• sebenico
    552


    Napravio je Marić posao. U odnosu na prošle prijelazne rokove ovo je veliki pomak, ali i dalje tu ima posla. Filijala je strateška odluka kluba i sada ima do kraja godine to sve isprofilirati. Što se tiče igrača, s nekima je pogođeno - Mmae, Cordoba, Pjaca, a s nekima mislim da nije - Torrente, Oliveras. Iako je za njih mali uzorak indikativno je da ih trener malo ili nimalo ne koristi. S mladima - Vrbančić, Pavić, Mikić treba donijeti odluku u ovih nekoliko dana da li idu na posudbu ili ostaju. I dalje nemamo lijevog beka za ozbiljan nogomet, treći napadač i zadnji vezni različitih karakteristika od ovih koje sada imamo bi dobro došli.
  • Laugreano
    2.5k
    Igrac koji je tek dosao i nije odigrao ni minute je promasaj?
  • sebenico
    552


    Napisao sam da je indikativno da Jakir baš i ne koristi Torrentea i Oliverasa. Jučer je bila malo jača tekma, a Oliverasa nije bilo ni na klubi, a drugog lijevog beka nismo imali na raspolaganju. Torrente ne da nije počeo nakon što su nam stoperi igrali u Bakuu, nego nije ni ušao kad se Mmae ozlijedio, a koji je igrao lijevog stopera. Iz utakmice s Goricom se vidi da je Torrente trom, a ni igra nogom mu nije na nekoj razini, a Oliveras nema ni minute seniorskog nogometa s 20 godina. To nešto govori...
  • sport
    3.3k
    Rpg i Ogi 50% utakmica nisu u kadru zbog ozlijeda tako da i dalje nemamo ozbiljnog igrača za tu poziciju, a ako ne dođe još jedna špica nakon prodaje Brodića onda ne znam zašto je uopće prodan.Šesticu koja može zamijeniti ili biti bolja od Mišića i dalje nemamo.To su pozicije koje su svi na zoni spominjali a nismo ih do sada realizirali.
  • dumitrumitu
    1.3k
    Olivares je tek došao i neće ga ubaciti odmah dok se ne uigra. Torrente je protiv gorice izgledao solidno ali morat će se nametnuti kroz sezonu jer Mmaee, Max i Theo su ispred njega.
  • DiddyGuela
    2k
    Svi vi koji imate zamjerku na Marica jer trazite savrsenstvo, nadam se da imate barem jednaka ocekivanja od sebe samih kako poslovno tako i privatno.

    A sada slobodno... sta nam ono fali? Bek,sestica,napadac. A i Petko je šetko, KTC stari kikser, Pjaca nevidljiv...ma daj jos 10 novih igraca, ovakvi necemo daleko u LP.

    Smijesni ste.
  • badjibadara
    3.1k
    Marić ne radi samo za danas, nego uvelike misli i na ono što nas sutra čeka.

    Kkaee, Pjaca, RPG... igrači su koji odmah uskaču u prvu ekipu i koji nose dodatnu vrijednost, pojačanja jel.

    Imamo i igrače koji su dovedeni da budu eventualni nositelji ekipe sutra, ali i danas su spremni da ulete u ekipu po potrebi, kup utakmice, slabiji ligaši, ili u trenutku kada je rezultat povoljan - Torrente, Cordoba, Kača, Oliveras, Stojke, zatim mlade nade.

    Ne radi se stihijski, sve je planski koliko vidim, a to što fali igrač dva na nekoj poziciji... Jbg, ne postoji tim na svijetu kojemu ne fali. Po ovoj tekmi jučer recimo da bi nam trebao iskusan razarač u sredini.

    Treći napadač ne treba. Ako se ide po napadača, trebamo takvog koji će se pofajtati sa Petkom i Kuletom za udarni sastav.

    LB je i dalje boljka obzirom na dosta nježnog samuraja (nekada smo mislili da su japanci nesalomivi).

    Marić je napravio strašan posao za kratko vrijeme.
  • skener
    873
    Gospodine Maricu, cestitam
  • Daliban
    1.6k
    Nakon što je prošla sezona ogolila kadrovske probleme koje je za sobom ostavio slijed promašenih prijelaznih rokova, za ovu smo sezonu i povratak u LP apsolutno morali riješiti nekoliko ključnih točaka:

    • Stoperi
    • Lijevi bek
    • Krila

    Ostankom i produženjem Petkovića skinuli smo sa sebe teret potrage za novim udarnim napadačem, a s Kuletom i Brodićem imali smo i riješenu rotaciju. Dolasci na ovoj poziciji mogli su biti samo bonusni upgrade. Pored pitanja Brune Petkovića, imali smo još nekoliko kadrovskih formalnosti za razriješiti: prodaja akumuliranih kadrovskih viškova odnosno raskidanje ugovora te pronalazak mjesta za nadolazeće eksponate nogometne škole (Pavić, Mikić). Prodaje Baturine i Sučića uvijek su, pretpostavljam, ovisile o LP i shodno tome, imanjem Dinamovog statusa u PO ždrijebu na umu, mislim da je njihov ostanak sporedno pitanje pri donošenju konačnog suda o prijelaznom roku.

    Prošlogodišnju propusnu obranu adresirali smo dovođenjem Mmaeea i Torrentea.
    Mislim da je Mmaee pogodak i u ovosezonskom rosteru naš najbolji stoper. Ne znači da je bez mana, primjerice nije previše brz i agilan pa često ostaje ukopan u mjestu (sjetimo se laganog šišanja od strane Lawala), a s priličnom regularnošću mu se suparnički igrači zavlače pred njega na prvoj stativi bez da iole adekvatno i pravovremeno reagira. Za sada nas to još nije koštalo golova, ali u nekoliko navrata je bilo jako blizu.
    Torrente za sadi smrdi na promašaj, ako je suditi po siromašnim minutama koje mu je Jakir u dosadašnjem tijeku sezone bio spreman dodijeliti. Podsjeća u tom smislu na cijeli niz igrača kojima je Jakir prošle sezone minute davao na kapaljku zbog manjka kvalitete (Ogiwara, Bernauer, Kaneko). S tim rečenim, meni se protiv Šahtara svidjela njegova obrambena proaktivnost uz čitanje igre. Mislim da u tom smislu možda može biti nasljednik Perića i ako nisam u krivu glede njegovih kvaliteta, ako bismo u LP ponekad donijeli odluku da igramo nešto nalik bunkeru, možda bi Torrente trebao igrati u paru s Mmaeeom. Van tog konteksta, za sada nije impresionirao svojom pas igrom, a manjak brzine će ga ostavljati izloženim pri suparničkim tranzicijama.

    Mislim da smo opet osuđeni na KTC-a ili Maxa u paru s Mmaeeom. Također i dalje nemamo tog ekstra brzog stopera koji bi lakše pokrivao teren kod suparničkih tranzicija. Samim time, pitanje stopera za mene nije ni blizu riješenog. Pogotovo je problematično što svi naši stoperi u sebi imaju ugrubo po jednu veliku grešku po utakmici. Ne pomaže im ni manjak zalaganja veznog reda i napadača, iako ne uzrokuje ni njihove individualne greške u većini slučajeva. Spominjem manjak zalaganja vezne linije čisto da zaokružimo to stanje defanzivne labilnosti koje nas i dalje u dobroj mjeri obilježava. Mislim da ćemo i dalje puštati dosta golova, a naša će snaga biti u zabijanju više od suparnika.

    Što se bekova tiče, žao mi je što nije napravljeno mjesto za Mikića. Već sam na drugim mjestima pisao da nema smisla da troši godinu u juniorima, a trenutno ne vidim mnogo realnih minuta za njega. Volio bih da do kraja roka ode na posudbu, primjerice u svoj rodni Varaždin, te da kroz ovu sezonu skuplja seniorske minute i iskustvo.
    Što se dolazaka tiče, mislim da je Oliveras rizik i kocka. Nije financijski rizik, ali definitivno kadrovski. Mi trenutno i dalje nemamo udarnog lijevog beka, a to je bila jedna od primarnih pozicija za pojačati u ovom roku. Nadam se da će Oliveras isplivati i pokazati se dobrom kockom, ali nije mi jasno zašto smo se odlučili dovesti samo njega ako se već mislimo kockati na taj način. Dečko je svakako tehnički potkovan, ali pitanje je koliko je fizički dorastao seniorskom nogometu. S obzirom da mu je već 20 godina, narednih par sezona je krajnje vrijeme da ispliva.


    Vezni red ne treba posebno komentirati jer dolazaka nije ni bilo. Za pohvaliti je nedovođenje šestice i otvaranje mjesta za Pavića. Drago mi je da tome nismo ptistupili reakcionarno nego racionalno i strateški.


    Mislim da smo na krilima solidno popunili pozicije u rosteru, ali osobno mi tu fali realne individualne kvalitete.
    Nadam se da će se Cordoba pokazati teškim pogotkom. On mi je ta jedna nada na krilnim pozicijama, sva jaja su u toj košari.
    Pjaca je uredna opcija, ali nije više probojan kao u mladosti, nema ni tu agilnost i motoriku. S vremena na vrijeme će bljesnuti, ali općenito igra pomalo veteranski. Mislim da je Miro to savršeno sažeo u svom osvrtu na Pjacu. Zahvalna opcija i svima nam drag igrač, ali nije i neće biti ono što su ljudi očekivali.

    Mislim da Hoxha i Mbuku nisu za Dinamo. Prvi limitiran prije svega tehnički, drugi prije svega fizički. Mbuku je fizički više-manje razvijen igrač. Ove sezone će napuniti 23, a brzine i fizikalija što je trebao dobiti - dobio je kroz zadnjih par sezona. U Ligue 2 mu akcije prolaze prečesto na jedva, u Ligue 1 i Bundesu se nije mogao nametnuti. Nisam optimist, a čini mi se i da misli da je puno bolji igrač nego što jest. Forsira neke poteziće, ali ne ostavlja ustisak zaigranog dječarca nego više utisak foliranta. Kada se u obzir uzme da nam je to finalno pojačanje nakon ulaska u LP, jednostavno je ispod svih očekivanja. Mislim da smo svi očekivali kapitalca na kraju roka, dobili smo ćorak.


    U napadu smo zakomplicirali situaciju prodajom Brodića. Osobno sam prodaju podržavao jer ne mislim da smo ikada za Brodića mogli dobiti više. Slažem se i sa idejom mlađeg napadača za treću opciju koju je Broda po svom odlasku spomenuo. Međutim, mi trećeg napadača doveli nismo. Ne znam uopće što da mislim o tome. Načelno ne bih imao ništa protiv takvog raspleta da smo se propisno pojačali na nekoj od preostalih tankih pozicija. Mislim da nam je napadač ionako, realno gledano, manji prioritet od stopera, krila ili lijevog beka jer su Petković i Kule kvalitetnija rotacija od onih koje imamo na tim preostalim pozicijama. Međutim, mi nismo doveli pojačanje niti na jednoj od tih pozicija. U redu, doveli smo Mbukua, ali njega ne računam.


    Sve u svemu, zaključno, mislim da je Marić napravio dobar posao u smislu da je unaprijedio kvalitetu rotacijskih igrača. Momčad je sada uravnoteženija, ali i dalje nam fali ekstra kvalitete. Mislim da su Mmaee i Cordoba jedina prava pojačanja u odnosu na prošlu sezonu. Ostatak je tek neki viši prosjek relativno prošlogodišnjem, a riješili smo se i mnogih viškova i promašaja koje smo godinama vukli na svojim knjigama. Mislim da su nam mnoga od prošlosezonskih kadrovskih pitanja i dalje ostala otvorenima, a momčad kvalitativno nije napravila previše značajan iskorak u odnosu na prošlu sezonu.. Sukladno svemu tome, zaključio bih ovaj prijelazni rok sa solidnom trojkom (3).

    Dobar, ali nedovoljan.
  • Neki tip
    21.3k
    Dobar, ali nedovoljan.Daliban

    Ako si već ocijenio trojkom, za pretpostaviti je da si koristio ovaj naš domaći sustav ocjenjivanja, 1 do 5.

    Međutim, u tom (izvjesnom) slučaju, nedovoljan je opisna ocjena za jedinicu (1) pa ti je tvrdnja o dobrom, ali nedovoljnom malo oksimoronska.
  • Daliban
    1.6k
    Međutim, u tom (izvjesnom) slučaju, nedovoljan je opisna ocjena za jedinicu (1) pa ti je tvrdnja o dobrom, ali nedovoljnom malo oksimoronska.Neki tip

    Da.
  • Mihaljević
    9.8k
    Marić je napravio odradio jedan od boljih prijelaznih rokova u posljednjih 10-15g.

    Plusevi :

    Mmaee, veliki plus.
    Cordoba, veliki plus.
    Rješavanje škartova, veliki plus.
    Mbuku, plus.
    Pavić, MB10 i Sučić novi ugovor, plus.
    Pjaca, bio sam apsolutno protiv njegovog dolaska (zbog godine najviše), ali eto i da više nikad ne kroći na travnjak, svu lovu za transfer je isplatio troduplo.

    Minusi :

    Torrente (Imali smo min. 2 stopera istog kalibra u juniorskom pogonu, nije mi opravdanje to da je besplatan i da igra za malu plaću.)
    Kačavenda, jednostavno cijela transfer priča i njegove ozljede nikako mi se ne sviđa.
    Jedan od najvećih minusa mi je taj što se (barem za sada) nije dovela ozbiljna devetka, Dinamov stil igre pati za igračem koji zabija iz svake situacije.

    Solidni transferi :

    Oliveras, mislim da će se do kraja sezone izboriti za startnu ekipu, ali za sada solidan.

    k_32759329_640.jpg
    Ovo je samo početak, ako je prvi prijelazni bio ovako dobar, ostali će biti još bolji.
  • Jurki
    11.6k
    Neki ljudi dal namjerno ili slucajno zaboravljaju cinjenicu da Dinamo u okolnostima i resursima s kojima zivi nemre pljunuti 5 milja za bilokojeg igraca.
    Kaj se Lige prvaka tice ... ni potrosenih 15 milja eura na 1 igraca ne garantira da bu neki xy igrac prevaga.
    Dinamo moze jedino dopeljati igrace koji su ispocetka rotacija, pa tek onda postati nakon izvjesnog vremena pojacanje i igrac prevage.
    Isto tak dovođenje kapitalca RPG je vise izuzetak de se mora puno toga poklopiti da dođe takav igrac u Dinamo.
    Losa liga, infrastruktura, pa na kraju krajeva i placa su faktori koji najvise privlace ili odbijaju nekog igraca.
    Proglasavati neke igrace promasajima, a nismo ih ni vidjeli na terenu je glupo.
    Imamo sportskog direktora ciji se bu rad mjerio povecanjem vrijednosti momcadi, dobrim igrama i trofejima.

    Svako ima pravo napisati svoje misljenje, ali s obzirom da su se ciljevi kaj se Europe tice ispunili (ostalo je bonus).. reci da SD ima ocjenu nedovoljan 1.. wtf?
    forum je pun strucnjaka al jebiga klubovi ih ne vide.. da im ti strucnjaci dokazu kak se dovode prava pojacanja bas kao u jednoj popularnoj igrici.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Marića je kao prvo dočekalo jako puno posla i sigurno mu nije bilo lako. Ja neću dužiti kao neki, ali ću mu nabrojati dobre i loše stvari u ovom prijelaznom roku.

    Dobre stvari:
    - rješavanje igrača koji su višak. Ne znam koliko se tu novaca potrošilo ili dobilo, ali se taj rez morao napraviti.
    - Mmaee koji je upgrade na stopere koje smo imali
    - Pjaca koji je jednostavno klasa i koji se već krenuo isplaćivati
    - Cordoba
    - Produživanje ugovora Petku
    - Zadržavanje Baturine i Sučića
    - ugovor Paviću

    Loše stvari:
    - prodaja Brodića bez dovođenja zamjene
    - plaćanje Kačavende
    - nedovođenje lijevog beka iako se vidjelo da je Ogiwara sklon ozljedama


    O Torrenteu, Oliverasu i Mbukuu neću ništa jer ih jednostavno nisam vidio dovoljno.


    Mariću generalno pozitivna ocjena, ali daleko od petice i neke euforije izazvane njegovim poslom.
  • tp1997
    262
    Ozbiljna devetka/golgeter, i da se dovela, ne bi igrala u LP osim u 3-5-2. A to je sustav koji pak žrtvuje Pjacu, Cordobu...

    Jer nema šanse da bi Jakir ikad stavio Petkovića na klupu. A koliko je nedodirljiv pokazuje i činjenica da su na ovom forumu ljudi zazivali banove na samu sugestiju da možda igrač van forme treba koju utakmicu početi s klupe.

    Dakle, nije imalo smisla dovoditi ozbiljnu devetku, niti mislim da će se ona dovoditi dok postoji ova hijerarhija u Dinamovu napadu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.