosta balasta. Ovo što je ostalo na ugovoru ni Jordan Belfort ne bi uspio uvaliti nekoj naivčini. Jezgra ekipe je ostala na okupu i pozdravljam odluku uprave/SDa da se proba napraviti rezultat s ovom jezgrom u LP. Filijala i dalje nije rješena, iako ju je po dolasku označio prioritetom.

    O Filipoviću kao i 90% Zone ne znam ništa i neću donositi sud o njemu jer se nadam da ćemo ga gledati protiv Banjola i idući put na pripremama.

    Torrente zasad nije ništa pokazao. Ipak kad se sjetimo sezone 22/23 i da su rezerve prije Čačkeovog zimskog kadroviranja bili Theo, Ras i Dilaver... Imamo značajan pad u kvaliteti rezervnih stopera kad vidmo da su rupetina Bernauer i nepoznanica Torrente zamjene za Mmaeea i Thea.

    Pjaca kao dodatna opcija na lijevom krilu za nevelike novce je logično dovođenje.

    O MMaeeu svi sve znamo. Radi se o bomba pojačanju i vjerujem stupu obrane idućih 5 godina.

    Cordoba je definitivno pokazao neke zanimljive stvari. Ipak, radije bi da se dovelo nekog iskusnijeg igrača poput RPGa i Mmaeea koji će odmah postati važan član prvih 11. Također, Cordoba se mora naučiti kontrolirati jer će startovi poput onog na Rujevici u LP rezultirati crvenim kartonom. Kako bi igrač Gorice za takav start na Dinamovom igraču dobio crveni, tako će i igrač Dinama za takav start na igraču Borussije dobiti crveni.

    Palac gore za trajno dovođenje Kačavende.

    Oliveras je poprilična kocka s obzirom da imamo lijevog beka koji završi na rehabilitaciji nakon što odradi zagrijavanje. Moralo se dovesti ozbiljno pojačanje poput RPGa i Mmaeea za poziciju lijevog beka. Ne očekujem da se dovede igrač za neke bijesne novce, ali i ne vjerujem u priče da je igrač bez minute seniorskog nogometa najbolji lijevi bek kojeg smo mogli dovesti. I uz ovaj uteg ga se dovelo tek nakon priprema. Sumnjam da su financijski moćniji klubovi stajali u redu pa se čekala polovica 8. mjeseca za rješavanje tog transfera.

    Ne vidim smisao u dovođenju Mbukua u situaciji gdje imaš 2 desna i 2 lijeva krila uz Stojkovića i Kačavendu koji mogu pokriti te pozicije, a fali ti 3. napadač. Nisam jedan od junkiea s psihijatrijskog odjela transfera koji svoj shot dobivaju s Marićevim dovođenjem stranca za kojeg do prije neki dan nisu ni čuli. Nakon što su pročitali Leporeov post o našoj zainteresiranosti, pogledali su par videa na YT pa su donijeli zaključak da je top igrač. Naravno na sud o igraču je najviše utjecala činjenica da je stranac, i još tamnije puti.

    Znamo da je AGČ bio Marićeva želja još prije službenog početka prijelaznog roka. Nadam se da će neki novinar postaviti pitanje zašto onda nije doveden neki drugi vezni igrač, ako je propalo dovođenje AGČ.

    Prodaju Brodića nisam razumio prije mjesec dana i neću je nikada razumiti. Prodati bitnog rotacijskog igrača, na pristupačnom dugogodišnjem ugovoru i kojem nije problem sjediti na klupi, a da nemaš dogovorenu zamjenu je najblaže rečeno blesavo. Svi znamo za Ivanušecovu priču o Petkovom zdravstvenom stanju i onda se dovedemo u situaciju da u slučaju Petkovog izostanka ostajemo samo na Kuleu.

    Po meni je jako bitna stvar kod donošenja suda o Mariću činjenica da je ključnu utakmicu protiv Qarabaga (vjerojatno će istiih 11 krenuti i u LP) odigrao sastav s 9 igrača iz prošle sezone. Na sve to dodajte da je RPG krpao poziciju lijevog beka, a Pjaca je krpao poziciju desnog krila. Najavljivalo se po 2 pojačanja u svakoj liniji i da se neće dovoditi igrači tek toliko da se kaže da se dovelo igrače. Kao i prošlo ljeto, opet su pale u vodu priče o čekanju kraja prijelaznog roka da se realiziraju najveća pojačanja koja nisu našla angažman u financijski moćnijim klubovima.

    Slijedi nekoliko pitanja za koje bi volio čuti Marićeve odgovore. Zašto transferi Cordobe i Oliverasa nisu realizirani prije priprema ako su već označeni pojačanjima za 2 najkritičnije pozicije u prvih 11? Ako su dva 20godišnjaka označena pojačanjima, morali su biti ovdje prije priprema kako bi se što lakše uklopili u ekipu. Zašto ipak nije doveden vezni igrač koji će odmoriti Mišića koji je zadnje 3 sezone izrauban do krajnjih granica? Zašto nije dogovorena filijala čije je rješavanje Marić označio ključnim zadatkom? Zašto je prodan Brodić dok nije dogovorena njegova zamjena?

    Moja ocjena za Marića je trojka. Skinuo bi mu v.d., ali i SD. Svakako bi ga zadržao u klubu, ali kao asistenta nekom iskusnijem sportskom djelatniku kojem će pomoći svojim savjetima i uz kojeg će skupljati iskustvo kako bi jednog dana preuzeo samostalno tu ulogu.
  • Neki tip
    21.3k
    E ovo se već da čitati.

    Naravno da se ne može (i ne treba, tko bi imao toliko vremena i volje) uvijek čitati par kartica teksta po forumašu, ali evo od usamljenog prerijskog jahača vječno s potjerom za leđima Dalibana pa nadalje, sve do ovog Captainovog posta redom ide argumentirano, trezveno, racionalno.

    S nekim se mogu složiti više, a s nekim manje, s nekim skoro nimalo, ali svi obrazložili, objasnili, analizirali bez histerije, ali i bez defanzivne, pasivno-agresivne cijepljenosti od svake kritike.

    Kamo sreće da se tak piše i na temi Transfera. :victory:
  • NitkoBitan
    17k
    Nista onda, krajem prijelaznog roka svaki forumas treba ostavit svoju Odiseju na temu ljetnog prijelaznog roka. :razz:
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Zazivali smo banove na ljude koji su o Petku govorili neistine i omalovažavali čovjeka koji je već sada naša legenda sa kretenskim "bolikurčina" osudama, a iste nisu spominjali kada je dotični odlučio ostati i podići momčad iz pepela. Govoriti da netko nije u formi nakon 3 utakmice i zazivati da sjedne na klupu, a znajući njegovu povijest rješavanja utakmica je, najblaže rečeno, kretenizam.

    Ovo što je sve napisano o Mariću i prijelaznom roku...sve stoji i lijepo je vidjeti argumentiranu rasravu, na kraju dana će vrijeme sve pokazati.
  • sport
    3.3k
    Za sada imamo jedno pojačanje(Mmaee) i puno prinova.Vrijeme će dati konačan sud za ocijenu prelaznog roka.Ozbiljnog lijevog beka i dalje nemamo,a za mene je prelazni rok dobar kad dovedeš igrača koji je bolji od onoga kojeg već imaš.Bojim se da ćemo jako patiti zbog ovih 8 utakmica LP i da zbog toga neće biti šetnje HNL-om kako neki misle.
  • ZgDLions
    395
    Bolje igramo nego prošle godine, daleko su bolji rezultati i momčad izgleda puno bolje po pozicijama.
    Valjda je tu ponešto i SD zaslužan.
    Sad, prva mu je godina, ima podosta balasta iz prošlosti, morao se sa nekim menadžerima razići da ostave svoje Maradone podalje od Dinama i nije da se ne pazi na lovu.
    Ne kupuju se igrači od deset plus pa da imaš veći izbor, tako da u okviru nove politike meni dobar napredak, još ako ove nove mlade nade pokažuda nije bilo potrebe za iskrcavanjem love na neprovjerene strance, ja presretan.
    Ova godina je ionako tranzicijska, jer nemogu Jakir i SD za jednu sezonu okrenuti sve kak bi htjeli, iduću bumo već vidjeli na kakvom smo putu.
    Za sad iako nisu sve pozicije pokrpane 4plus sigurno.
    Malo strpljenja ne bi smetalo, ako ništa zimski prelazni će zaokružiti njegov ovogodišnji učinak, pa onda analize.
  • Orc123
    7.8k
    Necu ici na siroko i rastegnuti to jer prosto, nema smisla.
    Mmae 4/5, Pjaca 4, Cordoba 4....
    Ostale jos nismo vidjeli na djelu, dobili smo sirinu i to jako dobru. Imamo jebeno dobar kadar, a sad bi nesto trebalo biti i ma treneru. Pod prvo da ne izmislja toplu vodu i ne robuje imenima! Ima savrseno sklepanu momcad za sustav koji dinamo gaji godinama a to je 433.

    Torrente? Decko zasluzuje vise povjerenja, njega smo jedinog jos i vidjeli od novopridoslih i kad je igrao uopce nije djelovao lose, dapace sve sto je odigrao bilo je dobro i samo treba kontinuitet!

    Mbuku, za njega se ne bojim, donest ce ono sto i treba, Kaca? Trebao je na posudbu, puno zuji a malo meda daje, Oliveras? On treba dobiti prvo priliku i siguran sam da ce je iskoristiti.

    U globalu mislim da se dosta dobar posao napravio i da Maric zasluzuje jednu mrsavu 4. Ali...moglo se jos to bolje.
    S obzirom kakve smo prijelazne rokove imali ovaj je odlican.
    Malo se u globalu kasnilo s nekim igracima i nije se rijesila filijala.

    Znaci ocjena -4.......
  • Maxova dijagonala
    143
    Marko Marić je napravio odlican posao... zadržao je kičmu ekipe sve bitne prvotimce za koje je postojao interes(Baturina,Sučić,Petković,Mišić) i pritom je unaprijedio ekipu sa Pjacom i Mmaeeom dvojicom igrača za prvih 11. Ovoj ekipi nije trebalo previše promjena jer imamo sasvim dovoljno kvalitete i širine za potuć se cak i sa Milanom i Dortmundom i osvojiti duplu krunu na domaćoj sceni. Okladio se je na Cordobu koji bi mogo bit top ali i promasaj. Doveo je low cost pojačanja(oliveras,torente,mpuku) da se jedan pokaže dobar Dinamo je na dobitku.Mislim da Dinamo ima dovoljno širine da gura na 3 fronta pogledajte rotacijske igrace(Rog,Stojković,Kačavenda,Špikić,Kulenović,Ademi itd...). Također mora se naglasiti da se riješio puno igrača koji su sisali proračun bez učinka tipa Vasilj,Jurić,Menalo,Šutalo,Rukavina,Topić,Lukanić. Ne treba uopće naglašavati koliko su dobri poslovi slanje naših mladih igrača na posudbe po hnl klubovima(Čaić,Čavlina,Majić i Živković). Ne znam čemu ovoliko kritika prema sportskom direktoru pa nismo mi Zvezda da nam država daje pare za pojačanja tipa Silas.
  • Mrvica
    3.9k
    Po meni ostanak kostura momčadi (a svi znamo koliko smo se pribojavali odlaska) je vrhunski odrađen posao. Za male novce su došli odlični igrači, klupa nam izgleda dobro, prva momčad također i uvijek ima mjesta za napredovat. Marić je odradio lavovski posao u vrlo kratkom vremenu i od mene ocjena 5 (od mogućih 5) ili 10 (od mogućih 10). A vidim usporedbe sa zvezdom, rađe gledat Dinamo u županijskoj ligi nego biti sličan tom klubu..
  • tp1997
    262
    Ne tvrdim, bar ja osobno, da Petkovića treba zakucati na klupu, niti da treba ići na klupu sada kada bar izgleda da se diže u formi; u Rijeci je i osim pogotka izgledao više nego solidno.

    Ali da bi Dinamo doveo ozbiljnijeg napadača, ili da bi takav htio igrati u Dinamu, mora postojati mogućnost da se izbori za mjesto u prvoj postavi a da to ne znači da čitava ekipa mijenja sustav igre. Ako je Petković po definiciji zauvijek prvotimac neovisno o formi, ta mogućnost ne postoji.

    A trebala bi - uostalom, eto Ademija, samo Ladić ima više nastupa od njega, kapetan, u koliko je utakmica bio ključan, ali je na klupi jer naprosto nije u dovoljno dobroj formi da ide od prve. Ne vidim zašto to ne bi vrijedilo za Petkovića.
  • Keyser Soze
    10k
    Moja ocjena prijelaznog roka je 3,5/5

    Plusevi:
    Doveli smo kapitalca na stoperskoj poziciji Mmaeea, na krilo je došao Pjaca koji se već višestruko isplatio golovima u play offu LP. Došao je i taj Cordoba čiji je stil igre nešto što u ekipi nismo imali, klasični južnoamerički igrač kakav nam je falio. Torrente nije dobio puno minuta, ali ono što je igrao je po meni odradio skroz korektno tak da ću ga svrstat u pluseve. Zadržan je kostur momčadi, odbijene ponude za Petka, Baturinu i Sučića, mladi igrači isto dobivaju šansu. Riješili smo se ogromnog broja davljeničkih ugovora i time oslobodili mjesto u budžetu.


    Minusi:
    Prodali smo Brodića i nismo mu doveli zamjenu, ta je zamjena valjda trebao biti Mbuku, ali mi se čini da od svih pozicija koje on može pokriti je najmanje špica, uz to ima 170cm visine. Lijevi bek nam je i dalje problem, doveli smo Oliverasa koji nema niti jednu seniorsku minutu i od njega ne možeš očekivati da to pokrije, Ogiwara je prečesto ozlijeđen i onda moramo krpat s RPG-om. Nakon zanimanja za Čerina očekivala se i šestica da rastereti Mišića, sad smo tu u velikom problemu ukoliko se ozljedi i siguran sam da ćemo na zimu ići po vezne igrače jer ni Rog više neće biti član Dinama.


    Sve u svemu, veliki upgrade na prijašnje rokove.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Dat ću i ja svoju ocjenu sada kada je vrijeme za to.

    Po meni je definitivno najveći plus ostanak Petkovića, Baturine i Sučića. Mislim da je ovo prvi put da se nije prodao nijedan bitan igrač i to je ogroman napredak i očito se ima ambicije za nešto više u Ligi prvaka napokon. Definitivno kao plus je dolazak Mmaeea bez plaćanja odštete, to je realno odličan posao. Isto tako, htio bih pohvaliti i dolazak Cordobe koji daje naznake da bi mogao biti odličan od samog početka, a to se i vidi po tome da ga Jakir nije kao Torrentea zamrznuo za klupu već da u svakoj utakmici dobiva minutažu, ti pregovori su bili jako teški i drago mi je da je Marić to dobro isposlovao. Mbukua isto vidim zasad pozitivno iako je prerano za davati ocjene, ali to je realno na papiru vrlo dobro ime, ali treba pričekati da ne završi kao sa Moubandjeom. Ugovor za Kačavendu je pozitivna stvar jer je dečko budućnost i takve naznake svakako i daje.

    Negativne stvari:

    Mislim da je dovođenje Filipovića nepotrebno i da je treći golman mogao biti i perspektivni junior pošto je očito da je Zagorac i dalje druga opcija. Prodaja Brodića mi je uvjerljivo najveća mrlja prijelaznog roka jer se vidi koliko nam je potreban i zapravo je vrlo koristan igrač. Nadodao bih da se trebalo ići po lijevog beka za Ligu prvaka jer je Ogiwara stalno ozlijeđen, a RPG je desni bek. Mislim da se trebalo dovesti i zadnjeg veznog jer Roga će se teško zadržati, a Pavić nije spreman za Ligu Prvaka.

    Oliverasa i Torrentea još neću komentirati dok ne vidim više od njih, kao ni Mbukua osim ovog što sam spomenuo, a najbolje od Cordobe isto tek trebamo vidjeti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.